Poslední návštěva: Právě je 07 kvě 2024 06:43


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 148 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Ceny starých audio komponent a překupnictví
PříspěvekNapsal: 08 lis 2013 22:15 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11113
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
sagitarius píše:
Stejně ale nejlepší jsou na aukru "obchodníci humoristi", jako např. tento:
"Myslím, že nefunguje, to si ale šikovný kutil jistě doma spraví. Kdysi na 1OO% fungovala"
http://aukro.cz/radiostanice-vysilacka-vr22-vr-22-i3652799224.html
Málem jsem se poch*** smíchy.


Jo. Nebo třeba pseudogramofon NC16 bez headshellu ("bohužel jehlu děti ztratily"), deklarovaný ovšem jako "zcela funkční".


Ne, mě aktivity ve stylu Hifiklubu Brno nijak neurážejí. Prostě bazar s vlastními zdroji zaměřený na elektroniku. Někdo si sežene sám, někdo jde do specializovaného bazaru. Stejně jako to je třeba s ojetými auty. Co je nám kurva po tom? Můžeme nabídnout něco lepšího? Pokud ano, proč to neděláme? Nakupovat u JardyK taky nikdo nikoho nenutí. Můžeme leda jít, odchytávat jeho zákazníky a nabízet jim krámy z vlastních sbírek levněji. Já to tedy dělat nebudu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceny starých audio komponent a překupnictví
PříspěvekNapsal: 09 lis 2013 13:30 

Registrován: 04 led 2011 16:25
Příspěvky: 71
Bydliště: Mladoboleslavsko
Kraj: ČR - Středočeský
To ji vytáhl někde z ohniště :lol: šla tak rovnou do kovošrotu a nenabízel bych to k prodeji. :roll: No tou opravou u kutila asi myslel výměnu všech DPS za nové


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceny starých audio komponent a překupnictví
PříspěvekNapsal: 21 lis 2013 12:51 

Registrován: 02 čer 2010 12:29
Příspěvky: 32
Bydliště: kutná hora
Kraj: ČR - Středočeský
koukám že hifiklub promítl do cen změnu kurzu :-D
http://aukro.cz/referencni-hi-end-repro ... 64793.html
http://aukro.cz/repro-bowers-wilkins-dm ... 64787.html

http://aukro.cz/hi-tech-bowers-wilkins- ... 07301.html
asi mu zavolám a zeptám se v čem jsou lepší plastové membrány, než kevlarové či hliníkové, elyty na výhybce oproti MKT a tapeta oproti dýhované ozvučnici :-) na současných modelech.

koukám že už z té své gotické řeči přešel na moderní mluvu Hi-Tech repro :-)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceny starých audio komponent a překupnictví
PříspěvekNapsal: 21 lis 2013 13:47 

Registrován: 02 zář 2013 09:01
Příspěvky: 25
Kraj: ČR - Jihomoravský
ahoj Nobie, prosím, netrpíš náhodou nějakou větší či menší formou stihomamu?
tom


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceny starých audio komponent a překupnictví
PříspěvekNapsal: 21 lis 2013 14:33 

Registrován: 02 čer 2010 12:29
Příspěvky: 32
Bydliště: kutná hora
Kraj: ČR - Středočeský
prosím věcně

v čem je lepší plastová membrána oproti kevlaru/papíru/hliníku/keramice
v čem jsou lepší elyty oproti MKT
v čem je lepší tapeta a plast, nežli dýha

v jakém ohledu je bedna high-tech? jako že to má přední plastovou stranu, plastové membrány a elektrolytické kondenzátory ve výhybce, tak je to moderní technologie? Nebo co to je za blábol v tom nadpisu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceny starých audio komponent a překupnictví
PříspěvekNapsal: 21 lis 2013 15:01 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5322
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
hifiklubbrno:
1) Vy si s nobiem tykáte?
2) Co kdybyste místo amatérských lékařských diagnóz zodpověděl jasně a konkrétně položené otázky?
3) Když budete mít inzerci plnou tupých žvástů, nesmíte se divit, že to některé lidi bude dráždit.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceny starých audio komponent a překupnictví
PříspěvekNapsal: 21 lis 2013 15:28 

