Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 20:43


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2557 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107 ... 128  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 18 lis 2019 15:51 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 říj 2009 11:12
Příspěvky: 828
Bydliště: Spišská Nová Ves
Kraj: SR - Košický
mam auto za 500e a nehanbím sa za to :lol: vstupný servis po kúpe cca 350 a dúfam že najbližšie 5r maximálne tak výmena náplní a filtrov, stk a em. Spotreba do 5L nafty. Lacné vozenie. A cena auta v mojej výbave už záčina stúpať . To ako ked som predal kedysi vyvozovú š136 gls za 200e ( kupil som ju za prepis) a dnes by som za nu kludne zinkasoval 1000+ :lol: .Pri novom/zánovnom aute je to finančna samovražda. Dáš 20K a o 5 rokov máš problém predať za 12K a už je 8K fuč a ak zarátam servis .... nedajbože niečo na aute odíde priprav si dalšie tisíce :roll:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 18 lis 2019 21:33 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Cena klasiky stúpa, len ak je auto v adekvátnom stave. Ale ak sa na ňom mieni 5 rokov niekto denne voziť a meniť len náplne, tak predstava, že mu to bude stúpať na cene je naivná. Ak má mať youngtimer perspektívu, musí to byť na pohľad živé a zdravé auto. Inak je to len hromada šrotu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 19 lis 2019 12:21 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 říj 2009 11:12
Příspěvky: 828
Bydliště: Spišská Nová Ves
Kraj: SR - Košický
Pravda ale čiastočne. Dnes aj zhnitá š1000mb zrela do šrotu má nejakú cenu lebo je ich málo aspoň v SR, diely už niesu atď. a ak máš model z ktorého bolo malo kusov v obehu tak o to vzácnejšie- to je ako z tou š136 - veľa ich nebolo teda nie ako 105/120.
Ano trochu blbé prirovnanie kedže 1000mb už je fakt starenka ale pre ilustraciu.. .

Pri mojom aute mi ale nejde o zisk z následného predaja ale kúpil som ho na spodnej hranici ceny a kúpil preto lebo je to držiak a je veľka pravdepodobnosť že nebudú na ňom potrebné zásadné investície ( okrem bežnej údržby tak ako na každom aute - brzdy,oleje, čepy a pod príp. ošetrenie dutin ...) 5 rokov zas nieje dlha doba.
Teda z môjho neplánujem spraviť youngtimera ale ak nebude o 5 rokov zhnitý a všetko vytrepané tak tu cenu za ktoru som ho kúpil nepodlezie (nema veľmi kam) skôr naopak o niečo stúpne a to sa pri novšom nestane ani ked ho budeš neviem ako servisovať. Pre môj ročný nájazd a povahu jázd preto vyhrala voľba starého auta. :lol: Ale to je môj názor a každému vyhovuje niečo iné a rešpektujem to.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 01 úno 2020 00:13 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Jen málo věcí mě dokáží nasrat tak, jako počítače. Přes týden mi zhebla základní deska v HTPC. Byly s ní problémy od první chvíle.
Bylo mi jasný, že desku a procesor pro WIN7 je již zbytečný hledat a kupovat starý desky nemá význam, navíc za ně chtěj lidi skoro ty samý prachy, co za novou. Tak jsem prostě koupil novou desku, procesor a RAM. Znalci PC by mne asi prokleli min. do pátýho kolena a desáté generace, za značky a typy, co jsem teď nakoupil, ale to je jedno.
Nový komponenty samozřejmě podporují jen WIN10. Řekl jsem si, že nebudu podporovat Microsoft a zkusím zase po dlouhé době Linux Mint verzi 19.3. Snad se to již někam posunulo a na filmy a muziku to postačí. Hovno. Leda jsem se pěkně zase nasral a nakonec jsem stejně zakoupil licenci pro W10. Názor na Linux neměním. Je to u mně pořád OS jen pro lidi, co se rádi šťourají v systému, donekonečna zadávají heslo a rádi ladí. Pro běžnýho uživatele je Linux k ničemu a nevyváží to ani fakt, že je zdarma.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 01 úno 2020 08:51 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Souhlasím bez výhrad. Linux na desktop NIKDY. Sračkové prostředí, sračkovej soft.
Mint jsem měl na kompu, kterej sloužil výhradně jako hudební přehrávač. Pak jsem radši koupil sekundární licenci W10.
Ještě bych šel do iOS, ale nebudu kvůli tomu vytvářet celý applí ekosystém.

