Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 18:00


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Předzesilovač před aktivní bedny
PříspěvekNapsal: 17 zář 2020 15:37 
Uživatelský avatar

Registrován: 18 kvě 2018 09:52
Příspěvky: 228
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Ahoj všem! Jsem konzerva a až dosud jsem doma fungoval přes 25 let na stereo komponentech od Sony + repro RS 434 CD. Teď se mi ale podařilo získat VÚRT Studio monitory, které konstruoval Bohumil Sýkora, to jméno asi budete znát. Jsou to poměrně velké aktivní bedny, v každé z nich je aktivní výhybka se state variable filtry a 3x koncový zesilovač. A protože pocházejí ze zvukové režie, tak vstup mají pouze na symetrický XLR. Vyřešil jsem to zatím tak, že jsem pořídil převodník Samson S Convert a do stávajícího stereo receiveru Sony GX-511 dokutil jednoduchý buffer s NE5532 a připojil ho přímo na desku do cesty před koncový zesilovač.

A teď přemýšlím, zda by nebylo vhodné místo toho pořídit nějaký předzesilovač. Ale moc nenacházím něco, co by bylo rozumně drahé, rozumně staré a rozumně funkční a kvalitní. Potřeboval bych, aby to mělo:
- přepínání vstupů (gramo + cca 6x linka)
- předzesilovač pro gramofon (na jeho kvalitě moc nezáleží, gramofon skoro nepoužívám, ale chci ho mít)
- regulace hlasitosti, basy výšky, balance
- spínaná zásuvka na vypínání ostatních komponentů
- výstup na sluchátka
- dálkové ovládání
- pokud možno fyziologie, líbí se mi myšlenka její plynulé regulace, jako mívá Yamaha, nebo jako má Denon PRA-1500
- pokud možno symetrické XLR výstupy

Našel jsem asi jedině ten zmíněný Denon PRA-1500, pochybnosti u něj mám o přepínání vstupů přes elektronické přepínače. Třeba někdo z vás řešil podobný problém. Poradíte?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Předzesilovač před aktivní bedny
PříspěvekNapsal: 17 zář 2020 19:47 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
A tohle všechno ten tvůj receiver neumí?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Předzesilovač před aktivní bedny
PříspěvekNapsal: 17 zář 2020 20:19 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Bedny sice tenkrát ladil Sýkora, budiž mu zasloužená sláva, nicméně s tím osazením to nebude a ani nemůže být žádný zázrak. Pokud se tedy nepletu a je to osazené ARN660x, ARZ460x a ARV360x. Zbytek (elektronika) je taky stavěný z toho co tenkrát prostě bylo.
Předzes se symetrickým XLR výstupem bude k tomu naprosto nesmyslně drahej a zasloužil by naopak krmit něco podstatně lepšího.
Takže radím jednu z možností:
- Pokud monitory mají vstupní trafa, obejít je nebo demontovat.
- Použít falešnou symetrii - tedy jeden konec symetrického vstupu spojit na zem.
- Použít jednoduchý symetrizátor na výstupu receiveru (s invertorem).
- Zůstat u Samsona, pokud vyhovuje zvukově.
Každopádně bych velmi doporučil důkladnou kontrolu elektroniky. Je jí tam opravdu hodně a stárne. Ono jí nemusí být ani po těch letech vůbec nic, ale minimálně na elyty bych si moc nevsadil.
Nechceš to přitáhnout na sraz? Já se s těmi monitory kdysi mazlil na jedné horské chatě, ale nepodařilo se mi přesvědčit majitelku, že je nepotřebuje.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Předzesilovač před aktivní bedny
PříspěvekNapsal: 17 zář 2020 22:44 
Uživatelský avatar

Registrován: 18 kvě 2018 09:52
Příspěvky: 228
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Kodl: neumí

Ransom: Pleteš si to s úplně jiným typem beden, který Sýkora dělal pro Teslu. Tohle je osazený Vifa na výškách, Vifa na středech, a na basech je dle Sýkory "ARN 8608, který Andrej Cimbala předělával tak dlouho, až byl nakonec i dobrý". Co všechno předělával netuším. Koš je určitě z ARN, závěs membrány tvoří dvojvlnka.
Zesilovače jsou snad taky slušné, koncový pár 2x BD649 / 650 Philips, zapojení mi připomíná DPA od p, Dudka, ale nevyznám se v tom natolik, abych mohl soudit. Pokud to někdo pozná a je schopný posoudit, mám tady schema a rád poskytnu. Aktivní výhybka je sestavená z NE5532.
Elektrolyt v signálové cestě není ani jeden, jsou tam důsledně použité žluté foliové kondenzátory od Tesly. Překontroloval a donastavil jsem klidový proud, co ještě myslíš že by to chtělo překontrolovat? Jinak funguje a hraje to dobře, k tomu žádnou výhradu nemám.


