Poslední návštěva: Právě je 20 dub 2024 00:26


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: II. Posluchová akcia - Streženice 7.6.2015 - pozvánka
PříspěvekNapsal: 08 čer 2015 18:36 

Registrován: 07 pro 2010 20:55
Příspěvky: 60
Kraj: SR - Trenčianský
Jasne, v pohode, neber to ako kritiku - to v ziadnom pripade, akcia to bola super a isto to dalo aj tak dost prace, som rad, ze sa niekto nasiel na zorganizovanie tejto udalosti. Pre mna ako bonus je ,ze to mam na skok.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: II. Posluchová akcia - Streženice 7.6.2015 - pozvánka
PříspěvekNapsal: 08 čer 2015 23:31 

Registrován: 02 led 2011 12:53
Příspěvky: 854
Kraj: SR - Trenčianský
Neberiem, lebo je to fakt, že niektoré veci jednoducho neovplyvním.

A ak by som mohol, tak by som poprosil zúčastnených, keby sa vyjadrili ku zvuku jednotlivých reprosústav. Názor si určite každý spravil, tak keby ste napísali, čo sa komu páčilo, nepáčilo, čo koho zaujalo a pod.

_________________
4xJPA50, 2xJPA250, 2xJPA250, DPA223, Harrison X1000, Teson A2200, A2400, Luxman L-430, Dual CV1462, CS704, DAC MagicPlus, Senn HD558, Golem II


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: II. Posluchová akcia - Streženice 7.6.2015
PříspěvekNapsal: 08 čer 2015 23:46 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 21 lis 2013 20:38
Příspěvky: 1529
Bydliště: Bratislava
Kraj: SR - Bratislavský
Ja, ako osoba totálne hluchá som bol veľmi spokojný takmer zo všetkým, čo tam hralo.

_________________
Gdy ci smutno, gdy ci źle, jebnij format dysku C.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: II. Posluchová akcia - Streženice 7.6.2015
PříspěvekNapsal: 09 čer 2015 01:17 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Začnu tím, že se můj vkus postupně vyvíjí ke zvuku bez jakéhokoli náznaku presence. Čili poslouchám raději bedny "zastřené", "nezajímavé", "bez detailu a prostoru", zato víc nahlas. Všechno co jsem slyšel, bylo výborné. Včetně těch nejlevnějších nebo na pohled nezajímavých kusů.

Já bych tedy začal odpovědí na ty Unicornovy sloupky. Trochu mě překvapilo, že 8" ve dvoupásmu nehraje stejně blbě jako Monolog. Basů velmi mnoho, odspoda, bez náznaku dunění. Na mě možná až moc, ale ne tak že by to sralo. Do obýváku v pohodě bez subu. Kdo je zvyklý na vytažené střední pásmo, tomu se zaručeně líbit nebudou. Já bych to ale vydržel poslouchat dlouho a nahlas.

Penjovy mamutí bedýnky (jak ono se to vlastně jmenuje?): Naprosto dokonalé během téměř celého ukázkového pásma. Rovněž bez sebemenšího náznaku presence. 15" nepřebasovaný, hraje parádně dolů aniž bych od basů až po střed zaregistroval cokoli rušivého. Symfonický orchestr a varhany naprosto monumentální (po symfonické ukázce jsem měl silné nutkání vstát a tleskat). Blues, jazz, Floydi paráda. Pouze s poslední ukázkou si už basák trochu nevěděl rady (rychlý kopák zároveň s vyhrávkami na basu). Jinak ale klobouk dolů.

Godzovy Futury (jmenovalo se to tak?): Trochu výraznější na středech. Stejně velký ale modernější basák v menším basreflexu nešel tolik do nejnižší oktávy (u varhan byl už rozdíl znát), zato si výrazně lépe poradil s tou poslední ukázkou. Rovněž klobouk dolů.

Kdybych si měl mezi těmihle dvěma vybrat, bylo by to něco jako Sophiina volba. Jediná klika že mám malý obývák a tudíž vybírat nemusím. O malilinko bližší mi byly ty Penjovy.

