Poslední návštěva: Právě je 20 dub 2024 01:14


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Na fóru je něco shnilého.
PříspěvekNapsal: 23 čer 2015 23:43 

Registrován: 14 bře 2009 19:57
Příspěvky: 388
Bydliště: U Ostravy
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Úvodem: před časem zde TheLastUnicorn zevřejnil vlákno o svém projektu nějakého třípásma se dvěma basáky. Vše tady běželo až do dneška normálně, diskuse se rozrostla na více stran. Do vlákna přispěl i kolega Wenge se svým provedením tohoto projektu. Nejdříve byl pochválen za pěkné provedení, ale pak šťouralové zjistili že použil jiný výškáč, než byl v projektu a zádrhel byl na světě. On namítl že mu vyhovuje přednes s více výškami a tak původně projektovaný typ nahradil jiným.
To asi neměl dělat, neb okamžitě byl setřen asi třemi diskutujícími, jak si mohl dovolit provést změnu ve zveřejněném projektu a že kvůli toho se musí jeho příspěvky ve vlákně smazat. No a odpoledne je už vymazané celé vlákno.
Závěrem: nevím jestli se TheLastUnicorna dotklo, že se někdo odvážil dát do jeho vlákna svou vlastní invenci, anebo to vadilo někomu jinému, ale ať je to tak, nebo jinak, považuji smazání tohoto vlákna kvůli takové malichernosti za hanebné. Pokud si TheLast... nepřál cokoliv doplnit do svého vlákna, měl dát konstrukční návod někam do projektů. Ještě je zajímavé, že předchozí, často i neplodná diskuze v tomto vlákně nikomu nepřekážela. Nenapadá mně horší případ na zkažení radosti z pěkného díla, než tady bylo provedeno kolegovi Wengemu a to jen kvůli uražené ješitnosti někoho.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na fóru je něco shnilého.
PříspěvekNapsal: 23 čer 2015 23:55 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Také mě to mrzí. Nejsem příznivcem mazání.
Ale po tom, co Unicorn bohužel z tématu smazal všechny své příspěvky, včetně úvodního, tak téma nedávalo žádný smysl a bylo lepší jej smazat. Kdyby wenge nezveřejňoval v tom tématu svoje modifikované bedny, tak věřím že by to takový spád nenabralo. Možná to bylo ze strany Unicorna unáhlené začít celé téma promázavat, ale on je autor projektu, tak jej musíme respektovat.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na fóru je něco shnilého.
PříspěvekNapsal: 24 čer 2015 07:13 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Vidím, že mě tady chce opravdu někdo nasrat...ale vážně nasrat. Už mám toho kurva vážně dost.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na fóru je něco shnilého.
PříspěvekNapsal: 24 čer 2015 08:19 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
No nevím.To by se asi nikomu nelíbilo.
Když někdo něco postaví a dá sem zdarma plánek a dopředu poprosí a upozorňí na to: ať ten kdo si stavbu z jakéhokoliv důvodu jakkoliv upraví ať to pak nedává do jeho tématu.Tak je slušnost to přání respektovat.
To jako kdybych si do Totemů narval co mě napadne a pak to dal Lukyssovi a Mabatovi do vlákna.Nevím jestli by se jim to líbilo.?
A kdybych to udělal,tak bych si to dovolil dát snad možná do tématu "pokec".
Kdyby Wenge hodil odkaz na své bedny třeba do tématu na čem pracujete tak by to asi nikomu nevadilo.Ještě jsem je viděl a vypadaly moc dobře. ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na fóru je něco shnilého.
PříspěvekNapsal: 24 čer 2015 08:42 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Byl to Unicornův projekt a Unicorn si s ním může dělat co chce. Elyt je (i podle jiných svých příspěvků) příznivcem prasáckého bastlení a uchometrie, Unicorn není.
Elyt si může udělat vlastní projekt a vystavit ho tady ale nemá co kecat do projektů jiným ani řídit diskusi.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na fóru je něco shnilého.
PříspěvekNapsal: 24 čer 2015 10:48 

Registrován: 02 čer 2012 20:45
Příspěvky: 591
Bydliště: Bratislava IV
Kraj: SR - Bratislavský
Moja reč. To prasenie projektov realizujú ľudia, ktorí vedia len málo o tom, čo je optimálny návrh. Je to asi tak, ako keby tomu experimentátorovi dali do ruky optimálne naladenú gitaru, on by miesto jednej struny natiahol špagát a povedal, že jemu to znie lepšie.