Naposledy upravil posluchac dne 18 zář 2020 09:40, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Předzesilovač před aktivní bedny
PříspěvekNapsal: 17 zář 2020 23:36 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Tak v tom případě si to opravdu pletu a tedy veliký pardon.
Tím spíš bys to mohl dovalit a předvést.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Předzesilovač před aktivní bedny
PříspěvekNapsal: 18 zář 2020 09:39 
Uživatelský avatar

Registrován: 18 kvě 2018 09:52
Příspěvky: 228
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Ransom: Není vůbec za co se omlouvat, žádná škoda nevznikla :-) Naopak, já děkuju za odpověď. Na sraz se bohužel nedostanu, i když ta možnost srovnání mě láká. Tak třeba příště.

Teď ale zpátky k té otázce. Je pravda, že dávat před to nějaký drahý superstroj nemá smysl. A to je právě ten problém, samostatné předzesilovače jsou většinou moc nóbl, nenašel jsem nic odpovídajícího. Případně budu vděčný za radu, jak do stávajícího receiveru dodělat nějaký rozumný výstup (stačí nesymetrický line out, ten Samson funguje dobře), aniž by došlo k ovlivnění zvuku nebo funkce s tím, že uvedená vstupní impedance toho Samsonu je 100 kohm. Protože tím, co jsem spáchal já si nejsem úplně jistý.
Schema je v příloze.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Předzesilovač před aktivní bedny
PříspěvekNapsal: 18 zář 2020 11:39 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
To by mohlo být jednoduché.
Z desky hlasitosti (VOL BOARD) je za přepínačem Source-Direct trojžílový propoj na vstup koncáku. Asi by nebyl problém to střihnout, případně nastavit a někam dozadu vetknout konektory PRE-OUT (od hlasitosti) a PRE-IN (ke koncáku) tak, jako to mívají komerční zesilovače vyšší třídy. Pro normální hraní by se OUT a IN spojily propojkami, jinak se dá z PRE OUT pokračovat k aktivům nebo k jakémukoli jinému koncáku. Impedančně a sílou signálu by to mohlo plus minus vyhovět. Jinak by ještě bylo možno mezi desku hlasitosti a PRE OUT vložit jednoduchý buffer s OZ. Napájení by se pro něj nějaké asi našlo. Pro úplnou jistotu bych do PRE IN zasunul při použití aktivu zkratované konektory, aby do koncáků zbytečně nelezlo nějaké rušení.

Jinak ta omluva samozřejmě byla na místě, protože se nejdřív mám ujistit, že mluvíme o stejné věci. Ovšem ono vůbec není na škodu aspoň jednou týdně ze sebe udělat pitomce.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Předzesilovač před aktivní bedny
PříspěvekNapsal: 18 zář 2020 15:49 
Uživatelský avatar

Registrován: 18 kvě 2018 09:52
Příspěvky: 228
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Díky! Přesně do tohole místa jsem se připojil, ale nerozpojil jsem to, ta rozpojovací propojka je dobrý nápad a zkratovací konektory taky. Já tam mám trochu problém v tom, že v originálním provedení je naprosto přesně sladěný projev při přepínání Source-Direct přepínače - pokud jsou korekce v nulové poloze, tak jenom cvakne relé a ve zvuku není slyšet absolutně nic. A ta změna zatížení tohle vyvážení rozhodí. Takže jsem tam - přesně jak píšeš - dokutil ten buffer s OZ v úplně nejjednodušším možném zapojení neinvertujícího napěťového sledovače bez jediné součástky okolo, ale stejně to nemá nekonečnou vstupní impedanci, takže to přepínání pořád malinko slyšet je, a ještě to tam dá trochu lupanec. Možná jsem v GME koupil nějaký pajcovaný OZ, nebo NE5532 nebyla ta správná volba, nebo jsem připojil zem ze špatného místa. Budu vděčný za jakýkoliv nápad, jak to udělat lépe.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Předzesilovač před aktivní bedny
PříspěvekNapsal: 18 zář 2020 17:51 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
OZ jako samostatný sledovač pro nf bez jakýchkoli okolních součástí může být v lajně za předcházejícím OZ. Ale i tak je to poněkud nevhodné a potřebuje aspoň desaturační rezistory ve vstupech. Vůbec ale nemůže správně fungovat za přepínačem! Tam nutně musí mít do neinvertujiciho vstupu přivedený potenciál země. A lépe i vazební kondenzátor kvůli offsetům.
Až budu doma, můžeme si to nakreslit.
Tady bych se ale pro začátek na buffer vykvajznul a tu cestu rozpojil. Ať ji pak pošleš na koncák nebo ven, mělo by se to chovat mravně.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Předzesilovač před aktivní bedny
PříspěvekNapsal: 18 zář 2020 18:04 
Uživatelský avatar