Pak tam byly bizarně vyhlížející trojpásma osazené komplet Visatonem. Autora si nepamatuju jménem. 8" v poměrně velkém a velmi nízko laděném BR se štěrbinovým rezonátorem, pásek a mezi tím 3,5" (myslím). Ty byly docela šokem pro mnoho přítomných a několik se nás shodlo, že pokud něco do svého obýváku, tak právě toto. Dal bych přednost o malinko méně výraznému střednímu pásmu, ale to už je ta moje úchylka. Jinak nádhera. Neuvěřitelný, nezahuhlaný, nedunící basový základ. Tady klobouk nikoli dolů, ale rovnou sežrat. Zkoušelo se při dost velké hlasitosti, kdy by jakákoli nepatřičnost byla okamžitě na obtíž - nic.

Na chvíli se objevila trojpásma osazená komplet Zetagem (8"+ 4"+ kalota). Paráda, líbilo, neunavující, nenašel jsem žádnou chybku v přednesu. Ani nevím kdo je přinesl. Basreflex poměrně velkého objemu vzhledem k 8".

TM-265 se objevily jak v základu tak v provedení s posíleným pohonem v basreflexu. Oboje nečekaně dobré. Menší provedení ideální do ložnice nebo malého obýváku, větší doopravdy dovede posloužit jako plnohodnotná bedna - pověst tady nelhala. Je zajímavé, že ani po poslechu výrazně lepších velkých soustav nepůsobily tyhle mrdky dojmem nějakého shitu. Při přímém porovnání působily obě provedení TM-265 dost rozdílným dojmem. Pravděpodobně proto, že malé TM-265 by měly stát u zdi a umístění do prostoru jim trochu ubralo na spodku, takže zdánlivě vylezlo střední pásmo.

Sbírku soustav s DT-300 na výškách ještě doplnila malá BR D'Appolita od Komara osazená komplet Monacorem. Proti TM-kám trochu presentnější, výrazně citlivější a vůbec ne špatná. Řekl bych že s patřičným subem dobrý základ domácího kina.

Komar ještě předvedl 2.1 party sestavu s malými satelity s 8"koaxem (velikost asi tak jako RK15) a 15" subem. Přiznávám, že ta mi asi připravila největší překvapení, protože jsem opravdu nečekal, že by to mohlo hrát tak dobře. Zatímco od HiFi beden výrazně dobrou reprodukci jeden očekává tak nějak automaticky, tady jsem byl připravený spíš na typické nectnosti sestav na opékačky a chlastačky. Jenomže ono to doopravdy hrálo a vůbec ne špatně. Nedunící, nešustící, neječící, žádná díra mezi subem a satelity.

Kdyby někdo nabyl dojmu, že se soustředím na basy, není tomu tak. Každá soustava hrála úplně jinak, leč všechny dobře. Všechny měly dobře odladěné to podstatné pásmo, ve kterém se odehrává to co dělá hudbu hudbou. Žádná nebyla špatná. Kdyby mi někdo řekl, ať si jeden pár vyberu a grátis si ho odvezu domů, asi bych se rozplakal že se mi líbějí všecky. Basový projev zmiňuju spíš proto, že se o něm dá nejsnáz napsat něco konkrétního. Na to abych plodil vzletné kydy o sametových středech a brilantních výškách jsem málo přihřátej. Ono se opravdu nedá moc popisovat. Líbí - nelíbí. Jako u ženských. Nebo vlastně jako skoro u všeho.

Zapomněl jsem snad na něco?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: II. Posluchová akcia - Streženice 7.6.2015
PříspěvekNapsal: 09 čer 2015 11:45 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
V podstatě bych tohle všechno mohl podepsat, ale Futury jsem neslyšel (přijel jsem pozdě), takže ty hodnotit nemůžu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: II. Posluchová akcia - Streženice 7.6.2015
PříspěvekNapsal: 09 čer 2015 15:21 

Registrován: 17 črc 2012 13:53
Příspěvky: 36
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Moc povedena a pohodova akce!
Mel jsem poprve moznost si poslechnout same dobre bedny a jsem rad ze jsem tu moznost mel, takze diky Penjo za organizaci!
Byl jsem prekvapen kolik beden se tam seslo a byl jsem unesen z toho jak vsechny zahraly. I pro me byly favoritem moderne vzhlizenici tripasma od Stefana, ktere me dostaly svou rychlosti a presnosti basu. Zaroven dravym zvukem pri rockovych nahravkach. Penjovy bedny jsem bohuzel moc neslysel, prijel jsem pozdeji :-(
Ale vicemene souhlasim s hodnocenim Ransoma. A tesim se na dalsi podobnou akci! :-)

_________________
Doma: zesilovač Onkyo Integra A-8670, repro TM 265-BR, DAC Creative SB X-Fi, CD Technics SL-PJ27A, gramo NC430, NC 440
Dilna: Repro Tesla KE 30, zesilovač s TDA 2005, tuner Tesla 3606A


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: II. Posluchová akcia - Streženice 7.6.2015
PříspěvekNapsal: 09 čer 2015 15:56 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Jen mi ještě vytanulo několik drobností:

1) Přítomny byly i Totemy TWR, ale vinou nějaké drobné závady nebylo možno je porovnat. Škoda.

