Poslední návštěva: Právě je 20 dub 2024 10:03


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Strašné praskání zvuku po zapnutí AV Receiveru
PříspěvekNapsal: 06 srp 2020 18:53 

Registrován: 29 led 2020 01:59
Příspěvky: 59
Kraj: ČR - Ústecký
Zdravím, vlastním 5 let AV Receiver Onkyo TX-SR806, bohužel se teď objevil problém, při zapnutí mi do připojených sloupovek jde strašné praskání, musím to mít ze začátku skoro na nejmenší hlasitost jinak bych si odpálil repro... praskání hned ze začátku, je podobné jako když máte nastavenou špatnou rádio-stanici, po zhurba 30s praskání v pravým repro zmizí a vlevým zmizí až po cca minutě. Pak už je ticho, když pak zesilovač vypnu a zapnu už to nepraská, ale nechám ho třeba hodku vyplí, zapnu a zase to šílené praskání... Nevíte to může být špatné v tom zesilovači? Děkuji za rady


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strašné praskání zvuku po zapnutí AV Receiveru
PříspěvekNapsal: 08 srp 2020 12:35 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Jedinou věc mohu říct s jistotou: Pokud stačí stáhnout hlasitost, není to v koncovém zesilovači.
Dělá to při kterémkoli navoleném vstupu?
Dělají to pouze hlavní přední bedny nebo všecky (pokud je nemáš připojené, zkus to)?
Nezačalo to dělat poté, co jsi přidal nebo vyměnil některý připojený zdroj signálu, LAN kabel, anténu?
Zkusil jsi odpojit úplně všechny kabely kromě repráků a napájení?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strašné praskání zvuku po zapnutí AV Receiveru
PříspěvekNapsal: 08 srp 2020 13:30 

Registrován: 29 led 2020 01:59
Příspěvky: 59
Kraj: ČR - Ústecký
Ano praskání je na každém navoleném vstupu, co jsem si ale všiml, tak třeba na vstupu AUX to při zapnutí nepraská tolik jako na CD nebo na kterém koliv jiném, jinak žádný zdroj jsem nepřidal ani neměnil, nejdříve jsem myslel, že to je AUX kabelem, ale odpojil jsem ho a praská to i bez připojeného zdroje... je to divné, běžel normálně a jednoho dne prostě zapnu a zjeví se tohle chrčení/praskání... co se týče toho jestli to dělají jen hlavní bedny nebo i ostatní zjistím, já mám jen stereo a musím počkat tak hodku a zkusím napojit repro na jiné svorky a uvidím jestli praskání bude i tam, ono právě taky zajímavé, že jak praskání zmizí, tak ho potom můžu zapínat/vypínat jak chci a je ticho, ale je vyplí déle a pak to zase přijde..


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group