Registrován: 18 kvě 2018 09:52
Příspěvky: 228
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Jo, budu vděčný, když mi to nakreslíš. Já jsem to nerozpojoval, takže jsem to bral tak, že jako rezistor na vstupním +pólu proti zemi funguje R412, a nechtěl jsem zbytečně snižovat vstupní impedanci přidáním dalšího, protože to by zase o to víc rozhazovalo to vyrovnání mezi zapnutým a vypnutým Source Direct. Díky!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Předzesilovač před aktivní bedny
PříspěvekNapsal: 18 zář 2020 19:34 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Zběžný rozbor situace:
1) NE5532 má diferenciální vstup s NPN tranzistory. Vstupy jsou buzené proudově - sice malým proudem, ale stejně. Při přepínání DIRECT se skokově mění DC odpor na neinverujícím vstupu proti zemi - mění se skokově i malý offset na vstupu. Paralelně k R 412 připojuješ buď část běžce potenciometru hlasitosti (skoro nulový odpor při malé hlasitosti) nebo část odporových drah a okolních součástí v pasivních korekcích. Odtud sklon k lupnutí.
2) Že by při korekcích na nule a přepnutí DIRECT nedošlo před tím vůbec k žádné změně, to je prakticky vyloučeno. V poloze Direct se signál odebírá přímo z běžce potenciometru, ve druhé poloze je signál odebíraný za řetězcem, kde je za běžcem potenciometru hlasitosti nejdřív buffer se zesílením cca 4x, za ním jsou potenciometry balance a za nimi pasivní korekce. Snad tam bude změna malá na hranici slyšitelnosti, za předpokladu velmi přesného průběhu potenciometrů a velmi přesného výběru součástí. Ale rozhodně ne žádná.
3) Vstupní impedance koncáku bude odhadem kolem 60kΩ. To jest paralelně R412 a R172 plus vliv vstupních obvodů koncáku. Pokud přerušíš cestu od desky Volume ke vstupu koncáku a místo koncáku zapojíš tu symetrizační krabičku s deklarovanou vstupní impedancí 100kΩ, vsadím se, že se to bude chovat úplně stejně jako v originále. Na stejných 60kΩ to můžeš snížit tak, že vstup krabičky zatížíš ještě rezistorem 240k proti zemi. Domnívám se, že to bude mít marginální vliv, ale spánembohem si to tam dej.
4) Pokud bys tam chtěl zařadit ještě buffer, pak by měl být hned za přepínačem DIRECT a teprve za ním to buď pasivně rozdělit ke koncáku a k aktivu, ale lépe to zase přerušit a poslat buď tam nebo tam. Podle mého tam buffer nutně mít nemusíš. Smysl bude mít snad jen v případě, že bude dlouhý kabel od PRE-OUT k symetrizační krabičce.
Na obrázku máš doporučené minimum. Vstup galvanicky oddělený vazebním kondenzátorem - eliminuje zmíněné houpání ss offsetu na vstupu, vliv točení potenciometrů a hlavně přerušení při přepínání. Použít kvalitní MKP svitek kolem 2u2 nebo i víc. Bude rozměrově velký, ale to nevadí.
R1 omezuje saturaci invertujícího vstupu. Pokud je stejný jako R2, omezí se na minimum i vlastní vstupní nesymetrie OZ. Ta bývá malá, ale stejně se to hodí. R2 dodá neinvertujícímu vstupu potenciál a v zapojení se zpětnou vazbou určuje vstupní impedanci. Takže použít 62kΩ, aby byly předchozí obvody zatížené stejně jako bez bufferu. R3 desaturuje vstup pro střídavé signály a trochu potlačuje vf rušení, obecně bývá kolem 1k0 až 3k3. R4 zvětší velmi malou výstupní impedanci - dává se kolem 560R až 1k0. Pokud bys to chtěl na výstupu větvit, použijí se výstupní odpory dva, každý pro jeden odchozí směr.
GND připojit do místa, kde je výstupní GND na desce Volume. Napájení +/- 12V vzít z napájení bufferu IC401, obě polarity zablokovat kvalitní keramikou 100n/50V proti samostatné zemi a tu přivést samostatným vodičem od napájecího konektoru desky Volume.
A to je asi tak všecko.
Jo, toto: OZ kupuju v TME, kde je u každé součástky jasně definovaný původ. Často tam dostaneš stejný OZ v několika provedeních (a cenách) od různých výrobců. Uvažovat o lepších OZ v situaci, kdy ve filtrech za nimi stejně budou zase NE5532, to asi nemá smysl.
Příloha:
sledovač OZ.png