2) Na moment (v době kdy jsem jen pobíhal poblíž) jsem zaregistroval jakási malá bílá BR dvoupásma, jejichž osazení jsem nerozklíčoval. Jestli mě neklame paměť, byla to 5,25" s kalotou v bedýnkách kolem 12 litrů. Bohužel mě to nějak minulo a ani nevím, kdo je tam měl. Třeba byl někdo pozornější a napíše to sem. Zaslechl jsem jen z dálky, takže nemohu porovnávat.

3) TLU splnil slib a přijel odměřit TM-3120 navzdory tomu, že mu nebylo zrovna nejlíp a statečně vydržel přesto, že jsem mu měření hned na tři způsoby zkomplikoval (vyosené repráky, nevytlumená bedna a navíc se mi nějak rozklížil DT-300 se kterým jsem tu před časem machroval jak se mi pěkně podařil vytunit).

4) K vidění a slyšení byl i docela pěkně udělaný diskrétní koncový zesilovač osazený kromě výkonových tranzistorů výhradně SMD součástkami. Zvukově sice nijaký High-end (netáhl příliš basy a na vrchu byl trochu agresivní, při větší hlasitosti až nepříjemně), ale jako alternativa k nějakým TDA7293 by myslím posloužil velmi dobře.

5) Kdo přijel později, připravil se bohužel o srovnání těch třech hlavních favoritů, kdy se zkoušelo stejným tracklistem dlouhým necelou půlhodinu a poskládaným z velmi dobře vybraného průřezu hudebních stylů. (Tedy kromě Nerezu - Tisíc dnů mezi námi, kterážto nahrávka jest vpravdě příšerná.) Tady bedny opravdu předvedly vše a poskytly možnost přísného srovnávání. V pozdější části poslechovky, kdy se bedny poslouchaly podruhé, už pouštěné nahrávky neměly mnoho možností předvést všechno (Slimak odjel i se svým archivem).

6) Často se stává, že pokud se poslech posune od beden vyšší třídy k bednám nízkonákladovým, změna k horšímu je dost mrazivá. Původní záměr byl začít nízkonákladovkami a pak se vrhnout na nákladnější kusy. Protože to ale nebylo možné (část exponátů dorazila později), přišly TM-265 a spol na řadu až po dvou hodinách intenzivního poslechu podstatně větších a podstatně dražších beden. Že obstály i po tak vražedné přípravě myslím mluví výrazně v jejich prospěch. Vlastně se tam myslím neobjevilo nic co by nějak výrazně propadlo. Možná jsem tam měl přivézt svoje staré "Hommage à KE20", aby se tam objevila nějaká opravdu odsouzeníhodná sračka a nerozhodní konečně pochopili, že tudy opravdu cesta nevede.

7) Teprve když přijel Unicorn, dostal jsem vynadáno, proč jsem nepřivezl T-365. No, za jedno mě to nenapadlo. Za druhé nejsou udělané moc ke koukání. A za třetí by mě manželka odmítla dát nažrat, kdyby měla zůstat doma celou neděli bez muziky u televize. Tak příště.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: II. Posluchová akcia - Streženice 7.6.2015
PříspěvekNapsal: 09 čer 2015 18:19 

Registrován: 08 čer 2015 21:30
Příspěvky: 39
Kraj: SR - Trenčianský
Akcia bola výborná. Pár postrehov a fotiek je na slovanete, určite to sledujete, dovolím si dať odkaz
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph ... c&start=30

Osobne som sa názorovo takmer zhodol s Ransomom. Na Slovanete som dal aj moje (naozaj moje podľa mojich uší) hodnotenie TOP3 bední, ako som to počul na akcii. V zásade ale môžem povedať to, že ani tie menšie "búdky" nehrali vôbec zle.

