Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 18:08


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 76 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: BEHRINGER NU 6000 DSP
PříspěvekNapsal: 28 dub 2012 12:36 

Registrován: 08 bře 2009 11:10
Příspěvky: 230
Bydliště: Přelouč
Prosím tě, co to meleš za nesmysly, zesilovače 2*4 kW nejsou žádný velký výkon a rozhodně to není proti zesilovači třeba 2*1,5 kW velký rozdíl (4,2 dB), a ve skutečnosti se to projeví tak, že když vyměníš 1,5 za 4, tak se hlasitost příliš nezvedne, no je to o něco dynamičtější. Další věcí je, že na udávání výkonů u D zesilovačů není jednotná norma, každý to měří jinak a pak nejsou 4 kW jako 4 kW. U starých zesilovačů (např. QSC) když napíšou 4 kW, tak to jsou 4 kW dlouhodobě, dnes už ne, ale ani to není potřeba. Na moderní reproduktory není 2 kW na reprák hodně, když chceš nakrmit basy, tak je to tak akorát, a třeba pl380 je v praxi skoro málo na středy např. u kf730. Ty krve z uší.
Ten Behringer bude tak na odposlech, co od toho chceš čekat za ty peníze.

edit: mně se líbí tyhle, xd6000 docela hrají, ale ty nové by mohli hrát už pořádně a konečně někoho napadlo vzít místo fázového napětí sdružené, to jim to trvalo.
http://www.pknc.com/3phase_eng.html


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: BEHRINGER NU 6000 DSP
PříspěvekNapsal: 05 kvě 2012 22:36 

Registrován: 09 říj 2008 18:54
Příspěvky: 15
Bydliště: Uh.Brod
moula píše:
edit: mně se líbí tyhle, xd6000 docela hrají, ale ty nové by mohli hrát už pořádně a konečně někoho napadlo vzít místo fázového napětí sdružené, to jim to trvalo.
http://www.pknc.com/3phase_eng.html

sorry za ot ale moulo trošku inspiračky


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: BEHRINGER NU 6000 DSP
PříspěvekNapsal: 05 kvě 2012 23:11 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 zář 2008 15:51
Příspěvky: 950
Bydliště: Holomóc-Mrsklesy
Kraj: ČR - Olomoucký
No.....Jdu hledat spodní čelist...typuju že bude pod stolem :D

_________________
http://mbelektronika.cz/
http://www.sound-agency.cz

Pronájem a prodej ozvučovací techniky.
Ozvučování a technické zajišťování akcí, DJ's.
Návrhy ozvučovacích systémů.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: BEHRINGER NU 6000 DSP
PříspěvekNapsal: 01 srp 2012 01:18 
Uživatelský avatar

Registrován: 17 dub 2012 15:37
Příspěvky: 42
Bydliště: Zuberec
Kraj: SR - Žilinský
uff, tak na začiatok by mi stačil aj tej vrchný rack :oops:

_________________
Martin audio F15,F10,F8,,4x Cubo 18 (18sound), 8x BC 18 SUB
t amp D3400 mk2,3x Martin audio MA900,Ecler DPA1000(amic) EV DC ONE,ashly protea 4.8sp
F.A.L. Scan 1200 HMI, Atomic 3000DMX, Glp Scan operator FX,Chamsys MQ80


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: BEHRINGER NU 6000 DSP
PříspěvekNapsal: 22 led 2013 09:37 

Registrován: 22 led 2013 09:26
Příspěvky: 2
Kraj: SR - Žilinský
No, jen taková osobní zkušenost s Behringer iNuke NU-6000 DSP.
Byl jsem hloupý a nechal jsem se zlákat cenou, koupil jsem si dva kousky. Do teď používám QSC RMXka.
Po tom co mi přišly, jsem nechtěl mít zajíce v pytli, a tak jsem je otevřel. Po prvním pohledu mě o 90% přešla chuť je používat. čínani asi nedostali rýži, a tak to i vypadalo. Ale, i tak jsem si řekl, vezmu je na dva následující kšefty, jeden z nich byla DnB párty (ideální test na dlouhodobou zátěž) a druhý live Led Zeppelin rv.
A světe div se, první DnB jeli jako ďábli, všichni za mnou chodili a chválili, že je to lepší, výkonnější, dynamičtější a bla bla. Už jsem si říkal, že si je asi nechám, ale uvidíme další den na live.

