Poslední návštěva: Právě je 20 dub 2024 13:01


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6279 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 282, 283, 284, 285, 286, 287, 288 ... 314  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 29 čer 2021 21:33 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Aby měl vodič 4Ω při průřezu 0,15 (to je tak asi nejmíň, co se používá), musel by mít 33 metrů. Dvoulinka tedy 16,5 metru.
Pokud by ale byl opravdu ze zlatých vlasů, stačil by kratší. (Zlato je horší vodič než měď.)

(Chtěl jsem prve říct jen to, že minimální zatěžovací impedance může být klidně nulová, pokud to máš opravdu ze sluchátkového výstupu, a není potřeba k ní ještě připočítávat odpor vodičů. Sluchátkový zesilovač není koncák. 16Ω není povolené minimum, je to nejnižší impedance sluchátek, pro kterou výrobce definuje výstupní výkon. Protože sluchátka s menší impedancí než 16Ω se moc nevyrábějí.)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 07 črc 2021 20:35 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Nevím jestli měl někdo podobné zážitky.
Před mnoha lety jsem někde přišel k nějaké skladbě, která se mi zaryla do paměti. Neměl jsem tušení kdo a co to je, a spoustu let se mi to vracelo a já marně dumal jak to znovu najít.
Takhle jsem měl ve čtrnácti na konci kazety s Kissákama od někoho přihranou takovou jednoduchou až pitomou, ale chytlavou písničku. Pravidelně se mi vracela a až po pětatřiceti letech jsem na ni čirou náhodou padnul na YouTube. Garry Glitter - Do You wanna touch me. Glam jsem holt nikdy neposlouchal.
Poslední večer před vojnou jsem u známých slyšel cosi hardrockovýho. Přesně moje krevní skupina. Přes třicet roků se mi ten kus vracel a neměl jsem tušení kdo by to mohl být. Pak mi kamarád náhodou přinesl jedno CD. A bylo to tam! Argent - Hold your head up.
Hardrocku a kapelám příbuzným jsem propadl někdy ve druháku. Konec pásku za jednou deskou Uriah Heep někdo doplnil jakousi chytlavou skladbou, co se mi taky léta vracela. Předevčírem večer jsem zase usínal u internetového rádia a zrovna když jsem už zabíral, najednou jsem musel vylítnout a honem si to zapisovat. Po osmatřiceti letech: Ten Years After - Bad scene.
Kurva to mám radost.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 07 črc 2021 21:17 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Kontrolní otázka: a pamatuješ si, cos měl dnes k obědu? Tohle se starejm lidem stává, že přesně ví, co bylo před čtyřiceti lety, ale zapomenou si zavázat tkaničky, nebo úplně obout boty :)
P.S. proto mám boty na suchej zip.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 07 črc 2021 21:32 

Registrován: 02 led 2011 12:53
Příspěvky: 854
Kraj: SR - Trenčianský
Tome: tak to ja som ešte slabý odvar, lebo najdlhšie mi po rozume chodilo úvodná časť od Sergeja Prokofieva. Akurát, že som nevedel, že to je Prokofiev a strávil som desiatky hodín hľadaním vo vážnej hudbe. Minulý rok som na to natrafil konečne. https://www.youtube.com/watch?v=bAKl3an ... L&index=42
Predtým sa jednalo o Turecký pochod od Mozarta v trvaní dva roky :D

_________________
4xJPA50, 2xJPA250, 2xJPA250, DPA223, Harrison X1000, Teson A2200, A2400, Luxman L-430, Dual CV1462, CS704, DAC MagicPlus, Senn HD558, Golem II


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 07 črc 2021 21:55 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Tak Turecký pochod sa mi našťastie dostal do hlavy cez Vargovo Nech žije človek, rovnako ako napr. Óda na radosť cez Rainbow - Difficult to cure, tak som relatívne vzdelaný aj v klasike.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 07 črc 2021 22:06 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Kodl:
K obědu jsem měl kmínový chléb s Ramou, šunkou a plátkovou Goudou. A boty mám šněrovací. Problém mám spíš že nosím triko nebo slipy naruby. Ale to mě drží už od puberty.

Penjo:
U klasiky je ještě navíc ten průser, že člověk hledá třeba i známý kus, ale musí to být jedno jediné konkrétní provedení mezi stovkami jiných. Co já se nahledal Händelových varhanních koncertů (s komorním orchestrem), než jsem zjistil, že ta dávno ztracená deska byla vydaná kdysi dávno v Polsku, varhanil to Joachim Grubich a dirigoval Karol Teutsch, a místo Händel tam píšou Haendel. Všichni ostatní to hrajou malinko jinak a mně se líbí jenom tohle konkrétní nastudování.

Laminat: Což mi připomíná, že jak jsi mi tuhle desku před půldruhým rokem nějak zařídil z Polska, že jsem si ji u Tebe já blbec dosud nevyzvedl.
Jo, Collegium Musicum a Rimskij-Korsakov, bomba. Nebo Emerson, Lake and Palmer a Musorgskij. Některý klasický věci jsem kdysi znal od Ekseption, kus Beethovenovy Osudový dokonce ze soundtracku od Horečky sobotní noci. Kus od Bacha zahrál kdysi na synťákách náš soused Růžička s kolegou. Říkali si ORM...

