Poslední návštěva: Právě je 20 dub 2024 02:29


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 76 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: BEHRINGER NU 6000 DSP
PříspěvekNapsal: 19 črc 2011 13:53 

Registrován: 21 úno 2011 23:26
Příspěvky: 10
Kraj: ČR - Ústecký
Ony se ti tyhle levné koupě zesilovačů jednou šeredně nevyplatí...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: BEHRINGER NU 6000 DSP
PříspěvekNapsal: 19 črc 2011 15:11 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Přesně tak, a to v nejméně vhodný moment...

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: BEHRINGER NU 6000 DSP
PříspěvekNapsal: 19 črc 2011 15:48 

Registrován: 29 kvě 2009 20:01
Příspěvky: 140
Tak až se mi nevyplatí,tak dám vědět ;) Zatím se mi vyplatili,a to sakra hodně.Kdybych kupoval např. QSC RMX,tak nejen,že bych zaplatil víc než 2x tolik,ale taky bych tahal v racku 2x větší váhu.Kolega ty Lexony měl rozdělaný,měřil je,výkony to dává větší než jsou v manuálu,zdroje jsou taky naddimenzované (3,2kW pro 1500XL a 3,8 kW pro 2000XL).Celé zapojení je velice slušně provedené.Porovnával to s QSC PLX 2502 ,oba do můstku do subů s LF18N451 a nebyl absolutně slyšet (ani cítit) žádný rozdíl.On má už 7 ks těch lexonů,já mám zatím 4 a nikdy nebyl ani s jedním problém a to jemu už jedou víc jak 3 roky,intenzivně každý víkend do můstku na subbasy.Tak mi řekněte,proč by se to nemnělo vyplatit?Posrat se může stejně tak Lexon jako QSC,ale zatim se tak nestalo,takže jsem celkem v klidu.Na tom,co je na tom a tom zařízení napsáno a kde je vyrobeno mi vůbec nesejde.Pro mě je podstatná funkčnost a hlavně poměr cena/výkon a to si myslím,že ty zesíky splňují na jedničku ;) Já osobně a pár lidí tady z mého bydliště jsme s nima naprosto spokojený.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: BEHRINGER NU 6000 DSP
PříspěvekNapsal: 19 črc 2011 15:48 
Zabanovaný
Uživatelský avatar

Registrován: 08 říj 2009 15:12
Příspěvky: 506
Bydliště: praha
Kraj: ČR - Středočeský
Ano, například v polovině akce, kdy je plnej ,,kotel,, a všichni se skvělě baví, to je pak kopec srandy :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: BEHRINGER NU 6000 DSP
PříspěvekNapsal: 19 črc 2011 17:55 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Spokojení uživatelé se najdou vždy na všechno. Dokonce to i musí fungovat, protože kdyby se to po pěti minutách rozbilo, asi by to nemohl koupit nikdo. Prostě je to nižší kvalita, a za tu vyšší se platí víc, i když to nemusí být vidět. Můžeš výrobky QSC označit za snobské, a dokonce narazit na víc textů, kdy se QSC rozbilo, oproti Behringeru, ale pravda je jen jedna... Někteří za to zaplatí, jiní hold ne. Není potřeba aby jeden druhým pohrdal...

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: BEHRINGER NU 6000 DSP
PříspěvekNapsal: 19 črc 2011 18:39 
Uživatelský avatar

Registrován: 20 lis 2008 10:59
Příspěvky: 899
Kraj: SR - Košický
Lexony majú problémy, keď sa používajú reproduktory čo majú malú minimálnu impedanciu a sú zapojené na 2 ohm rep. 4 ohm - mostík, lebo skoro reaguje prúdová ochrana pri tranzistoroch skôr než dôjde k limitacií a robí to dosť nepríjemné šupy do repra, keď sa to ustráži je to OK.... Co považujem za nedostatočné je počet koncových tranzistoroch iba 2 pary na kanál co je pri 2 ohm záťaži na hranici únosnosti keď sa to spočíta tak vychádzajú pre tie prúdy resp výkon minimálne 3 páry takých z rezervou aj 4 by mohli byť.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: BEHRINGER NU 6000 DSP
PříspěvekNapsal: 19 črc 2011 19:49 

