Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 06:48


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: system
PříspěvekNapsal: 31 říj 2008 18:04 

Registrován: 27 říj 2008 17:00
Příspěvky: 112
Tak bych chtěl napsat, co si teď pořídím a jestli byste mi to schválili, nebo něco vyvrátili.
procesor,výhybka Behringer DCX2496 2x RCF RMX1850HD na to 4xLF18G401 konstrukce http://speakerplans.com/images/186horn.jpg a k tomu mam 2x omnitronic TX-2520 ale to jsou šity, až našetřim, hned bych koupil středy 4xEmi kappa-15LF a nějaký tweetery. Chtěl bych hlavně ozvučovat venkovní akce typu freetekno, a chtěl bych časem pořád dokupovad.

(a nebo tu mám ještě jednu variantu,2x QSC RMX2450 na to 4xLF18N401) co by bylo lepší? dík


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: system
PříspěvekNapsal: 31 říj 2008 18:25 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Tak tohle je špatně:

1) na celý tvůj problém jsi si mohl vystačit s jediným tématem. Nějak ti to tu zredukujem na jedno téma, aby ses nedivil že ti nějaký zmizlo.

2) Je docela slušnost se snažit ostatním napomoci, aby s tebou neměli trápení. Ne že to z tebe budem tahat jako z chlupatý deky. A teď k sestavě:

Ty Akční členy který nejsou až na konci můžou občas bejt horší. Behringer sice není vůbec dobrá věc, ale aspoň je na téhle pozici menší šance že něco shoří. Takže tady zavřu oči.

RMX1850 s LF18G401 by šel, ale nevím zda se 186horn. Strčit tam jde snad každej reprák aby to hrálo, a ono LF18G401 není špatný, ale na to aby to "nějak" hrálo, na to by si myslím stačila jiná, menší bedna. G401 není hornový reproduktor na to aby z toho lezlo něco, co by se vyplatilo, a navíc horny stavět v malém počtu kusů bude znamenat nedostatek basů na kmitočtech pod 60Hz, což u techna jistě bude potřeba. Odhaduju, že s tím nemáš zkušenosti. S hornama je hodně práce, musí se to dělat precizně, a cíleně. Koupí "nějakýho procesoru od behrišrotu" přidáním nedoporučenýho repráku do horny o jednom až dvouch kusech na stranu, je cesta do pekel, néli do řiti. A to myslím v tom nejlepším. Budeš mít Procesory, velké těžké bedny a zvuk z toho poleze bídnej. Takhle ne. Buď si připlať, a postav 4ks těch horen s doporučenými repro, nejlépe PD.186 - ostatní nejsou optimum, proto se ta horna taky tak jmenuje. A nebo Postav něco levnějšího, ale odladěného. EM15Bass, MT18SUB, Klasické bassreflexové bedny.Sám rozhodně nic dokupy nedáš, a nevylepšíš to svou chytrostí. Nikdo, ani já ne.

Satelity: Eminence Kappa15LF je basový reprák, má menší citlivost, a s výškami moc sladit nejde, a s těmi se kterými jde, ty jsou docela drahé. Takže opět - zkus se mrknout na prodance.cz na odladěné projekty a vyber podle ceny. Nic lepšího není.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: system
PříspěvekNapsal: 31 říj 2008 18:47 

Registrován: 27 říj 2008 17:00
Příspěvky: 112
Trochu si mě zaskočil, ještě budu přemejšlet a shlížet nějaký testy, nechvátam na to. Nechci dávat např, 2 suby doleva a 2 doprava. Chtěl bych teĎ udělat 4 Horny na sebe po dvou v řadě a časem to rozšířit na co nejvíc. V procesorech se moc nevyznám. Jaký by si mi doporučil?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: system
PříspěvekNapsal: 31 říj 2008 19:16 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Abych pravdu řekl tak nevím co s tebou (není tvoje vina, zkrátka nevím) -

Jednak si musíš v hlavě urovnat fakt, že uřídit takovejhle systém je náročná věc, a počítej s tím, že reproduktory, které nakoupíš a postavíš, budou nakonec stát méně, než celá ta omáčka okolo. Pokud s tím souhlasíš, tak se běž zeptat na Prodance, tam ti poví jak efektivně utratit dvěstě až třista tisíc na fungující systém líp než já. Netajím se tím. Pokud chceš něco ubastlit sám, ta kti rád poradím, ale mám velmi dobrý důvod si myslet, že to co bys ušetřil na obyčejnějším systému na processoringu a ošetřování soustavy bys mohl narvat do věcí který "přímo hrajou", a mít tak stejně hodně muziky za méně peněz. Na bastlenej systém s hornama stačí jen kvalitní vyhybka, ekvalizace, a zpoždění. nic jinýho, a dalo by se to ještě zaplatit. Na přímovyzařující systémy by tohle skoro odpadlo, nebo snížilo nároky na přístroje a tím i na finance. Tak Bych být tebou opravdu hodně přemýšlel kudy se vydáš, jinak ztráty budou obrovské.