Když jsme u Vargy, tak na Zelené poště skladba Nechtiac je vlastně otextovaný úryvek právě z těch mých oblíbených Händelových varhanních koncertů (allegro z koncertu f-dur op. 4/5). Na desce tohle nikdy neuvedli.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 07 črc 2021 22:27 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Ano, nějaká deska z Polska s Tvým jménem se u nás stále povaluje.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 07 črc 2021 22:29 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Kamarád co mi kdysi nahrával kazety z kotoučáku,tak pokud zbyla na pásce nějaká minuta tak ji nikdy nenechal prázdnou. Navíc nenapsal o co jde a tím mě mučil.
Kdysi mi dal dost zabrat klavírní koncert b moll P. I. Čajkovského, který se mi stále moc líbí.
Jo je fajn když se na to přijde.
Mě dodnes trápí písnička od Karla Zicha.
Pamatuju, že se v ní zpíval o špíně a ničení. Snad, že zajíc už nemá kde být protože už nejsou louky, ryba nemá kde plout protože je voda špinavá.
Kdyby jste někdo věděl byl bych vděčný.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 07 črc 2021 22:40 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Já to našel :) https://www.youtube.com/watch?v=Pb5RLuCwT1M


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 08 črc 2021 06:29 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Tak ste mi pripomenuli mladosť.
Mal som viacero obľúbených platní na 78 otáčok. Jedna bola už veľmi zodratá.
Po dlhej dobe som ju od niekoho zohnal - a padla mi, ako som vstupoval do bytu...
YT je skvelá vec aj na hľadanie spomienok.
(VESELA JARMILA - Slunecni ostrov)

Ja tie československé stariny rád počúvam dodnes.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 18 črc 2021 10:51 

Registrován: 21 pro 2017 10:56
Příspěvky: 107
Kraj: ČR - Jihočeský
Zkusil jsem prvně aukcit naky lp přes aukro. Nevěřil jsem tomu moc, že bych sehnal naky desky v dobrým stavu i s obalem. Zkusil jsem naky Olympiky jen tak ze srandy cca po 150kc deska od jednoho typka, původní vydání. Cca 6 desek za pár kaček. Jsou absolutně v top stavu i co se obalu týče, ale je mi úplně jasný že podruhé to bude úplně naopak.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 07 srp 2021 11:27 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Nie dnes, už včera - histológia NEGATÍVNA! (Aj keď s 10-15% pravdepodobnosťou, že sa ten bordel prejaví zas)

A bude sa počúvať a počúvať - a počúvať :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 07 srp 2021 15:42 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
No tak sláva.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 07 srp 2021 16:53 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Tatko gratuluju. Já budu vědět 26.8. sraz tak jako tak dám. :D
už je to rutina...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 07 srp 2021 18:30 

Registrován: 21 lis 2020 17:13
Příspěvky: 52
Kraj: ČR - Plzeňský
Jako určitě přijeď 4.9.
Moc rád si poslechnu ty bedny :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 07 srp 2021 19:48 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
scarabeo - držíme palce.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 18 srp 2021 23:01 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Dnes mi přišla nějaká bižu z Hadexu o to nejde potěšilo mě balení.
Příloha:
20210818_114245.jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 27 srp 2021 10:53 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Příloha:
20210827_101749 (2).jpg
Dnes mě potěšil balíček z Číny po zaplacení za 14 denní dopravu dorazil už po 2 měsících. Už jsem myslel , že nepřijde. Tak sláva. Kdy jsou ty doby kdy přišla zásilka z Číny jako standart už za 10 dní.
Asi Corona...
Krabka od BRZ hifi funguje výborně. 3 vstupy + BT s dálkáčem.
Jen bych snad vytknut že na regulaci hlasitosti se musí klikat na každý stupínek dá se jít do 100.
Na druhou stranu do 50 to skoro nehraje a na doladění hlasitosti stačí tak nějak 10 stupínků, takže ok. Za nějakých 18 stovek včetně všech tax pro staré stroje za mě dobrá věc. ;)
BRZ Hifi
Byla pro vás recenze užitečná ano/ne. Spíše ano, spíše ne? :D


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 12 zář 2021 11:25 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Som zainvestoval ťažké prachy...
https://www.nay.sk/hama-122275-audio-ka ... nch-1-10-m
Pôvodný dlhé roky používaný, podstatne tenší, od Burunduka ponahrýzaný - som zahodil.
Hralo to bez brumu a bez problémov aj so starým. Len občas pohneval nedokonalý kontakt niektorého konektoru.
Zmena? Hraje to.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 12 zář 2021 19:26 

Registrován: 03 led 2020 19:30
Příspěvky: 176
Bydliště: Benešov
Kraj: ČR - Středočeský
Některý delší a levnější kabely mi bruměly.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6279 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 282, 283, 284, 285, 286, 287, 288 ... 314  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group