Registrován: 29 kvě 2009 20:01
Příspěvky: 140
Nepovažuji QSC za snobské.Maximální ale na co bych tak finačně dosáhl je pro mě řada RMX a to jsou strašně těžký kovadliny.Já nikomu ty Lexony necpu jen říkám,že mě slouží velice dobře už přes 2 roky,každý víkend (3 z nich jedou do můstku na 4 ohmy).Nikomu neříkám kup si to je to lepší než qsc.Když se mě ale někdo zeptá co bych mu za tuhle cenu doporučil tak neváhám.Zvučení není moje práce,je to můj koníček a většinou z toho není až tolik peněz,abych si mohl dovolit dražší stroje.Chodím i hrát na plesy s kapelou a z toho vše tohle kupuji.Mám 4 subbasy (ozvučnice Kv2 audio ES 1.5)osazené RCF LF15G401 ,2 subbasy s "blbou" kappou 15LF(ozvučnice Kv2 audio KX 1.5) a 3-pásmo,dole ARM9408,vršek 8PL21xD7065xDE400xHF94.Tohle jsem si mohl pořídit jen díky tomu,že jsem si prakticky nikdy nic jiného nekoupil (je mi 19 let).Takže mě prosím nekamenujte za mé lexony,já jsem s nimy naprosto spokojený stejně jako vy s vaším QSC,Crest,což jsou určitě super stroje ;)


Naposledy upravil Filip dne 30 črc 2011 16:17, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: BEHRINGER NU 6000 DSP
PříspěvekNapsal: 19 črc 2011 23:37 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 zář 2008 15:51
Příspěvky: 950
Bydliště: Holomóc-Mrsklesy
Kraj: ČR - Olomoucký
Vysrat uprostřed akce, nebo vypnout na přehřátí se ti může klidně i camco, nebo LG a bůhví jaké jiné high end stroje. Dneska už si nevybereš. Do přechodů nevidíš a nikdy si nemůžeš být 100% jistý. Nicméně je takovým nepsaným pravidlem, že dražší výrobky víc vydrží a jsou lepší, ale vyjímka potvrzuje pravidlo :)

Mám aku vrtačku HILTI co stála kdysi extrémní peníze (snad přes 20k), rok výroby 99. 3x se z ní zakouřilo a za ty léta jediná porucha byla letama strhaná baterka. Navíc má takovou sílu, že je vám schopná vyhodit rameno a zašroubovat 30cm dlouhý šroub do krovů není žádný problém. Někdo bude ale spokojený s vrtačkou z baumaxu za pár šupů....sám mám ale zesáky tapco a EAW. QSC bych si ale nekoupil. Toš tak :)

_________________
http://mbelektronika.cz/
http://www.sound-agency.cz

Pronájem a prodej ozvučovací techniky.
Ozvučování a technické zajišťování akcí, DJ's.
Návrhy ozvučovacích systémů.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: BEHRINGER NU 6000 DSP
PříspěvekNapsal: 22 črc 2011 12:20 

Registrován: 08 bře 2009 11:10
Příspěvky: 230
Bydliště: Přelouč
tady je mini test 3000 - poslední příspěvek na stránce
http://forum.speakerplans.com/inuke-nu6 ... page7.html

martin77: když vypadne jeden zesilovač a nevezme s sebou repra, ještě pořád se nic neděje, to je řešitelné. Nevím, já si vždy v půlce říkám, už aby byl konec a aparát v autě 8-)

Filip: to není špatný, na to že jsi mlaďák, mně je 26 a taky mám v aparátu GL od allena nebo zesilovače mackie, jasně, že bych tam raději měl Laby a Digico, ale prostě se z toho nezblázním, tvým úkolem je snažit se udělat co nejlepší zvuk/světla bez ohledu na vybavení a to ať je tam mix za 80 000,- nebo za 800 000,-. Upřímně řečeno, zesilovače jsou asi tak to poslední, co by někoho zajímalo... Na mě udělají dojem třeba dobré mikrofony a hrající PA/monitory/kapela, na většinového návštěvníka jejich oblíbená kapela, světla a pak třeba i zvuk...