A světe div se. Kapelu jsem nazvučil, po 5ti minutách hraní odešel jeden kousek, tak jsem hrál chvilku mono, než si do auta dojdu pro můj QSC amp rack, a než jsem ho dovezl na podium, odešel i druhý kousek.
Byl jsem šťastný, že mám své QSC RMX5050 a 2450, akci jsem po krátké technické pauze na nich dohrál a tyhle behringery s poděkováním poslal Thomannovi.

Ještě na závěr doplním, že jsem je i měřil, a to, že má mít NU-6000DSP 2x3000W do 4 ohm není pravda, má 2x625W do 4 ohm (sin 1kHz), a 2x550W (sin 100Hz). Výkon tedy není ve skutečnosti o 1/4-1/3 nižší oproti uváděnému, ale jen jeho PĚTINA !!!!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: BEHRINGER NU 6000 DSP
PříspěvekNapsal: 22 led 2013 11:40 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Díky za recenzi. Snad to tu najdou další zájemci o nové levné zesilovače. Někde jsem viděl fotky, a v té 2U kastli to většinou vypadá jak "holobyt".

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: BEHRINGER NU 6000 DSP
PříspěvekNapsal: 22 led 2013 12:15 

Registrován: 22 led 2013 09:26
Příspěvky: 2
Kraj: SR - Žilinský
Není za co, je to jen pravda. Nejsem tak bohatý, abych kupoval levné věci. Samozřejmě jsou i levné a dobré věci, bývá to ale vyjímka.
Třeba Behringer X32 je takový dělo, který můžu za ty peníze jen doporučit, hraje to. A když jsem ho viděl uvnitř, velmi pěkná práce, čistá. Asi by si MIDAS nedal logo na nějaký shit. No a to byl i důvod, proč jsem chtěl zkusit ty iNuky, čekal jsem něco podobného, ale prdlajs.

Na závěr chci ještě doplnit, že celá diskuse ohledně jeho výkonu je na foru behringera, kterou jsem tam začal jako "Martin Rehak", (není to moje jméno), a lidi od behringera se mě tam snažili přesvědčit, že v dneštní době se už výkon neměří v 1kHz sin, ale jen v peaku, že má opravdu 2x3000W, ale velmi kličkovali od RMS 1kHz. Takže oni to dobře vědí, že to ten výkon nemá, ale krmějí marketingovými numery hudebního výkonu, narozdíl od discontinued EP2500, které byly celkem slušné, neříkám že stejné jako QSC2450, jejichž jsou i schematickou kopií, ale mají slabší zdroj a tudíž menší RMS výkon.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: BEHRINGER NU 6000 DSP
PříspěvekNapsal: 22 led 2013 13:51 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Tak dynamika je potřeba, jen co je pravda, ale když dělám nějaké nestandartní řešení, je nanejvýš nutné ho kompletně popsat, a ne mazat med kolem pusy a mlžit. Co ale jiného od levného "bachanauši" čekat. Už zbývá jen aby začali dělat autozesilovače. Dál se rozepisovat nebudu, protože když jsem minule na AW psal o mC Fun ve spojitosti PA, za tři měsíce byl na trhu PA reproduktor mC Fun s peprným popisem a Cerwinovsky červeným závěsem v PA provedení. :roll:

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: BEHRINGER NU 6000 DSP
PříspěvekNapsal: 22 led 2013 22:36 