Registrován: 02 zář 2013 09:01
Příspěvky: 25
Kraj: ČR - Jihomoravský
Nobie,
kolik je Ti prosím let a jak dlouho jsi v oboru? kolik Ti prošlo pod rukama reprosoustav? jak vůbec hodnotiš konstrukční kvality reprosoustav? používáš i frekvenční CD? kolik paralelních srovnávacích testů reprosoutav jsi ve své hifi kariéře provedl? proč si myslíš, že obecná reprobedna s LF/MF buničinovou memránou bude hrát hůř než nějaká jiná obecná reprobedna s kevlarovou? nebo Al? nebo CAM? o kolik líp nebo hůř hraje reprosoustava opatřená vinylem než ta odýhovaná?
jeslti se ale chceš pobavit, tak si dojdi poslechnout jak dokážou hrát 40let starý bedny (ano, z roku ca 1970), který tu v komisi (mmch. za 8% marži/komisi) prodávám pro jednoho klienta a můžeš si dovést svoje veškerý kevlarový a nautilový nádobíčko. Dost možná přehodnotíš svoje názory na hifi, na Kevlar, na MKT, na Nautilus, na stojaý vlnění, difrakci a ostatní marketingový, prodejní a vůbec internetový bullshity vůkol kolem. Měl by sis ale pospíšit protože na ně mám zájemce, který už poslal zálohu, tento model zná a zkraje příštího týdne je vyzvedává.

a ještě k těm B&W DM620 - když už seš tak natvrdlej, tak zjisti si průměry membrán, spočítej/porovnej vyzařovací plochu v cm čtverečních vynásob dvěma a srovnej u LF repro s membrnánou 180 a 200mm. pak si vezmi frekvenční CD a podívej se na zoubek frekvenční odezvě v oblasti kolem 20-70Hz (soustřeď se na bassreflexový šelest, bassreflexový peak) a pak v "řečovém" pásmu kolem 250-4000hz, když se budeš nudit, podívej se na výškáče a všímej si, jak jsou řešený u pozdějších řad. Na závěr si vedle DM620 postav koncepčně srovnatelného o deset let mladšího následovníka v cool provedení Nautilus s flowporty a phaseplugs a pusť si kousek Cassandry Wilson. A možná Ti opět (a podruhé během jednoho dne) spadne brada a zatuhnou rysy, tak jako u těch beden z roku 1970.

Napřed mi prosím ale odpověď na dotazy z první části mého mailu, rád bych věděl, s kým se bavím. Omlouvám se, že Ti občas tykám a občas vykám, možná se vše již brzo vyjasní (můžeš mi kdykoliv zavolat na 604798432)

Pane Aiwo,
1) asi ne, omluva viz výše
2) viz výše
3) tupé žvásty - ano to je ten správný termín, vidíte takhle nějak si dost často připadám když (ať už aktivně či pasivně) proplouvám českými internetovými servy a jedno, zda-li o hifi, repro, idnes, motorky nebo zdraví, sex a bulvár :))

děkuji a jsem s pozdravem
tom


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceny starých audio komponent a překupnictví
PříspěvekNapsal: 21 lis 2013 15:53 

Registrován: 02 čer 2010 12:29
Příspěvky: 32
Bydliště: kutná hora
Kraj: ČR - Středočeský
plast je hnus a nemá v bedně ani na bedně co dělat (a už tuplem ne na membráně) a psát o bedně s plastovými membránami, výhybkou plnou elytů a plastovou čelní stenou, že je to nějaký hi-tech je naprostá hovadina a je vidět, že dotyčný hifiklub tomu buď nerozumí, nebo schválně blábolí nesmysly.

jinak kvalita soustavy se neřeší pouze podle toho, jak dokáže dunět, ale spíše jak ve svém rozsahu hraje věrně a dynamicky. Ale je vidět, že vy se pouze snažíte prodat a je vám uplně jedno co tam vyblábolíte, hlavně, že je to hi-tech.

