Poslední návštěva: Právě je 03 kvě 2024 17:43


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: PA nebo HiFi
PříspěvekNapsal: 19 zář 2009 00:27 

Registrován: 23 kvě 2009 11:34
Příspěvky: 13
Kraj: ČR - Jihomoravský
Mě to teda udivilo, neboť Milana (mmjuz) znám, ještě z dob, kdy dělal zvukařa a technika v divadle "Husa na Provázku". Ze pár piv jsme spolu vypili na festivalu v Lipnici, kde to mimochodem taky zvučil, takže doufám, že to s tím zrušením účtu nemyslel vážně.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: PA nebo HiFi
PříspěvekNapsal: 20 zář 2009 00:06 

Registrován: 07 črc 2009 22:27
Příspěvky: 12
Zdravím všechny reprofandy.Trošku mě mrzí co jsem tady rozpoutal a jakým směrem se to zvrhlo a doufám,že to není nic vážného – zvlášť ty příspěvky v osobní rovině.I když tady riskuju drsné invektivy,zkusím odvážně pár osobních názorů.
Jsem rád,že mistři „Thales“ i „P.Berka“ potvrdili absenci těch nejhlubších basů u PAčkového řešení mého problémku - viz úvod tohohle tématu.Ono to bude asi tím,že u PA repráku se sleduje hlavně vysoká účinnost a zatížitelnost.To nám ve výsledku dává poměrně vysoký Fs-hlavně asi vlivem tvrdého závěsu (i přes velké pohyblivé hmotnosti,které vedou ke snižováni resonančního kmitočtu).No a nedostatek měkoučkých HiFi basů je na světě – aspoň tedy pokud neuvažujeme o zrůdných 300 litrových monstrech.Asi tedy nezbude nic jiného,než použít ta velká 12“ – 15“ HiFidla.
Zajímavé je,že teoreticky v simulacích vycházejí docela dobře Hi endové carhifi repráky v 15“ – nízké Fs,jsou poměrně tvrdé,čili malé Vas,docela dobré účinnosti a zatižitelnosti šílené.Ceny ovšem kolem 20.000 Kč za kus.


Ještě mi to nedá a vrátím se k předchozím příspěvkům.
Věřte mi,že vím jak hraje 8“ gumák ve 20 litrové bedně.Asi každý z nás starších to s ARNkama zkoušel. Jestli mi někdo tvrdí,že to má pěkné,hluboké a silné basy,tak zkrátka máme úplně rozdílné názory na tuto věc a asi se nikdy neshodnem.Tyto reproduktory a jim podobné,měly přece citl.asi 86dB a to jistě víte,že citl.je definována jako střední hodnota celk.SPL(ve vymezeném pásmu) a tedy na basech je zpravidla ještě o mnoho nižší než tvrdí tento údaj.Takže při zatížitelnosti reproduktoru asi 20W nám výsledná SPL asi moc neublíží.S fyzikou se asi vydrbat nedá.
To ale zas pěkně ukazuje na jednu věc.Tady je obrovský prostor pro příspěvky,diskuzi,nadávky atd.Ono totiž NIKDO !!! ani Klaus,Obama,při vší úctě ani „Thales“,“mmjuz“…. vlastně neví a ani nemůže vědět,jak to má správně znít.Ve chvíli kdy mezi ucho posluchače a akustický nástroj(o elektronickém ani nemluvě) postavíte cokoli elektronického,mikrofonem a snímačem počínaje,tak už je to subjektivní záležitost.Copak víte,že na tom CDečku,koncertě… to ten basák,ten zvukař takhle zrovna nechtěl,tu barvu,SPL,atak tónu,zahuhlané basy,konkrétní basy a já nevím co všechno.Takže ten původní záměr a obsah HiFi asi zanikl. To jen trocha filosofie mimo téma .

Takže u mě vítězí PA – rozdělit to na kousky,koncáky, „oroštovat“ to co chci a ven s tím!!
No a já miluju,když takhle bubeník šlápne do kopáku,ať dostanu do žaludku pecku,ale Hifistickou,měkoučkou.To mi fakt ta gumová 8“ (ani dvě) nedá.
„Martin S.“ slíbil nějaký návrh,tak jsem zvědav s čím přijde.
Petr, Ostrava


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: PA nebo HiFi
PříspěvekNapsal: 20 zář 2009 02:16 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Jaký článek a jakou to má souvislost?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: PA nebo HiFi
PříspěvekNapsal: 20 zář 2009 09:18 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Autoaboxi návrhů se dá vymyslet spousta, ale chtělo by to znát konkrétní požadavky, tedy kam až to má hrát, je rozdíl jestli 30Hz nebo 25Hz a především cenu jakou jsi ochotný zaplatit.
Požadavek 30ti Hz by mohli splnit B&C 15TBX100 nebo PD.156.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: PA nebo HiFi
PříspěvekNapsal: 20 zář 2009 12:23 
Uživatelský avatar

Registrován: 20 zář 2009 12:01
Příspěvky: 100
Tak jsem se sem kvůli jedinému příspěvku zaregistroval:-).
V současné době nemá BC,RCF a žádný ze zde citovaných výrobců vhodný reproduktor pro požadavky původce tohoto vlákna. Hrát samozřejmě budou i posledně jmenované,ale jsem si jistý ,že nesplní zadání.
Pro dřive popsaný účel se hodí reproduktory o průměru 8" - 12",jako téměř ideální,pro zde požadovaný záměr, bych uvedl reprobox firmy Meyersound:
http://www.meyersound.com/pdf/products/ ... -1p_oi.pdf
Všichni si mohou prohlédnou jak je konstruován a osazený.
Při použití reproduktorů větších průměrů >=15", je dobré kontrolovat i vlastnosti poslechové místnosti.Reproduktor musí být vhodný také pro toto použití. Z repro PA dával vcelku dobré výsledky BC 18RXB,ten se již ale nevyrábí.
Rozepisovat se zde nemá praktický význam,protože to budou vždy jen více,méně či vůbec ,kvalifikované odhady a dohady.
Já bych doporučil obrátit se na některého z výrobců nebo dovozců HiFI reproduktorů a soustav.Ke kvalifikované radě je třeba mít odměřeno a odzkoušeno v praxi.

