Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 09:49


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: ARM 9408 koaxial
PříspěvekNapsal: 27 úno 2014 21:45 

Registrován: 09 zář 2011 08:35
Příspěvky: 51
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Příloha:
DSC02554.JPG
Příloha:
DSC02554.JPG
Dnes proběhla první zatěžkávací zkouška reproduktoru, na který jsem se dlouho chystal a konečně je první prototyp na světě. Koaxiální reproduktory mě učarovaly. A to jak v ozvučnicích PA, tak Hi-Fi. Je pravda, že když chceme slušné parametry, jejich cena bývá poměrně vysoká. A tak mě napadlo, proč nevyužít tak skvělý reproduktor od Tesly, když je cenově dostupný, má excelentní zvuk a citlivost. Navíc jeho otvor skrz magnet se k tomu přímo nabízí. Vysoustružil jsem potřebné redukce, zvukovod je z leštěné mosazi. Závit je typizovaný pro klasické drivery, takže lze použít spousta různých měničů s 3/4" závitem. Já jsem zvolil JBL 2414, pro jeho vysokou citlivost a kompaktní rozměry. Cívka pro ARM je navinutá sendvičově na hliníku. Výšky působí trochu víc směrově, ale vzhledem k tomu, že jej mám do odposlechu, tak je to spíše výhoda. Zejména kvůli zpětné vazby, méně napískává. A musím říct, že hraje výborně..... Tak doufám, že jsem někoho z vás inspiroval k novým nápadům......


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARM 9408 koaxial
PříspěvekNapsal: 06 bře 2014 18:14 

Registrován: 04 led 2011 16:25
Příspěvky: 71
Bydliště: Mladoboleslavsko
Kraj: ČR - Středočeský
zajímavá úprava máš někde video abych si to pro zajímavost poslech


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARM 9408 koaxial
PříspěvekNapsal: 06 bře 2014 19:51 

Registrován: 09 zář 2011 08:35
Příspěvky: 51
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Díky...... Odehrálo to na dvou koncertech, ještě mám drobné nedostatky. Např. problémy s brumem (mám tam modul zesilovače 150W) asi to brumí kvůli nesymetrickému vsupu a nemám tam potenciometr na nastavení hlasitosti, takže to jede naplno. Budu se muset někde poradit kam a jak zapojit a jaký poťák..... teda pokud si to nepředstavuji moc jednoduše...... Jakmile se k tomu dostanu nafotím to jako celý monitor a udělám video.....


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARM 9408 koaxial
PříspěvekNapsal: 06 bře 2014 23:59 

Registrován: 04 led 2011 16:25
Příspěvky: 71
Bydliště: Mladoboleslavsko
Kraj: ČR - Středočeský
Tak doplnit symetrické trafíčko. Může dělat i špatně uzemněná zásuvka když máš mix a zesilovač na jiné zásuvce to dokáže udělat slušný šum to už jsem zažil mockrát.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARM 9408 koaxial
PříspěvekNapsal: 07 bře 2014 08:43 

Registrován: 09 zář 2011 08:35
Příspěvky: 51
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Hiro píše:
Tak doplnit symetrické trafíčko. Může dělat i špatně uzemněná zásuvka když máš mix a zesilovač na jiné zásuvce to dokáže udělat slušný šum to už jsem zažil mockrát.

Díky. Problematiku s uzeměním znám, jsem z oboru, to nepomohlo...... Ale předěláni na symetrické vsupy jsem nedělal, nemáš schéma? Dík


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARM 9408 koaxial
PříspěvekNapsal: 07 bře 2014 09:20 
Uživatelský avatar

Registrován: 26 pro 2010 12:50
Příspěvky: 574
Bydliště: Rokycansko
Kraj: ČR - Plzeňský
Ten koax se mi líbí. Nemáš měření?

