Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 22:23


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Úprava Tesla Studiosolo 130 a 132
PříspěvekNapsal: 12 pro 2010 11:35 

Registrován: 11 kvě 2009 18:10
Příspěvky: 7
Zdravím, máme ve zkušebně dva zesilovače studiosolo 130 a 132. Dříve používané na kdytary. Teď jsem si,ale pořídili nový aparát a tak mě napadlo, že máme jen dva odposlechy a na vystoupení je to sakra málo. Tak jsem si řekl, proč nevyužít ty dva zesilovače. Už dříve jsem se někde dočetl, že ty tesly mají hodně citlivý vstup určený hlavně nástrojům. Když jsem do nich zkusil pustil linkový výstup z mixpultu, tak bych řekl, že je to pravda, zesilovače se rychle přebudí a hodně zkreslují. Měl bych proto otázku, možná je zcestná a možná nic takového nejde. Dal by se ten vstup nějak elegantně předělat, aby nebyl tak citlivý? Moc děkuji za rady!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava Tesla Studiosolo 130 a 132
PříspěvekNapsal: 12 pro 2010 13:11 

Registrován: 13 čer 2010 12:10
Příspěvky: 252
Kraj: ČR - Středočeský
Určitě to jde. Neznám schéma, ale asi bych to udělal jednoduše tak, že bych si našel přímo vstup do výkoňáku a ten si vyvedl ven a odpojil buzení z toho předzesilovače. Práce na 2hodky:).


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava Tesla Studiosolo 130 a 132
PříspěvekNapsal: 12 pro 2010 15:35 

Registrován: 11 kvě 2009 18:10
Příspěvky: 7
Říkal jsem si, že by v tom asi neměl být zas až takový problém. Zkusím někde najít schéma.
Ještě mě napadlo, jestli třeba nejde nějak před vstupem upravit linkový vstup a snížit jeho úroveň. Když jsem se díval na schéma mixážního pultu, tak je mikrofonní i linkový vstup zapojen do předzesilovače. akorát linkový je ještě něčím oddělen. je to blokové schéma, takže je tam jen obdélník a v něm -15 db. Ale jaká součástka sníží citlivost o 15 decibelů nevím...a nikde jsem nic konkrétního nenašel..
Taky existují koncáky 130 a 132, takže kdyby bylo schéma, tak by se to dalo porovnat..

Zkusím hledat, ale kdyby někdo věděl, tak by mi to hodně ušetřilo práci...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava Tesla Studiosolo 130 a 132
PříspěvekNapsal: 12 pro 2010 16:24 

Registrován: 13 čer 2010 12:10
Příspěvky: 252
Kraj: ČR - Středočeský
Samozřejmě to jde upravit třeba obyčejným odporovým děličem, ale je to trochu prasárna. Protože pracně zesílenej signál s šumem přidaným tim pracným zesílením někde v tvým předchozím mixu budeš tim děličem na vstupu předzesilovače v tom zezu zeslabovat a pak v něm znovu pracně zesilovat(ale už s daným S/N, takže zesílíš i ten šum z předchozího zesilovače) a tim tam přidáš další šum, takže odstup S/N se zmenší. Nevim jak je to u kvalitních mixů ale skutečně u levnejch mixů je mikrofonní vstup normálně do zesu a linkovej jde tamtéž akorát zeslaben odpory.
Zkusit to teda můžeš tim děličem, ale řekl bych, že to bude hnusně šumět....záleží na velikostech zesílení, a kvalitě zesilovacích stupňů. Každopádně budeš muset pro co největšní odstup S/N mít výstup mixu, nebo čehokoliv, odkud budeš tahat tu linkovou úroveň, na co největší úrovni, tim se zase připravuješ o dynamiku a případně o variabilitu nastavení hlasitosti.....prostě je to totální nouzové řešení. Ale řikám, je třeba to zkusit, možná to nebude tak hrozný:)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava Tesla Studiosolo 130 a 132
PříspěvekNapsal: 24 pro 2010 10:26 

Registrován: 04 říj 2009 07:12
Příspěvky: 379
Bydliště: Luhačovice
Kraj: ČR - Zlínský
Zesilovač Studiosolo 130 má sám o sobě tak blbě hrající konec, že bych se jím vůbec nezabýval. Je třeba si uvědomit, že to zapojení pochází z 1. poloviny 70.let minulého století, koncové tranzistory jsou tam buzeny transformátorem a koncové tranzistory jsou zapojeny jako dva samostatné stupně se společným emitorem jakoby v sérii. Záleží tam na zcela přesném párování koncových tranzistorů, jinak má konec nechutné přechodové zkreslení při slabších signálech.
Zesilovač Studiosolo 132 už je jiné kafe, má poměrně moderní koncový stupeň a tam by se vyplatilo udělat přímý linkový vstup do konce - jde to velmi snadno, ale je k tomu potřeba dobře čitelné schéma a obrázek desky plošných spojů předzesilovače a konce.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava Tesla Studiosolo 130 a 132
PříspěvekNapsal: 25 říj 2016 13:08 

Registrován: 25 říj 2016 13:00
Příspěvky: 1
Kraj: ČR - Zlínský
Ahoj Prosím o pomoc. mám tesla 132.Hraje moc slabě. Konc 503 tr.jsem proměřil OK.Myslím že probl .bude někde v předu .Můžeš mi pomoci?Radek


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group