_________________
Petr Vinš
tel.: 721 281 678


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PA nebo HiFi
PříspěvekNapsal: 20 zář 2009 15:28 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Podle simulace by (15TBX100 a PD.156)v bedně 120l/30Hz ke 30Hz šli, nahoře by se muselo trošku ubrat (záleželo by na dělící frekvenci).
Podle posledního autoboaxova příspěvku je myslím jasné že ho žádný hifi gumák neuspokojí.
Já si myslím že nejlepší řešení by bylo 15" třeba RCF LF15G401 a pod to si dát nějakýho gumáka co dotáhne spodek, LAB 12 by mohla vyhovět.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: PA nebo HiFi
PříspěvekNapsal: 04 říj 2009 10:42 

Registrován: 24 zář 2009 16:42
Příspěvky: 3
Dobrý deň, toto je môj prvý príspevok, tak ma neukameňujte :)

Odporúčal by som pozrieť sa na Linkwitz transform circuit http://sound.westhost.com/project71.htm
s použitím 15´´ s väčšou xmax.

Danny


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: PA nebo HiFi
PříspěvekNapsal: 04 říj 2009 11:24 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
S tím si hrál mimo jiných Check.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: PA nebo HiFi
PříspěvekNapsal: 23 říj 2009 12:02 

Registrován: 04 říj 2009 07:12
Příspěvky: 379
Bydliště: Luhačovice
Kraj: ČR - Zlínský
Opět se mi potvrdilo /mimo jiných konferencí/, že Thales i Berka jsou jen planě teoretizující plácalové, nic víc.
Vám oběma chybí jednak část vzdělání, ale hlavně pak velká část praxe v oboru, ať už je to HiFi, nebo PA. Až bude mít Thales čas a hlavně peníze místo planého žvanění si postavit domů z pořádných reproduktorů pořádný systém a Berka bude mít konečně svoje první PAčko, o kterém mele už dva roky, pak se můžeme bavit dál.
Oba dva jste idioti, kteří zkušenostmi a znalostmi Milanovi Martanovi nesahají ani po kotníky. Až budete mít oba dva odzvučeno, postaveno a naposloucháno tolik co on, můžete s ním velmi opatrně zkusit v některých málo věcech diskutovat.
Znovu opakuju - akorát oba dva blbě žvaníte, Martine S. - buď opatrný, ať nesklouzneš do podobného stylu jako tihle dva tupci.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: PA nebo HiFi
PříspěvekNapsal: 23 říj 2009 12:50 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Kdybys aspoň sinclaire věděl, co kde máme naposlouchaný, tak by to snad bylo relevantní. Hluchej možná jsem, ale blbej rozhodně ne, tak trošku změň taktiku sinclaire, protože na osobní útoky bez technickýho podkladu (což se ti běžně nestává) nejsme zvědavi.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: PA nebo HiFi
PříspěvekNapsal: 24 říj 2009 01:45 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
No jo Sinclaire, hlavně že ty si na celém světě ze všech ten nejdokonalejší že? Všechno víš, všechno znáš. Hlavně tu jedinou pravou pravdu. To je ta tvoje že? Jiná neexistuje. Ostatní jsou jen hloupí demagogové že? Koho mi to jenom připomíná...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: PA nebo HiFi
PříspěvekNapsal: 28 lis 2009 22:03 

Registrován: 13 srp 2009 10:28
Příspěvky: 17
Bydliště: Vráble (Slovensko)
Kraj: SR - Nitrianský
zdravím

No mna napadá tiež jedno riešenie.

čo tak jednoducho použiť tých hlboko ladených Bandpass subíkov viac ks? (miesta to ž tak nezaberie, akurát je treba nahánať viac W)

+ vraziť na začiatok Aldax Subsenior (aj ja si ho idem zaobstarať čím skôr)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: PA nebo HiFi
PříspěvekNapsal: 29 lis 2009 00:42 

Registrován: 29 pro 2008 01:20
Příspěvky: 160
Taketo problemy sa riesia takymito reproduktormi http://yfrog.com/73p11200078417420oc9j

Hrat to ma do 50Hz a dost. Prave ako pisal mmjuz, membrana musi byt velmi tuha, aby nemala vlastne rezonancie z deformacii a nezanasala harmonicke skreslenie. To repraky s tuhym zavesom a relativne malo pevnou membranou voci zavesu neposkytnu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: PA nebo HiFi
PříspěvekNapsal: 29 lis 2009 16:55 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Komare, souhlasil bych s tebou, kdyby jsme nebyli v PA a s omezenými penězi. Kdyby to totiž bylo tak jednoduché, výrobci PA reproduktorů by byli ti uplně první, kdož by začali dělat takové kovové membrány. Bohužel PA reproduktory v basech musí často hrát i kolem 100Hz, a tam zas ten příjemnej papír lépe zní. Plech už tam asi zanese něco nehezkého. Někdo nedělá plechové PA....

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group