Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 13:21


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Eminence ME15-3008
PříspěvekNapsal: 21 kvě 2018 11:47 
Uživatelský avatar

Registrován: 28 říj 2012 23:29
Příspěvky: 252
Kraj: ČR - Jihomoravský
Ahoj, dostal se mi do rukou šnekový subbass osazený 15" Eminence. Na rockovou muziku a metal je to přímo suprová bedna která na tento žánr zahraje docela dobře ale... Já rád všelijakou muziku od metalu přes rock k elektronické hudbě a hip-hopu... Z poslední skupiny jmenovaných už to tak nezahraje a linou se z toho nepříjemné zvuky. A tak bych se rád zeptal jestli existuje nějaký návod na vhodnou obyčejnou subwooferovou bednu pro tento reproduktor. Bednu bych si postavil vlastní pomocí s 20mm překližky či dřevotřísky. Děkuji za případné rady.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
Pokud izolepa něco neopravila, tak jste asi použili málo izolepy ...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Eminence ME15-3008
PříspěvekNapsal: 21 kvě 2018 21:24 
Uživatelský avatar

Registrován: 26 pro 2010 12:50
Příspěvky: 574
Bydliště: Rokycansko
Kraj: ČR - Plzeňský
Tyhle repraky byly fajn, ale hiphop z toho opravdu netahej. Nazval bych to rouhanim a zaskodnictvim, likvidovat zachovale "vintage" repro. Na hiphop si postav neco s 500w 18".

_________________
Soundcraft SiEx3, Mackie DL1608, X32,SPL A394pw, IQ18b, Beyma SB18, odposlechy SPL, B@C 12CXT, EV ZLX12P, ZXA1 sub.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Eminence ME15-3008
PříspěvekNapsal: 21 kvě 2018 22:26 
Uživatelský avatar

Registrován: 28 říj 2012 23:29
Příspěvky: 252
Kraj: ČR - Jihomoravský
Na to už nemám zesilovač... mám 220W/8R.

_________________
Pokud izolepa něco neopravila, tak jste asi použili málo izolepy ...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Eminence ME15-3008
PříspěvekNapsal: 23 kvě 2018 17:50 
Uživatelský avatar

Registrován: 20 lis 2008 10:59
Příspěvky: 899
Kraj: SR - Košický
Ak sa nemýlim tak ME15-300 je predchodca kappa 15A, čiže mal by to byť citlivý stredobas, do subbasu viacmenej nevhodný, najmä pre malé Xmax. Ten šnek bude asi vyššie ladený tak tam to až tak nevadí pohyb repra je tlmený, často sa do tých konštrukcii používali skôr stredovejšie repra než vyslovené basovky, však ono to v podstate ani skutočné basy nehrá pod 55-60Hz to končí. Ako píše kolega na ten štýl je asi 18" najvhodnejší, da sa vybrať dačo lacnejšie alebo nejaký zdatnejší 15" ochotný ísť dostatočne dolu. Zosilňovač máš aký (značka model)? ak to môže ísť aj do 4 ohm tak ak by si kúpil 4 ohm repro, tak si trošku pomôžeš o dajaký decibelik-dva. To že repro ma nižši príkom nejako extra nevadí, akurát nebude repro na plno využitý. Dnes v podstate asi všetky PA subbasové reproduktory už majú príkon nad 400W snáď z výnimkou nejakých malých 8-10".


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Eminence ME15-3008
PříspěvekNapsal: 23 kvě 2018 17:58 
Uživatelský avatar

Registrován: 28 říj 2012 23:29
Příspěvky: 252
Kraj: ČR - Jihomoravský
Zesilovač mám Tesla AUJ637 v můstku takže do 4 ohm ještě hrát může... To by bylo nějakých 450W maximum.
Docela mě zaráží že je v subbassu osazený středobas který pod 55hz nezahraje...

_________________
Pokud izolepa něco neopravila, tak jste asi použili málo izolepy ...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Eminence ME15-3008
PříspěvekNapsal: 23 kvě 2018 21:21 
Uživatelský avatar

Registrován: 26 pro 2010 12:50
Příspěvky: 574
Bydliště: Rokycansko
Kraj: ČR - Plzeňský
Pred dvaceti lety byly Eminence cenove dostupny repraky, obecne znama znacka a zdaleka se na zivou hudbu basy netlacily jako ted. A naladit si kopak spis k 60 Hz neni problem, kope to, nepotrebovalo to takovy vykon jako pri 30 Hz.

