Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 18:18


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kdo má v autě Tesly? :)
PříspěvekNapsal: 13 bře 2010 02:01 
Uživatelský avatar

Registrován: 12 bře 2010 23:57
Příspěvky: 53
Kraj: ČR - Ústecký
Zdravím

V létě jsem se dostal levně k reprosoustavě ARS 9104, často se vyskytovala jako součást gramoradia Dominant, a jelikož už mám tyto soustavy 2x a řešil jsem delší dobou poslech v autě (nemám rád subwoofery, nepoavažuji to za vyvážený poslech a ani bych subwoofer nepoužil pro produkci kterou poslouchám) tak jsem reproduktory vyndal z boxů a i s výhybkami je namontoval do zadního plata mé Opel Corsy B a koukal jsem jako blázen jak hrají. Možná někoho urazím, ale kam se hrabou reproduktory řady Sony X-plod! Máte někdo podobnou zkušenost?

_________________
Českým šikovným ručičkám zdar!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdo má v autě Tesly? :)
PříspěvekNapsal: 13 bře 2010 08:28 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Ahoj Lukáši,

vítámě tě zde na našem fóru a těší nás tvůj zájem o Tesly. V autě ovšem dochází k častým změnám teploty a také k opravdu vysokým teplotám za sklem. Doporučil bych alespoň preventivně ošetřit gumový závěs basového reproduktoru, který vlivem UV záření tvrdne a reproduktor tak mění parametry směrem k horšímu. Článek, který se tím zabývá nalezneš zde :arrow: http://repromania.net/teorie/renovace-g ... uktoru.php

a zde je k tomu diskuze :arrow: http://www.repromania.net/forum/viewtopic.php?f=8&t=104


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdo má v autě Tesly? :)
PříspěvekNapsal: 13 bře 2010 08:41 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 28 zář 2008 19:41
Příspěvky: 241
Bydliště: Kolín - middle Bohemia
Kraj: ČR - Středočeský
Ahoj. Není to až tak nevídaný jev. X-plódy jsou buďto červený nebo stříbrný :lol: Zvuk je, řekl bych až druhořadý produkt. Tesly můžou v platě zahrát velice slušně, proč by ne? ;) A jestli ti to tak vyhovuje, je to v nejlepším pořádku. Jak dobře uvedl Lukáš, je třeba dát pozor na životnost. Byla by škoda, oddělat je na sluníčku.

_________________
H.F.C.K. --------------------------------.....currently domestic audio system under construction!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdo má v autě Tesly? :)
PříspěvekNapsal: 13 bře 2010 13:32 
Uživatelský avatar

Registrován: 12 bře 2010 23:57
Příspěvky: 53
Kraj: ČR - Ústecký
Ahoj

Na to ošetření gumového závěsu se určitě zaměřím a myslíte že je něco platné když jsou přez ně síťky? Přeci jen by mohli trochu tlumit pronikání slunečního záření, nicméně s teplotou nic neudělají.

_________________
Českým šikovným ručičkám zdar!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdo má v autě Tesly? :)
PříspěvekNapsal: 14 bře 2010 15:08 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 18:57
Příspěvky: 639
Bydliště: Trenčín city, Slovakia
Kraj: SR - Trenčianský
Tie reprá vyblednú a trochu sa prevesia. Ale odolné voči vlhkosti sú dosť, teplota im nevadí... Videl som Tesiel v autách už veľa a sám mám v aute ARS924, dočasne...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdo má v autě Tesly? :)
PříspěvekNapsal: 20 bře 2010 18:27 
Uživatelský avatar

Registrován: 21 zář 2009 20:37
Příspěvky: 190
Bydliště: Ersekjurvar
Kraj: SR - Nitrianský
Ja som použil moje externé reproduktory odmontované z nášho školského rozhlasu a tým zadným otvorom som sa nepasoval jednoducho som tam dal kartón. Nejak to hraje no...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdo má v autě Tesly? :)
PříspěvekNapsal: 05 dub 2010 21:42 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 18 říj 2009 22:24
Příspěvky: 194
Bydliště: HK
Kraj: ČR - Královéhradecký
Já mám v kufru sub s ARN 230, sice už to není klasická tesla, ale zrovna repro do auta taky ne. Jinak když sem vedle něho vezl velké 1PF, sloužily jako pasivní zářič a musim říct, že to hrálo o dost líp :-D ..


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdo má v autě Tesly? :)
PříspěvekNapsal: 06 dub 2010 20:44 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Tak budu mít taky v autě TESLY :-). Konkrétně ARO4504.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdo má v autě Tesly? :)
PříspěvekNapsal: 06 dub 2010 22:53 
Uživatelský avatar

Registrován: 12 bře 2010 23:57
Příspěvky: 53
Kraj: ČR - Ústecký
Tak to je nářez, protože zrovna ty ARO jsem si dával do auta minulý týden já a to do dveří :lol: Foto na ukázku přidám!