zajímavé je, jak do kážete vždy utéct od odpovědi
dnešní BW už od nejnižší řady mají foliové kondy a nevím o tom, že by nějaký dnešní model měl plastové membrány. Průměr membrány totiž není vše, pokud vám nejde jenom o dumdum. a BW nikdy nebyla firma, která by vyráběla bedny primárně na dobrý zvuk, spíš jsou to designové bedny pro lidi, co tomu nerozumí a chtějí mít doma nějaký desgnový doplňek, což vám vyhovuje, protože k nim můžete napsat jakýkoli blábol.

ty DM620 jsou naprostý low-end, jsou to nejlevnější repráky, které stály nové někdy v roce 1995 asi 16 tisíc kč, a vy je prodáváte 20 let staré za 12. (počítám, že řádně otlučené protože stav 2-3 je u vás v postatě devastace) výhybka je plná elytů a určitě jsem si jist. že jste je měřil. když umíte tak pěkně sepsat popis a měřit odezvu, nebo co to vlastně měříte.

ty vaše popisy u mission 782 nástup plynule už od 20 Hz jsou naprosté bláboly, tam je například 6,5" basáček, který pěkně duní, ale rozhodně nehraje hluboko 20 Hz, to tak možná s útlumem 30 dB, což je to samé jako kdyby nehrál. 782 zabírají naplno tak někde 50-60 Hz možná, což byste mohl vědět, když to tak pěkně měříte. Vy to asi měříte uchem, nebo nám sem pošlete nějaké výstupy z programu kterým to měříte? abychom viděli jak plynule hrají od 20 Hz?

svoje bedny k vám nepovezu nýbrž nemám ávii a pro vaši informaci moje bedny jsou z roku 1986. ale rozhodně to nejsou hitech s plastovými membránami, ale dýhované a jedinný plast, který na nich je jsou špuntíky uchycení čelní síťky, což jsem schopen tolerovatl.


Naposledy upravil nobie dne 21 lis 2013 16:14, celkově upraveno 2

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceny starých audio komponent a překupnictví
PříspěvekNapsal: 21 lis 2013 16:02 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Já se divím, že do tohodle rejpete. Jak jinak to může dopadnout?
Nechte si prosím ten offtopic, dotazy na věk, a jiné totálně nesouvsející záležitosti. To, že jsem něco neviděl nebo neslyšel neznamená, že to nemůžu komentovat. Přispěvovatelům se nelíbí kvalita za danou cenu, a jediné co zde můžete, jest naprosto objektivně hájit kvality produktů, které prodáváte.
Plast rozhodně není žádné hi-tech řešení, elektrolytické kondenzátory v audiu se dají považdovat za "šrot", plastová čelní stěna je nejlevnější a nejchudší řešení, jaké snad lze vyrobit...
Jestli je to lepší než jiný materiálově nekvalitní šrot, to je možné, je i možné, že to hraje hezky.
Nepleťte si dobrý výstup na akustické straně, a dobrou materiálovou kvalitu. To jsou dvě dost rozdílné záležitosti, které navzájem mohou velmi kolísat.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceny starých audio komponent a překupnictví
PříspěvekNapsal: 21 lis 2013 16:13 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5322
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Mně se líbí, jak pan hifiklubbrno neustále točí třeba "frekvenční test", což je nic neříkající propísknutí beden, vhodné maximálně k odhalení pazvuků.
A opět se vrátím k jeho gramofonu Dual 515 - "rolls-royce mezi gramofony do 25 tisíc". Tento výraz je asi tak stejně smysluplný, jako kdyby v motoristickém časopise napsali, že "Dacia Logan je rolls-royce mezi automobily do 200 tisíc".

Jak už jsem jednou uvedl, nemám nic proti tomu, čím se pan hifiklubbrno živí ani tomu, co prodává. Nelíbí se mi jen způsob, jakým to prezentuje. A nechápu, proč to tak sveřepě obhajuje.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceny starých audio komponent a překupnictví
PříspěvekNapsal: 21 lis 2013 16:23 

Registrován: 02 čer 2010 12:29
Příspěvky: 32
Bydliště: kutná hora
Kraj: ČR - Středočeský
jo a základní řada BW je myslím aktuálně srovnatelný model 683 a ten rozhodně nehraje hůře než DM620 spíš tak o několik pater lépe.

a po materiálové stránce je na tom také lépe, folie a plastová čelní stěna zůstala, ale plastové membrány nahradil kevlar a hliník a elyty kvalitní foliové kondenzátory.