_________________
Soundcraft SiEx3, Mackie DL1608, X32,SPL A394pw, IQ18b, Beyma SB18, odposlechy SPL, B@C 12CXT, EV ZLX12P, ZXA1 sub.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Eminence ME15-3008
PříspěvekNapsal: 24 kvě 2018 22:07 
Uživatelský avatar

Registrován: 20 lis 2008 10:59
Příspěvky: 899
Kraj: SR - Košický
Ako samotné repro zahrajú aj nižšie frekvencie a rezonančnú frekvenciu mal ten model pomerne nízko, Xmax predpokladám +/- rovnaké ako dnešný Kappa 15A t.j. 4mm, ak by sa to osadilo do väčšieho nižšie ladeného BR povedzme 140l@35Hz, tak zahralo by to pomerne nízko len mám obavu že na svoje limity by to narazilo už pri pomerne malom príkone cca 100W. Pre výkon tvojho zosilňovača mi to nejako vychádza v bedni 100L ladenej na 46Hz, pod 40hz to bude treba rezať. Neviem či by som to robil, pôjde to síce nižšie, len oproti tej horne to bude hrať citeľne menej.
AUJ v mostiku do 4 ohm si bude asi vyžadovať aktivne chladenie a neviem ako na tom bude so stabilitou.

K šnekom:
Aby bol šnek efektívny aj na nižšej frekvencii, tak na to má zásadný vplyv výstupná plocha zvukovodu a aj jeho dĺžka, čiže by to bolo dosť rozmerné ak by sa to malo dosť povedze nikde k 40Hz (existuje vzorec kde sa da spočítať plocha pre danú frekvenciu, nechce sa mi teraz hľadať), ani netvrdim že také neboli, fane svojho času robili take obludy cca 1*1,5*1,5 a hralo to pomerne nízko a aj dosť silno. Šneky majú aj vyššie skreslenie a obvykle aj horší priebeh frekvenčnej charakteristiky ako BR, BP či hybrid končtrukcia. Stale je dačo za dačo...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Eminence ME15-3008
PříspěvekNapsal: 24 kvě 2018 22:45 
Uživatelský avatar

Registrován: 28 říj 2012 23:29
Příspěvky: 252
Kraj: ČR - Jihomoravský
Můstek plánuji aktivně chladit v závislosti na teplotě chladiče. No a ten můj šnek je obrovský a právě proto přemýšlím o jiné konstrukci kde by se dalo to repro použít protože i na kolečkách je to boj někam bednu přepravit. Ten subbas je opravdu obrovský- přikládám foto. Na bedně leží AUJ 637 jako dualmono pro hlavní středobasové bedny s piezo výškami nad tím pak AZS222 pro doplňující bedýnky a úplně nahoře je aktivní 2.1 výhybka. Můstkový AUJ byl ještě v rozloženém stavu v pravo na stolku ve stínu za noťasem.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
Pokud izolepa něco neopravila, tak jste asi použili málo izolepy ...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Eminence ME15-3008
PříspěvekNapsal: 25 kvě 2018 09:47 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Ty bedýnky s ARV161 - teda jestli mě zrak neklame - používáš na nějaký veřejný produkce?
Viděl jsem někde projekt s hornou. Chtěl jsem něco jenom na doma, ale nakonec mám klasickej BR, tohle vychází pro ladění pod 30hz fakt velký...
tady je projekt s LAB12: http://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=21708 fotky z prvních příspěvků sežral internet...
co je zajímavý, jak se dají skládat k sobě 2, 4, 6, a více kusů, to už může být celkem rutyka.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Eminence ME15-3008
PříspěvekNapsal: 25 kvě 2018 12:39 
Uživatelský avatar

Registrován: 28 říj 2012 23:29
Příspěvky: 252
Kraj: ČR - Jihomoravský
Ještě jsem veřejně neprodukoval a bojím se že s tím subbasem bych to těžce stěhoval a proto bych rád z něj použil repro pro nějaký menší subwoofer. Jo a ty malý bedýnky jsou s ARV161 a ARO689.

