Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 20:05


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 98 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: VI. Posluchová akcia - Winter Edition - Streženice 5.1.2
PříspěvekNapsal: 06 led 2020 11:08 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Tohle?
http://www.repromania.net/forum/viewtop ... =61&t=8058


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: VI. Posluchová akcia - Winter Edition - Streženice 5.1.2
PříspěvekNapsal: 06 led 2020 11:58 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
Ano. Ha to jsem uplne prehlidnul :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: VI. Posluchová akcia - Winter Edition - Streženice 5.1.2
PříspěvekNapsal: 06 led 2020 13:12 

Registrován: 07 pro 2018 23:25
Příspěvky: 72
Kraj: SR - Trenčianský
Akcia bola skvela,velka vacsina reprosustav hrali pekne,ze sa za ne nikto nemusi hanbit, u mna neprekonane nicim boli penjove golemi,najvacsi pruser bol ten spominany cinsky zosik s lampacovym predzosikom,tam jednoznacne nieco nebolo ok,kedze kreslil jak svina,tym padom tie fullrange na nom pocuvane nemuseli byt az take zle. Inak naozaj pekny den s fajm ludmi. PS: na tych mojich dayton+sb monitoroch som dal zas 1dB vykonovo dole na vyskach a su o kapanek decentnejsi, v dueli s neumannmi si myslim ze to nebol az taky prepadak,hlavne ked clovek vezme do uvahy ceny diy a komercie

_________________
Authentic Ladies


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: VI. Posluchová akcia - Winter Edition - Streženice 5.1.2
PříspěvekNapsal: 06 led 2020 13:27 
Uživatelský avatar

Registrován: 31 led 2011 23:13
Příspěvky: 512
Kraj: ČR - Jihomoravský
TLU> Pečlivě jsem si procházel tvoje projekty, co zde máš zveřejněný, opravdu jsi pro toto fórum udělal spostu práce, a hlavně je to vše děláno jak má být a to se sakra cení... Jako bonus stojíš nohama pevně na zemi a to je taky dost důležitý, oceňuju že se nebojíš i projektů, který jsou tak nějak víc lidový. Ale aspoň se ukáže, že není vždy třeba mít měniče za majlant a i tak to může hrát velmi slušně.

_________________
POSLECH: PreSonus AudioBox 22VSL > Rotel RMB-1066 / Senn. HD555 mod > miniDSP 4x10 HD > repro dle nálady
MĚŘENÍ: Dayton Audio EMM-6 > PreSonus AudioBox 22 VSL > REW / HOLMImpulse > VituixCAD


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: VI. Posluchová akcia - Winter Edition - Streženice 5.1.2
PříspěvekNapsal: 06 led 2020 13:44 

Registrován: 22 črc 2009 10:57
Příspěvky: 386
Dobrá akcia, slušná organizácia, dostatok kamarátov a dobrých búdiek. Za mňa super KEF a tiež monitory Neumann. Veľmi dobre dopadli v porovnaní s Neumannmi Diy monitory. Keby tie monitory mali o trošku menej "ostré" výšky, tak by som ich vyhlásil za absolútneho víťaza celej prehliadky. Penjo a TLU vďaka za organizáciu


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: VI. Posluchová akcia - Winter Edition - Streženice 5.1.2
PříspěvekNapsal: 06 led 2020 13:56 

Registrován: 02 led 2011 12:53
Příspěvky: 854
Kraj: SR - Trenčianský
Pár fotiek z akcie:
https://penjo.rajce.idnes.cz/VI._Posluc ... _5.1.2020/

_________________
4xJPA50, 2xJPA250, 2xJPA250, DPA223, Harrison X1000, Teson A2200, A2400, Luxman L-430, Dual CV1462, CS704, DAC MagicPlus, Senn HD558, Golem II


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: VI. Posluchová akcia - Winter Edition - Streženice 5.1.2
PříspěvekNapsal: 06 led 2020 15:04 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Domů jsem dorazil právě teď. Děkuji penjovi & kolektivu za zorganizování a že jsem mohl být na akci účasten. Vždy je příjemné být mezi přáteli, kteří mají stejnou zálibu.