a myslím, že 3x 165mm membrána + reflexní otvor klidně dorovná průměr dvoupásma s pasivním zářičem.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceny starých audio komponent a překupnictví
PříspěvekNapsal: 21 lis 2013 17:12 

Registrován: 02 zář 2013 09:01
Příspěvky: 25
Kraj: ČR - Jihomoravský
vážení příspívající, zde moje postřehy, pokud bych na nějaké zapomněl, stačí přípomenout

I) Elyty - mám návrh, dodám dvě stejné reprosoustavy BW DM602 a Nobie dodá sadu značkových foliových kondů (hodnoty dodám, tuším jsou tam dva bipoláry jeden 4,7 a druhý 8mF, kdysi jsem je už zkoušel měnit, ale byly to nějaké relativně standardní (ca 50kč/kus, bez slyšitelného vlivu na zvuk), a těmi vybavíme jednu z nich. Poté provedeme paralelní test (frekv test následovaný poslechovým) a budeme se bavit o rozdílu ve zvuku v čase t=0, t=5let, t=15let. Šlo by to prosím ale až po Vánocích, nejlíp až zjara teď nestíhám.

ii) Nejsem si jist, jak ovšem dokázat a předvést vliv plastové přední fronty reprosoustavy nějak jinak než teoretickým aparátem?

iii) Měření frekv. odezvy = ano to je pochopitelně v obývákových podmínkách a bez měřící techniky naprostý nesmysl, průměrně znalému uživateli Aukra snad ale lecos napoví, ti znalejší na aukro nelezou nebo jsou shovívaví, kdo se zajímá, s tím problematiku fr. rozsahu a jeho hodnocení rád probírám detailněji; Je nabílední, že dostat z reprosoustavy 20hz s utlumem -3dB je v komerčních vodách blud. Budu v mých popisech opatrnější.

iiii) DM620 - věřte či nikoliv, zvukově se mi líbí víc než CDM1/NT (nové 44tis, ca 2004), a nejde jen o podání basů, přednes je barevnější a hlavně přenese větší množství detailů. o CDM1/NT se pak zároveň ví, že dokážou zahrát líp než větší sloupové třípásma 7NT. Ano, u 782 tam není vcelku o čem mluvit, 683 jsem ve srovnávacím testu s výše uvedenými (a ve stejné místnosti) neslyšel, ale ze svých historických zkušeností mám spíše pochyby a despekt; jedná o reprosoustavu za 19tis kč za kus (tedy 38tis za pár) a dovedu si představit, že by je dvacetileté DM620 v kvalitě přednesu dokázaly přehrát. opět, pokud by se někdo ochotný a svolný k testu našel, rád se domluvím a výsledek zde zvěřejníme.

jinak děkuji za zopakování a potvrzení Vašich názorů k nabízenému portfoliu, cenám a popisům aukcí, k tomu se ale já snad už více nemucím vracet, ne?; Respektuji, že si na aukru (nebo kdekoliv jinde) pro nákup použitého hifi vybavení vyberete jiného prodejce a pokud byste mi případně mohli uvést příklady někoho, kdo to podle Vás na aukru dělá ale fakt dobře,budu vám vděčen (=inspirace, neustálé zlepšování)

děkuji


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceny starých audio komponent a překupnictví
PříspěvekNapsal: 21 lis 2013 17:30 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5322
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Tak já Vám za sebe můžu říci, že raději nakoupím na Ebay.de u prodejců, kteří prodávají svůj kousek z domu. Za cenu Vašich "rolls-royců" jsem tam nakoupil třeba gramofony Thorens TD 126 Mk III s továrně vestavěným (= funkční autostop a zvedáček) ramenem SME 3009 III (400,- €), Thorens TD 115 Mk II, Thorens TD 105 Mk II (oba ve větším množství pro své známé za ceny kolem 50,- €), Dual 721 (120,- €), Dual 701 (100,- €), Dual CS 620 Q (velmi zaznávaný "plastikový" model, kterému ale po technické stránce nelze nic vytknout za pár desítek €), mikrosystém AIWA series 50 (kompletní včetně timeru, jednotky DO a jednotky High Com za 250,- € s "dárkovým" CD přehrávačem Onky DX-7111), mikrosystém AIWA series 22 s faunkčním! kazeťákem za 100,- €), mnoho tříhlavých kazeťáků špičkové třídy od 1,- € a tak dále a tak dále.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceny starých audio komponent a překupnictví
PříspěvekNapsal: 21 lis 2013 18:17 