_________________
Sony TC-129


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na fóru je něco shnilého.
PříspěvekNapsal: 24 čer 2015 11:41 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Wengimu se tímto omlouvám jestli se cítí nějak dotčený, ale nebylo to vůbec nic proti němu osobně ani proti jeho dílku. Má to pěkné, ale mást vlastní nazdařbůh dělanou úpravou vlákno určené pro zájemce o odladěný projekt bylo opravdu dost nešťastné. Zvlášť když už byl druhý a extra zvlášť poté, co TLU žádal ať to nikdo nedělá.

Elyte, nic ve zlém, ale jsou tady lidi, co se můžou grátis přetrhnout pro druhé, obětují čas a často i prostředky, aby pomohli začátečníkům nebo méně znalým (a případně těm méně hluchým) k co nejlepšímu výsledku. Já respektuju tvoje snížené nároky, ale zatím jsem tu od tebe nenašel téměř nic jiného než rejpání. Jdi se s tím už laskavě bodnout a zkus přispívat něčím užitečnějším.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na fóru je něco shnilého.
PříspěvekNapsal: 24 čer 2015 11:54 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Moje rozhodnutí vypadá možná jako unáhlený, nebo dokonce ješitný, ale kdo to vlákno četl celý, tak ví, že wengiho bastl nebyl první (udělaný byl fakt hezky, ale to s tím momentálně nemá nic společnýho). Již předtím to někdo prasil jinou výškou a tehdy jsem slušně, ale rázně napsal, že pokud si na UE380-2 chce někdo dělat vlastní experimenty, že mi je to jedno. Ale ať to nepředkládá v mým threadu jako UE380-2, protože to ten ten projekt už není. Klidně si může založit vlastní thread, kde zveřejní vlastní modifikaci. Ty individuální modifikace jsem tam nechtěl proto, že nebyly odměřené nějakým relevantním (nebo dokonce žádným) způsobem, včetné zveřejnění schématu. Pak by se na to mohl chytnout nějaký další laik, který by postavil kopii bastlu a napsat by, že ty bedny hrajou na hovno. A nejspíš bych kritiku odnesl já. Pokud někdo postaví originál dle mých instrukcí a nebude se mu to líbit, máslo na hlavě mám já a odpovídám za to. Za bastly ale odpovědnost nenesu a proto je u svých projektů nestrpím. Byl to můj projekt, dal jsem do něj peníze a hromadu svýho času, dal jsem ho k dispozici zdarma, tak snad mám nějaký to morální právo si u něj určovat pravidla.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na fóru je něco shnilého.
PříspěvekNapsal: 24 čer 2015 12:27 

Registrován: 16 zář 2014 21:12
Příspěvky: 1169
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
Já plně chápu Unicornovo rozhořčení. Musím ovšem říct, že i když jsem se k Wengeho úpravě vyjadřoval podobně, když jsem druhý den viděl, že je celé vlákno smazané, bylo mi to líto. Podle mně stačilo vymazat pouze příspěvky, které tam nepatří a pro rozumné lidi nechat projekt veřejný. Já sám jsem si říkal, že bych si je někdy chtěl postavit...
Ale do toho Unicornovi samozřejmě nebudu kecat.

_________________
Creative SBX HD, Akai AM-32, ARS 9204-Godz rebuild, TM380, TM3120


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na fóru je něco shnilého.
PříspěvekNapsal: 24 čer 2015 12:55 

Registrován: 29 kvě 2013 12:10
Příspěvky: 505
Kraj: ČR - Vysočina
A já myslel, že od toho jsou fóra, aby si každý svobodně vyplácal co mu leží na játrech........