Beden opravdu mnoho, jako nejvyšší laťku bych viděl Golemy, to jsou opravdu bedny které uhrají nejen obývák ale i velký sál a vždy hrají to co mají. Letos jsem je bral jako takovou referenci, namísto URS3100, které známe z předešlých poslechových akcí.
KEFy Q300 byly pro mě také velkým příjemným překvapením. Dokonce jsem se ze zvědavosti podíval, jestli někde na internetu na prodej a za kolik.
Širokopásma hrají jen v ose a na určitém místě, to pro mě nebylo překvapením, je to jen pro užší skupinu posluchačů. Mě neoslovily ani ve spojení s elektronkovým zesilovačem. :lol:
A TVM ARS330, vlastně hned po největších ARS380 to bylo to "nejlepší" z celé TVM produkce, avšak v porovnání s odladěnými sestavami, skončily tam kde většina očekávala. Je vždy zajímavé porovnávat tovární bedny s tím, co si umíme postavit sami.
UMD365 chápu proč a jak byly tyto konkrétní vytvořeny. A na tichý poslech večer je to optimální setup, a jako podkres také. Při přepínání byl ale rozdíl v citlivosti středovrchu opravdu propastný a tak možná v mnoha lidech vyvolali dojem takový, že to nehraje jak má, což je škoda jim křivdit. Basák je velmi schopný, a když se vrch tolik neutlumí, tak by ohlasy byly také jiné. Tam by určitě byl potenciál i pro trochu lepší výškáč (já vím, kecá se mně to snadno). Já vzpomínám na LSM, které také po první poslechovce neměly super ohlasy skrz "tlampačový" zvuk na středech, stačilo ale ubrat 1dB na střeďáku a rázem z toho byly jiné bedny.
soniqe11 - na první počin velmi, velmi dobré. Jsem zvědav jestli se budeš pouštět do dalších projektů. Aneb s jídlem roste chuť.

Vůbec jsem netušil, že si přivezu domů MUSIC130 :D, dojem z poslechovky to ve mně zanechalo velký. Mám chuť na bastlení, dotáhnutí po léta rozdělaných projektů. Je zima, takže načasování bylo více než vhodné. Snad mé nadšení vydrží a něco dokončím.

Pro zajímavost jsem hledal na internetu ten přepínač beden s DO, jde o BSACOUSTIC LS-001, ale už se nevyrábí. Kdyby měl někdo tip na něco podobného, ze zajímavosti klidně pošlete. Přemýšlím nad pořízením, je to věc typu "you must have" :D

Tom držel pivní pohotovost a příště si prý vezme opasek na lahváče. :D
Tady je projekt jeho sloupových beden, o kterých hovořil a možná se i zrealizuje na příště převoz, když už se rozmáhají bedny s 15" na srazu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: VI. Posluchová akcia - Winter Edition - Streženice 5.1.2
PříspěvekNapsal: 06 led 2020 15:51 
Uživatelský avatar

Registrován: 08 pro 2019 14:33
Příspěvky: 128
Bydliště: území Chrámu chmele a piva
Kraj: ČR - Ústecký
Podle fotek to musela být pěkná akce a tiše závidím. Třeba někdy příště, když to nebudu mít 500km daleko. A staré ARS jako stojany vypadají stylově.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: VI. Posluchová akcia - Winter Edition - Streženice 5.1.2
PříspěvekNapsal: 06 led 2020 16:02 

Registrován: 27 říj 2009 09:44
Příspěvky: 1
tez se pridavam s podekovanim za perfektni akci a super spolecnost Mysak ze Dvora Králové 8-)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: VI. Posluchová akcia - Winter Edition - Streženice 5.1.2
PříspěvekNapsal: 06 led 2020 16:11 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Díky moc Penjovi za krásnou akci.
Na chvíli jsem se přenesl do jiného světa a moc jsem si to užil. Byla i docela legrace :mrgreen: ...
Skvělé bylo i poznat nové stejně postižené lidi...
Pro mě jasný vítěz byly Penjovi Golemy které neměli a vlastně ani nemohli mít konkurenci.
Trochu si ještě matně pamatuju na Godzovi Amfory které se mi jestli si to dobře pamatuju na spodcích líbily o choupek víc. Ale tady byly Golemy jasné číslo 1. ;)
Z věcí které snesly porovnání pro mě nejlepší byly soniqovi monitory. Líbily se mi i víc než aktivy. Byly moc pěkné i včetně dokonalé povrchovky.
Z malých monitorků na první poslech zajímavé Komarovy budky ještě by to ale trošku něco chtělo...,Pro mě ještě jinak velmi pěkné Penjovi ZV 240.
Ani Jiříkovi malé Cantony tady nijak nezapadly.
I tady jsem se ujistil, že stavby UDM opravdu nelituji. V poměru cena a výkon byly pro mě pro domáci hifi použití naprosto ok.
Hodně zajímavé bylo porovnání s referenčními TVM jak jsme přejmnenovali na technicky-vojebané-monstra. Těžko uvěřit, že jsem něco podobného dokázal roky poslouchat.
Ještě jednou velké díky Penjovi za organizaci srazu a všem co byly ochotni cokoli dovést na ukázku. Jěště přidávám zvláštní poděkovíní Unicornovi jehož rukopis jsem tady zjistil jsem schopen rozeznat i bez nápovědy. Díky.