Mimochodem, kdyby někdo chtěl na hraní nepoužívané a všude vychvalované androidové multimediální centrum Tanix TX6, přenechám za symbolickou cenu. Hnusné grafické rozhraní a totálně nestabilní KODI. Jestli se v tom někdo chce místo používání donekonečna rejpat, může.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 06 bře 2020 06:42 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Viezol som včera dcéru do Hágov a nazad. 40 km od baráku prasklo spojkové lanko...


Nahoru
Online Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 07 bře 2020 10:30 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
A to ti nějak bránilo v další jízdě? Tohle jsem kdysi absolvoval, včetně jízdy přes centrum Brna. Rozjezd se zařazenou jedničkou jako hybrid - prostě zastartuješ a jedeš, řadit bez spojky snad umíš, a vypnout motor po zastavení a zas zařadit tu jedničku není věda. Horší zážitek byl kdysi s mercedesem Vito, kde šlo řadit jenom 3-4, a přede mnou 200km a místy nutný rozjezdy do kopce s naloženým autem, kdyby to ta spojka mohla, tak mi nakope...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 07 bře 2020 10:45 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Nebránilo - viem radiť bez spojky. Robil som tak na Žiguláku, Škodovke, Punte. občas na firemných Citroenoch, Mercedesoch.
U Mulice 1.9JTD jediný problém je práve ten štart so zaradenou jednotkou. V prvom momente to proste "neťahá". Zaviezli sme sa rovno k známemu, cestou som mu zavolal, večer som si bol po auto s novým lankom. Budúci víkend dúfam mi vymení spojku, dvojhmotu. Pri stave 273000 km niet čo riešiť.
Najmä pre to, že sa spojkový pedál sltáča hodne ťažko a lanká praskli už dve po zhruba 15000 odjazdených km.