_________________
Rád se dívám na proces extrahování zvuku: rotující talíř, cívky, kazetu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na fóru je něco shnilého.
PříspěvekNapsal: 24 čer 2015 13:07 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Ne, od toho máš chaty. Nebo diskuse na hovinkách, lžidnes atd. Odborné diskusní fórum je imo něco jiného...krom toho, je tady sekce "pokec", pokud máš chuť se už mermomocí vyblejt. Mám pocit, že lidi tohleto celý chápou trochu blbě. Že je někde veřejně přístupný fórum neznamená, že si v něm můžu dělat, co chci. Vždy je potřeba respektovat, že je to fórum stále soukromý, má vlastníka (Lukyss) a ten je jediný, co si tady může dělat, co chce a určovat pravidla. To je podstata svobody. No a taky je tady morální stránka věci, o který jsem tady už psal. Svoboda a anarchie není to samý.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na fóru je něco shnilého.
PříspěvekNapsal: 24 čer 2015 13:43 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Já si myslím, že tady na tomto fóru je svobody dostatek. Diskuze se nechávají plynout i když jsou již mimo téma.
Unicornův příspěvek "stř 24. čer 2015 10:54:13" dává smysl. Tak je teď otázka jestli bude chtít témata s jeho projekty uzamknout, zodpovězené dotazy tam jsou.
Kdo by se chtěl pochlubit soustavami dle předlohy TLU tak by se to dalo na chvíli buďto odemknout a nebo by si založil témátko v projektech.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na fóru je něco shnilého.
PříspěvekNapsal: 24 čer 2015 13:46 

Registrován: 16 zář 2014 21:12
Příspěvky: 1169
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
Uzamknout témata podle mně není špatný nápad. No a když by někdo něco seriózního postavil, tak by se to tam po konzultaci s autorem mohlo na ukázku dát...

_________________
Creative SBX HD, Akai AM-32, ARS 9204-Godz rebuild, TM380, TM3120


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na fóru je něco shnilého.
PříspěvekNapsal: 24 čer 2015 14:03 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 21 lis 2013 20:38
Příspěvky: 1529
Bydliště: Bratislava
Kraj: SR - Bratislavský
A nedali by sa tie unicornove projekty zverejniť na stránke s projektmi a na fóre nehať len diskusiu?

_________________
Gdy ci smutno, gdy ci źle, jebnij format dysku C.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na fóru je něco shnilého.
PříspěvekNapsal: 24 čer 2015 14:10 

Registrován: 14 bře 2009 19:57
Příspěvky: 388
Bydliště: U Ostravy
Kraj: ČR - Moravskoslezský
To je podstata věci. Pokud TLU a třeba i další autoři chtějí zachovat čistotu své práce, tak nechť si ji uloží do rubriky s návody a ev. diskuse se klidně může odehrávat v rubrice která zde existuje -"Diskuse k projektům".
Nemuselo by pak docházet k těmto problémům. Koneckonců měla by tam být pro přehlednost uložena většina zde uveřejněných návodů, očištěných od diskusního balastu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na fóru je něco shnilého.
PříspěvekNapsal: 24 čer 2015 15:44 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Nejsou lidi, kteří by to na web vkládali...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na fóru je něco shnilého.
PříspěvekNapsal: 24 čer 2015 20:39 

Registrován: 12 úno 2010 18:12
Příspěvky: 405
Bydliště: Frýdlant, ten v Čechách
Kraj: ČR - Liberecký
Já s tím souhlasím. Byť sám na to nemám. Ale je to tak.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na fóru je něco shnilého.
PříspěvekNapsal: 24 čer 2015 21:10 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Ohledně vložení projektů jsme s Lukyssem před nějakou dobou debatovali. Původně jsem chtěl, aby se ty projekty strčily rovnou mezi projekty na webu. Ale dohodli jsme se, že než bude spuštěna nová verze webu, necháme to normálně na fóru. Diskuze kolem projektů mi nevadí, ani nevadily, protože se tam objevovaly dotazy, které po zodpovězení mohly pomoct všem. Proto jsem ani nebyl příliš za to, aby se ty vlákna zamkly. Ale také si tam nepřeji mít zbytečný bordel a už vůbec ne, aby si tam z toho někdo dělal holubník a zveřejňoval mi tam bastly.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group