Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 15:15


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6279 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275 ... 314  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 13 lis 2020 20:05 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 zář 2009 10:51
Příspěvky: 1845
Bydliště: CV
Kraj: ČR - Ústecký
Jo jen slabší verze o kus :) Jinak je to tuším stejné. Už sem objednal díly a kabely na údržbu

_________________
AMP: PROTON AA-1150
PREAMP: PROTON 1100
SEC: NAD T751
CD: NAD CD524
ARS 641 / ARS 844 tuned


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 15 lis 2020 19:20 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Ze zvědavosti jsem mrknul na schéma. Subsonic a highpas - 2 OZ hned na vstupu zesilovače, ten druhej je zrovna DC servo. Dynamický napájení konců je trochu úlet, v podstatě to funguje tak, že dokud stačí napájecí napětí, tak na koncovejch tranzistorech je úbytek cca 40V. Třeba při 50W výkonu do 8R se tím pádem "vykamnuje" cca 125W na kanál. Je vidět, že se nehraje na energetickou účinnost, ale spíš na dynamickej výkon bez kompromisu. Nadproudový ochrany, který vypínají výstupní relé jsou trochu zvláštní, ale už jsem to někde viděl.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 21 lis 2020 14:15 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Karanténový nákup v Hornbachu.
Začátkem týdne jsem si večer v posteli udělal obšírný online nákup (OSB desky, CD-profily, obkladačky, lepidla, perlinku a mraky dalšího herberku, bylo toho půldruhý tuny), zaplatil kartou a určil si dobu odběru. Dnes jsem to tam přesně v deset našel na dvou hromadách, naložil a odvezl. Ještě nikdy jsem neměl nakoupeno tak rychle a pohodlně. Zlatej Covid!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 23 lis 2020 19:00 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Jooo Protony už máme minimálně 3 členové fóra. Já mám teda stále ten výkonější koncák D1200. Task a Viper mají AA1150. Předzesy máme stejné. Někdo další k nám do party? :P


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 23 lis 2020 20:48 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Objednával jsem před časem vinylovou podlahu. Šlo to odněkud z Německa, bylo toho asi osmnáct metrů cirka za jedenáct tisíc, platil jsem předem. Náklaďák mi to vyhodil před základnou, podepíšu, odvezu to na paleťáku do skladu. Rozbalím dvoumetrákovou paletu a ouha! Přivezli mi sice správný počet balení, ale úplně jinou podlahu, jak formát tak dekor. Tož jsem to obratem reklamoval.
Týden nic, a pak minulý čtvrtek přivezli druhý pokus, tentokrát už správně.
Dnes mi volá paní, jestli už mi to dovezli a jestli je to už v pořádku. Říkám že jo, paní se loučí. Honem jsem ji ještě zastavil dotazem, kdo si odveze tu nesprávnou podlahu, a kdy. Tak se ještě znovu koukla do papírů. A že prý německý dodavatel vzkazuje, že se omlouvá za komplikace, a že pokud to nebude pro mě přílišnou zátěží, prosí mě, abych tu zaměněnou krytinu vyhodil nebo ji třeba použil k vlastní potřebě.
Tak budu mít neplánovaně novou podlahu v kuchyni.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 23 lis 2020 21:12 

Registrován: 17 úno 2012 17:36
Příspěvky: 47
Kraj: ČR - Zlínský
Ti němci z tebe sedřou kůži. O pět metrů víc, tak se zmátoříš až po vánocích.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 23 lis 2020 21:36 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Tak takový přístup aby dneska člověk pohledal. Hezký dárek :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 23 lis 2020 22:11 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Já to ekonomicky chápu takhle:
Tuzemský dodavatel to přeprodával přímo od německého výrobce, a od něj to taky odjelo. Koncová cena byla nějakých 11k. Za kolik to nechávají prodejcům? Kolik se na to nabalí marží a logistických poplatků, DPH? Pro výrobce to má cenu tak čtvrtinovou - a ještě kdo ví jestli. Kolik by stála sólo doprava zpátky? Nejspíš by byla dražší. Zaměstnalo by to několik lidí. Dá se to vůbec ještě vzít nazpět do skladu jako 100% nové zboží? Sotva. Někdo by to musel rozbalit, kus po kuse zkontrolovat a ručně nasázet znova do balicí linky. Těžko by párovali barevný soutisk s nějakou novější šarší. Možná ani kalibraci rozměrů. Tak to prostě odepíšou. Paní říkala, že u tuzemských dodavatelů neřeší vracení asi tak do čtyř, pěti stovek. Nad tuhle cenu ale stejně jedině pokud se to dá vzít nějakou PPLkou svozem.

