Poslední návštěva: Právě je 24 dub 2024 09:35


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Hi-Fi a co dál?
PříspěvekNapsal: 30 dub 2021 22:25 

Registrován: 08 úno 2021 00:33
Příspěvky: 9
Kraj: ČR - Ústecký
Zdravím.
Chtěl bych občas pokecat o problémech a krásách HiFi. Bohužel nevím, zda jsem ještě normální, nebo už jsem za zenitem a možná mi doporučíte prášky a Chocholouška. Rád sleduji Vaši skupinovou diskuzi, a čtu pojmy jako bi-amp, bi-wiring, 2 – 3 – 4 pásmové bedny, integrované konce, lokalizace nástrojů.....samé krásné věci, kterým rozumím. A taky že pokrok nejde zastavit. Na druhé straně: kino 70mm, bedny AKR-153, film Le-mans, sakra to byly časy. Dneska po rekonstrukci téhož kina mi bylo shlédnout film Queen. Dojem z prostoru žádný, basy odhadem do 300Hz možná, celkový dojem beden z plastu a AKR-153 má někdo doma. Ještě jsem pořád pochyboval o svém sluchu, tak jsem si hned ten večer doma pustil Queeny z pásku na B113 na 19cm/s přes ARS 844. Nemýlil jsem se. Sice možná hůře slyším, ale z těch muzeálních kusů to lezlo krásně jako za starých časů a v tom kině to lezlo ze „dvou půlek“. Druhý příklad – klopový mikrofon + rouška + husa, co neumí mluvit. A kde je teorie směrovosti výšek? Opět mezi půlkamí? Třetí příklad – oblíbený pořad na stanici Vltava, „....a vítáme hosta ….XY....“ a hodinu poslouchám kuňkání přes mobil ve stylu „voni to nepoznaj“. Sakra. Tak jsem si připnul klopový mikrofon zapojený do mobilu, hubu jsem narval do roušky, na zádech mám bateriovou reprobednu z recyklovaných plastů o výkonu 8 455 wattů kterou mi doporučil zelený skřípající chcípák a jdu světem a hledám. Zvukaře a jeho elektronkovou aparaturu, který nahrál v roce 57 muziku 101-strings. Hledám aranžéra Joan Jett a písně I Love Rock´n Roll. A podobně. Nemusím pokračovat. Kdo pochopil, ví. Kdo nepochopil, tomu se omlouvám. Už jsem se rozepsal moc, sorry, ale těším se na každý Váš názor.

Haness


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hi-Fi a co dál?
PříspěvekNapsal: 01 kvě 2021 05:10 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Možno som nepochopil.
AKR-153 som mal doma v obývačke.
Presne tú, z ktorej som ako dieťa počúval zvuk filmov v miestnom kine.
Úžasný pocit (aj "zaujímavý" zvuk).
Že fakticky stál za hovno, je iná vec.
Aj troje rôzne 3p Teslovky.
Krásna nostalgia. Len ich zvuk bol o ničom.
Že "niečo uhraje" nad 20kHz? - Super, len už nepočujem nad 12... Na ľavé ucho ani spodky pod 60...(som somár zistl pomocou slúchadiel...)
Ale čosi POČUJEM - a ak TO počujem z bední takmer rovnako, ako naživo, tak to je to TO, čo si počuť prajem. Nie "viac", vyhnaných pomocou EQ a iných odrbávatiek.
Ak dokážem z bední identifikovať, že "spevák je kúsok vľavo od speváčky a obaja sú kdesi predo mnou - je mi u prdele, či sú "presne v strede", alebo mierne mimo stred - najmä, ak ich z mp3/wma nevidím :)


Nahoru
Online Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hi-Fi a co dál?
PříspěvekNapsal: 01 kvě 2021 09:04 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5957
Kraj: SR - Trenčianský
Taky nevím, jestli jsem správně pochopil příspevěk...ale asi něco v tom smyslu, že dnešní domácí kino hraje oproti AKR153 nebo ARS844 blbě...dojem plastových bedýnek, bez basů, bez prostoru...
No...tohle by asi bylo spíš na debatu k pivu. Nevím, jaká souprava se provozuje v tom kině, takže nejde k tomu vlastně nic napsat.
Ale určitě bych to teď neuzavřel rčením, že současná technika stojí za houby a kam se hrabe na AKR153 nebo ARS844. Já ARS844 měl a zrovna zázrak to nebyl. Proti mým současným bednám by propadli v každé disciplíně. A je úplně fuk, čím by se to krmilo. Film Queen jsem si na svým aparátu celkem užil.
Napsal bych to takhle: Hifi je v dnešní době velmi okrajová záležitost. Jen velice malé procento mladých lidí kouká na kvalitu zvuku. Dalo by se říct, že je příliš nezajímá, jak to hraje. Hlavně, aby to bylo přenosný, trochu to ducalo a dělalo kravál. Sestavy, na jaký jsme byli zvyklí jsou mimo hlavní proud. To však neznamená, že neexistujou. Právě naopak. A jsou dokonalejší, než kdy bývaly. No tak, jak B73 stála tři průměrný platy, tak tolik stojí i dneska opravdu slušný zesilovač nebo párek soustav. Kolik stály ARS825? 1300-1400Kčs za pár? Kolik to v tý době bylo peněz? To, co dneska 15000Kč? Jak hrály? Nic moc, že? Jak hrajou dnes soustavy za 15000Kč? Nic moc, ale většinou líp, než ARS825. :)
Hifi je dnes zkrátka pro drtivou většinou lidí nezajíímavý. Ale kdo má zájem a je ochotný investovat ty peníze, co byl ochotný investovat za socíku, umí se dostat ke zvuku, který je někde úplně jinde (výš), než za stejný prachy před 40 lety.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hi-Fi a co dál?
PříspěvekNapsal: 01 kvě 2021 18:52 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Podtrhnul bych ty relativní ceny. Současnej dobovej dobrej cajk prostě může stát ty tři vejplaty. A pokud nepůjde o loupež za bílého dne, tak to rozhodně bude lepší.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Naposledy upravil Petr Berka dne 03 kvě 2021 15:38, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hi-Fi a co dál?
PříspěvekNapsal: 03 kvě 2021 07:16 
Uživatelský avatar

