Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 07:05


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Externí bzuková karta
PříspěvekNapsal: 16 zář 2016 15:58 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Zvukovou kartu používám prakticky jen na měření a proto se ptám hlavně ostřílených meřičů, jestli není v mých úvahách nějaká zásadní bota.

Pořád ještě spokojeně používám stařičkou 24bit/96kHz SB Live! External. Slouží dobře až na to, že se začíná věkem rozpadat plastová krabička (což je nepodstatné) a že počínaje Win7 nejsou pro ni korektní ovladače. Přehrávání OK, ale LINE-IN potřebuje na vybuzení minimálně 2V. Je to jenom a pouze ovladačema, protože pod WinXP to chodí dobře (stačí cca 300mV). Zřejmě se softwarově nepřepíná zisk vstupu.
NECHCI TADY ROZEBÍRAT JAK JE TO MOŽNÝ, CO S TÍM A ŽE JSOU NOVÝ WIDLE NA HOVNO. Karta už stejně dosluhuje a půjde důstojně dožít jako přehrávadlo na dílnu.
Potřebuju pouze po dvou kanálech LINE-IN a LINE-OUT. Nezajímá mě 7.1, MIDI ani dálkové ovládání a nehodlám za nic z toho zbytečně platit. Z jakýchsi pocitových důvodů nechci jít znovu do Sound Blasterů. Na poslouchání muziky kartu nepotřebuju.
Po světě se dá občas sehnat za pár stovek nějaká vysloužilá zvukovka studiová/recordingová nebo DJ-ská. Ty starší nebo současné levnější většinou dovedou jen 44,1 a 48 kHz/16 bit, někdy i 24 bit. Většina jich chodí bez dalších ovladačů, k dalším mají výrobci korektní ovladače až po Win10 ke stažení. Latenci (domnívám se) řešit netřeba, protože se stejně při měření porovnávají dva vstupy.
Můžu mít třeba ESI U46DJ, Behringer UCA222, Lexicon Alpha, případně se můžu poptat bratránka (zvukaře od ČT) jestli se mu někde něco neválí.
Rozlišení 16 bit i vzorkovací kmitočet 48 kHz by podle mého na měření stačit mělo. Nebo ne?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Externí bzuková karta
PříspěvekNapsal: 16 zář 2016 18:31 

Registrován: 28 dub 2012 19:50
Příspěvky: 4
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Za sebe můžu doporučit Focusrite Scarlett 2i2 - Externí karta s 2 mix/line vstupy s nastavitelným ziskem a phantomovým napájením.Bazarová cena kolem 2500,-. Pouze na měření možná trochu overkill ale zase v podstatě all-in-one řešení.
Myslím, že v dnešní době se už moc zvukovky s 16 bity rozlišením moc nové neprodávají tak bych asi preferoval 24bit. Vzorkovací frekvence čím víc, tím líp ale nebral bych to jako hlavní kritérium výběru.

PS: Oprav si nadpis -> bzuková karta


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Externí bzuková karta
PříspěvekNapsal: 16 zář 2016 19:00 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Nežereš maso?

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Externí bzuková karta
PříspěvekNapsal: 16 zář 2016 19:08 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
No, neprodávají: Prodávají. Ale jestli jdou na odbyt, to nevím. Když si vylistuješ muzikantské/nahrávací/DJ karty podle ceny, tak do nějakých 2500 je polovina jen 16bit a všechny do 48kHz. Asi to začínajícím muzikantům/zvukařům/dýžejum stačí.

Každopádně vřelý dík za tip. Pouvažuju o tom, i když jsem lakomej a pořizuju zásadně jen to, co doopravdy využiju. Že ji nechci na muziku, to jsem výše psal. V podstatě mi bude ležet ve skříni a dvakrát za rok změřím přípravkem TS-ka repráku nebo napěťový přenos sesmolené výhybky a impedančku hotové soustavy.
Leda že bych s ní machroval na HiFi srazech (vypadá sexy).
Nejsi náhodou některý z inzerentů nabízejících Scarlett, co jsem teď narychlo po webu dohledal? Že bych zrovna začal smlouvat.

Jo, toto - titulek je bez chyby.

(Laminat, neser, nebo ti hodím do piva švába.)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Externí bzuková karta
PříspěvekNapsal: 16 zář 2016 20:24 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Pokud bude chutně upraven, proč ne?

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Externí bzuková karta
PříspěvekNapsal: 16 zář 2016 20:38 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Živýho.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Externí bzuková karta
PříspěvekNapsal: 16 zář 2016 21:38 

Registrován: 28 dub 2012 19:50
Příspěvky: 4
Kraj: ČR - Moravskoslezský
No prodávat ji neplánují. Pokud máš udělané přípravky přizpůsobené na line in tak je to asi zbytečné a drahé.
A co takhle vystavět do měřícího přípravku něco na způsob PCM29xx od Texas Instruments?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Externí bzuková karta
PříspěvekNapsal: 16 zář 2016 22:03 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
O tom jsem taky uvažoval. Dokonce už tady někdo před časem avizoval, že něco podobného staví jako all-in-one včetně děličů a měřících zesilovačů. Jenomže já když se do něčeho pustím, trvá to na etapy třeba tři roky. Já tomu říkám, že mi rozdělaná práce dozrává. Načatých projektů mi takhle zraje kolem třiceti.
A navíc: PCM2900 stojí z Číny dvě kila. Plus vymyslet a nechat udělat desku. Plus nimračka s osazováním SMD. Plus ne úplně jistý výsledek. Do zvukovky bych prostě zapojil stávající kablíky a jel dál.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group