Poslední návštěva: Právě je 23 dub 2024 22:12


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: vliv zesilovače na zvuk Tesla beden
PříspěvekNapsal: 30 dub 2012 19:02 

Registrován: 30 dub 2012 18:32
Příspěvky: 42
Kraj: ČR - Středočeský
Ahoj,
nevěděl jsem, kam se přihlásit, jestli na "Hifipassion" nebo sem. Ale tady jsou zřejmě spíš bastlíři.
Zajímalo by mne, jak se mění zvuk Tesla beden (reproduktorů) s různými zesilovači. Totiž, půjčil jsem si receiver, zesilovač ve třídě D a zvuk byl velice slušný, především z basáku šly moc příjemné zvuky. Mělo to šťávu. No a pak jsem to vrátil na svůj výrobek a basák zvadl, žádná razance, jakoby tam chyběla polovina tónů. Mám takový bastl z autoradia. (MOSFET reálně asi 2x20 W, zdroj 15V/80W nestabilizovaný). Ve středech a výškách jsem žádné zhoršení nepozoroval.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: vliv zesilovače na zvuk Tesla beden
PříspěvekNapsal: 30 dub 2012 21:42 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Samozřejmě že tam vliv je. Ne že bych zesilovačům v D třídě nějak nadržoval, ale pokud je dobře udělaný tak samozřejmě přehraje nějaké autokrámy jako nic. Ten mimochodem 20W dá horko-těžko. Chybí tam jakákoliv rezerva na dynamiku, o kvalitě moc mluvit nelze.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: vliv zesilovače na zvuk Tesla beden
PříspěvekNapsal: 01 kvě 2012 09:19 

Registrován: 30 dub 2012 18:32
Příspěvky: 42
Kraj: ČR - Středočeský
No, byl jsem silně ovlivněn tímto článkem, proto jsem zvolil bastl autoradia.Možná, že radio exceluje pouze do jednoho univerzálního repráku, nikoliv do beden.
http://technet.idnes.cz/otestovali-jsme ... _audio_nyv
Jinak mi vůbec není sympatický nějaký zesilovač třídy D. Připadá mi, že je té digitalizace analogového signálu už nějak moc.
Tedy otázka, prosím: Když vezmu zesilovač v ceně 20 000 Kč a výš, dostanu z Tesla repráků špičkovou hudbu, lepší, než za dob řady MDA,TDA XXXX?
Dík


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: vliv zesilovače na zvuk Tesla beden
PříspěvekNapsal: 01 kvě 2012 12:14 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Jaký zesilovač chceš připojit k jakým bednám? Odpověď na takhle obecně položenou otázku nelze seriózně dát.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: vliv zesilovače na zvuk Tesla beden
PříspěvekNapsal: 01 kvě 2012 15:39 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5957
Kraj: SR - Trenčianský
cyklista: No tak po přečtení toho testu jsem se jen přiblble usmíval. Tamty rádia neumí excelovat do žádného reproduktoru. Autorádio s trochu rozumným zvukem obvykle začíná tak na 6-8 000Kč a ani ty na hifi bednách ještě dobře nehrají. Skutečně slušný zvuk z autorádia na domácích bednách jsem bohužel slyšel jen z vyšších tříd výrobků značek Nakamichi a Becker.

No a zbytek Ti už napsali přede mnou.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: vliv zesilovače na zvuk Tesla beden
PříspěvekNapsal: 02 kvě 2012 01:12 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Zkusím odpovědět jinak - říká se že bedny Tesla nejsou žádný zázrak a je to pravda (myšleno ve třídě skutečného HiFi - ne chrastítek koupitelných v běžném elektru). Nicméně není pravda pokud někdo tvrdí, že na nich není slyšet vliv lepšího zesilovače, alespoň na těch lepších modelech je. Nevím sice co si mám představit pod zesilovačem za 20KKč, ale předpokládejme že to bude prostý stereo zesilovač adekvátní kvality a ne nějaký multimediální kombajn, který má tunu funkcí ale kvalita je až na posledním místě. Pak samozřejmě na lepších bednách (myšleno Tesla/Supraphon/Elektronika Praha a jiné dobové) rozdíl poznáš že to hraje jinak a podstatně lépe než s nějakými dobovými TDA/MDA, případně řadou jiných konstrukcí. V okamžiku ale kdy máš na stole nějaký základní model (namátkově třeba ARS825) tak je rozdíl jen malý, spíše si jen všimneš že to méně šumí než nějakého dramatického zlepšení projevu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: vliv zesilovače na zvuk Tesla beden
PříspěvekNapsal: 02 kvě 2012 08:02 