Registrován: 02 čer 2010 12:29
Příspěvky: 32
Bydliště: kutná hora
Kraj: ČR - Středočeský
tak o ceny nejde, ty si může každý nastavit dle libosti, spíš jde o zavádějící popisy aukcí.

stejně jako nejde o to, že by byl zvukově elyt výrazně slyšitelně horší oproti foliovému kondu, dokonce pokud je to kvalitní elyt, tak myslím v této cenové relaci může sloužit uplně stejně.

problém je v tom, že ten elyt klidně může jít po 20 letech, a obzvlášť pokud ty bedny ležely nějakou debu někde na půdě, což je klidně možné, do zkratu a následně se může kvuli tomu spálit například celá výška, stejně jako bude třeba něco opravit na 20 let starých bednách, tak povolím plastové díly a ony popraskají, stejně jako může začít praskat/tvrdnout či jinak měnit parametry ta plastová membrána, následně se třeba úplně rozpadnout.

plast jako takový prostě do kvalitně zpracované soustavy nepatří.

pravda je, že to nemá smysl řešit, já znám například spoustu lidí, kterým se líbí víc projev základních řad repro, než vysokých modelů. Protože ty základní řady jsou uřvané, takže azujmou hned na první poslech a jsou mnohem zábavnější, nicméně při poslechu kvalitních nahrávek dokáže většina lidí rozpoznat, že akustické nástroje mají úplně jinou barvu, než například v koncertním sále.

každopádně vy své praktiky měnit nebudete, což je logické, pokud vám to přináší zisk, takže já si z vás aspoň můžu dělat na tomto foru legraci, že jste naprostý trouba, protože jinak byste byl lhář, což zajisté nejste.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceny starých audio komponent a překupnictví
PříspěvekNapsal: 21 lis 2013 19:24 

Registrován: 02 zář 2013 09:01
Příspěvky: 25
Kraj: ČR - Jihomoravský
až tak? to je divné, velice často tu obchoduji reprobedny staré i 20-40let s následujícím konstatováním:

i) nikdy jsem se ještě nesetkal s kondenzátorem, který by snad způsobil poškození výškového reproduktoru. řešil jsem pouze pár případů lidí, kteří si upekli reprobedny během divoké pařby nevhodným zatížením (1x roztavený 2j2/5W resistor, nějaké spálené středobasy, spálené výškáče (opět z přetížení a/nebo z domácích frekvenčních testů či manipulace s vysavačem/male děti). Nepočítám 782kové středy, které se ze známých důvodů a s úspěchem repasují, naštěstí je to hračka.

ii) reprobedny ca do r. 1980 jsou vesměs celodřevěné, 1980-souč mohou mít vice či méně plastových prvků (přední fronty, mřížky, br nátrubky, zadní terminály, atd) ale nezažil jsem, aby se plast samovolě rozpadl či jakkoliv degradoval, občas se maximálně u nějakých levnějších beden dá setkat s resonancemi ale ty se odladí při frekvenčím testu (stejně jako nejr. vzduchové netěsnosti, drnčící svody, odlepené membrány od závěsů, uvolněné výhybky, cizí předměty atp)

iii) stran použití plastů u reproduktorů samotných, tak jediné membrány (ze známých výrobců a masově prodávaných produktů), které jsem viděl degradovat jsou některé serie Mission řady 73X. I tam je ale možná záchrana výměnou membrány za papírovou (s většími či menšími vlivy na zvuk, tady ale ještě zkušenosti žádné nemám a hlavně to probůh prosím nezačněme rozebírat :)). u této serie jsou mmch i výškáče takové nešťastné (voice coil 13mm...co na to říct, že ano) stejně jako u q15/35/55 atp, kde jsou výšky koaxiální, takže voicecoil taky na malém průměru, což si říká o průšvih... radši neobchodovat...Velkou módou jsou dnes i plastové koše reproduktorů, což by taky jednoho mohlo mrzet, ale na druhou stranu za produkt méně zaplatíme a kdo to při poslechu pozná? ani Ken Ishiwata to nemá nárok poznat..

