Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 21:47


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Reprobox ke kytaře
PříspěvekNapsal: 07 pro 2008 19:31 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Já mám z připojování kabelů rozporuplné pocity. Když se to cínuje, tak je to špatné, a když se to necínuje, je to časem snad ještě horší....

Mimojiné jsem pár uzavřených kytarových komb různých výrobců ale třeba i bastlených a okoukaných (drtivá většina boxů marshall, a nejčastěji s reproduktory eminence a Celestion), a tlumené byly uzavřené bedny poměrně často, a dvě dokonce tlumené i otevřené bedny!!! Ten člověk co to vyráběl, případně později přebastloval musel zákonitě slyšet, že s tlumením se mu to víc líbí, jinak by to nedělal. Kytaristi jsou muzikanti, a muzikanti jsou hrozná sebranka prasat. Už jsem viděl i sololitem zadělanou díru otevřené ozvučnice, jen proto, že majiteli se to tak víc líbilo, a to jsem toho věru ještě moc neviděl a nezažil.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprobox ke kytaře
PříspěvekNapsal: 08 pro 2008 19:14 

Registrován: 28 zář 2008 18:52
Příspěvky: 80
Bydliště: Turzovka
Kraj: SR - Žilinský
to crashpc a spol: - hoši kašlite na to, čo je lepšie ohľadom tlmenia, najlepšie bude aby si vyskúšal zvuk hotového boxu bez tlmenia a s tlmenim, a čo bude lepšie pre neho...kamoš má k VKčku 4x12" box, s Celestion G100T75 alebo tak, a dva repraky nakoniec vybral, dal tam preglejku, a vložil tam starý perový vankúš :lol: nejaká výrazná zmena zvuku na stredoch sa nestala, bedňa len stratila niečo na hutnosti a tlaku, ale vďaka menšej citlivosti musí hlavu viac "vyhuľovať" a teda chytá skreslenie koncáka ala stare Fendery a marshally...

a čo sa týka tých muzikantov.....nie každý je expert v oblasti zvučenia, PA, reproduktorov a elektrotechniky, hlavne ak vie čo to na svojom nástroji...nemôžeš čakať že dedinský gitarista čo hrá punk bude presne rátať objem bedne a riešiť preglejku presnej hrúbky, proste " ten sololit tam stačí" a nerieši to...od toho má mať kapela nejakého technika, v tej našej som to vraj ja :ugeek: :lol:

_________________
Desktop PC
Panasonic SA-80, Panasonic SCD611, TESLA B116, TESLA B700 >>> ARN 6614 + ARO689 + ARV089
Homemade bassguitar tube amplifier 50W :) funkčný, skoro dokončený


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprobox ke kytaře
PříspěvekNapsal: 09 pro 2008 16:16 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
ono nejde ani tak o materiál. Kdyby to třeba udělal solidně, tak to ani nemusím poznat, že to kdy byla otevřená ozvučnice, ale prostě se mu tam z nějakýho důvodu ta díra nelíbila, tak jí "zalípl". Tomu se řiká kvalita...

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprobox ke kytaře
PříspěvekNapsal: 21 pro 2008 19:49 

Registrován: 28 zář 2008 18:52
Příspěvky: 80
Bydliště: Turzovka
Kraj: SR - Žilinský
no kvalita, tak niektrí ľudia riešia možno viac vzhľad a "tuning" svojho nástroja a aparátu, ako samotný zvuk..

_________________
Desktop PC
Panasonic SA-80, Panasonic SCD611, TESLA B116, TESLA B700 >>> ARN 6614 + ARO689 + ARV089
Homemade bassguitar tube amplifier 50W :) funkčný, skoro dokončený


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprobox ke kytaře
PříspěvekNapsal: 22 pro 2008 01:11 

Registrován: 11 lis 2008 16:16
Příspěvky: 14
Tak konečně se můžu pochlubit jak to dopadlo. Box je hotový, krom předního ochranného grilu na repro - ten dodělám snad zítra, jestli něco seženu. S výsledkem sem naprosto spokojený až na pár věcí, které sem měl udělat jinak. Zvuk je taky super, zatím sem ho zkoušel jen hodně potichu, protože bydlím v panelovém domě, ale i tak má lepší zvuk než má repro z toho Valve Kinga.

Jinak až to bude úplně hotové tak sem hodím náké info nebo článek atd..

