Poslední návštěva: Právě je 20 dub 2024 06:06


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 120 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Ozvučnice pro 21" PA repro - projekt do auta
PříspěvekNapsal: 30 bře 2009 21:17 

Registrován: 30 bře 2009 21:13
Příspěvky: 113
Bydliště: praha 5 (13)
dobrý den sháním někoho kdo umí s programem bassbox6 profi anebo někoho kdo mi dokáže spočítat box pro B&C 21SW150?? ZADARMO TO NECHCI :D jsem z prahy,děkuji michal


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ozvučnice pro 21"
PříspěvekNapsal: 30 bře 2009 22:21 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Záleží, co si představuješ pod pojmem box... Není nereálné, že by to mohlo být uplně zadarmo. Jeden z návhů je třeba přímo na stránkách výrobce:
http://www.bcspeakers.com/suggested.php?id=0000000011
http://www.bcspeakers.com/SGG/PDF/210.pdf

další by se daly vymejšlet, ale bude záležet na prioritách.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ozvučnice pro 21"
PříspěvekNapsal: 30 bře 2009 22:37 

Registrován: 30 bře 2009 21:13
Příspěvky: 113
Bydliště: praha 5 (13)
no to sem teda cvok,já to tam hledal a nemoh to najít :oops: jen přes ten odkaz,jakmile tam vlezu přímo,jsou tam jen reproduktory.....dekuji moc,tento návrh bude snad stačit :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ozvučnice pro 21"
PříspěvekNapsal: 31 bře 2009 21:22 

Registrován: 30 bře 2009 21:13
Příspěvky: 113
Bydliště: praha 5 (13)
dnes jsem zjistil že problém u mě je s velikostí ozvučnice nebot to je do auta ,já bych potřeboval "bednu" nejlépe na 2 drivery a max.rozměry 115x70x60.....návrhy od výrobce jsou super avšak moc velký


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ozvučnice pro 21"
PříspěvekNapsal: 31 bře 2009 21:28 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Základ je, že se musí dodržet objem. Tvar bedny můžeme nějak vykutit. Pokud to není možné, není možné použít 21", ale 18"

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ozvučnice pro 21"
PříspěvekNapsal: 31 bře 2009 22:55 

Registrován: 30 bře 2009 21:13
Příspěvky: 113
Bydliště: praha 5 (13)
jasně já jen že právě ten program mě vypočítá doporučenej objem 208l což je bud pitomost a někde tam dělám chybu nebo je to správně a potřeboval bych to nějak oveřit.....ty moje rozměry jsou každopádně víc než 208l.....


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ozvučnice pro 21"
PříspěvekNapsal: 31 bře 2009 23:47 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Něco kolem 210l je ideální. Bednou od B&C nic nezkazíš. Případně kdybys měl zájem měl bych tu mít spočítaný hornflex pro 21".

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ozvučnice pro 21"
PříspěvekNapsal: 01 dub 2009 01:04 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Tak to jsem zvědavej co z toho bude! Jestli je to fakt dio auta a ne jen na převoz tak držím palce. Akorát nevím nevím s hornflexem do auta...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ozvučnice pro 21"
PříspěvekNapsal: 01 dub 2009 01:37 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Hups, to jsem úplně přehlédl že to má být do auta... Tak to asi bude vhodnější bassreflex.
A nějak jsem přehlédl i to že je to pro tebe velké, je-li to do auta mohlo by se jít s objemem níž, nebo prostě použít menší reproduktor...

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ozvučnice pro 21"
PříspěvekNapsal: 01 dub 2009 18:25 

Registrován: 30 bře 2009 21:13
Příspěvky: 113
Bydliště: praha 5 (13)
je to do auta,nikoliv na převoz ale pro použití,ted tam mám w-binu osazenou 2x15" tak chci skusit bassreflex 2x21" a hlavne co jsem koukal tak jediný ty 21" maj slušnej příkon že by mohli vydržet.....už asi 4 měsíce shánim plánek ale marně


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ozvučnice pro 21"
PříspěvekNapsal: 01 dub 2009 18:47 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Je rozdíl mezi psaným příkonem, reálnym příkonem, a akustickym výkonem. Pokud myslíš na všechno, koukni na reproduktory Precision devices. Ať mají psány jakékoli příkony, jsou nejprecizněji udělané a mají největší cívky. Věř že 1000W reproduktor se 4" cívkou rozhodně nemá víc "w" než 600W PDčko s 6" cívkou, ať už výrobce píše cokoli....
Jinak velké reproduktory mají pravidelně napsané větší příkony právě kvůli pravidelně větším cívkám.

Pak taky záleží na akustickém výkonu. "To co se do něj dá naládovat" vůbec neznamená "to co z něj vyleze", a pokud tě to druhé nezajímá, tak snad ani nehledej v PA...

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ozvučnice pro 21"
PříspěvekNapsal: 01 dub 2009 19:05 

Registrován: 30 bře 2009 21:13
Příspěvky: 113
Bydliště: praha 5 (13)
tohle bych tu prosím nerad řešil,několik let jsem měl diskotéku a do dnes mám svůj vlastní PA. a vim že jediný co opravdu zvukově stojí za to je práve víše zminované B&C... co se týče citlivosti a příkonu tak vim co toje a taky vim kolik může mít 4"cívka watů...ony totiž taky existujou cívky vinutý z obou stran tam je to pak zase jinak,a taky neodymovej magnet v mým případě.....já jen prosím shánim reprobox na ty 21" sw který ten můj zesilovač určitě vydržej nebot je to odzkoušený....


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ozvučnice pro 21"
PříspěvekNapsal: 01 dub 2009 19:20 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Psal jsi, že jediný 21" mají slušnej příkon. Musím tě ujistit, že rozhodně nejsou žádný jediný, nýbrž i 18" mají ten samý slušný příkon,a mnoho 15" i 12" taktéž, protože jsou osazené na těch samých motorech. O materiálech použitých na cívky, a způsobu vinutí tu samozřejmě víme. To bychom tu snad ani nemohli moderovat - každej by si z nás dělal srandu. Červený nos nemáme, a klauni také nejsme.

Zvukově to za to stojí třeba jen tobě, a dáváš tomu lepší reference. To bylo ale potřeba zmínit předem. Takové věci nemůžem vědět.
Magnety, tam je to kapitola sama o sobě, poslední dobou poměrně často omýlaná na mnoha místech. Reproduktory s feritovými magnety mívají typicky větší střední hodnotu zatižitelnosti než neo reproduktory nehledě na cívku, a proto feritový 12" reproduktor může klidně mít větší zatižitelnost než 18"....
Neodpustím si to popíchnutí - pokud jsi tak znalý a dokážeš nás poučit, tak ptát se nás na nějakou ozvučnici je opravdu dětinské. To nějak nejde dohromady.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ozvučnice pro 21"
PříspěvekNapsal: 01 dub 2009 19:35 

Registrován: 30 bře 2009 21:13
Příspěvky: 113
Bydliště: praha 5 (13)
no tak si už rozumíme,ty 21" přeci jenom vypadaj nejlíp na můj ůčel,18" jsem neviděl s příkonem kterej by byl dostačující...tam je evidentně jasný čím větší repro tím větší příkon,mluvim o stejném výrobci,jinak co jsem kdykoliv kupoval,v jedné pražské prodejně která je asi největší u nás mi taky doporučili zásadně B&C tak asi jsou hodně oblíbené.reprobednu spočítat neumím to bych musel být asi nějakej akustickej inženýr nebo co,ale naučit se neco málo o repro to jsem za ty léta ještě zvládl.... :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ozvučnice pro 21"
PříspěvekNapsal: 01 dub 2009 19:48 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Je vidět, že stále nerozumíme. Uvedu tedy názorný příklad:
Porovnání dvou 21"
http://eshop.prodance.cz/DetailPage.asp?DPG=90218
http://eshop.prodance.cz/DetailPage.asp?DPG=76302
- Opravdu si myslíš, že levnější reproduktor, s mnohem méně chladiva kolem cívky, coby hmoty motoru, má o 500W větší zatižitelnost, když má navíc stejně velkou cívku? To rozhodně nemá. Nemůže.... Takové potrhlé zákony platí právě jenom v autohifi

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ozvučnice pro 21"
PříspěvekNapsal: 01 dub 2009 19:56 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Co vlastně v tom autě máš za zesilovač, že ti nestačí repro s příkonem 1kW? Neber si to nějak osobně ale připomínáš mi autohifisty....