co se trouby týče, tak troubu máme elektrickou s plastovým držákem a je v pohodě, ale tu narážku se lhářem jsem asi úplně nepochopil, mohl byste prosím být konkrétnější?

děkuji,
tom


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceny starých audio komponent a překupnictví
PříspěvekNapsal: 21 lis 2013 21:19 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Že elektrolytický kondenzátor "nezařve" nebo nezkratuje neznamená, že je to s ním high-end řešení.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceny starých audio komponent a překupnictví
PříspěvekNapsal: 21 lis 2013 21:44 

Registrován: 02 čer 2010 12:29
Příspěvky: 32
Bydliště: kutná hora
Kraj: ČR - Středočeský
protože máš štěstí že šmelíš bewečka, ty mají nejkvalitnější elyty co sem viděl, 30 let staré elyty s brandem bewe měly odchylky při měření vždy do 5 %, což sem nechápal.

na durhou stranu hodně starých mission tak do roku výroby 2000 má elyty tesla a to když sem měřil, tak ty si lítaj sem a tam pěknej humus, naprosto minimální úpravou je podle mně vyhození toho elytu co je před výškou, pokud jsou tam ty teslácky myslim nějaká řada 200.

vubec bewečka hrajou celkem obyčejnsky řekl bych (hodně na efekt ty základní řady dm601/601 atp) tak lepší průměr, ale musim uznat, že co se týče kvality zpracování, tak je to špička, ta plastová čela jsou extrémně rigidní, to je v podstatě jak beton, lité koše už od základních modelů.

co se týče životnosti tak bewe jsou super, to starý mission to je humus, plastový membrány plastový koše plastový čela všude samej hnusnej nekvalitní měkkej plast, ale zase to lépe hraje. Nicméně nejlépe stejně hrají uplně jiné značky, které dělají klasické dřevěné ozvučnice s minimem nebo bez plastu. ale zase nejsou tak atraktivní a nemají tak pěkně procpané výrobky vychvalované recenzemi, naproti tomu skutečně hrají. například ruark, epos, nebo třeba současné xavian, naprosto špičkové bedny, které ve své cenové kategorii strčí jakékoli bewe nebo mission do kapsy. a jsou to krásné dýhované ozvučnice už od základních modelů. bohužel/bohudík tyto bedny nedělají takovéto bumbumbum, což má většina lidí rádo, takže je většinou vlastní spíš lidé co mají naposloucháno.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceny starých audio komponent a překupnictví
PříspěvekNapsal: 21 lis 2013 23:44 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
To je skoro jak Federmann.

Víc se k tomu vyjadřovat nebudu i když mě kolikrát svrběl jazyk a jednou jsem dokonce vyprskl smíchy.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceny starých audio komponent a překupnictví
PříspěvekNapsal: 22 lis 2013 01:06 

Registrován: 02 čer 2010 12:29
Příspěvky: 32
Bydliště: kutná hora
Kraj: ČR - Středočeský
sranda musí bejt


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceny starých audio komponent a překupnictví
PříspěvekNapsal: 30 lis 2013 19:47 

Registrován: 02 čer 2010 12:29
Příspěvky: 32
Bydliště: kutná hora
Kraj: ČR - Středočeský
hifiklub Jedem

http://aukro.cz/1kc-vyborne-regalove-re ... 28860.html
Citace:
dobrý den, předmětem inzerátu je (ve své cenové a rozměrové kategorii) velice výborná kompaktní reprosoustava, původně součástí hi-tech midi systému v hodnotě hodně přes 20tis kč. Basové repro s polypropylenovými membránami, při frekvenčním testu vykázala nástup již od nejnižších basových frekvencí (ca 30hz, rád předvedu) a (opět ve své třídě) hezký a kultivovaný frekvenční průběh. jednoduchá konstrukce umožňuje rychlé převlečení do jakéhokoli dekoru/tapety, pro dokonalý vzhled bych možná ještě doporučil přelakovat přední plastový panel. :lol:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 148 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Lancer a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group