Tady přikládám pár foto:

http://seltudymeldudy.rajce.idnes.cz/Box/

Moc sem toho nenafotil, ale aspon něco.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprobox ke kytaře
PříspěvekNapsal: 29 pro 2008 20:40 

Registrován: 28 zář 2008 18:52
Příspěvky: 80
Bydliště: Turzovka
Kraj: SR - Žilinský
tyy vole to je perfektná práca, nijaké "sololity" 8-) kde si zohnal koženku a rohy?
ozaj a vyskúšaj si zahrať so zadnou a bez zadnej steny a takisto s nejakým tlmením vnútri a bez neho a opíš tu ako to znelo :idea:

_________________
Desktop PC
Panasonic SA-80, Panasonic SCD611, TESLA B116, TESLA B700 >>> ARN 6614 + ARO689 + ARV089
Homemade bassguitar tube amplifier 50W :) funkčný, skoro dokončený


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprobox ke kytaře
PříspěvekNapsal: 29 pro 2008 21:06 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 20:18
Příspěvky: 158
Bydliště: Bruntal
jj pěkný, koukám dřevoříska OSB, jak se s ní pracovalo? ja s ní ted´ budu stavět PA satelity.

_________________
Ozvučování akcí všeho druhu - http://www.drsound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprobox ke kytaře
PříspěvekNapsal: 30 pro 2008 15:50 

Registrován: 11 lis 2008 16:16
Příspěvky: 14
Takže box je kompletní a po včerejší zkoušce ve zkušebně sem naprosto spokojenej

Takže v kostce jak na to :D
Celý box je z 18 mm tlustých OSB desek, které byli lepeny a přišroubovány vruty k hranolkům 32x32 mm. OSB desky jsem kupoval v OBI, kde je i nařežou přesně podle rozměrů - takže o práci méně. Jediné, co se muselo vyřezat, byli otvory na repro. Ale s OSB-éčkama se celkem dobře pracuje, takže ty jsem musel vyříznout přímo-čarou pilkou.
Když byla bedna poslepovaná, zaoblil jsem všechny hrany a rohy a celkově začišťoval.

Lepení koženky byla asi nejhorší práce. Původně sem chtěl potáhnout repro box (resp. horní část a boky) z jednoho kusu a spodek samostatně, ale nakonec sem dělal každou stranu samostatně a potom sem vyřezal z koženky takové pásky a těma sem překryl hrany (je to vidět na fotkách). Přední stranu jsem pouze nastříkal černou barvou. Lepil sem to čalounickým lepidlem, které sem i s koženkou koupil v Řempu v Českých Budějovicích.

Když byla koženka hotová, namontoval jsem ochranné rohy, madlo, gumové nožky (ty jsem dal tak, abych mohl stavět box horizontálně i vertikálně - na fotkách je to taky vidět) a konektor pro speakon. Všechny tyto věci včetně silového kabelu k propojení komba a boxu jsem kupoval u Audio Kropík v Českých Budějovicích

Namontování reproduktorů byla už sranda, reproduktory jsem propojil pomocí faston konektorů. V boxu jsou dva reproduktory po 8 Ohmech zapojeny do série - tzn. výsledný odpor je 16 Ohm. Reproduktory jsem použil Celestion Seventy 80 - objednával jsem přes e-shop kytary.cz

A na konec jsem namontoval ochranou mříž na přední stranu. Původně sem měl v plánu dát tam "tahokov", který jsem ale nemohl nikde sehnat, jedině kde by ho měli, byla prodejna Ferona, ale jelikož to ani tak není prodejna, ale spíš podnik s hutním materiálem a podniky jak známo mívají po dobu celých svátků dovolenou. Proto je tam takové "pletivo" nastříkané černou barvou. Původně jsem ho přišrouboval přímo k přední části, ale to mi přišlo, ža by to mohlo rezonovat, proto jsem nařezal korkový špunt, který sem dal potom mezi přední desku a "pletivo". Toto "pletivo" seženete snad v každém železářství, já jsem ho koupil v železářství u Dupiho v ČB.

Parametry boxu

Rozměry : Výška 528 mm, šířka: 800 mm, hloubka: 280 mm
Váha: 25 kg
Celkový výkon: 160 W, 16 Ohm
Osazené repro: Celestion Seventy 80 - http://professional.celestion.com/guita ... .asp?ID=15

A kolik to všechno stálo:
-OSB desky 18 mm i s nařezáním, 6m hranolku 32x32 - koupeno v OBI - cca 750
-Kožena 2x1,4 m + čalounické lepidlo - koupeno v Řempu - cca 420
- 2x Repro Celestion Seventy 80 - koupeno v eshopu kytary.cz - 2700
-Madlo, 8x gumové nožky, 8x ochranné rohy, Spekon konektor (samec + samice) Neutrik,
Jack konektor Neutrik, 1 m silového kabelu - koupeno v Audia Kropík - cca 590 kč.
- černý sprej - 105
- ochranné "pletivo" - 50 kč.
- různé podložky a šroubky co jsem neměl + faston konektory - cca 100

CELKEM: 4 715

* lepidlo na dřevo, náký ty dráty na propojení repro a spousty vrutů 4,5x40 mm (odhadem tak kolem 100 ks) jsem měl doma.