Som príjemne prekvapený, že kopec mladých ľudí sa venuje niečomu zmysluplnému ako je stavba reprobední. Držím všetkým palce a na budúci rok sa určite stretneme.

Ospravedlňujem sa všetkým, ktorých som "mučil" mojim playlistom, ale pokiaľ máme zvukovo hodnotiť bedne, nedá sa počúvať chaoticky čo koho napadne, ale jeden playlist stále dokola, inak porovnanie nemá zmysel. Na budúci rok by sme kľudne mohli vyhradiť čas, dokedy sa bude testovať a potom bude "voľná jazda", kde dám k dispozícií DAC a môže sa púšťať čo sa len bude chcieť, teda ak budú zúčastnení súhlasiť.

Ešte doplním k bodu 5 od Ransoma ohľadom Nerezu - táto nahrávka bola zvolená úmyselne, pretože je špatná, čím lepšie bedne, tým by mali nectnosti tejto nahrávky "vyplávať" viac napovrch.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: II. Posluchová akcia - Streženice 7.6.2015
PříspěvekNapsal: 10 čer 2015 00:47 

Registrován: 29 pro 2008 01:20
Příspěvky: 160
Ahojte
Akcia parada, ale daleko (310km pre mna :lol: ) Ked bude 10te alebo 15te vydanie, tak snad uz pojdem po dialnici celu cestu, lebo teraz to bola tragedia, este aj rychlost je cim dalej viac problem nedodrziavat, lebo vsade su chlpati schovani :D

Pri pocuvani PA bedni sa v jednom momente z hladiska vyparilo vela ludi, vraj to bolo prilis hlasne :D
Neskor pri merani dbmeter ukazal peak na 104+dB na cca 3m/par daleko so zhruba 120-150Wrms, coz jest cca 111dB/meter od bedne. Celkom slusne... a asi preto sa zutekali. (Na porovnanie, co robi citlivost - velike bedne s 15" dosiahli cca 93dB/3m/par na cca 250-300W)
Basak bol 12" BC12PS100, uplne novy zo skatulky, prave mal svoju premieru, ale prekvapil ma, ze stihal k satelitom. Vo vysledku k nim pojde uz spominany 15". Aj zvukovo satelity este neboli Ok, vyhybka bola akurat prvy nastrel a este vyzaduje par dni ladit - ucel prezentacie bola ukazka a farba zvuku maleho PA setu.

Biele male satelity boli tiez moje, hrali dokopy asi 15minut, takze ich malokto zastihol, vacsinu casu na HQQQ....55-9761#@.. Na tom zosiku sa mi nejak nepacili, boli prilis stredove a zvlastne skreslene. Neskor na Hitachi (ak dobre pamatam) hrali tak, ako maju. Dokonca na lacnom digitalnom chrastitku od domaceho kina (co som prv planoval doniest ako ukazku hnusneho zvuku zosilnovaca) hraju lepsie, nez HQneco.... asi si spolu nesadli.

Pacilo sa mi ako konzistentne hrali vsetky DT300ky, bolo ich snad v 5 roznych bedniach. Zvuk maju svojsky a rozlisitelny.

Rychle prepinanie bedni bolo akurat, trochu hadankove, ale hned jasne ukazalo rozdiel medzi bednami a hluchova pamat si nemusela nic prikraslovat :)

Z bedni ma najviac prekvapil Zetag. Asi ako viaceri som cakal, ze "highend" ako maju napisane u predajcu bude len marketingovy tah ala Dibeisi, Peying a spol., ale ono to skutocne hralo velmi cisto :o


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: II. Posluchová akcia - Streženice 7.6.2015
PříspěvekNapsal: 10 čer 2015 10:13 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Škoda, mohla to bejt pěkná akce, pre mňa ešte ďalej, asi 450 km, ale od PAček bych neutek! :lol: Jen těch 111dB/W/m ti nevěřím, tolik dá ideálně driver ve zvukovodu v úzkym pásmu... Co že to je za kombinaci v těch satelitech? Na fotkách sem to nenašel.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: II. Posluchová akcia - Streženice 7.6.2015
PříspěvekNapsal: 10 čer 2015 12:14 

