Poslední návštěva: Právě je 20 dub 2024 10:45


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3826 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170 ... 192  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 18 srp 2019 11:49 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Základem zvuku TM380 však není to ARN-ko (tam by se mohlo strčit prakticky cokoliv), nýbrž kombinace ARE5808 a D19TD.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 21 říj 2019 19:58 

Registrován: 18 říj 2016 08:00
Příspěvky: 265
Kraj: ČR - Olomoucký
Na zimu se chci pustit do renovace JBL L50.
Tak snad to zvukově nebude velkej průser.
Základ je dobrý tak uvidíme


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 10 lis 2019 17:50 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Hrát to bude jako stará bedna od JBL. :) Zázraky se už dnes od toho moc očekávat nedají, ale poslouchat to na rozdíl od "kabuki" beden jde. A když se to zrenovuje, jsou to moc pěkný vintage regálovky.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 11 lis 2019 22:05 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Já už několik dnů stěhuju ložnici do obýváku a pracovnu/skladiště do ložnice. Při tom přebírám nechutné zásoby součástí, elektrobordelu, nikdy nedodělaných projektů, věcí na opravu etc.
V obývací ložnici tak vznikne hlavní aparát na muziku a hejbací obrázky. Dnes jsem složil a do zkušebního provozu uvedl skromný HTPC.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 11 lis 2019 22:41 
Řádný člen

Registrován: 07 srp 2016 22:10
Příspěvky: 244
Bydliště: Dúbravka, Bratislava
Kraj: SR - Bratislavský
ransom:
Z čoho pozostáva taký skromný HTPC?

Ja som od môjho projektu HTPC s prepínačmi vstupov ustúpil, lebo som zistil, že je mi to vlastne na nič. A to už som mal nakúpené a zostavené všetky komponenty, mám k tomu napísané dve verzie programov pre arduino, prebehol aj test, už to chcelo iba navrhnúť a vyrobiť predný panel. Nakoniec som vyrobil krabičku na raspberry. Kúpil hifiberry dac, dal som do toho OS Volumio, strčil do USB dve 256GB flashy s hudbou a mám to čisto na prehrávanie a streamovanie hudby. Filmy vie cez DLNA aj BDP Pioneer.

A aby som neodbočoval od témy, momentálne pracujem na ozvučení PC. Dokončil som mini bedničky ZV240 a navrhujem krabičku a jej vnútorné vybavenie pre Dčkový zosilňovač k bedničkám.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 11 lis 2019 23:44 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Intel NUC v nejlehčí verzi (Celeron J3455). S malým SSD, nějaká RAM, WIN10. V principu jsou to vlastně střeva levného notebooku v malé krabičce s pasivním chlazením.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 12 lis 2019 00:51 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
neím, jestli brzo nezalituješ, žes nekoupil aspoň I3 6100U nebo novější. Srovnatelnej příkon, sice trochu dražší, ale jinej level. Jenom na pasivní chlazení to chce tunning. Tyhle "atom based" procesory jsou prostě zoufalý, v reálným světě prakticky nesrovnatelný s čímkoliv s ozn "intel core" protože oproti testům je při běžným použití hlavní výkon jednoho jádra, ani slavný win 10 neumí moc tu paralelizaci, hlavně při zpracování videa na jeden monitor. Kdysi jsem přešel z atomu D525 na J1900 a pak hned na Celeron 1034U, což bylo podle mě od procesoru pro parkovací automat ke zmetku a potom konečně k normálnímu PC.
Akorát nevím, co tě u HTPC drží při WIN10. To mě s dovolením hlava nebere. Modrý obrazovky, po zapnutí 10 minut nápisy "čekejte, připravují se aktualizace" a potom "instalují se aktualizace" a potom hledání na netu, jak to po aktualizaci zprovoznit...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 12 lis 2019 06:04 
Řádný člen

Registrován: 07 srp 2016 22:10
Příspěvky: 244
Bydliště: Dúbravka, Bratislava
Kraj: SR - Bratislavský
Nad tým NUCom som rozmýšľal aj ja. Ale som lakomý :) Tak som nakoniec skončil len pri tom raspberry pi3 b+. Filmy moc nepozerám, skoro vôbec, a na hudbu vo flac, aj hires, to stačí.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 12 lis 2019 08:14 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
No, prostě mám svoje důvody proč to dělám takhle. Musím je dlouze a zbytečně obhajovat?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 12 lis 2019 18:01 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Nemusíš. Proto já jsem napsal, že mám ty preference jinde.
Samozřejmě RBpi je jiná větev, ARM procesory jsou taky jinde než před pár lety a i ty grafiky v "atomovejch" procesorech postoupily s dobou...
Možná by bylo zajímavý porovnat za rok zkušenosti z provozu, na podobný použití budu mít příští rok NUC 6i3SYH, s tím, že v DP bude zapojenej přes redukci na hmi 5" displej s dotykovkou pro místní ovládání, do USB přes převodník DVD (možná BD) .
Jenom ještě nemám úplně jasno, co budu používat za sw, ale téměř jistě to bude něco na linuxovým jádru - třeba android :lol:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 13 lis 2019 13:02 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Benchmark by byl jasně ve tvůj prospěch. Jestli ale míříš na dlouhodobou použitelnost, tak tam opravdu žádné problémy nečekám. Několik počítačů s XP, 7, 8.1 a 10 jsem provozoval a v rodině udržoval dost dlouho na to, abych věděl do čeho jdu. Modrou obrazovku ani problémy po aktualizacích neznám.
Jako přehrávač na muziku mi pár let dobře sloužil netbook s 1GHz AMD-C60 a 1GB sdílené paměti. Zkoušel jsem na něm několik linuxových distribucí i Android x86. Nic z toho se mi nelíbilo a navíc to na něm sotva chodilo. Takže na něm skončily XP k naprosté spokojenosti.
Desítky považuju za vydařené, na notebooku mi jedou třetí rok bez problému. Na druhém notebooku devět roků sedmičky. Na notebooku v práci pátým rokem osmičky.
Jediná drobnost, na kterou jsem při oživování narazil, je se starým NASem, pro který se už nevyvíjí nový firmware. V novějších verzích WIN10 je implicitně vypnutá podpora starého protokolu smb1. Nahodit ji je ovšem otázka několika kliknutí.

Jedna perlička: Můj šéf zrovna upgradoval svůj hlavní počítač. Ten starý fachal s původními Vistami (VISTA=VirusIntruderSpywareTrojanAdware) bez jakéhokoli zásahu a bez zaškobrtnutí jedenáct let. Denně v intenzivním provozu až do výměny za novější.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 13 lis 2019 15:01 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
On si člověk obvykle zapamatuje ty krizový situace, jako třeba: "jenom mezi dveřma si vytisknu ten papír pro pojišťovnu, podepíšu a za 10 minut předám před zavíračkou na poště" Realita byla taková, že se půl hodiny instalovaly aktualizace, prostě zrovna ten den, a na poštu už sem se ani nevydával...
Ale k tématu: přišly mi z all4music repráčky na UMD365, tak už jenom zpracovat stolaře - ale to bude asi až po novým roce, všichni se tváří, jako by měl být po vánocích konec světa...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 13 lis 2019 22:17 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Krucinál. To vypadá, že budu mít UMD jako poslední.
To je tím, že mě aktuální bedny ničím neserou. Nic mě netlačí.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 14 lis 2019 01:42 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Mě taky ne, ale když už jsem měl ty vejškáče :lol: samozřejmě z celýho projektu zanedbatelná položka. Před nějakou dobou jsem kdesi slyšel samotný SPX, a tak jsem si řekl, že jestli ten žlutej kevlar dokáže zahrát aspoň to, co 6.5" sica, tak tomu dám šanci. