Poslední návštěva: Právě je 25 dub 2024 03:46


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5372 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224 ... 269  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zvrhlosti a další zajímavosti z oboru
PříspěvekNapsal: 07 říj 2016 11:42 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopi ... 11&t=16299 :shock:

Citace:
konečně se objevil satelitní přijímač s externím napáječem.
Vu+Solo 4K. výroba Korea.
údajně nejlepší sat receiver na dnešním trhu. full hd+4k. Jihokorejec za Kč cca.12.000.
http://www.parabola.cz/clanky/5694/vu-p ... -prichazi/

s kolegou Pytlem jsme se rozhodli vyzkoušet výměnu spínaného zdroje za lineární.
vzali jsme
- originální, spínaný za bratru 4 USD z krabice
- lineární, laboratorní Voltcraft FPS 1136 ( 2.200 Kč)
http://www.conrad.cz/laboratorni-zdroj- ... w.k1196090
- lineární, audio-hifi Pro-ject Power Box Rs Uni (11.000 Kč)
http://www.box-designs.com/main.php?pro ... ne&lang=en
drobná úprava na 12v/5A

1. S originálním, spínaným zdrojem - obraz/zvuk:
obraz: přepálený, podivný. famózní černá. větší ostrost. žádné artefakty. je znát výkon procesoru.
zelená jak z animace,všeho nějak moc. pleťovky přepudrované, jako slušné LCD... jedním slovem propadák.
8 let starý Dreambox dm8000 moderního Korejce porazil "na hlavu" okamžitě.
zvuk: jasný, ostrý, kapku ukřičený. ze starého Dreamboxu se to poslouchalo mnohem přirozeněji.
se spínaným zdrojem jsme s Pytlem zapojili zpět s úlevou stařičký Dreambox.
Ten má svůj spínaný zdroj uvnitř. Nelze vyměnit.

2. Linerání zdroj Voltcraft.
obraz: karta se obrátila. Dreambox byl poražen "na hlavu". najednou je vše přirozené, příjemné. a přesto ostré, plastické... paráda. černá je úchvatná!
stařičký Dreambox proti modernímu Korejci ukazuje jakoby "v mlze". tak nějak.... jako cd versus sacd.
zvuk z KOrejce též lepší než z Dreamboxu. nebo srovnatelný. již to nekřičí. má to hladkost a pohodu.
spínaný zdroj do DK prostě nepatří!!
Dreambox balíme tedy do krabice. Korejec + lineární zdroj... rozhodně zůstává. navíc si pouštíme 6 kanálů ve 4k.
projektor Sim2 ukazuje konečně co všechno dokáže promítnout na pevné plátno! Pytel hýká nadšením.
s námi spoluhodnotící "kinař" mající doma nový projektor 4k pláče a nadává. požaduje od Pytla okamžitou výměnu zdroje u svého satelit. receiveru též za lineární.
(nabízí okamžitou návštěvu bankomatu)

3. Pro-ject Power Box RS Uni
Uf Uf Uf.
To není možné.
Tak to je nářež.
Neskutečný obraz. neuvěřitelné zlepšení zvuku.
Výměnou za lineární zdroj RS Uni way od Pro-Jectů ... z Korejce se stal úplně jiný přístroj. High-endový receiver.
neskutečně nádherný obraz. úplně jiné podání zvuku. něco tak perfektního jsem ještě ze satelitu neviděl!!
Marťan v HD musím vidět znovu. jako když si koupíte jiné, výrazně lepší bedny a všechny svá SACD musíte slyšet znovu.
mám stejný pocit.

rozdíl mezi originálním, spínaným a linerárním Voltcrfatem není zdaleka tak výrazný jako mezi lineárem od Voltcraftů a lineárem od Pro-jectů.
Co je v tom Pro-jectu tak výrazně lepšího, prosím??
Doslova zírám. Vážně jsem takový obraz/ zvuk/ze satelitu ještě nikdy nikde neviděl/neslyšel.
Pokud máte někdo možnost výměny spínaného zdroje za lineární... oakmžitě do toho!!
:roll:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvrhlosti a další zajímavosti z oboru
PříspěvekNapsal: 07 říj 2016 11:49 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5957
Kraj: SR - Trenčianský
Čekal bys od hifinázorů něco jinýho? Já ani ne a proto tam nechodím. Nejsem tam zvědavý ani na ty lidi, ani na jejich říše divů. A už vůbec nemám potřebu se tam s nima o něčem dohadovat. Já mám svou pravdu, oni zas tu svou. :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvrhlosti a další zajímavosti z oboru
PříspěvekNapsal: 07 říj 2016 12:03 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11103
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Mně vždycky chybí u takových porovnávaček detailní výpis podmínek. Vůbec tam neuvádějí ty nejzásadnější věci: Jaký měli kabely, na co přesně koukali, přes co šel zvuk, do jakých beden, co přitom hulili...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvrhlosti a další zajímavosti z oboru
PříspěvekNapsal: 07 říj 2016 12:38 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1807
Kraj: ČR - Jihomoravský
Já bych dokonce tipoval hulili a chlastali. To snad bylo publikovaný na apríla 8-)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvrhlosti a další zajímavosti z oboru
PříspěvekNapsal: 07 říj 2016 13:24 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
To asi jo, jak jinak si vysvětlit "lepší" dekodink H.264 streamu jen výměnou zdroje před procesorem, který ho má na starosti...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvrhlosti a další zajímavosti z oboru
PříspěvekNapsal: 07 říj 2016 15:42 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5319
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Dneska na Nádorech obecně excelují. Tohle téma třeba:
http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopi ... 14&t=16322
je taky extrémně výživné.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvrhlosti a další zajímavosti z oboru
PříspěvekNapsal: 07 říj 2016 15:47 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Přijde mi, že je to spolek duševně chorých jedinců, kteří se snad nějak navzájem hecují, kdo bude větší idiot.
Chudák bh69, je to boj s větrnými mlýny, už jsem si všim i jeho pokusů v diskuzích na hifi-voice, taky jako hrachem o zeď...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvrhlosti a další zajímavosti z oboru
PříspěvekNapsal: 07 říj 2016 17:06 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11103
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Kodl: Je ti teď doufám jasný, jak jsi ten Actidamp těma spínákama posral?
A kabel do zásuvky máš určitě taky obyčejnej.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvrhlosti a další zajímavosti z oboru
PříspěvekNapsal: 07 říj 2016 18:18 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5957
Kraj: SR - Trenčianský
V jednom vláknu jsou schopni napsat, že neslyší rozdíly mezi jednotlivými přenoskami gramofonu, na druhou stranu slyší obrovský rozdíl v propojkách na biwiringovém terminálu. Celá ta banda imbecilních diletantů je totálně směšná. A laminat se tam na nich chodí bavit.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvrhlosti a další zajímavosti z oboru
PříspěvekNapsal: 07 říj 2016 18:31 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5319
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Já jsem totiž konfliktní typ a mám vyslovenou radost, když můžu blbovi zcela po pravdě říct, že je blb.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvrhlosti a další zajímavosti z oboru
PříspěvekNapsal: 07 říj 2016 18:58 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11103
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Mě to taky baví. Blby kvůli tomu nevyhledávám. Stačí mi k radosti ti, co se mi do cesty připletou sami.
Je ale pravda, že některá místa k tomu strašně svádějí. Hifinázory, křižovatka u školy v České Skalici řízená Městskou policií...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvrhlosti a další zajímavosti z oboru
PříspěvekNapsal: 07 říj 2016 19:42 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5957
Kraj: SR - Trenčianský
Neprídeš mi ako extra konfliktný typ...skôr prísny so zmyslom pre logiku a poriadok.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvrhlosti a další zajímavosti z oboru
PříspěvekNapsal: 07 říj 2016 23:16 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Hezky jsem si na HN početl a je to docela legrace.Sám si někdy připadám, že jsem trhlej ale...
Trochu jsem popřehazoval doma reprokabely a zbylo mi nakonec 2 x 5m 4mm měděného reprokabelu.
Bylo mi zatím líto ho nějak zkracovat, nevím co s ním přesně udělám.Tak jsem si udělal prozatím dva krásné provizorní 2m dlouhé kabely z odřezků CYKY 4 x 1,5mm.Konce jsem hezky omotal černou a červenou páskou namódil banánky Nakamichi.Ještě seženu nějakou pěknou bužírku a nebudou mít chybu.
Kdybych to nezkusil tak bych tomu nevěřil.Kabely jsem pak ozkoušel a musím říct, že tam je obrovský rozdíl. Nevím jestli je to tím,že jsem spletl ty vodiče do kříže nebo,že mají ty kabely poloviční délku. Ale slyším tam teď i nástroje a hlasy které tak před tím vůbec nebyly.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvrhlosti a další zajímavosti z oboru
PříspěvekNapsal: 07 říj 2016 23:40 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Zapojením do kříže potlačuješ indukčnost, ale celkový efekt vlivu kabelů záleží na "tvrdosti" zesilovače - tedy jeho výstupní impedanci. Čím je zesilovač tvrdší, tím méně se projevujou všechny tyhle nesmysly kolem vlivu kabelů. Obyčejná "klasika", t.j. CYSY 4x1,5 mm2 úplně stačí.

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvrhlosti a další zajímavosti z oboru
PříspěvekNapsal: 08 říj 2016 00:11 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
scarabeo: tohle nemůže být slyšet, aneb sugesce je mocná čarodějka ;)
https://youtu.be/zrpUDuUtxPM?t=975 (16:15)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvrhlosti a další zajímavosti z oboru
PříspěvekNapsal: 08 říj 2016 00:39 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
laminat píše:
Dneska na Nádorech obecně excelují. Tohle téma třeba:
http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopi ... 14&t=16322
je taky extrémně výživné.

To je prdel ... ten první příspěvek v linkovaném vlákně by postačil k diagnóze ... :lol:

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvrhlosti a další zajímavosti z oboru
PříspěvekNapsal: 08 říj 2016 08:38 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Zorgu však si taky dělám legraci. :twisted: Ale ten kabel, správně jsem měl napsat :CYSY se mi líbí. Na Walhalle jsem byl ,ale co to má společného s tím kabelem ? Snad že by monstrozní stavba - monstrozní kabel...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvrhlosti a další zajímavosti z oboru
PříspěvekNapsal: 08 říj 2016 09:25 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5957
Kraj: SR - Trenčianský
Bužírky stojí pár drobných, polyesterové oplety stojí pár stovek za 100m kotouč. Tak si vyrobte takový pěkný kabely a šťastně poslouchejte. :lol:
Add, vliv kabelů: Netvrdím, že kabel nemá na reprodukci žádný vliv. Rozhodně není na vzdálenosti 2,5m jedno, zda se jedná o dvoulinku 2x0,5mm2 nebo CYSY 4x2,5mm2. Už obyčejný miliohmmetr ukáže pravdu. V případě té mikrodvojlinky dojde defacto k zařazení odporu cca 0,5 ohm do cesty signálu. Co se stane? No krom poklesu úrovně o nějaké desetiny dB nám naroste i Qts samotného basáku, což je obvykle na škodu (v určitých specifických případech ale nemusí). Sice se tak nějak zvětší množství basůch pyčowoe, no na druhé straně se zhorší kontrola a basy ztrácí...jak to říct...přesnost?razanci? Prostě schopnost "kopnout". Také nevhodná kombinace parazitní indukčnosti a kapacity kabelu může vyvolat poměrně účinnou dolní propust a zapříčinit slyšitelný úbytek nejvyšších kmitočtů, což se projeví jako mírná ztráta brilance.
Jednu dobu jsem měl bedny tak nešťastně umístěné, že k jedné vedl kabel (Cysy 4x1,5mm2) dlouhý cca 1,5m, druhý byl dlouhý 7m. Když jsem poslouchal, jeden kanál byl pořád jakoby pod dekou. Nejprve jsem vyměnil mezi sebou bedny - levou za pravou. Beze změny. Pak kanály zesilovače. beze změny. Jeden kanál furt zastřený. Vyzkoušel jsem postupně všechny zdroje signálu...samozřejmě bez účinku. Asi vám je jasný, kde byl problém. V tom dlouhým kabelu. Takže kabel má na reprodukci vliv. Ale jasně slyšet je to jenom v případě, že se něco zažene do extrému.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvrhlosti a další zajímavosti z oboru
PříspěvekNapsal: 08 říj 2016 09:26 
Uživatelský avatar

Registrován: 18 pro 2009 21:59
Příspěvky: 23
Kraj: ČR - Pardubický
Tak jsem na ty hifinázory kouknul, to jako ty pásečky s vidličkama stojej 70 litrů? Kolik jich za tu cenu je? Nebo je to jen jeden? Každopádně ukázka, za jak málo je někdo ochoten utratit nemálo peněz.
-Nu což, někdo kupuje antialergický vlněný přikrývky za 50000 kč, co v zimě hřejí a v létě chladí, někdo hrnce za několik desítek tisíc a někdo propojky Valhala za 70 tisíc. "Fundovaný" komentáře na příslušným fóru k nahlédnutí....
-Jak vidět, každou díru a co díru, každou dírku na trhu někdo zaplní.
-A to nepřijde někdo třeba s propojkama, které pojmenuje třeba Agartha, které předčí všechno, co tu bylo doteď, s vynikajícím poměrem ceny a kvality, takže od 115000 kč?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvrhlosti a další zajímavosti z oboru
PříspěvekNapsal: 08 říj 2016 12:01 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11103
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
I blbé zapojovací lanko 0,5mm2 z obyčejné elektrovodné mědi má tabulkově odpor 39Ω/km. To je 39mΩ/m. Na 0,5Ω by muselo mít 12m, což je šestimetrová dvoulinka...
Kapacitu má i ten nejsprostší kabel (vzhledem k impedancím reproduktorů) malinkou. Indukčnost roste s délkou (tam se příliš pomoct nedá), se vzdáleností vodičů od sebe a s klikatostí vedení (tam se už dá cosi podniknout). Rostoucí indukčnost může vytvořit spolu s kapacitami ve výhybkách rezonanční obvody a ty už se pak doopravdy mohou dostat do slyšitelného pásma. Ale i tak stačí dodržet několik rozumných zásad a není co řešit: Netahat kabely zbytečně daleko, natáhnout je co nejvíc přímo, nezkracovat je smotáváním ale štípačkami (to je skoro nejdůležitější) a použít dostatečný průřez vhodného kabelu. Zbytek je pak už o vkusu a (u sensitivních, nevyrovnaných osob) o pocitech, iluzích a autosugesci.

Propojovat sousedící terminály propojkami za desetitisíce může jen debil a přitom by némlich stejně posloužil tenký pásek mědi nebo (pro naprosté prfekcionisty ochotné vysolit dvě nebo tři stovky) technického stříbra.
Ušlechtilé materiály jsou krásné a asi bych k bednám za 100k nedával plochou dvoulinku. Ale co je moc, to je opravdu moc.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5372 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224 ... 269  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group