_________________
Soundcraft SiEx3, Mackie DL1608, X32,SPL A394pw, IQ18b, Beyma SB18, odposlechy SPL, B@C 12CXT, EV ZLX12P, ZXA1 sub.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARM 9408 koaxial
PříspěvekNapsal: 09 bře 2014 19:59 

Registrován: 09 zář 2011 08:35
Příspěvky: 51
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Díky, mi se taky líbí :D
Měření nemám, v podstatě by se nemělo moc lišit od originálu. Membrána je kvalitní a velice lehká, magnetický obvod je bez úprav..... Nicméně je dělaný do odposlechu, kde je nejdůležitější řečové pásmo a výšky aby nebyly moc "jedovaté" a driver si tam můžeš dát jakýkoli s 3/4" závidem, dle požadavků výkonu. Podle mně by tam stačil Eminence APT (s redukcí na závit).... Ten JBL co jsem použil já je zbytečně drahý.....


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARM 9408 koaxial
PříspěvekNapsal: 10 bře 2014 12:01 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
APT je spíš tweeter, vyžaduje vysoké dělení, do koaxu rozhodně nevhodný. Absence kopulky dělá bordel v pásmu cca od 1kHz. Pokud to má být opravdu kvalitní, tak je vhodné toto pásmo odfiltrovat a přenechat driveru, tedy je vhodné použití 1,4" driveru s 2,5" či větší cívkou. Vhledem k tomu, že zde to má být na závit, tím použití 1,4" padá, takže alespoň dost slušný 1", třeba DE250 s redukcí na závit, dělení někde kolem 1500Hz by to mělo zvládnout.
JBL je s prominutím předražená sračka.
Když už děláš takové věci, tak si pořiď měření, bez toho se fakt něco takového dělat nedá. Vůbec nevíš jak se ten reprák chová a ani nemůžeš navrhnout výhybku.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARM 9408 koaxial
PříspěvekNapsal: 10 bře 2014 12:30 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Náhodou staré modely JBL jsou velmi povedené, vyhledávané a ceněné.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARM 9408 koaxial
PříspěvekNapsal: 10 bře 2014 13:13 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Tohle není žádný vintage, je to ze současné produkce, JBL to cpou od plastovek až po LA...
Má snad jen 1" cívku. Tady je hezky nafocený zevnitř http://forum.plus-msk.ru/showpost.php?s ... stcount=16.
U Thomanna stojí skoro 5 litrů, když trošku připlatíš tak za to už máš velmi slušný 1,4" driver např. RCF ND650 a mnohem levněji jeho feritovou verzi CD650.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARM 9408 koaxial
PříspěvekNapsal: 10 bře 2014 13:45 

Registrován: 04 led 2011 16:25
Příspěvky: 71
Bydliště: Mladoboleslavsko
Kraj: ČR - Středočeský
Tak to trafo zapojíš mezi konektor XLR a modul zesilovače nebo předzesilovače a máš to hotové nic složitého, pokud vím jde to udělat snad i přes tranzistory ale trafo je lepší řešení


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARM 9408 koaxial
PříspěvekNapsal: 10 bře 2014 18:34 

Registrován: 09 zář 2011 08:35
Příspěvky: 51
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Děkuji všem za rady a názory. Samozřejmě vím že měření je nevyhnutné. Tento reprák je můj první tohoto typu, ráno jsem zalezl do dílny a večer už hrál. Takže se tomu ještě budu věnovat a až bude konečná verze, zajistím i měření. Pro upřesnění: driver JBL co jsem použil, má kmitačku 44,4mm. Je z EONů po "havárii" - padly na hubu, rozbité ozvučnice, integrovaný koš, takže neopravitelné.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARM 9408 koaxial
PříspěvekNapsal: 11 bře 2014 14:56 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
JBL vyrábí více typů těch 2414H, nicméně bývá to rozlišeno a 2414H by měl mít 1" cívku nebo něco takového malého. Pokud máš větší tak jen dobře. Vykuchání z rozbitých beden je asi jediná cesta jak se k němu rozumnou cestou dostat. Kupovat opravdu nemá smysl.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group