Poslední návštěva: Právě je 20 dub 2024 15:32


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6279 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270 ... 314  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 25 črc 2020 10:46 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Ako vieš?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 31 črc 2020 12:24 

Registrován: 02 led 2011 12:53
Příspěvky: 854
Kraj: SR - Trenčianský
Dokončil som ďalší projekt s názvom DTMD (Dayton, TangBand, Monacor, Dayton). Áno, ďalšie zbytočné bedne v chalupe...ale hrajú veľmi veľmi dobre. Keď bude čas, vytvorím tomu aj tému s omáčkami. Zatiaľ len toľko, že oproti URS majú značne navrch.
Obrázek

_________________
4xJPA50, 2xJPA250, 2xJPA250, DPA223, Harrison X1000, Teson A2200, A2400, Luxman L-430, Dual CV1462, CS704, DAC MagicPlus, Senn HD558, Golem II


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 31 črc 2020 15:11 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Nádhera :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 31 črc 2020 22:58 

Registrován: 03 led 2020 19:30
Příspěvky: 176
Bydliště: Benešov
Kraj: ČR - Středočeský
Chtěl bych se zeptat na konkrétní osazení a případné srovnání s Golem2 díky


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 02 srp 2020 22:09 

Registrován: 02 led 2011 12:53
Příspěvky: 854
Kraj: SR - Trenčianský
Osadené je to od hora Dayton ND16FA, Tang-band W3-1364SA, Monacor SPH170C, Dayton DC300-8.
Porovnanie - DTMD - sú viac muzikálne, príjemnejšie na počúvanie, hore trochu tupšie, zastreté, celkový prejav je mäkkší, teplejší, basov bohato stačí a siahnu si aj relatívne hlboko. Naproti tomu Golemy II idú až extrémne hlboko a so značnou razanciou, nástroje znejú konkrétnejšie, čistejšie, separátnejšie, občas sa zdajú až transparentnejšie, rozsah je smerom hore aj dole väčší.

A teraz sa v tom vysomárte :D Každé majú niečo do seba, ale treba sa v prvom rade pozrieť na náklady a cenovú politiku použitých reproduktorov. Oboje splnilo účel v danej cenovej kategórii a môžem byť len spokojný. Z DTMD som milo prekvapený a pre ľudí, ktorí by chceli niečo väčšie, lepšie, ale aj o niečo drahšie od URS3100, toto môže byť jedna z možností.

_________________
4xJPA50, 2xJPA250, 2xJPA250, DPA223, Harrison X1000, Teson A2200, A2400, Luxman L-430, Dual CV1462, CS704, DAC MagicPlus, Senn HD558, Golem II


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 04 srp 2020 00:03 

Registrován: 03 led 2020 19:30
Příspěvky: 176
Bydliště: Benešov
Kraj: ČR - Středočeský
Oba projekty se mi moc líbí jsem příznivcem vetších bedýnek 8-) díky za info.Dělal jsem s těmito basáky dayton dc300-8 reprobedny podle návodu z fora a nějak se mi to ze začátku nezdálo a pak se to nějak neuvěřitelně rozehrálo že když jsem to slyšel po delší době tak sem si málem sednul na prdel :lol:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 13 srp 2020 21:20 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Objednával jsem si z Hadexu hromádku všelijakých korunových drobností do dílny a na zahrádku. Sotva jsem to odeslal, vzpomněl jsem si, že jsem tam minule bral jeden výprodejní zdroj, a že bych ještě jeden vzal do foroty. Napsal jsem hned dotaz, jestli by to šlo ještě přihodit. Paní obratem odpověděla, že už je bohužel doprodaný. Když jsem se ptal, jestli už nadobro, tak zase hned napsala, že už opravdu nebude.
A dneska najednou zpráva, že mi jeden ještě stáhla z kamennýho krámu, přidala do objednávky a že to mám na cestě. Takhle se angažovala kvůli blbince za kilo!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 14 srp 2020 11:54 
Uživatelský avatar

Registrován: 21 bře 2010 13:03
Příspěvky: 262
Kraj: ČR - Olomoucký
Ti aspoň vědí, že spokojený zákazník se vrátí :)
za to když jsem chtěl u sl. Dacie vypnout kurvítko SS, tak prý mají koncernový zákaz atd.
Tak jsem se zeptal co třeba heslo: náš zákazník, náš pán, tak se jenom zasmáli (i se mnou)...
Jinak stačí odpojit kabel na baterce, a je to...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 19 srp 2020 13:55 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Lad2000:
A ty si myslíš, že jinde budeš úspěšnější?
Přesně stejný průběh to mělo u Schadefabriky, tak jsem šel za kamarádem, co má neautorizák ale kompletní výbavu na servis a ten mi přeprogramoval povícero věcí, zadarmo to ale nebylo.
Mimochodem, když odpojíš kabel na baterce, zničíš si baterku, protože nebude mít "inteligentní nabíjení" informace o jejím stavu a bude ji podbíjet. Start/stop se musí vypnout nasimulováním zvýšené spotřeby, aby to fungovalo.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 19 srp 2020 14:43 

Registrován: 14 bře 2010 18:20
Příspěvky: 253
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Můj Rencek SS nemá, ale DDT4ALL a CLIP mám. Jaký je to přesně model?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 19 srp 2020 19:17 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
S tou baterkou je to přesně naopak. Bez toho blbýho čidla je nabíjená na 14.4V tak, jak bylo po celý minulý století u ovověnejch baterek zvykem. Tohle je další kurvítko skrývající se za ekologii...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 19 srp 2020 20:23 
Uživatelský avatar

Registrován: 21 bře 2010 13:03
Příspěvky: 262
Kraj: ČR - Olomoucký
laminat píše:
Mimochodem, když odpojíš kabel na baterce, zničíš si baterku, protože nebude mít "inteligentní nabíjení" informace o jejím stavu a bude ji podbíjet. Start/stop se musí vypnout nasimulováním zvýšené spotřeby, aby to fungovalo.



