Poslední návštěva: Právě je 26 dub 2024 01:30


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: SACD
PříspěvekNapsal: 08 úno 2011 02:21 

Registrován: 13 čer 2010 12:10
Příspěvky: 252
Kraj: ČR - Středočeský
Zajmalo by mě, jestli jste se už někdo setkal s SACD přehrávači a případně jaké jsou pocity?

Co si o tom myslíte?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: SACD
PříspěvekNapsal: 08 úno 2011 02:28 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Myslím si, že je to celé mrtvé.... Média i formáty jsou dnes někde jinde.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: SACD
PříspěvekNapsal: 08 úno 2011 11:19 
Uživatelský avatar

Registrován: 03 lis 2008 08:35
Příspěvky: 750
Bydliště: Havířov
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Mrtvé to možná je, spíš bych ale řekl, že sám o sobě SACD přehrávač postrádá význam, protože dneska se dá koupit cca kolem 13-15tis BlueRay přehrávač (min. Denon takový nabízí), který umí mj. i SACD a DVD-Audio. Značné množství BlueRay přehrávačů to sice nepodporuje, ale dá se vybrat, jednodušší to bylo u DVD přehrávačů, které se pohybovaly kolem 3tis (když neberu ty nejlevnější) a tam si obvykle stačilo litr nebo dva připlatit vyšší model s podporou. Formáty jako takové už jsou možná jinde, ale co s dosavadní sbírkou SACD, sám jich mám pár stovek doma... SACD jako takové bych nezavrhnul, největším problémem spíš je, mít to na čem pustit, aby to mělo ten správný efekt - na TWčku s Teslama to jaksi nebude ono. 8-)

_________________
Zesy: Proton AA-1150+P-1100, Dual CV 1462, NAD 912, Transiwatty
Bedny: VA Bear Towers, [ARS 844, 1058, 821], RRR S-30B, RFT B3010
Suby: ARN 312, ARN 930
Ostatní: Denon DVD 3910, TU-1500AE, DCD 715, DRM 540, Dual CT 1462


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: SACD
PříspěvekNapsal: 08 úno 2011 14:19 

Registrován: 13 čer 2010 12:10
Příspěvky: 252
Kraj: ČR - Středočeský
Já jsem o tomhle formátu právě ještě tak měsíc zpátky vůbec nevěděl. Tak z toho usuzuju, že je to buď krok vedle, nebo se to uplatnilo jen v profi sféře, tak se ptám.
Technicky se mě to zdá až zbytečně dokonalý-šp do 100 kHz je celkem zbytečná. Jedinou výhodu bych viděl v přímé nekopírovatelnosti, ale zese není problém to převést z analogu že.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: SACD
PříspěvekNapsal: 08 úno 2011 15:06 
Uživatelský avatar

Registrován: 03 lis 2008 08:35
Příspěvky: 750
Bydliště: Havířov
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Tak analogovou cestou jde zkopírovat snad všechno, alespoň jsem se s ničím nesetkal, co by nešlo (netvrdim ale že bych znal a dělal se všemi existujícími médii a formáty). Je pravda, že šp 100kHz je trochu moc, ale měl jsem možnost srovnat album Dire Straits - On The Night jako CD a SACD, DTS CD a rozdíly tam jsou, ovšem u jiných jsem třeba nepostřehl žádný rozdíl, popř. i SACD se dá ve studiu masteringem zprasit, takže se nedá říct jednoznačně, že všechno v SACD je lepší, než klasické Audio CD. Popravdě z SACD mi příjde zvuk konkrétnější s lepším podáním prostoru, ale je to jenom můj názor, při poslechovém testu jsme byli 3 jeden se se mnou shodl jen částečně s tim prostorem, 3 řekl, že tam žádný rozdíl nezaznamenal. Je to prostě těžko říct, určitě tu nechci zavádět diskuzi s podkládáním pemzy a postříbřených káblů, každý to může slyšet jinak a mj každý SACD přehrávač nehraje stejně tak jak je tomu u všeho ostatního...

Kde se to uplatnilo především, je u ortodoxních hi-endistů, kteří jsou ochotni do audia investovat skoro cokoli, z mých kámošů, známých zvukařů apod. poslouchá SACD snad jen jeden... Těm ostatním, co se hudbě nijak nevěnují a už vůbec ne aktivně jako já, stačí obvykle obyč zesik s bednama ke kompu, popř. ty jednolité plastové slátaniny, prodáváné jako hifi, midi nebo mikro systémy z Okay atd... ;)

_________________
Zesy: Proton AA-1150+P-1100, Dual CV 1462, NAD 912, Transiwatty
Bedny: VA Bear Towers, [ARS 844, 1058, 821], RRR S-30B, RFT B3010
Suby: ARN 312, ARN 930
Ostatní: Denon DVD 3910, TU-1500AE, DCD 715, DRM 540, Dual CT 1462


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group