Naposledy upravil scarabeo dne 06 led 2020 16:39, celkově upraveno 2

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: VI. Posluchová akcia - Winter Edition - Streženice 5.1.2
PříspěvekNapsal: 06 led 2020 16:26 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
BlackRider, godz: Dík za pochvalu, to vždycky potěší. :)

Ad UMD365: Ve vlákně k těmto soustavám jsem uvedl úpravu pro korekci útlumu středovýškové časti...takže pokud by někdo potřeboval, je to tam.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: VI. Posluchová akcia - Winter Edition - Streženice 5.1.2
PříspěvekNapsal: 06 led 2020 17:41 

Registrován: 02 led 2011 12:53
Příspěvky: 854
Kraj: SR - Trenčianský
Všetci všetkým ďakujú, tak idem aj ja :D



Ďakujem :lol:



Páni, ktorí sa nejakou mierou pričinili, či už viac alebo menej, tak dostali poďakovanie osobne. Jedná sa hlavne o chystanie a prevoz.
Ale musím spomenúť dvoch ľudí, vďaka ktorým mala akcia nesmierne plynulý priebeh. Jedným je ToolFan (hifi.slovanet), ktorý priniesol prepínač na 5 párov reprosústav a druhým je Ransom, ktorý sám vyrobil prepínač na 4 páry. Takisto jeho káblové a materiálno-technické vybavenie nemalo obdoby. Ja som mal vercajch 300m od kultúrneho, keby bolo treba, ale jemu sa nemáli viezť jeho vybavenie takmer 300km.

V druhom rade treba poďakovať ľuďom, ktorí boli ochotní doviezť svoje reprosústavy a komponenty. Sám viem, čo je to za otravu odpájať, nosiť, nakladať a prevážať hore-dole tieto veci.

V treťom rady ďakujem zúčastneným, že si našli čas a prišli si vypočuť tieto veci, počnúc TOP bedňami na akcii TVM ARS330, ktoré ich napriek svojmu skvostnému prejavu nevystrašili a neušli.

A musím spomenúť aj extrémistov tohto ročníka. Pani Janka, ktorá prišla vlakom z Prahy (veľká poklona), ďalej pán Výboh, ktorý vraj išiel ráno o 4:30 na vlak z Detvy a nakoniec KomarDJ, ktorý sadol do auta a trepal sa zase z Michaloviec :D

_________________
4xJPA50, 2xJPA250, 2xJPA250, DPA223, Harrison X1000, Teson A2200, A2400, Luxman L-430, Dual CV1462, CS704, DAC MagicPlus, Senn HD558, Golem II


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: VI. Posluchová akcia - Winter Edition - Streženice 5.1.2
PříspěvekNapsal: 06 led 2020 19:42 

Registrován: 19 pro 2017 01:14
Příspěvky: 1
Kraj: SR - Trenčianský
Aj ja dakujem za super den a moznost vypocust si skvele bedne. Tiez moznost priameho porovnania mojich repro s inymi projektami bola pre mna zaujimavy zazitok.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: VI. Posluchová akcia - Winter Edition - Streženice 5.1.2
PříspěvekNapsal: 06 led 2020 21:17 

Registrován: 17 črc 2012 13:53
Příspěvky: 36
Kraj: ČR - Moravskoslezský
[quote="BlackRider"]

Ještě si dovolím poznámku k Neumann monitorům na opačné straně sálu, nevím jak moc je tam možno ladit průběh, v kostce hrály podle mě velmi dobře, ale byly dost přebasovaný a hlavně dost přepálený na výškách. Aspoň za mě teda. Ladilo se na místě?

- Neumanny hrály nejdříve jednu skladbu v nastavení "vše na nule", tzn plochá frekvenční křivka. Pak jsem nastavil útlum 1dB na výškách a pravda, mohl jsem pak zkusit ještě o další dB dolů. Co se týče basů, to bych přisuzoval umístěním v místnosti, neb doma se mi takto neprojevovaly :-)

_________________
Doma: zesilovač Onkyo Integra A-8670, repro TM 265-BR, DAC Creative SB X-Fi, CD Technics SL-PJ27A, gramo NC430, NC 440
Dilna: Repro Tesla KE 30, zesilovač s TDA 2005, tuner Tesla 3606A