Registrován: 29 pro 2008 01:20
Příspěvky: 160
111dB je vela s cca 150W prikonu? ved je to este malo :D V jednej skladbe oscilovala merana hlasitost medzi 98-103dB/3m daleko.
Samotne repro ma 94dB+/W, takze vysledok je uplne realny.
Viaceri sme merak sledovali, mozno napisu tiez, co videli :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: II. Posluchová akcia - Streženice 7.6.2015
PříspěvekNapsal: 10 čer 2015 15:42 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Beru zpět, blbě sem se kouk. Každopádně 103dB peak utíká jen zbabělec, pokud je to na normální hudbě s 10-15dB crest faktorem :P :lol:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: II. Posluchová akcia - Streženice 7.6.2015
PříspěvekNapsal: 10 čer 2015 15:53 

Registrován: 02 čer 2012 20:45
Příspěvky: 591
Bydliště: Bratislava IV
Kraj: SR - Bratislavský
Pokiaľ sa týka signalizácie hrajúcich sústav, pri jednej posluchovke sme mali v strede otvorený notebook a na LCD sa prehadzovali názvy hrajúcich sústav. Názvy sa zvolili tak, aby sa dali sústavy bez problémov priradiť napr.: "Nečlovekiho TM265" :lol: Zoradené obrázky prepínal operátor bezdrôtovou klávesnicou.

_________________
Sony TC-129


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: II. Posluchová akcia - Streženice 7.6.2015
PříspěvekNapsal: 10 čer 2015 21:50 

Registrován: 22 črc 2009 10:57
Příspěvky: 386
Niečo som o akcii napísal tu http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph ... 0&start=60. Ešte zopár informácií. To Ransom: Penjovo trojpásmo nejde nižšie ako to moje. Dôvod: viem to doložiť meraniami. Subjektívne bolo tých basov u Penja viac najmä preto, že má BR ladený o niečo vyššie ako ja (u mňa cca 23.5 Hz u Penja cca 27 Hz). Okrem toho Penjo má na bedni dva nátrubky BR, čo zdvojnásobuje vyžarovanú plochu a zvyšuje účinnosť BR. Na Future nešlo prednostne o "mohutný" bas, ale o vyrovnanosť aj v najspodnejšej časti pásma. Okrem toho, Dayton sa potrebuje rozohrať pomerne silným signálom po dobu cca 20 hodín, až potom dostáva jeho prejav správny charakter. Keďže tie sústavy, mali za sebou cca 30 minút hrania, tak neboli v optimálnej kondícii. Toto nepíšem preto, lebo sa Ransomovi páčil zvuk Penjových sústav. Napísal som to preto, lebo pôvodný návrh Penjových sústav som robil ja a viem ako je tam ladený woofer a viem ako sú ladené Futury.
Na zraze boli ešte jedny sústavy z mojej autorskej dielne - boli to tie čierne osadené Zetagmi. Presnejšie výhybka k nim. Výhybka bola pôvodne odladená pre iný projekt. Nakoľko som však nemal dosť času na to merať a ladiť, tak sa použilo zapojenie z inej sústavy. Nie som zástancom takýchto experimentov, ale podľa všetkého, to reprodukcii neublížilo. Tá "iná" sústava osadená Zetagmi je teraz u soundsa 77 v obchode. Dnes som ju počul s lampovým zosilovačom Octave a hralo to veľmi dobre (určite lepšie ako s H.....F)
Akcia bola vydarená a napriek horúčave sme sa všetci cítili príjemne. Penjo, si obetavý kamarát a budem mi cťou prísť aj budúci rok :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: II. Posluchová akcia - Streženice 7.6.2015
PříspěvekNapsal: 13 čer 2015 10:01 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
To v žádném případku nerozporuju - píšu výhradně o pocitech. Nemáš někde nafocený postup při výrobě? Protože to muselo být s ohledem na design docela dobrodružství.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: II. Posluchová akcia - Streženice 7.6.2015
PříspěvekNapsal: 14 čer 2015 12:40 

Registrován: 22 črc 2009 10:57
Příspěvky: 386
Nebudem uvádzať foto tu, ak niečo zverejníme bude to na webe. Dizajn sa realizoval 3D kreslením a modelovaním, jednotlivé diely sú vyrobené na 5 osej CNC fréze. Následne zlepené, vytmelené, vybrúsené a nalakované. K dizajnu poviem len toľko, že tento pomerne zložitý tvar sa realizoval najmä preto, aby výsledné vlastnosti meničov neboli negatívne ovplyvňované ozvučnicou. Išlo najmä o potlačenie difrakcií a o zlepšenie "časovania" meničov.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Elkon5 a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group