Prostě to vypadalo, že máme smůlu a že se zase nákupy komplikují. Nakonec se ze smůly stala pro manželku klika. Pro mě ne, já mám zase další práci, sakra.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 24 lis 2020 10:21 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Já si zase objednal u Brněnskýho prodejce žaluzie na střešní okna, origo Velux. Za pár dní přišla zpráva, že můžu na DPD sledovat zásilku. Z Dánska. Už se to projelo už do Belgie, do Prahy, teď je to v Brně a snad to konečně dorazí ke mně. Ale i tak to bylo levnější než z oficiálního velkoskladu Velux, kterej mám 500m od baráku. Ani firma, která to od nich bere ve poměrně ve velkým se nedostane na tuhle cenu. Nechápu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 24 lis 2020 12:21 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Když jsme dělali veřejné osvětlení v Poříčí, tak tam architekt vymyslel hliníkový lakovaný sloupy od Philipsu. Trvalo skoro dva měsíce než přišly přes tuzemské zastoupení ze španělského skladu, kde je před tím přijali z centra Philips z Belgie. Uvnitř sloupů byly nalepené cedulky výrobce - polská firma hned tady kousek od nás za hranicemi. Pokud bude ještě revitalizace pokračovat, další várku zkusíme koupit rovnou od Poláka. Za třetinu a do týdne.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 25 lis 2020 19:45 
Uživatelský avatar

Registrován: 31 led 2011 23:13
Příspěvky: 512
Kraj: ČR - Jihomoravský
Potěšilo už předevčírem, Sony SS-G1 upgrade.

Obrázek

_________________
POSLECH: PreSonus AudioBox 22VSL > Rotel RMB-1066 / Senn. HD555 mod > miniDSP 4x10 HD > repro dle nálady
MĚŘENÍ: Dayton Audio EMM-6 > PreSonus AudioBox 22 VSL > REW / HOLMImpulse > VituixCAD


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 25 lis 2020 21:50 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Ad preprava:
Kravinka (mačací strom) ku nám cestovala týždeň - odkiaľsi z Nemecka do Maďarska, odtiaľ do Bratislavy, odtiaľ do Prievidze.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 26 lis 2020 12:04 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
tohle na mě juklo ze stránky restaurace, kam někdy chodím na jídlo: Obrázek
Jo a neberte to jako reklamu, nechtělo se mi odmazávat jejich kontakt...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 29 lis 2020 13:49 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Naučil jsem se střídat ruce při štukování!

Pokud vám to přijde jako samozřejmost, tak u čistokrevného praváka je to malý zázrak. Při posledním pokusu sežrat polívku levou rukou jsem skončil na popáleninovém centru, navíc bez dvou prstů, a na levé oko od té doby nevidím. Kdybych měl o pravou ruku přijít, musel bych mít na záchodě automatický bidet nebo asistentku, protože bych si mohl hajzlpapírem v levé ruce způsobit pneumotorax.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 29 lis 2020 14:32 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
To mám stejně. Já teda štukuju asi stejně blbě oběma. Ale třeba akord pravou bych teda nezmačkl a to jsem taky pravák.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 29 lis 2020 14:58 

Registrován: 27 říj 2008 18:11
Příspěvky: 64
Konečně byl čas na údržbu letitých ARN 8604. Dostalo se jim oboustranného nátěru vyšisované membrány přibarveným roztokem vodního skla (křemičitan sodný) nalepen větší dust cap a guma ošetřena Nigrinem z Lidlu.Sice se mi na přední straně nepovedlo vytvořit ty smrky trochu hrubší,ale i tak je membrána ted tvrdá jako z plechu. :D Měření se mi nechce rozbalovat,změřil jsem jen impedanci a rozdíl je zanedbatelný.Kdysi jsem to celé i se změnou vrchlíku simuloval v softu a bylo to znatelné zlepšení.Konečný soudce bude stejně ucho,až se vrátí do reprobedny.

Obrázek


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 29 lis 2020 20:34 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Co to má s košem? To je nějakej rámeček?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 29 lis 2020 22:04 

Registrován: 27 říj 2008 18:11
Příspěvky: 64
To je jen krycí rámeček z plexi nastříkaného na stříbrno.Zafrézovat ten patvar bez vnější šablony která se zase špatně centruje je skoro nemožné aby to přijatelně vypadalo ...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 08 pro 2020 13:06 

Registrován: 14 bře 2010 18:20
Příspěvky: 253
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Vánoční stromeček z OBI, plastový za 299. Vypadá slušně a až ho žena zakryje výzdobama, tak stejně nebude vidět. Konec každoročního shánění stromku, zklamání, že je křivý, crcání s řezáním, věčně nestabilním stojanem, pak úklidem jehličí a vyhazováním pichláku. Měl jsem to udělat už dávno.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 08 pro 2020 13:12 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Poco X3


Naposledy upravil tatko Tom dne 08 pro 2020 17:26, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6279 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275 ... 314  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group