edit: ale nechtěl jsem, aby z mého příspěvku vyplynulo, ze "njůky" někomu doporučuji, kupte si všichni, co chcete :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: BEHRINGER NU 6000 DSP
PříspěvekNapsal: 25 črc 2011 13:42 

Registrován: 30 čer 2011 18:12
Příspěvky: 51
Kraj: ČR - Moravskoslezský
dobrý den panové nehledě na to co jsem si teď přečet na foru jsem nezavisle objednal 2x rh soun lexon tak doufám že mi oba poslouží stejně jako vám. jinač pořizovací cena je sranda 14000 za oba :D :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: BEHRINGER NU 6000 DSP
PříspěvekNapsal: 26 črc 2011 00:21 
Řádný člen

Registrován: 25 led 2010 21:57
Příspěvky: 1105
Kraj:
Však ty nám zanedlouho napíšeš, jak zesák krásně dlouho topil až se z něho zakouřilo :)
Samozřejmě že to hrát nějak bude, ale už ta značka a její "výborná" historie mluví za vše. Třeba nad věcma přemýšlet a když ti 100 lidí ze sta řekne, že prostě Behringer, RH, Citronik a podobné ...troniky NEBRAT, asi jí proč.
Já jsem nedávno také vyházel z racku všechny Uliho mašiny a světe div se, hraje to lépe :)
Zvolil jsem střední cestu (Uli-DBX-Rane) a pomalu si stavím rack z DBX mašinek. Cena přijatelná a spolehvilé jsou, rok jsme s nima pracoval v kulturáku a toho transportu taky zažily. Kabina-podium-náměstí,....


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: BEHRINGER NU 6000 DSP
PříspěvekNapsal: 26 črc 2011 13:02 

Registrován: 29 kvě 2009 20:01
Příspěvky: 140
Tak jestli ti,bobře,budou chodit tak jako mě tak myslím,že spokojenej budeš ;)Jinak se teď chystám koupit od Lexonu zesík z té nejvyšší řady.Chci s ním nahradit 2x2000XL které mám na basy v můstku,aby se mi vešel do 10U racku ještě rozvaděč.Výkony jsou: 2x1500W/8ohm,2x2500W/4ohm,2x3400W/2ohm, Můstek 8ohm 4600W,můstkek 4 ohm 7000W.Až příjde,tak ho změříme a poreferuju,jak to chodí ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: BEHRINGER NU 6000 DSP
PříspěvekNapsal: 26 črc 2011 16:51 
Řádný člen

Registrován: 25 led 2010 21:57
Příspěvky: 1105
Kraj:
Kdyby to fungovalo, tak má hodně zvuku za málo peněz každý, ale praxe ukazuje trošku jinou realitu nemyslíš?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: BEHRINGER NU 6000 DSP
PříspěvekNapsal: 26 črc 2011 18:16 

Registrován: 30 čer 2011 18:12
Příspěvky: 51
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Víte nerad to říkám ale v mém okolí se pohubují tyhle zesilovače dva roky a ani z jedním ještě nebyly problémy typu "odpálení celé soustavy", jediné co mě přesvědčilo je cena. a názor filipa je další důkaz že by to mohlo bez problému fungovat. místní zvukaři (májí na starost ozvučování místních diskoték) mi je doporučili také. je dobré že u nás v opavě mámé jen jeden obchod ve který se tímhle zabívá tuďíž všichni kteří tomu rozumí se slézají právě tady. a já bydlím hned nad ním takže pár názoru jsem vyslechl a nikdo si na lexony nestěžoval. zase na druhou stranu když mi odejde RH za 7000 vezme sebou dve repra za 8000 tak to jeste pořád není taková škoda jako když kiksne QSC ZA 30.000


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: BEHRINGER NU 6000 DSP
PříspěvekNapsal: 26 črc 2011 19:12 
Řádný člen

Registrován: 25 led 2010 21:57
Příspěvky: 1105
Kraj:
Já jsmemse narodil a do 24let žil v Ostravě, můžeš mi napsat, kde konkrétně se tyto zesilovače vyskytují? Ve své slávě Stodolní jsem je nikde neviděl a po klubech v OV taky ne. O tom "slavném" obchodu vím, znám majitele :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: BEHRINGER NU 6000 DSP
PříspěvekNapsal: 27 črc 2011 14:25 