Kodl má pravdu, tím odpojením se právě dosáhne toho, že ta inteligence nemá informace o baterii, tak funguje standardní nabíjení


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 19 srp 2020 22:37 

Registrován: 08 srp 2018 20:36
Příspěvky: 243
Kraj: SR - Košický
A že vraj "ynteligentné nabíjanie" :D
Dobrý článok k téme:
https://www.auto.cz/nespolehlivost-baterii-modernich-aut-jak-je-to-ve-skutecnosti-s-jejich-vydrzi-125770

Hlavné je, že pri umelých simulovaných testoch "spotreby" má auto s momentálne vypnutým nabíjaním akumulátora o zlomok percenta nižšie emisie CO2. Že výmena predčasne opotrebovaného akumulátora znamená celkovo vyššie emisie CO2, tak ďaleko už úradník nedovidí. Ale hlavne, že sa vyrába viac a vyberú sa vyššie dane.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 19 srp 2020 23:15 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Kodl, Lad: To je právě omyl.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 20 srp 2020 08:40 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Omyl, kterej mám vyzkoušenej, že je omyl tvůj. Nastartovaná O III TSI na volnoběh, na baterce 13.5V a dobíjecí proud 2A. podle mě baterka nabitá někam na 60%, tj podle mě málo. Po odpojení toho proudovýho čidla (nic jinýho to není) najednou 14.3V a prvních pár minut cca 10A dobíjecí proud, pak to kleslo někam k 5A. A to, že olověná baterka musí být nabitá, pak zas nabitá a znovu nabitá, aby nějakej rok vydržela, a nenastala sulfatace spojená se vším, co k tomu patří, o tom snad nebudem diskutovat. Samozřejmě ne přebitá, ty "bezúdržbový" nemají možnost doplnit destilku.
Ještě je zajímavý sledovat proudy při točení volantem na místě na volnoběh. Ani s čidlem ani bez čidla nestačí alternátor dodat tolik elektriky, kolik bere to elektrický servo, chybí cca 30A... Za jízdy jsou ty proudy samozřejmě nižší, ale pokud někdo složitě parkuje, má tu prasečinu zapojenou tj málo nabitou baterku, tak potom mu můžou ty Ah při startu chybět.
Podle mě je to poslední krok k tomu dát si do auta baterku na bázi LiFePo4, která je ve výsledku dlouhodobě levnější...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 20 srp 2020 12:04 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Proto jsem miloval svoje laciný korejský zastaralý Aveo: Hydraulickej posilovač se skvělou zpětnou vazbou. Ale do toho by dnes nemohly dobře zasahovat asistenty.
U Fabie zase když zamkneš řízení v trochu našponovaný poloze, tak občas posilovač pracuje dál a během několika hodin vybije baterku.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 20 srp 2020 13:04 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Kodl: No já mám obavu, že když ten kablík jen odpojíš, tak to "entelygentní" řízení v domnění, že je na baterce nízké napětí, bude rvát trvale do toho 16,5 V a uvaří baterku. Ale pokud to máš vyzkoušený, tak OK, akceptuji.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 20 srp 2020 13:15 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
U mně odpojení toho kabelu způsobí, že začne červeně svítit palubák se symbolem baterie a řvát "Werkstatt Aufsuchen". A dobíjí standardním způsobem na 14V. Ale kdo by furt koukal na tu hlášku a svítící kontrolku dobíjení?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 20 srp 2020 13:26 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Já jen teoretizuji, já jsem si ho nechal vypnout přes diagnostiku. Ale zaujalo mě, že Schdefabrika i s celým koncernem je už taky vymltá, že se to normálním způsobem v diagnostice vypnout nedá, musí se tam nastavit vyšší spotřeba.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 25 srp 2020 12:25 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Potěšilo mě že jsem zvládl svépomocí sádrokartonový strop a hlavně místnost vyštukovat.
Ukázal mi jak na to švagr- profík. Štukování byl pro mě vždy postrach! V podstatě stačí vhodné nařadí a mít určitou dávku sebevědomí.. :D Takhle hladké stěny jsme nikdy neměly.
A pak i MX 70 který přežil cestu z DE. ZV 240 jsou velmi dobré ale s touhle mašinou šlapou fakt skvěle. :)
Pozitivní vliv na zvuk má i nový hutný koberec. Na který jsme si pro chování našeho štěněte museli dost dlouho počkat. Ta černá to trochu kazí no ve stříbrné se nedělal...
Příloha:
20200821_192145.jpg

Příloha:
aaa.jpg

Bývalý majitel se trochu rozepsal. Ptal jsem se co používá teď.
Prý Sugden SPA-4. že prý je velmi dobrý. A také že koncák který jsem od něj koupil používal 4 roky jako jeden ze dvou zesilovaču MX 70 každý pro jednu surround bednu. Tak mám radost dvojitou... Zdá se, že ještě nejsem blázen. :D


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6279 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270 ... 314  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group