Poslední návštěva: Právě je 23 dub 2024 11:11


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: ochrana před výškové reproduktory prosím o radu
PříspěvekNapsal: 22 lis 2012 16:26 
Řádný člen

Registrován: 31 bře 2010 15:42
Příspěvky: 29
Kraj: ČR - Středočeský
Dobrý den jsem Karel Vaněček a potřeboval bych poradit jakou přesně dát žárovičku halogenovou před výškový reproduktor do série který má odpor 12ohm a výkon max 30w do Pa reproduktorů

já mám představu že jak se tam objeví neco pred třiceti waty tak se žárovička začne rozsvicovat a utlumovat

prosím o nějaké vzorečky nebo neco nevím jak se to počítá

díky za jaké koliv rady potřbuji to urgentně


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ochrana před výškové reproduktory prosím o radu
PříspěvekNapsal: 22 lis 2012 21:10 

Registrován: 08 bře 2009 11:10
Příspěvky: 230
Bydliště: Přelouč
Třeba 12V/21W, nejlépe zkusit, kdy už začíná driver kreslit a použít takovou žárovku, která začne žhavit těsně předtím.
Hoří drivery? Příčinou může zkreslený signál, kmitajicí zesilovač, nebo třeba špatně zvolený reproduktor, který výkonově nedostačuje zbytku soustavy (nízká dělička). Žárovky moc rád nemám, ale v nouzi to pomůže a je to lepší, než furt měnit kmitačky. Patice usnadní případnou budoucí výměnu žárovky - typicky uklepané vlákno.
A samozřejmě zařadit ještě před výškovou větev výhybky, ne těsně před driver - rozladil by sis výhybku a dělička by pochodovala.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ochrana před výškové reproduktory prosím o radu
PříspěvekNapsal: 08 led 2013 08:09 

Registrován: 08 led 2013 08:06
Příspěvky: 1
Kraj: SR - Banskobystrický
Ono sehnat jde všechno , ale vycítil jsem že si to chceš asi dělat sám jestli se nepletu , máš nějaké skušenosti s týmto repasem měničů ? Pokud ne , tak se do toho ani nepouštěj , většinou to dopadne tak , že zničíš nový materiál ( drahý ) a v nejhorším případě už nenávratně :( , pokud to chceš řešit , pošli fotky a popř. přesně oměřenou magnetickou mezeru a cívky bych ti byl schopen udělat , ale ne hned protože jsem celkem časově vytížen a nebo popros zde profiky z webu , ale otázka zásadní je : cívky jsou motané na dvě vrstvy kulatým drátem , nebo plochým na jednu vrstvu , ? Toto je dost důležité vědět ! zaměnit typ vinutí nelze ! prolínal by se magnetický tok v mezeře a repro by hrálo (sice na prd ) , ale s absencí X výchylky .

_________________
http://www.pass4sure.co.uk/C4040-123.html
http://www.ibm.com/us/en/
http://www.stanford.edu/
http://en.wikipedia.org/wiki/Biola_University


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ochrana před výškové reproduktory prosím o radu
PříspěvekNapsal: 22 led 2013 21:08 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 26 zář 2011 18:07
Příspěvky: 137
Bydliště: Veselí nad Moravou
Kraj: ČR - Jihomoravský
brwonjett : ten příspěvek co jsi napsal , tak jé můj příspěvek z jiného vlákna -čili má odpověď k určité věci na dané téma , nerozumím tomu proč jsi použil mou citaci ???????????????? . Pokud chceš na něco reagovat či radit , tak vlož myšlenky ze své mysli a svích zkušeností . Díky za pochopení :!:

transiwatt : ke tvé otázce : je divné že ta žárovka se rozsvítí tak brzo a otázka je jestli máš před výškáčem paralelně danou tlumivku která ten proud pohltí ? Pokud ne , tak se není čemu divit . A pokud ano , tak máš špatně dimenzované kondíky před výškou - málo ořezané - pouštíš do výšky pásmo asi moc od spodních kmitočtů , poprosil bych tě abys vypracoval ( namaloval )schéma danné vyhybky kterou tam teď máš a pak se dá nějak pokračovat .

_________________
Vlastním :
Žádné zesilovače , nýbrž svářečky . Žádné reproduktory , nýbrž masážní monstra .


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ochrana před výškové reproduktory prosím o radu
PříspěvekNapsal: 23 led 2013 00:12 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Transiwatt je moc šikovnej kluk, a přestože nevíte o co jde (nenapsal to dost přesně) a bojíte se o materiál, tak jste k němu přistoupili poněkud "nevhodně". Je po něm obvykle dost hezká práce.

transiwatt: Bylo by lepší vždy uvádět maximum možných informací. Konkrétní reproduktory, nejlépe děličku, použití atd. Pak se leccos vysvětlí, i když asi vznikne nový flame "jak můžeš tyhle reproduktory používat na PA na diskotéce"... Dokonce se může najít víc odpovídajících, protože mají k těm reproduktorům také nějaký vztah a znají je dobře. Neznámému soplošovi s pravděpodobným šmejdem z Tipy nikdo radit nechce, ale s tím co máš, to je jiná. Thales nebo Sinclair by tu mohli být co nevidět.

Ostatní:
Odkazovat na něčí práci nebo kopírovat údaje leč se souhlasem nebo alespoň s odkazem na člověka je vysloveně potřeba. Nemůžem věčně psát dokola jedno a to samé, a moc mě mrzí, že i zde se rozjíždí nějakej problém. Vzhledem k tomu, že jde o brwonjettův první příspěvek což není zrovna dobrý začátek, tak nezbývá než jen doporučit zpytovat svědomí a přemýšlet o slušném jednání. Crashmann má svým způsobem pravdu.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ochrana před výškové reproduktory prosím o radu
PříspěvekNapsal: 23 led 2013 22:14 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 26 zář 2011 18:07
Příspěvky: 137
Bydliště: Veselí nad Moravou
Kraj: ČR - Jihomoravský
Díky Petře , já se nijak nezlobím , ale kopírovat něčí moudro nebo rady a dát ho za své nění čestné , samozřejmě brwonjettův ( alespoň doufám překlep ) , neberu v potaz stát se stane , ale příště ........... :x :lol:
Samozřejmě k otázce od transiwatta která vážně není úplně srozumitelně jasná , jsem odpověděl co jsem z dotazu pochopil a doufám že jsem neurazil , či nijak nezneuctil jeho osobu nebo zručnost , to bych nerad ač s každým jednám se vší slušností a úctou a bez urážek , ať je to kdokoliv . Omlouvám se že nepíšu k dané věci a otázce , ale tento komentář si myslím že je celkem k věci i když sem nepatří . Popřípadě se omlouvám . Díky .

_________________
Vlastním :
Žádné zesilovače , nýbrž svářečky . Žádné reproduktory , nýbrž masážní monstra .


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group