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Předzesilovač před aktivní bedny
PříspěvekNapsal: 18 zář 2020 19:49 
Uživatelský avatar

Registrován: 18 kvě 2018 09:52
Příspěvky: 228
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Skvělý, díky za důkladný rozbor! Jedu teď na víkend mimo a pak se na to hned vrhnu. Jenom ještě budu muset vyzkoušet, jestli tam nebude chybět ten mute transistor. Aby tam nebyly při přepínání vstupů nebo přelaďování stanic nějaké artefakty.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Předzesilovač před aktivní bedny
PříspěvekNapsal: 18 zář 2020 19:55 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Koukal jsem na něj taky a zapomněl na to. Kdyby bylo potřeba, lze odpojit jeho emitor a stíněným kablíkem ho připojit na odpovídající pin výstupního konektoru desky Volume. Je to stejný potenciál, jenom v jiném bodě.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Předzesilovač před aktivní bedny
PříspěvekNapsal: 18 zář 2020 22:17 
Uživatelský avatar

Registrován: 18 kvě 2018 09:52
Příspěvky: 228
Kraj: ČR - hl. m. Praha
A nešlo by to rozpojit az mezi jeho emitorem a C712?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Předzesilovač před aktivní bedny
PříspěvekNapsal: 19 zář 2020 07:52 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Si to rozpoj kde libo. Podstatný je odpojit emitor od toho uzlu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Předzesilovač před aktivní bedny
PříspěvekNapsal: 21 zář 2020 19:50 
Uživatelský avatar

Registrován: 18 kvě 2018 09:52
Příspěvky: 228
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Takže, Ransome, díky!!! Nasměroval jsi mě správným směrem v tom, že ten buffer je tam nejspíš úplně zbytečný (a že jsem ho měl navíc sestavený blbě). Takže jsem ho dal pryč, a výstup pro převodník Samson jsem vyvedl z místa, kde se připojuje kablík z desky Volume (paralelně k R 412). Funguje to naprosto v pohodě, kabel má tak 70 cm. Jenom jsem nakonec neodpojil ten koncový zesilovač. Uvědomil jsem si totiž, že bych neměl kam zapíchnout sluchátka. Snad koncovému zesilovači ten provoz naprázdno bez zátěže nevadí.
Já jsem ten buffer vykutil poté, co jsem se na to místo marně snažil připojit falešnou symetrií rovnou ty bedny, což samozřejmě nemohlo dopadnout vzhledem k nízké impedanci jejich XLR vstupu. A s tím mým bufferem to potom taky nešlo, protože s jednotkovým zesílením to stejně bylo málo nahlas, proto jsem potom pořídil toho Samsona.

A ještě k té vyrovnanosti zvuku při přepínání direct switche. Pro zajímavost jsem to změřil. Je tam v celém pásmu rovnoměrně rozdíl 0,9 dB v hlasitosti, basy i výšky jsou pořád stejně, je to rovné i když to jde přes korekce. Ony ty poťáky basy/výšky/balance mají uprostřed aretaci, a podle toho co jsem měřil, to není jenom mechanická aretace, ale je tam i skok v hodnotě - zřejmě tam mají ten prostředek nějak napevno udělaný na přesnou půlku hodnoty.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Předzesilovač před aktivní bedny
PříspěvekNapsal: 21 zář 2020 20:46 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Koncáku provoz bez zátěže nesmí vadit. Ale:
1) Občas se stane, že vybuzený koncák bez připojených repráků docela slyšitelně hraje. Dělají to piezoelektrické jevy na čipech a podobně. Koncáku to nevadí, ale to pištění působí dost komicky. Jako komáří kapela.
2) Sluchátka připojená přes odporový dělič na výstup koncáku, to je opravdu nouzová nouzovka v nouzi. Slušně vychovaný posluchač v civilizované zemi, který dbá na svou pověst, používá ke sluchátkům sluchátkový zesilovač.