//
Ještě ti můžu povědít, jak se to optimálně dělá: Pokud bastlíš, stav jednoduchý věci, a koukej na to jako na komplexní systém. vyjde to lépe. Koupit jeden reprák s tím že je "skvělej" a druhej reprák s tím že je "taky skvělej" neznamená a nebude nikdy znamenat, že k tobě pasujou. Když toho k sobě nebude pasovat víc, je průšvih. Pokud budeš mít peníze a klientelu na něco "lepšího", bude potřeba odladěnej hotovej systém, kterej jenom koupíš.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: system
PříspěvekNapsal: 31 říj 2008 19:43 

Registrován: 27 říj 2008 17:00
Příspěvky: 112
Věci kolem jsou mi jasný, zas tak úplnej začátečník nejsem. Já nepotřebuju zas tak profi system, mě by stačil nějakej ubastlenej aby hrál. Kdyby někde byly vhodné konstrukce pro daný typ reproduktoru, třeba zrovna pro ten RCF G401, postavil bych ho jako nic, ale musela by to bejt konstrukce, aby mi do toho nenablily smažky atd...Teď bych vůbec neřešil, co k tomu bude za středy a vejšky. Prozatim by mi stačili ty omnitroniky. Jo, jsou nic moc, až našetřim pár korun, dodělam zbytek a stejně ty lidi to ani moc nepoznaj. Nebo bych moch udělat přesnou kopii toho 186 Horn přesně s tim reproduktorem, ale nejsem si jistej, jestli překoná RCF, když papírově je slabší.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: system
PříspěvekNapsal: 31 říj 2008 20:38 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
a do horny ti smažky nenablejou?
Papírové informace právě neznamenají vůbec nic, v horně už tuplem ne.Taky koukáš na věci který nejsou podstatný, a nekoukáš na věci který podstatný jsou, nebo naopak nejsou k dispozici. PD.186 má větší cívku, pravděpodobně bitelnější membránu a hlavně je vyzkoušenej. Zkoušet něco jinýho znamená prošlapávat novou cestu, a to znamená semtam nějaká oběť na úkor experimentu...

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: system
PříspěvekNapsal: 01 lis 2008 00:31 

Registrován: 27 říj 2008 17:00
Příspěvky: 112
Nabůejou, ale ne na reproduktor. Koukam, že to neni tak lehký, jak jsem si myslel. Necham to asi až na přez rok a mezi tim prodam všechno co mam doma.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: system
PříspěvekNapsal: 01 lis 2008 10:47 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Opravdu mě nenapadlo, že bych někdy musel řešit, co se stane když někdo nableje do reproduktoru. No hrozný :lol:

Pak máš ještě možnost postavit nějaký podium nebo distanční konstrukci, zábradlí/zónu, kam prostě nikdo nebude smět, a jednoho účinkujícího obsadit v roli "bedňáka" aby ti to hlídal.

Máš ještě možnost postavit nějaký Bandpassy nebo W-biny, ale je opravdu důležité počítat se sestavou, jak by sis jí představoval hotovou, a pomalu plnit plán a dokupovat. Měl bys tedy odhadem vědět kolika lidem budeš hrát, kolik SPL v jaký vzdálenosti je potřeba, a kolik peněz půjde utratit.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: system
PříspěvekNapsal: 01 lis 2008 11:50 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Chceš-li 186 Horn osadit RCF tak L18P300, to je tam vyzkoušené. W-biny bych určitě nestavěl to je historie. Bandpass jak navrhuje Kreš by mohlo být dobré řešení a půjde hlouběji než horn. Takže dobře si promysli jestli horn nebo bandpass. S bandpasem to určitě bude snadnější na procesing. Behringera jen v nouzi.
Delta 15LF je blbost když máš pod tím subwoofery, tweetery to je další blbost, to je opět historie. Když levný satelity tak klasika EM151 nebo nějaký lepší 15"+1".

