Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 22:16


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Čo osadiť do alahmbri/galaxa/sharana
PříspěvekNapsal: 06 říj 2011 19:52 
Uživatelský avatar

Registrován: 31 črc 2011 19:58
Příspěvky: 105
Kraj: SR - Trenčianský
Nazdar pani, idem kupovat nove auto-pre mna nove nieco z hore uvedenych, otec ma alhamru ja chcem druhu kvoli tomu ze prevazam PA a podobne veci a do seatu ibiza sa to uz chvalabohu nezmesti.

Popisem vam tatkovu alhamru co tam ma on a ako to hra...ma tam klasicke radio na kazety plus CDmenic na 6CD, v predu v dverach nejake stredovysaky, vzadu vo dverach skor jemne basovejsie a v kluckach su vyskove, posledny co vzadu sedia pocuvaju nejake 8cm repraky na blatnikovych torpedach - hroza neviem na co to tam davali.
Cela tato zostava co tam je je dost zla, jedine dobre je ten CDmenic. Pri vyssej hlasitosti je to katastrofa a naviac vzdy prdne poistka :D neviem preco :D to ma nestrapi neni to moje, jemu to staci, no ja by som do svojej chcel nieco viac.

Probelm tychto aut je montazna hlbka reproduktora vo dverach, zevraj tam musia ist nejake SLIMkove reproduktori aby sa tam mestili co sa hlbky tyka.
Dalsi problem, neviem kde by som dal zosik a subak kedze to potrebujem mat bez prekazok ked tam budem chciet nieco dat. Pchat tam nejaky subwoofer v 60L bedni a vytahovat to hore dole sa mi nechce

Z tohto auta asi nedostanem super zvuk ked tam xcem zaroven priestor...ale ver te mi tie origo repra su fakt na nic...

Osobne si predstavujem ze mi poviete ze: vytlm dvere dynamatom a ANS penou,vyrez z calunenia plastove ulozenie kde sa montuje repro a vyrob kruhy z MDFky ktore primontujes o dvere, pokus sa nejako prepchat komplet nove kable nejake 2,5ky priemer a zosik skus dat niekde tak aby ti az tak nezavadzal a na subak teda zabudni...

Ake repra dopredu ake dozadu aky zosik? Co sa tyka autoradia myslim ze nejaky ALPINE do 100eur z USB portom a cinch vystupmi by stacil...

_________________
2xART 745,2xRCF ART 412A,2xRCF ART 310A,PROC DS34A,4x BC18SUB with RCF LF18X401,CVR PA2202 2x4kW RMS 4ohm,Soundcraft NOTEPAD 124FX,Beyerdynamic OPUS,2xSennheiser XSW35,K&M lešenie,4x LED moving head,3x RGB laser,8x PAR 56 LED


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čo osadiť do alahmbri/galaxa/sharana
PříspěvekNapsal: 06 říj 2011 20:30 
Uživatelský avatar

Registrován: 20 lis 2008 10:59
Příspěvky: 899
Kraj: SR - Košický
Nezdalo sa mi že by tieto auta mali dvere malo hlboké. Pokiaľ chceš kupovať reproduktory rovnakej veľkosti myslým že by tam mali vliezť, pokiaľ chceš väčší rozmer tak sa da vyrobiť kruh z dreva a ten vytvarovať podľa čalunenia, resp sa dá prerobiť čaliunenie aby bolo vypuklejšie a dal sa tam osadiť väčší repro. taký 20, možno aj 25cm by tam mohol po úpravách vojsť. Pokiaľ sa stým nechceš babrať, tak kúp rovnakú veľkosť. Vo dverách sa mi zdá že sú 16cm. Doporučím 2 alebo 3-pásmovú sadu z výhybkou pred koaxiálnymi. Dôvod je ten že výšky ale aj stredy tam dolu pri nohách zanikajú a na mieste vodiča ich veľmi nepočuť. CElkom do zadu by sa asi museli dat nejake včšie, lebo s 8cm membrány takmer žiaden bas nedostaneš.

Pokiaľ by si nechal ten rozmer 16cm tak z tých lacnejších sád sa mi celkom pozdávajú
PEIYING - PY 69C aj PY-A66C či JBL CS-6C tie su asi tak najlacnejšie čo sa dali počúvať, zo zapchatými ušami aj SAL-y , ale za tu cenu... no ujde... potom lepšie:

ALPINE - SXE-1750
JBL - GT6-6C
MAGNAT EDITION 216
GROUND ZERO - GZRF 16FX - mala montážna hĺbka
HERTZ - DSK 165
MAGNAT - CLASSIC 216
JBL - GT5-650C

Z drahších :
HERTZ - ESK 165
GROUND ZERO - GZRC 165FX - pokiaľ je problém z montážnou hĺbkou tie sú veľmi málo hlboké

Keďže z radia maš 4 výstupy tie možeš použiť na reproduktory v dverách. V zadu by som nejako vyšpekuloval ako ich umiestniť a spraviť ozvučnicu aby nezavádzali a dal tam nejaké silnejšie. Zosil by som dal asi pod sedadlo vodiča, či spolujazdca, už som videl aj v motorovom priestore medzi baterkou a blatníkom, no ale nie v Sharane...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čo osadiť do alahmbri/galaxa/sharana
PříspěvekNapsal: 15 říj 2011 19:14 
Uživatelský avatar

Registrován: 31 črc 2011 19:58
Příspěvky: 105
Kraj: SR - Trenčianský
No takze som nakoniec kupil SHARANa ale z roku 98...

Este k tej montaznej hlbke: viem ze v 2000-2001 Alhamra Sharan Galax mali mali montaznu hlbku ale v Sharane vyrobenom v roku 1998 to tak byt nemusi, musim to rozrobit a zistim...ale ved vyber reproduktorov je obrovsky urcitetam nieco sadne, calunenie rezat nechcem, vytlmim dvere, spravim skruze z MDFky (samozrejme calunenie vykrojim prec ale pchat tam nejake 12palce to nie)

Co sa tyka umiestnenia zosilovaca tak nieco vymyslim, aby to nezavadzalo, teoreticky by mohol vojst pod spolujazdcovu sedacku kedze soferova sa vie sklapat je tam taky nejaky mechanizmus

Ten moj Sharan ma taku socialnejsiu vybavu a pre to by som tam chcel radio z displejom, kamos ma autoradio CANVA aj na DVD a vsetky tie veci a ako celkom to bezi dobre...viem su aj lepsie ale ta cena fuuuu a ked mi ukradnu CANVU tak nebudem tak nadavat ako ked ukradnu PIONEER.

Na tie komponentne repra sa tesim urcite to bude super hrat, len nechapem ako do DJ Mayo mysli zo zapojenim, radiom budem tahat 4xrepra (predne a zadne dvere) a zosikom budem tahat co? Ved to radio bude slabe na to aby tahalo tie repra nie?

_________________
2xART 745,2xRCF ART 412A,2xRCF ART 310A,PROC DS34A,4x BC18SUB with RCF LF18X401,CVR PA2202 2x4kW RMS 4ohm,Soundcraft NOTEPAD 124FX,Beyerdynamic OPUS,2xSennheiser XSW35,K&M lešenie,4x LED moving head,3x RGB laser,8x PAR 56 LED


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group