Registrován: 04 říj 2009 07:12
Příspěvky: 379
Bydliště: Luhačovice
Kraj: ČR - Zlínský
Měl jsem rozkuchaných v posledním roce asi dvacet rádií zvučných značek, na polovině z nich bylo napsáno MOSFET 4x50W. S Mosfety to nemělo vůbec nic společného, mosfet tam byl jediný a to ten, který spíná napájení do koncového IO. Výkon přibližně ani ne poloviční, pak už se to nedalo poslouchat, i když jsem na zdroji natočil 14,5V.
Když jsem ještě pracoval ve Zlíně pro JBPTech, které dováželo pánbůhvíodkud receivery Sherwood, tak ty měly všech šest konců v D třídě a mohu Vám říct, že na poměrně kvalitních bednách HECO se to nedalo poslouchat. Slyšitelné zkreslení středů a výšek, u basů to tak poznat nebylo a je fakt, že mosfetové celomůstky mají na basech razantnější zvuk-je to dáno tím, že výstupní tlumivky filtrů nejsou vinuté drátem např. 1mm, ale minimálně dvojkou a jinak v cestě signálu vůbec nic není, dokonce u některých výrobků ani ochranná relé ne.
Zakopaný pes je ve značně vyšším činiteli tlumení /DF-damping factor/ Déček proti analogovým zesilovačům a ještě k tomu blbě udělaným a s blbým zdrojem.
Nicméně ARS825 bych zas tak nazatracoval, byly dělané ke gramofonům se zesilovačem, jako třeba NZC431 a podobné a se slušnou vložkou to umělo hrát výborně.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: vliv zesilovače na zvuk Tesla beden
PříspěvekNapsal: 02 kvě 2012 10:49 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
ARS 825 byly dělaný tak, aby si zákazník mohl za stejný peníz koupit o číslo větší bednu, než z ValMezu s pořádnou výhybkou. Bohužel od toho, že ARN 6604 je už do dvoupásma s ARV 161 moc velkej, přes kondenzátorovou výhybku až po mizerný skelet je to vidět.
Zrovna včera jsem páreček ARS 825, přitažený ze sběrného dvora, rozebral, ARN a ARV šly do syslovny a skelety zpátky do sběrák, akorát místo oddělení "elektro" do oddělení "stará prkna" :D .

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: vliv zesilovače na zvuk Tesla beden
PříspěvekNapsal: 02 kvě 2012 19:01 

Registrován: 30 dub 2012 18:32
Příspěvky: 42
Kraj: ČR - Středočeský
Když, tak trochu konkrétněji.
Mám v úmyslu koupit tohle.
http://www.okay.cz/philips-mcm7000-12/
S těma Philips bednama moc nepočítám, to se uvidí. Prioritou jsou bedýnky s Tesla reproduktory. (mám doma pár nedodělků a nabastlím si to tak, aby mi to vyhovovalo.)
Tohle už se mi zdá dražší, ne, že bych na to neměl, ale to by to muselo být o třídu výš.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: vliv zesilovače na zvuk Tesla beden
PříspěvekNapsal: 02 kvě 2012 19:02 

Registrován: 30 dub 2012 18:32
Příspěvky: 42
Kraj: ČR - Středočeský
Jsem zapomněl.
http://www.mall.cz/mikrosystemy-prehrav ... p?v=454898


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: vliv zesilovače na zvuk Tesla beden
PříspěvekNapsal: 02 kvě 2012 23:36 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Na ty mikroxindly se vykašli, ty stojí všechny za prd a podle toho to také hraje ať k nim připojíš bedny jaké chceš.

Další věc je ta že máš doma nějaké Tesla-based nedodělky. Jestli to "nějak" zbastlíš tak to zvukově zabiješ. O jakých nedodělcích je řeč?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: vliv zesilovače na zvuk Tesla beden
PříspěvekNapsal: 03 kvě 2012 01:40 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Ten Denon není žádnej mikroxindl. Toho Filipese bych vůbec nebral v potaz.
Ovšem pokud chce tazatel "nějak" bastlit bedny a prioritou je, aby to ulepil z nějakých Tesla repráků, co má náhodou doma (přičemž místo toho, aby nám sdělil co to má vlastně za repráky, tady řeší p94oviny typu autorádií na domácí poslech), tak výsledek může být dobrý leda tak náhodou a omylem.
Přičemž na začátku mluvil o zesilovači v ceně 20.000,- (za to by už byl velmi dobrý stereo NAD nebo nějaký hoooodně našláplý veterán typu Sony TA-F 870 ES) a už je u obskurního mikrosystémku za bůra. Tak bych nějak řekl, že asi sám nemá jasno v tom, co vlastně chce.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: vliv zesilovače na zvuk Tesla beden
PříspěvekNapsal: 03 kvě 2012 16:13 

Registrován: 30 dub 2012 18:32
Příspěvky: 42
Kraj: ČR - Středočeský
Dík, že se mnou diskutujete.Trochu to seřadím.
1.Bedny si nevymýšlím, jen kopíruju. Např.: "Kulové reprosoustavy dle AR", KE 20, ARS 830.
2.Philips bych obecně nepodceňoval. Stále máme doma minivěž Philips, která před 20 lety stála 20000 Kč a předběhla dobu o deset let.
3. Dostal se mi do rukou TVM 5608 a přilepil jsem k tomu ARX 368. Poladil jsem korekce a výsledek mne vůbec neuráží. (jedná se mi o tichý večerní poslech Country radia, 1-2m od beden).
4. Vy teda myslíte, že zvuk z dražších minivěží neobstojí? Nejsem přece na foru hifisnobů.??
Takže co k Tesla bednám? Jinými slovy, když budu do Trabanta lít závodní benzín, pořád zůstane +/- na úrovni Trabanta . Pozn: Mám nedokončený zesilovač s LM 1875, pořád nic moc?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: vliv zesilovače na zvuk Tesla beden
PříspěvekNapsal: 03 kvě 2012 16:44 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
1) Tak co vlastně kopíruješ? To je totiž dost zásadní podmínka k tomu, abychom ti poradili zesilovač, jestli to budou "koule" z AR, KE 20 (nepovedený projekt) nebo ARS 830 (nepovedené bedny).
2) Firma AIWA před 30 lety vyráběla špičkové HiFi komponenty. Před deseti lety vyráběla bakelitové sráče a dnes už nevyrobí nic. To tak pro relevantnost informace "před dvaceti lety vyráběli špičkovou minivěž" :D .
3) Fakt úžasná kombinace. Asi jsi ještě neslyšel nic pořádného, to pak ledaco neuráží, když není možnost srovnání :-).
4) Zvuk z dražších minisytémů obstojí. Za dražší minisystém povvažuji třeba ten Denon, co jsi tady pastoval nebo třeba Yamaha PianoCraft.

Zásadně v průběhu diskuse měníš zadání - začínal jsi s autorádiem, překmitnul jsi k zesilovači za 20.000,- a pak jsi přistál u nějakých minisystémků.
S takovým zadáním se praovat nedá.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: vliv zesilovače na zvuk Tesla beden
PříspěvekNapsal: 03 kvě 2012 19:14 

Registrován: 30 dub 2012 18:32
Příspěvky: 42
Kraj: ČR - Středočeský
No tak dík, já už si to nějak přeberu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: vliv zesilovače na zvuk Tesla beden
PříspěvekNapsal: 03 kvě 2012 20:40 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Kombinace ARN5608 + ARX368 by mohla fungovat velmi dobře za předpokladu doplnění nějakým vhodným výškáčem a odladění výhybky na míru.. S tím prvním asi problém nebude, s tím druhým to nebude problém technický ale spíš tvá ochota do toho investovat úsilí a finance. Takže jako obvykle jsme na mrtvém bodě.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: vliv zesilovače na zvuk Tesla beden
PříspěvekNapsal: 03 kvě 2012 20:46 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5957
Kraj: SR - Trenčianský
To je furt dokola o tom samým...slušnej vintage zesilovač za 5 litrů přehraje s prstem v nose všechny minisystémy a podobný krámy. Je jich všude na prodej tři prdele, tak nevím, kde je problém...
A k bednám už raději bez komentáře, to je předem jasné, jak to dopadne.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: vliv zesilovače na zvuk Tesla beden
PříspěvekNapsal: 17 kvě 2012 07:20 

Registrován: 04 říj 2009 07:12
Příspěvky: 379
Bydliště: Luhačovice
Kraj: ČR - Zlínský
Srandičky, srandičky, ale :

dokáže mi někdo seriózně vysvětlit, proč zesilovač - stará plečka z roku 1983 s jedním prstem v nose přehraje moderní mašiny z roku např. 2011???
Jeden prst v nose, případně v prdeli se rovná například tomu, že v plečce jsou staré zoxidované přepínače reproduktorů, výstupy pro reproduktory nejsou taženy kabely tloušťky zahradni hadice, nýbrž drátky o průřezu např. 0,75mm2, reproduktorové svorky povrchem spíš připomínají pozinkovaný okap, než postříbřený terminál, zapojení zesilovače a například použité operační zesilovače připomínají všecko možné, jen ne seriózní zesilovač a doprdele - světe div se, ono to hraje a dokonce ještě líp, než nějaký ten současný Denon či Pioneer!!
Tak jeb mě starý čert - jak je to možné?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: vliv zesilovače na zvuk Tesla beden
PříspěvekNapsal: 21 kvě 2012 19:31 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Tak to ti řeknu naprosto přesně: protože dneska se vyrábějí vesměs jebky, které mají vydržet 2 roky + 1 den, všechno je dělané na maximální zisk a maximální oholenost výsledku, lidi to stejně neslyší a nebo nemají šanci slyšet, protože do toho stejně pouštějí zalimitované sračky, prostě prodat co nejvíc housek na krámě co největšímu počtu konzumentů. Tož takhle bych to viděl :lol:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: vliv zesilovače na zvuk Tesla beden
PříspěvekNapsal: 21 kvě 2012 19:44 

Registrován: 18 pro 2011 00:37
Příspěvky: 158
Kraj: ČR - Pardubický
On si to akorát sinclair vyložil po svém. Resp. nevnímal všechna Jednorožcova slova stejně.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group