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: system
PříspěvekNapsal: 01 lis 2008 15:21 

Registrován: 27 říj 2008 17:00
Příspěvky: 112
Díky hoši za názory necham si to projít hlavou. Žádný zábradlí ani nic podobnýho už dělat nebudu. Ještě by mě zajímala jedna věc. Když zapojim třeba tři QSC 1850HD a k tomu nějaký kraviny, budu muset jít do 380V?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: system
PříspěvekNapsal: 01 lis 2008 15:30 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Ano 380/400V bude nutnost. Na jednu 230V/16A fázi můžeš napojit 2x1850HD a nic víc

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: system
PříspěvekNapsal: 01 lis 2008 16:26 

Registrován: 27 říj 2008 17:00
Příspěvky: 112
koupim tohle http://www.sramus.cz/det.php?IDzb=4919 . Do racku krása


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: system
PříspěvekNapsal: 01 lis 2008 17:31 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Na rozvaděči určitě nešetří, koupil bych raději od Jirky Klimenta - http://www.jklsound.cz

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: system
PříspěvekNapsal: 01 lis 2008 17:36 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
To je pravda, nezapomínej, že na tom budeš mít pověšeny všechny zesilovače, limitery, crossovery apod. Porucha rozvaděče by mohla stát mnoho peněz a starostí s opravami.

Třeba se k tomu vyjádří i JKL.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: system
PříspěvekNapsal: 03 lis 2008 03:23 

Registrován: 27 říj 2008 17:00
Příspěvky: 112
Co řikáte na tohle? http://www.prodance.cz/inzeraty/20081101181850.JPG
Prodam PA AC.Akustika..
4x subbas -zatižitelnost RMS-1200W,impedance 4/8/16 ohm,citlivost 109 dB,kmitočtový rozsah od 30-150Hz ,osazení 18" 1200W.
2x dvoupasmove satelity- 2x 15" + 1" tweeter..RMS-1200W
cena bas á 20 000,-
dvoupasmak 25 000,-
Je to dobrý/výkoný úměrně ceny?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: system
PříspěvekNapsal: 03 lis 2008 08:25 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Není. Parametry jsou úžasný, a reproduktory v tom jsou dost na štíru. Jak se řiká - "něco tu nehraje" nebo také "smrdí to".....

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: system
PříspěvekNapsal: 03 lis 2008 15:23 

Registrován: 27 říj 2008 17:00
Příspěvky: 112
Zdravim, měl jsem "menší" komplikace s penězma a musel jsem si koupit Crest audio CC 4000 za 14 000. Tak potřebuju něco na to ušít. Přemejšlel jsem, že bych na tohle moch dát 4xPD.186 8/ohm nebo dokonce 6x


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: system
PříspěvekNapsal: 03 lis 2008 21:57 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Crest už není co to bývalo. Nejdřív říkáš že to necháš na příští rok a teď hned ukvapeně něco koupíš. PD186 by mohli být dobré, zahrají větší maso pod 40Hz (obecně většina PD) ale zas kolem 70Hz neumí tak nakopat. Mělo by snad jít i do bandpassu. Případně PD184 do bandpassu jde určitě.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: system
PříspěvekNapsal: 18 led 2009 16:11 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 20:18
Příspěvky: 158
Bydliště: Bruntal
Zdravím

mám problém po každém zapojení PA zesáku QSCcek padaji pojistky je to čím dál víc horší..
tak bych chtěl taky tu 400v napájení..

jak se to u toho dělá? když např. hraju někde v staré hospodě kde nemajou 400v (ten 5ti kolík) tak to normalne zapojím do 230v do toho rozvaděče a od rozvaděču do zesu?

premýšlel sjem o tomhle : http://www.sramus.cz/det.php?IDzb=4911

pomohlo by to? v tom už jsou zabudovane pojistky že? vim je to na 230v ale pro me vyhovujici

tak to normálně zapojím do 230v a od toho rozvaděče do zesu?

dekuji

_________________
Ozvučování akcí všeho druhu - http://www.drsound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: system
PříspěvekNapsal: 18 led 2009 16:45 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
400V na ty dvě GX nepotřebuješ, 230V/16A úplně stačí a ještě je tam rezerva. Jističe je třeba vyměnit, pak to bude běhat v pohodě. K jističům ti něco poví Crash nebo Thales.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group