A jestli se to vyplatí???
Pokud nebudu brát v úvahu práci, kterou jsem a já s tátou ( tátovi velké díky, samotnému by se mi to dělalo o hodně hůř a možná by to nebylo ani tahle pěkně udělaný ) tak se náká ta tisícovka dá ušetřit.

Jinak kdo by se chtěl pouštět do podobného projektu, tak doporučuji pročíst různá fóra, diskuze a články. Např.:
http://www.hudebniforum.cz/viewtopic.php?t=2522
http://www.hudebniforum.cz/viewtopic.php?t=4557
http://www.instrumento.cz/clanky-kategorie-26-boxy.html
nebo zde na ReproManii.

Dneska ještě aktualizuji fotky a pokusím se tam dostat i tu malůvku z AutoCad podle který sem to dělal.
http://seltudymeldudy.rajce.idnes.cz/Box/

Cliff: Včera sem ji zkoušel konečně i ve zkušebně na větší výkon a hraje perfektně, zatim hraju se zavřenýma zádama - má hodně basů. Vzadu otevřený sem ho zatím nezkoušel. A vytlumení sem tam žádné nedával. No rozhodně bedna má lepší zvuk než samotné kombo Valve King.

Drobek: S OSB se pracuje celkem dobře, dobře se brousí. A ani sem moc neštípají při řezání.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprobox ke kytaře
PříspěvekNapsal: 03 led 2009 15:35 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Máš to hezký Vlčáku, jenom bych si nebyl jist jestli je to zadní víko dostatečně utěsněné. A zafrézovaný speakon by vypadal lépe. Nechceš to dát do projektů?

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprobox ke kytaře
PříspěvekNapsal: 03 led 2009 20:12 

Registrován: 11 lis 2008 16:16
Příspěvky: 14
S tím zadním víkem sem měl taky trochu obavy, ale žádnej bordel to nedělá, basů to má až až. No ty záda sem měl udělat možná trošku jinak - spíš jako jeden celek. Teď je mam vlastně ze tří dílů - to sem dělal proto, abych mohl používat ten box vzadu uzavřený i jako vzadu polootevřený. Stejně ho používám pořád vzadu uzavřenej... :D

Do projektů to klidně dám, ale nevím jak :oops:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprobox ke kytaře
PříspěvekNapsal: 03 led 2009 21:21 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Malá škvíra tam nejspíš bude, skus to víc vosolit a dej tam ruku jestli to nefouká. Osobně bych za dal ještě kus té osb, aby to těsnilo.

Chceš-li to dát do projektů tak je to velmi jednoduché, napiš článek (víceméně něco jako Tvůj předchozí příspěvek, akorát se skus více rozepsat proč jsi tohle udělal tak a tohle tak atd...). A až to budeš mít tak to pošli Lukyssovi na mejla, fotky si stáhneme z toho alba, máš-li další fotky tak je pošli taky.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprobox ke kytaře
PříspěvekNapsal: 03 led 2009 21:36 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Děkuji Shotovi, že odpověděl za mě. Vlčáku, mail info@repromania.net


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprobox ke kytaře
PříspěvekNapsal: 05 led 2009 23:26 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 zář 2008 15:51
Příspěvky: 950
Bydliště: Holomóc-Mrsklesy
Kraj: ČR - Olomoucký
Ahoj. Máš to fakt nádherny. Jenom škoda že si tu ochranou síť nesladil designově s tím kombem, ale to už sou jenom takovy kosmeticky detajly. Asi mě časem čeká něco podobnyho na basu pro kámoša do kapely, ale v aktivní verzi. Nevím co je to napadlo ale stal jsem se zvukařem :D :D
A ještě malá rada. Kupovat OSB desky a jiné podobné material v obi je podle mě strašná škoda peněz. Raději bych obešel nějaky obchody zaměřeny přímo na prodej řeziva. Dřevotrust atd... Vyšlo by tě to výražně levnějc.

_________________
http://mbelektronika.cz/
http://www.sound-agency.cz

Pronájem a prodej ozvučovací techniky.
Ozvučování a technické zajišťování akcí, DJ's.
Návrhy ozvučovacích systémů.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group