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ozvučnice pro 21"
PříspěvekNapsal: 01 dub 2009 20:07 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
ještě jsem zapoměl - třeba to BC. 12NW100,15NW100 i 18NW100 mají stejný příkon.
Pokud to tak u nějakých reproduktorů není, a příkon stoupá, má každá verze buď uplně jiný motor/cívku, nebo je u menších reproduktorů omezován výchylkou membrány při normovaných měřeních, nikoli příkonem kvůli teplotní odolnosti.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ozvučnice pro 21"
PříspěvekNapsal: 01 dub 2009 20:16 

Registrován: 30 bře 2009 21:13
Příspěvky: 113
Bydliště: praha 5 (13)
Crashpc píše:
Je vidět, že stále nerozumíme. Uvedu tedy názorný příklad:
Porovnání dvou 21"
http://eshop.prodance.cz/DetailPage.asp?DPG=90218
http://eshop.prodance.cz/DetailPage.asp?DPG=76302
- Opravdu si myslíš, že levnější reproduktor, s mnohem méně chladiva kolem cívky, coby hmoty motoru, má o 500W větší zatižitelnost, když má navíc stejně velkou cívku? To rozhodně nemá. Nemůže.... Takové potrhlé zákony platí právě jenom v autohifi

tak otomto obchodu mluvím,a jaksi tyto dva reproduktory jsem porovnával z hlediska parametrů a vyšel mi lepší ten b&c,třeba xmax a pod....mimochodem,právě proto že to platí v autohifi tak zásadně používám PA repro a ne ty nesmysly co se dávaj do aut a řiká se tomu repráky ;)

abych tedy byl konkrétní tak vim že když jsem tam naposled kupoval woofry tak mi poradili dokonce jakej je vhodnej na co a tak,a z praxe vim že reprák s menší cívkou může hrát o dost líp a víc než reprák s velkou cívkou,mám pocit že taky záleží na tuhosti závěsu a na citlivosti a tak.....jinak ten BC je s neodymem tak pro to má mín chladiva ,ne? a že má ten danej příkon tak to věřim pač všechny moje BC hráli lehce nad udávanou hodnotu a bylo to naprosto ok. tak myslim že nebudou u jednoho repra kecat....a kdyby tak je to fuk protože tyhle už to vydržej......myslíte že by šlo něco vymyslet s tou ozvučnící?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ozvučnice pro 21"
PříspěvekNapsal: 01 dub 2009 20:31 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Skvělé. Tak jsme se dopracovali k tomu důležitému - k vhodnosti. Tam s tebou musím +- souhlasit. BCčko bych taky bral spíš. Jenže právě vůbec ne na základě nějakého příkonu. Ten jde zcela mimo, a BC ho bude mít nižší. Reproduktory od Precision Devices, hlavně ty z vyšší třídy, jsou naprosto obludné, a tepelného i jiného namáhání snesou jinak obecně znatelně víc než konkurence. I když teď BC zbrojí nové 18" a 21" s lepším provedením.

//P.S.: Navrhování bassreflexových ozvučnic je poměrně jednodušší, než perfektní znalost komponent reproduktoru. Dá se to se softwarem zadarmo a náčiním doslova za pár korun postavit a odladit. U stavby nebo rozboru reproduktoru jako měniče to není možné, a leckdy tomu člověk stejně sám od sebe neporozumí.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ozvučnice pro 21"
PříspěvekNapsal: 01 dub 2009 20:36 

Registrován: 30 bře 2009 21:13
Příspěvky: 113
Bydliště: praha 5 (13)
no ano ono to možná trochu zmateně popisuju ale mám pocit že pro mé ůčely odpovídá BC , PRECISION myslim je spíš do horny,nebo už nevim proč se mi nehodil....já měl takovej článek o parametrech a tam s toho jsem vystudoval jaký repro zhruba potřebuju.....od května sedím u internetu a hledám a hledám....

no to my postaví kamarád truhlář,já mám problém s tím programem,mám jich asi 20 ale s ani jednim mi to nejde....

Martin S. píše:
Co vlastně v tom autě máš za zesilovač, že ti nestačí repro s příkonem 1kW? Neber si to nějak osobně ale připomínáš mi autohifisty....

autohifista jsem :D tuner eště ke všemu :D :D carpower d-rex 2500


Naposledy upravil vanplus dne 01 dub 2009 20:43, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 120 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group