Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 16:02


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: UNI 50 DPS - kdo se přidá?
PříspěvekNapsal: 29 led 2017 20:12 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
namaloval sobě, a už je to drahně let, ještě tužkou na kus papíru, až to dostanu k foťáku, tak vyfotím a pošlu ti sz... Kdysi to měl být 5.1 zesilovač...
S BD711/712 z GM je potřeba to nehrotit s napětím, při tvrdým zdroji nad 60V je s něma konec, chladič nechladič. A nebo máš tip na něco jinýho?
zkoušel jsem budič i s darlingtonem tuším BDX33 ale nebylo to dobrý, s teplotou hrozně cestovalo napětí na kolektoru (teda i na výstupu) BC639 a BD139 je lepší kombinace.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: UNI 50 DPS - kdo se přidá?
PříspěvekNapsal: 29 led 2017 20:47 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Já už se polekal, že to někdo někde publikoval a já o tom nevím
Na konec půjdou BD911/912, pokud budou mít vyhovující betu při nějakých pěti ampérech. Jako budič TIP122.
S proměnným ss napětím v uzlu (vlivem změn teploty darlingtonu na místě budiče) počítám. Ono to ale bude tak o plus/minus dva volty a tomu zesilovači to je stejně šumafuk.
Je to samozřejmě dáno tím primitivním zapojením, kterým se udržuje ss napětí v uzlu. Ale na druhou stranu, ona tam nikdy není ta polovina napájecího napětí, která by tam měla být. Když napájecí napětí za provozu houpe mezi 55 a 70V, v uzlu je pořád stejných cca 30V, protože to je dáno jen a pouze napětími B-E těch dvou tranzistorů v budiči plus dělícím poměrem zpětné vazby. Proto mě pobavilo někde na netu, když kdosi zkoušel koncák TW140 ze stabilizovaného zdroje 28V a ono mu to strašlivě zkreslovalo.
Jak jsem psal, tahle volovina v žádném případě neaspiruje na punc Hi-Tech. Bude to poskládané ze samých kompromisů.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: UNI 50 DPS - kdo se přidá?
PříspěvekNapsal: 29 led 2017 21:04 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
s tím BDX to bylo ale výrazně teplotně závislý, a klidně o 10V. Když je to BC bokem chladiče, tak to tolik s teplotou necestuje. Takže varování před slepou cestou, ten jeden tranzistor za 2kč a odpor mezi BE budiče to nezesložití ani neprodraží. Snad by tam mohl vydržet i BC546.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: UNI 50 DPS - kdo se přidá?
PříspěvekNapsal: 29 led 2017 21:13 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Zkusím, uvidím, dík za varování!
Na zkušební desce se to dá dobastlit, na definitivní překreslit.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: UNI 50 DPS - kdo se přidá?
PříspěvekNapsal: 04 úno 2017 20:43 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Mám to osazený. Darlington TIP122 (místo KU611+KC509) v "rozkmitu", namontovaný na společném chladiči mezi koncáky, napětí na uzlu lítá o +/-1,5V při teplotě chladiče v rozmezí 30...60°C. To je myslím víc než dobrý, lepší než jsem čekal. Verzi desky pro diskrétní osazení ale mám v záloze.
Ještě to proženu nějakou tou provozní zkouškou a pak se uvidí. To ale až tak za týden. Teď nemám moc času. Taky mi ještě chybí ty rezistory s chladiči (tady mi visí externě na drátech TR225).
Pro zajímavost: Osazení tak jak je na obrázku, je komplet za cca 200Kč. Jak se ukázalo, laciné kondenzátory z Hadexu 3300uF/63V (dva kusy ve zdroji), jsou SMH od Nipponu. Nebo tak aspoň vypadají. Čert ví kde je vzali.
Ta Al deska je provizorní, přijde tam úhelník.
Příloha:
TWTO220.jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group