_________________
Českým šikovným ručičkám zdar!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdo má v autě Tesly? :)
PříspěvekNapsal: 07 dub 2010 16:51 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Nevím, jestli jsem to někde nepřehlídnul, ale jak jsi spokojen - první poznatky?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdo má v autě Tesly? :)
PříspěvekNapsal: 07 dub 2010 16:59 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 18 říj 2009 22:24
Příspěvky: 194
Bydliště: HK
Kraj: ČR - Královéhradecký
Lukáš: Máš k tomu výškové repro?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdo má v autě Tesly? :)
PříspěvekNapsal: 07 dub 2010 17:24 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Otázka byla nejspíš na druhého Lukáše, ale odpovím i já. Výškáče zatím nechávám původní co byly v autě, není to kalota, ale něco na způsob ARV16x - průměr také 9cm tuším


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdo má v autě Tesly? :)
PříspěvekNapsal: 07 dub 2010 22:53 
Uživatelský avatar

Registrován: 12 bře 2010 23:57
Příspěvky: 53
Kraj: ČR - Ústecký
První poznatky? Jelikož mám Corsu z roku 1995, tak původní repro ve dveřích bylo opravdu špatné a s těmito jsem spokojen. Výškové repro jsem vyřešil trošku jinak, měl jsem doma k PC bedny od Geniusu z nějaké podle jejich informací vysoké třídy, ale já přez Geniuse doma prostě hrát nemůžu to není pro moje uši, ale samotné reproduktory měli hezký desing (lakovaná bílá membrána - proto to lidi také kupují žejo :lol: ). Nicméně do auta vypadají dobře a tak jsem je zapojil společně s těmi ARO s tím že jsem použil před ty Geniusy (4ohm 8w) Kondíky - a jelikož tomu prd rozumím, na blint jsem použil kondenzátory TC 477 a jakýmsi pokus-omylem se mi povedlo to, že výškáče hrají méně a spíše do výšek. Mimochodem ty ARO by se dali úplně v klidu zapojit i bez výškových reproduktorů neboť to jsou širokopásmové reproduktory. Musím to konečně pro představu vyfotit. :D

_________________
Českým šikovným ručičkám zdar!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdo má v autě Tesly? :)
PříspěvekNapsal: 08 dub 2010 16:39 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 18 říj 2009 22:24
Příspěvky: 194
Bydliště: HK
Kraj: ČR - Královéhradecký
Lukáš Koranda: jsou to sice širokopásma, ale protože předpokládám, že je budeš mít jako u většiny aut dole v rohu ve dveřích, tak by ti hrály " mezi nohy" :-D Co se týče origo výškáčů v autech je to děs běs, možná by tomu pomohla plnohodnotná vyhybka, která snad standartně není v žádnym autě, všude to řešej tim kondíkem.. než jsem dělal v autě muziku, tak se to nedalo poslouchat snad nad půl hlasitosti, středobas hrál pěkně, ale ty vejšky by málem uřízly uši :) Jinak na jednom nejmenovaném autohifi foru padlo tvrzení, že jakmile se člověk pustí v autě do muziky vymění postupně vše co s tím souvisí + přidá něco navíc (sub, vytlumení dveří, zesik) s tím musím souhlasit :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdo má v autě Tesly? :)
PříspěvekNapsal: 09 dub 2010 16:21 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Nedá mi to - co to je desink? To je nějaká kombinace slov dresing (salátová zálivka) a design (provedení-vzhled)?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdo má v autě Tesly? :)
PříspěvekNapsal: 09 dub 2010 17:39 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 18 říj 2009 22:24
Příspěvky: 194
Bydliště: HK
Kraj: ČR - Královéhradecký
Thales: já nechci nějak rejpat, ale desink si tu napsal jenom ty :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdo má v autě Tesly? :)
PříspěvekNapsal: 09 dub 2010 17:52 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Vážně?

Lukáš Koranda píše:
... ale samotné reproduktory měli hezký desing (lakovaná bílá membrána - proto to lidi také kupují žejo :lol:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdo má v autě Tesly? :)
PříspěvekNapsal: 09 dub 2010 18:12 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Tak jsem dneska zamontoval Tesličky do auta. Původně byly v autě original repro zn. Nokia LPB-130.

Ke zvuku, no popravdě jsem čekal malinko větší zlepšení v oblastí basů (ale co si budeme povídat, jsou to opravdu malinké reproduktorky, takže vzhledem k velikosti je to OK), řekl bych že Tesly mají mírně důraznější podání nižších kmitočtů než původní NOKIE. Zvuk je plnější a razantnější (koukněte také jak malý magnet má ta Nokie oproti Tesle). Testoval jsem na rádiu AEG CS FMP -150 a hudba zrovna cd s punkem - Iné Kafe. V autě nejsem náročný posluchač, mám to jen jako podkres a zatím jsem nehrál nahlas, ruší mě to při řízení.

Další reference budu moci podat až po delší době používání. S citlivostí jsou na tom asi o malilinko také lépe. No uvidíme co to udělá, až dám na zadní plato další pár ARO4504 :).


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdo má v autě Tesly? :)
PříspěvekNapsal: 09 dub 2010 18:42 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Další várka fotek...dále porovnání Tesla ARO vs Nokia


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdo má v autě Tesly? :)
PříspěvekNapsal: 09 dub 2010 19:37 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 18 říj 2009 22:24
Příspěvky: 194
Bydliště: HK
Kraj: ČR - Královéhradecký
Lukyss: ve dveřích ti to nikdy nebude pořádně basovat, dokud je nevytlumíš... je to jaksi velmi blbá ozvučnice na basy - z jedný strany plech, z druhý tapecírunk plnej různejch děr po stranách :) jinak Ine Kafé sem poslouchal taky dneska v autě, maj supr pecky, jsem rád že zas začali hrát kluci..

edit: až ted sem zkouknul fotky, že to máš pod palubovkou.. ale víceméně to zde platí taky

Thales: no zkus si přečíst ještě po sobě ten příspěvek a pak ten svůj druhej post a možná ti to dojde :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group