To ti je docela zajímavá věc, protože třeba i levné AV receivery, které normálně hrají na prd, mají často de facto lepší sluchátkový výstup než spousta stereo zesilovačů. Prostě proto, že mají samostatný sluchátkový zesilovač, protože by se to z výstupů vícekanálu dost blbě dělalo děličem.

Ten skok o 0,9 dB je dost dobrý. Zvlášť jestli je shodný u obou kanálů. Ono když se člověk podívá na schéma, tak pasivní korekce jsou buzené tím 4x zesilujícím bufferem a potom při nastavení běžců na střed musí být signál podělený zase na čtvrtinu, a to ještě kmitočtově závislými děliči. Celé je to o co největší přesnosti všech součástí v těch korekcích. Potenciometry pro korekce s aretací mívaly vlastně dvě samostatné poloviny dráhy (horní a dolní) a v aretovaném středu byly ty dvě poloviny spojené vodivou ploškou. Takže se souběh a definovaný dělicí poměr alespoň ve středu dráhy daly dodržet. Viděl jsem i kusy, které měly uprostřed odbočku a při vypínání korekcí se signál přepnul a odebíral z té odbočky (americké zesilovače Scott).
Když už se člověk nedokáže bez korekcí obejít, tak nejlepší jsou skokové s přepínači. Komerční výrobky by to brutálně prodražovalo, ale i takové se objevovaly, hlavně v počátcích HiFi a dokonce i u nás. Ale je podle mě stejně lepší se obejít. Si myslím.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Předzesilovač před aktivní bedny
PříspěvekNapsal: 22 zář 2020 12:13 
Uživatelský avatar

Registrován: 18 kvě 2018 09:52
Příspěvky: 228
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Díky za ujištění, žádná komáří kapela se z toho naštěstí naprázdno neozývá, ani při vytočení hlasitosti doprava. A ty sluchátka zase tak moc nepoužívám ani neprožívám, žádné kvalitní tady stejně nemám. Sluchátkový zesilovač by ale stejně musela být další paralelně připojená věc v tom samém místě.

Ještě tady pro inspiraci studuju, jak to děda Morita vyřešil u top řady svých zesilovačů ES. A tedy, nic moc. Pre Out je tam odvozený až z úplného konce odporovým děličem, stejně jako sluchátka. Nevěřil bych, kdybych to neviděl ve schématu, viz https://www.hifiengine.com/manual_libra ... 30es.shtml. A je v manuálu vyloženě uvedený jako výstup pro aktivní bedny nebo jiný konec.
Ale třeba to nevadí, třeba má ten konec bez zátěže zanedbatelný zkreslení a je to tak OK.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Předzesilovač před aktivní bedny
PříspěvekNapsal: 22 zář 2020 20:40 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Koukám na to, a je to opravdu tak.
Těžko domýšlet, co tím chtěl konstruktér říct. Zapojení je takto každopádně nejjednodušší, je vyřešený výstupní buffer, takže Pre-Out může normálně budit i nízkoimpedanční linku. Pokud je výstup koncáku prost jakéhokoli šumu a brumu, asi se houby stane. Ale stejně se mi to nelíbí.
Nakonec tu chybí i možnost vložit jakýkoli externí obvod mezi preamp a koncák, případně použít jenom koncák.
Prostě nevím.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Předzesilovač před aktivní bedny
PříspěvekNapsal: 28 zář 2020 19:56 
Uživatelský avatar

Registrován: 21 bře 2010 13:03
Příspěvky: 262
Kraj: ČR - Olomoucký
Obrázek

On ten pre-out takhle řešil i Grundig u receiveru MR200, dokonce prodávali takové udělátko k zesilovačům - dělič s přepínaním podle max výkonu zesilovače.
Sám jsem takhle rok dva používal Pioneer A30 s výst. děličem s aktivními Grundigy...
Dokonce i moderní Onkyo receiver TX-8050 to takto má


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group