Nahoru
Online Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 07 bře 2020 10:53 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Startuj na zpátečku. Ta má převod víc do síly.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 07 bře 2020 11:17 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
:D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 08 bře 2020 10:08 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
:lol:
Jednou jsme takhle bez spojky jeli od Chomutova až do Trenčína. Odešel spojkovej váleček u pedálu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 08 bře 2020 19:59 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Se spojkou měl zážitek snad každý. Těsně po převratu si kamarád vymyslel, že pojedeme do Španělska pro auto. Sjeli jsme, koupili jsme Seat Ibiza (ještě non-VW) a vyrazili. Vypínací vidlička prdla naštěstí až v Rakousku, tvrdou měnu už jsme neměli, tak si kámoš přesedl do svého Favorita (kterého jsem do té doby řídil já), já, jako znalý řízení náklaďáků, jsem sedl do Seata a jelo se dál. V Bratislavě to žádný servis nechtěl dělat, tak jsem s tím dojel až do Čadce, kde to už nějaký místní všeumělec-garážista svařil.
Když si na to vzpomenu dneska, jak jsme jeli přes půl Evropy na blind, s penězi akorát na to auto a nevyhnutelné poplatky (pojištění, převozky), tak to bylo o hubu a to auto se mu ani nemohlo vyplatit - benzín na 2,5 tisíce kilometrů do jednoho auta tam, do dvou zpátky. Ale on tak hrozně toužil po tom autě (přitom měl to prakticky nové, tenkrát hodně prďácké fáčko), že nechtěl ani prostředníka, ani podval, prostě západní auto.
Je pravdou, že kromě té spojky se už na něm do shnití nic nerozbilo. Ale jinak to bylo auto zhruba na úrovni toho fáčka.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 08 bře 2020 21:52 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
To byla ta stará jedničková ibiza 1.5i Porsche system?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 08 bře 2020 23:24 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Nikdy jsem pořádně nepochopil co přesně "Porsche system" obnáší. Jednou mi to hrdě předváděl jeden Polák na polorozpadlý Samaře a měl kolem toho keců jako ženská kolem svatby. Uváznul mi z toho v paměti jenom rozdělovač čumící z motoru neobvyklým směrem.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 09 bře 2020 08:20 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
TLU: Jo, přesně ona, i do kubatury ses trefil.
ransom: Porsche System neznamenalo nic víc a nic méně, než že jim motor vyvíjelo Porsche. Stejně tak by moje Volvo mohlo nést hrdý nápis Audi System. Ten rozdělovač měl naopak zcela obvyklé umístění pro moderní OHC motory té doby (pak už rozdělovače postupně vymizely). To jen my jsme byli zvyklí na rozdělovač svisle.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 09 bře 2020 09:28 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
JJ, vyvinuto u Porsche...myslím, že ten nápis Porsche byl i na ventildeklu. :lol: Verze s karburátorem, nebo už LE-Jetronic?
Jinak to byly kvalitativně děsný krumply, když to člověk postavil vedle dvojkovýho golfu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 09 bře 2020 09:37 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
TLU: Tak to Ti po těch letech fakt neřeknu. Ale předpokládám, že vzhledem k tomu, že to byla v roce 1990 už notná ojetina, tak asi ještě karbanátek.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 22 bře 2020 00:41 

Registrován: 12 úno 2017 00:32
Příspěvky: 142
Bydliště: Litovel - rodiště siláka Gustav Fryštenského
Kraj: ČR - Olomoucký
Tak dnes jsem si ženou otevřel víno - červené pozdí sběr vinařství Kubík. Každý si nalil skleničku a takový šťovík už jsem dlouho nepil, nevýrazné bez pořádné chuti jako když vypláchnou sudy. Žena znavena usla a já si pustil na Nově válečny film o letcích 332. perutě USAAF (samí černoši). Také mě to zklamalo. Dost přitažené za vlasy.Některé detaily se nedali přehlédnout. Nejlepší je co všechno do toho děje zamotají.
Naštván nejsem, ale dost zklamán, takže nezbývá než jít spát


Naposledy upravil Jirik97 dne 22 bře 2020 09:49, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 22 bře 2020 08:32 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
To je tím, že nejsi znalec vína. Kdybys byl, tak nejdřív provedeš všelijaký somelierský kejkle s otvíráním a nalejváním; pak očmucháš, smočíš ret a s pohledem ke stropu proneseš po dramatické pauze: Dobré. Při pití se budeš tvářit důležitě a nakonec odborně zhodnotíš ušlechtilé tóny a podtóny. Prostě by ti to muselo chutnat, i kdyby ve flašce byly kočičí chcanky se Savem.
Kamarád jednou přinesl sedmičku archivního Vavřince za čtyři tisíce. To byl hnus. Byl špatnej špunt. Ale než to pochopil, vylemtal celou sklenici a snažil se mu přijít na chuť. Protože za ty prachy prostě musí bejt dobrý.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 22 bře 2020 09:53 

Registrován: 12 úno 2017 00:32
Příspěvky: 142
Bydliště: Litovel - rodiště siláka Gustav Fryštenského
Kraj: ČR - Olomoucký
Somelier nejsem a už ani nedudu. Klidně koupím litr z pade, ale musí mě chutnat. Jinak ty kecy kolem vina jsou dost úsměvné.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2557 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107 ... 128  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Elkon5 a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group