Registrován: 29 kvě 2009 20:01
Příspěvky: 140
Mě příjde,že mezi těmi Behringerovo výrobky jsou někdy až propastný rozdíly v kvalitě.Jak už tady někdo zmínil,tyhle zesíky se nepovedli,ale nadruhou stranu nová X32-ka je za tu cenu naprostá bomba.Už jsem jí měl párkrát v ruce,nakroutil jsem si na to kapelu a pomalu na ní taky šetřím a že je to Behringer mě po tom co jsem si to ošahal vůbec netrápí.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: BEHRINGER NU 6000 DSP
PříspěvekNapsal: 23 led 2013 13:26 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
U pulzních se opravdu uvádí většinou výkon měřený burstem a to většinou 10ms. Nicméně trvalý výkon by zesilovač měl být schopen dát poloviční než-li je burst.
Nicméně osobně na tom nevidím nic špatného, v praxi je sínusový výkon nezajímavý. Tvrdohlavě si na tom trvají většinou domácí bastliči. Maximální výkon zesilovače potřebujeme jen po velmi krátkou dobu, tedy ve špičkách, naprosto běžně má hudba dynamický rozsah kolem 15-20dB, pro připomenutí 3dB navíc = dvojnásobný výkon. Takže polovina výkonu trvale naprosto stačí.
Trvale vám uváděné výkony nedají ani LabGruppeny, které stojí přes 100tis Kč. Prostě není to zapotřebí. Také by ty zesilovače musely být kompletně jinak dimenzovány, aby takové výkony ustály, nemluvě o tom, jaký byl nutný příkon.
Tímto prosím nijak neobhajuji zesilovače od Behringera, kdyby si to snad někdo myslel, píši zcela obecně.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: BEHRINGER NU 6000 DSP
PříspěvekNapsal: 23 led 2013 13:35 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Martine 15db je běžných tak možná na nějakém slušném koncertě nebo u chudáků co nemají na kompresor. Realita je bohužel jinde, přestože v podstatě věci s Tebou naprosto souhlasím.A to nemluvím o death metalu, techno a dnb. Tam je dynamika klidně pod 6db. Já se zastanu zesilovačů s větším RMS středním výkonem na úkor té dynamiky - Tam člověk o nic nepřijde, maximálně daný zesilovač nevyužije naplno, pokud je správně dymenzovaný. U Měkkého zdroje/zesilovače si člověk prostě moc vyskakovat nemůže, a může se jen utěšovat hledáním velmi dynamických nahrávek, kterých je dnes poskromnu.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: BEHRINGER NU 6000 DSP
PříspěvekNapsal: 23 led 2013 20:31 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
20dB máme naprosto běžně, kompresor prakticky nepoužíváme, ne že by jsme na něj neměli, máme ho na mixu na každém vstupu, PA je tak výkoné, že není třeba ,na akce jaké děláme, komprimovat, kromě zpěvu.
Trvale by pulzní zesilovače měli dát polovinu, co dají do špičky. Pokud je to méně, jako u těch Behringerů, tak samozřejmě souhlasím s tím, že je to špatně, o tom žádná. Bavíme se tedy o 3dB, takový dynamický rozsah má i snad ta nejzkomprimovanější hudba. Nemluvě o tom, že kvalitní PA by mělo mít 3dB rezervu.
Výkony dnešních pulzních zesilovačů jsou tak velké, že je snad ani není možné využít "naplno", asi jedině technaři by to zvládli. Takže já osobně považuji jejich střední výkon za naprosto dostatečný. Navíc i kdyby to ty zesilovače uměli dávat trvale, tak stejně narazíš na problém s napájením. Takže ani nemá smysl zesilovač tak dimenzovat. K čemu by mi byla taková FP14000, která dá těch 14kW trvale? Bude to těžký jako prase a musel bych se připojit rovnou k Temelínu.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: BEHRINGER NU 6000 DSP
PříspěvekNapsal: 23 led 2013 23:57 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Ty seš na jinym levelu, tebe neberem jako referenční vzorek :lol:
Šlo tu jen o to, že od Behringeru to je vysloveně oblož a čistá lež. 600W středního výkonu mi taky nepřijde jako málo, ale neopovážil bych se to prodávat s nálepkou 6000W.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: BEHRINGER NU 6000 DSP
PříspěvekNapsal: 24 led 2013 03:17 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Taky jsem jasně napsal že Behringera nijak neobhajuji a že pokud to dává trvale míň než poloviny uváděného výkonu, tak je to špatně. Bral jsem to obecně.
Ano, naše kapelní PA je trochu na jinym levelu než většina PA v okresní lize. Kdyby všichni měli PAčka, který alespoň vzdáleně připomínají to naše, tak se dá chodit na všechny akce, bez toho abych se bál že přijdu o uši...

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: BEHRINGER NU 6000 DSP
PříspěvekNapsal: 26 led 2013 20:52 

Registrován: 26 zář 2011 18:39
Příspěvky: 36
Kraj: ČR - Královéhradecký
Pokud by měl někdo zájem... 8-)

http://elektro.bazos.cz/inzerat/21288783/Behringer-NU-3000-Nutna-oprava.php


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: BEHRINGER NU 6000 DSP
PříspěvekNapsal: 28 led 2013 23:15 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 zář 2008 15:51
Příspěvky: 950
Bydliště: Holomóc-Mrsklesy
Kraj: ČR - Olomoucký
Za 500 bych to nadoma bral. Bůhví co ten křáplej trandík vzal sebou. Na domácí bedny asi v pohodě. Otázkou jak to hraje, když to zrovna hraje :D

_________________
http://mbelektronika.cz/
http://www.sound-agency.cz

Pronájem a prodej ozvučovací techniky.
Ozvučování a technické zajišťování akcí, DJ's.
Návrhy ozvučovacích systémů.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 76 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group