Registrován: 29 kvě 2009 20:01
Příspěvky: 140
Kdyby praxe ukazovala "trošku jinou realitu",tak bych tyhle zesilovače už dávno neměl nemyslíš?Znám v mém okolí (5km) ještě minimálně dva další zvukaře,kteří je používají.Jeden jich má už 7 a NIKDY s žádným nebyl problém a to jedou všechny v můstku do 4 ohm.Ten druhý má tuším jen 3,ale taky bez problému.Já je mám už přes 2 roky,taky v můstku do 4R a taky se nikdy žádný nepřehřál,nevypnul,neodešel,prostě nic.Kdyby ty zesilovače byli takový "sračky",tak by nemohli můstek do 4R dlouhodobě vůbec přežít.Tyhle s tím nemají problém a při porovnání s QSC není slyšet žádný zvukový rozdíl.Až mě ty zesíky zklamou natolik abych začal kupovat a platit za značku,dám vám vědět.Do té doby nevidím důvod,proč vysolit ty nekřesťanský prachy za QSC apod.,když můžu mít ani né za půlku naprosto ten samej zvuk.Odejít může všechno uplně stejně,jak Lexon,tak QSC apod.Zadej si na prodancu v diskusi "Lexon",najdeš tam příspěvek od toho zvukaře (novakaudio).Potom tam najdeš názor dalšího člověka,který ho má.Od nikoho,kdo ty Lexony má jsem ještě neslyšel jediný špatný slovo na ně a příspěvky typu je to čína to nekupuj jsou podle mě naprosto bezpředmětné,protože to stejně vždycky píšou lidi,kteří ty zesilovače v mnoha případech ani v životě neviděli.Taky jsem jim ze začátku nevěřil,říkal jsem si že to budou sračky ale po 2 letech inzenzivního používání jsem dost změnil názor.Takže asi tak ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: BEHRINGER NU 6000 DSP
PříspěvekNapsal: 27 črc 2011 15:13 
Zabanovaný
Uživatelský avatar

Registrován: 08 říj 2009 15:12
Příspěvky: 506
Bydliště: praha
Kraj: ČR - Středočeský
s jakými QSC jsi je porovnával? já tři měsíce testovat dva kusy 2000XL a podle mne hrají celkem mizerně, nejsou dle mého mínění na basy vhodné, na vrchy s přihmouřením oka a na nenáročné akce.
nízká váha není všechno...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: BEHRINGER NU 6000 DSP
PříspěvekNapsal: 27 črc 2011 17:05 

Registrován: 30 čer 2011 18:12
Příspěvky: 51
Kraj: ČR - Moravskoslezský
očividně je to rozporuplné. jednou nohou už jsem vyšlápl takže s tím už nic nenadělám. zase na druhou stranu si říkám že zajíc jako já (CO SE ZNALOSTI ZVUKAŘINY TÝČE) si nic lepšího a drahšího než RH nezaslouží. :D :( :cry: Po deseti letech praxe budu už určitě uvažovat jinač, :lol: ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: BEHRINGER NU 6000 DSP
PříspěvekNapsal: 27 črc 2011 19:06 

Registrován: 29 kvě 2009 20:01
Příspěvky: 140
Porovnávali jsme je s tím kolegou s QSC PLX 2502.Oba v můstku.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: BEHRINGER NU 6000 DSP
PříspěvekNapsal: 27 črc 2011 19:21 
Zabanovaný
Uživatelský avatar

Registrován: 08 říj 2009 15:12
Příspěvky: 506
Bydliště: praha
Kraj: ČR - Středočeský
to se mi nějak nezdá...
nebyla chyba jinde?
já je ty tři měsíce zkoušel na stejných aparátcích, střídavě s RMX 2450 a 1850, na vrchy a spodky, oba je s přehledem přehráli..
na vršky jim něco chybělo, cinkavost, prokreslenost a srozumitelnost, na basech zase takovej ten kopanec...
a to nepovažuji RMX za nějak extra dobré, proto jsem se jich i zbavil..


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 76 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group