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: VI. Posluchová akcia - Winter Edition - Streženice 5.1.2
PříspěvekNapsal: 06 led 2020 21:23 

Registrován: 17 črc 2012 13:53
Příspěvky: 36
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Já jsem sice děkoval za akci Penjovi osobně, ale napíšu i sem. Za mě opět podařená akce, která stojí za to zopakovat! Za mě převapení, kolik lidí a beden se sešlo. Bylo to fajn, akce se rozrůstá a nabírá na kvalitě. Já jsem opět přijel z akce domů s tím, že je čas postavit další bedny, žena měla opět radost :-D
Jsem rád, že si komerční monitory netrhly ostudu. Cílem všech komerčních produktů nebylo konkurovat DIY projektům, ale spíš ukázat co a za kolik se dá koupit, když jsem měl tu možnost.
Těším se na další akci!

_________________
Doma: zesilovač Onkyo Integra A-8670, repro TM 265-BR, DAC Creative SB X-Fi, CD Technics SL-PJ27A, gramo NC430, NC 440
Dilna: Repro Tesla KE 30, zesilovač s TDA 2005, tuner Tesla 3606A


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: VI. Posluchová akcia - Winter Edition - Streženice 5.1.2
PříspěvekNapsal: 06 led 2020 22:07 

Registrován: 09 dub 2019 21:01
Příspěvky: 21
Kraj: SR - Žilinský
Ďakujem Penjovi za príjemne prežitý deň a za možnosť stretnúť viacero nových, zaujímavých ľudí. Osobne ma najviac zaujali regálovky KEF a bedne osadené Dayton-mi. Najmenej moje biele širokopásma ale to som tak trochu tušil ,neboli určené na ozvučenie kulturáku,naviac je to najmenší možný objem do akého je možné dané repro osadiť,optimum je 65l. Týmto ďakujem všetkým ktorí ich vydržali počúvať a neušli. A "páčika" posielam mládencovi ktorý doviezol mikro regáliky s robeným LM 3886 zosíkom.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: VI. Posluchová akcia - Winter Edition - Streženice 5.1.2
PříspěvekNapsal: 08 led 2020 11:59 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Za mě:
Některé věci nemá moc smysl komentovat. Prakticky všecky soustavy předváděné na mainstage by zasloužily buď zlatou nebo stříbrnou. Největší exponáty (Golem, Teslabuki) mě u jedné konkrétní nahrávky sraly přemírou subbasu a je otázka, jestli to neudělal prostor. Vystřídalo se tam dost velkých trojpásem, jedno lepší než druhé a kdyby majitelé byli méně pozorní, šlohnul bych kterékoli.
Betaronova velká dvojpásma a tovární Cervix Vegan (což bych oboje řadil někam mezi PA a HiFi) by snesly drobné kosmetické zásahy, nicméně dobré.

Jako uživatel malého poslechového prostoru bych za svou zájmovou skupinu vyzvednul:
UMD 365 jako absolutně klidné a pohodové dospělé bedny s překvapivě hlubokým, ale neotravujícím spodkem. TLU operativně doplnil úpravu pro oživení středního pásma. Já si to zkusím, ale myslím, že se potom stejně asi vrátím k původní více utlumené verzi. Milovníci jásavějšího zvuku ale nyní nebudou ošizeni.
Kodlova dvojpásma s integrovaným WG laděná u Pet007. Velmi dobré.
Vytuněné Kefky s aktivem od BlackRidera. To bylo pro mě asi největší překvapení. Kluci s mladším sluchem postrádali nejvyšší výšky. My, co už neslyšíme ani 15kHz se soustředíme hlavně na střední pásmo a to je zde brilantní. Opět se ukázalo, že tovární výrobci nevyužívají naplno potenciál jinak kvalitních měničů. Domnívám se, že zásadní zásluhu tu má 2" cívka u 6,5" středobasu.
Absolutním vítězem pro mě osobně byly pasivní monitory v koutku monitorů. Až budu velký, požádám autora o úpravu nastojato.

Pak tam ještě bylo několik kousků z jiného světa, kterými jsem se s chutí pokochal. Třeba germaniový koncáček postavený ve stylu elektrónek se mi tuze líbil. Ale nejsem vegetarián a zcela jistě bych po něm měl hlad. Pak třeba Komarova pididvoupásma z plovoucí podlahy jsou zázračná už tím, že vůbec byla v tom sále slyšet...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: VI. Posluchová akcia - Winter Edition - Streženice 5.1.2
PříspěvekNapsal: 13 led 2020 21:52 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Abych to nezasíral tady, udělal jsem odbočku věnovanou čistě technickým záležitostem.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 98 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Elkon5 a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group