_________________
Pokud izolepa něco neopravila, tak jste asi použili málo izolepy ...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Eminence ME15-3008
PříspěvekNapsal: 25 kvě 2018 18:34 
Uživatelský avatar

Registrován: 20 lis 2008 10:59
Příspěvky: 899
Kraj: SR - Košický
No ten horn je fakt relatívne veľký, no patrí do minulého storočia. Keď ti môžem poradiť radšej to nikde nevytiahni, maximale tak na gril/chlalast/party pre kamošov, ináč to bude docela prúser a narobíš si iba hanbu aj keď podobne výtvory vidno aj pod stánkami kde je Dj Puberťak na Zemplínskej Šírave, zrovna pod tými vrľa ľudí nebýva... Dosť hrozne to iba vyzerá a to som ešte nepočul ako to hraje no viem si predstaviť. Neviem čo máš v tých beňach s piezom za basák, ale už na pohľad je ta bedňa príliš objemná a neforemná. No čo ti poradiť... Ak máš tie Eminence 15-300 dva kusy, tak s toho spraviť dvojpásma dačo ako EM151, mohol by vyhovovať aj lacnejší driver ako B&C DE12 alebo Selenium D220, samozrejme musí niekto odladiť výhybku. To by už mohlo hrať obstojne. K tomu samozrejme bude potrebný ešte subbas aby to malo spodok, neviem či je pre teba 18" prijateľný, sú modely čo relatívne dobre uhrajú už v malom objeme cca 150-160l a čo sa tyka ceny za zvuk na basoch tak to vychádza na financie najlepšie. V prípade ak to nechceš veľké tak s 15" by to šlo tiež no už by to chcelo 2ks.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Eminence ME15-3008
PříspěvekNapsal: 29 kvě 2018 19:51 
Uživatelský avatar

Registrován: 28 říj 2012 23:29
Příspěvky: 252
Kraj: ČR - Jihomoravský
No tak teď jsi mě od toho totálně odradil.... Proč by to mělo hrát špatně?

_________________
Pokud izolepa něco neopravila, tak jste asi použili málo izolepy ...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Eminence ME15-3008
PříspěvekNapsal: 30 kvě 2018 18:42 
Uživatelský avatar

Registrován: 20 lis 2008 10:59
Příspěvky: 899
Kraj: SR - Košický
Piezo nemôže mať dobrý zvuk je to skôr na plašenie hlodavcov a holubov ako hudbu a už vôbec sa nehodí k väčšiemu basáku, vzdialenosť medzi basakom a výškami by mala byť čo najmenšia, takisto istú rolu zohráva aj šírka reprobedne. Kombinácia ARV161 a ARO689 tiež zrejme nebude najšťastnejšia ten širokopásmač má prepad v oblasti 500-1000Hz, ale pri dobre zladenej výhybke by to mohlo dajako fungovať s ARV161 no ten tiež nie je ktovieaký zázrak aj keď od tesly to patrilo k tomu lepšiemu, ešte je otázka aké by boli smerové charakteristiky. Tak či onak reprobedňa s citlivosťou 92db a príkonom 6W je málo na taký účel, takú bedničku si viem predstaviť na pčúvanie rádia nikde pri grilovačke. Viac kusov reprobední na sebe narobí viac problémov ako úžitku o to viac, keď nie sú identické, menej prblémov to robí ak sú identické a umiestnené vedľa seba. EM 15-300 by mohol v dvojpásme fungovať pomerne slušne ale do basreflexového subbasu si to neviem veľmi predstaviť, ono by to aj nejako hralo tak ako som písal vychádza mi to cca 90-105l ladenie 47-50Hz čo je pomerne vysoko, ale ten repo by podľa mňa dosť trpel aj pri 220W zosilňovači keby sa išlo vyššie z objemom a nižšie z ladením aby to hralo príjemnejšie od spodu nie je to repro do BR subbasu vhodný. Neviem čo máš v tých dvojpásmach za basák, možno by sa s tým dalo pracovať, no výmena výškovej sekcie bude určite nevyhnutná.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group