Registrován: 20 říj 2008 20:31
Příspěvky: 334
Bydliště: Olomouc
Film Queen mě zvukově totálně zklamal. Až při titulcích to hrálo trochu lépe. Cestou z kina hráli na Beatu Mustafu Ibrahima, i žena si všimla, ze to hraje lépe, jak v tom multiplexu. AKR 153 mám a taková Total Balalayka Show od Leningrad Coyboys stoji za poslech i pohled.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hi-Fi a co dál?
PříspěvekNapsal: 03 kvě 2021 11:57 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Zvuk u filmu se dnes kurví úplně stejně jako hudební nahrávky. Tuhle jsem si pouštěl Barona Prášila a Ukradenou vzducholoď od Zemana. To byl zvukový orgasmus. Pomáda a Vlasy - ani jedno moc nemusím, ale skvělej zvuk.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hi-Fi a co dál?
PříspěvekNapsal: 03 kvě 2021 13:16 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5957
Kraj: SR - Trenčianský
K tomu celýmu můžu říct asi tolik, že ačkoliv je muzika Queenů obsahově perfektní, tak zvukově je většina skladeb průměr až podprůměr. Trochu se z toho vymyká album A night at the opera a Mercuryho sólovka. Zato album Innuendo je zvuková katastrofa.
Ale tak bohužel, špatně namasterovaný plochý zvuk bez dynamiky a prostorovosti nelze dohnat sebelepším aparátem. Naopak, čím je aparát lepší, tím víc odmaskuje blbou nahrávku. Ale to už se psalo všude možně tolikrát, kolikrát se napsalo, že výhybky už neděláme podle vzorečků...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hi-Fi a co dál?
PříspěvekNapsal: 03 kvě 2021 17:32 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
...a popri tom všetkom...sú skladby, kde atmosféra, pocit...nejaké to ťažko definovateľné fluidum...prekryje akúkoľvek nedokonalosť nahrávky.
Pre mňa osobne napríklad:
https://www.youtube.com/watch?v=kRlN9QK4rAc

Tak mizerne nenahrával ani magneťák Tesla B400 a možno ani Sonet B3 - no v tejto (a pár iných) skladbe je niečo úžasné, skrz čo mi vôbec nevadí nekvalita :)


Nahoru
Online Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hi-Fi a co dál?
PříspěvekNapsal: 03 kvě 2021 18:16 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
TT: Ja teda nemám pocit, že by B 400 nahrával nejako extra mizerne.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hi-Fi a co dál?
PříspěvekNapsal: 03 kvě 2021 18:26 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Mal som ho pár rokov.
Netvrdil som, že nahrával zle.

Napísal som, že to konkrétne video nie je zaznamenané nejak extra kvalitne.

A na okraj - ak nemáš čo iné na práci, než dačo rozporovať, nájdi si, čo zmysluplnejšieho robiť - respektíve čomu venovať čas.


Nahoru
Online Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hi-Fi a co dál?
PříspěvekNapsal: 03 kvě 2021 18:39 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
TT: Prestaň už konečne diktovať ostatným, čo majú robiť. Nestaraj sa o to, čomu mám venovať čas ani čo mám zmysluplné robiť. Nie si môj otec. Ty napísal na VEREJNÚ diskusiu niečo, ja som sa k tomu vyjadril. Vyrovnaj sa s tým, lebo nič iné ani spraviť nemôžeš.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hi-Fi a co dál?
PříspěvekNapsal: 03 kvě 2021 22:11 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Copak kvalita. Ale nahrávat na cintoríne, to je vodvaz! To si snad u nás dovolil už jen Törr.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hi-Fi a co dál?
PříspěvekNapsal: 04 kvě 2021 11:34 
Uživatelský avatar

Registrován: 21 bře 2010 13:03
Příspěvky: 262
Kraj: ČR - Olomoucký
Pokud se počítá i krypta, tak tohle jsou kamarádi:

https://www.youtube.com/watch?v=V2_FzlMdyRM


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hi-Fi a co dál?
PříspěvekNapsal: 04 kvě 2021 12:22 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Já jsem si v zpomněl na Premier a jejich Hrobaře ale to se netočilo na hřbitově, to bylo naaranžované. Ovšem Voňková, to je jiný level, ta si může dovolit cokoliv.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group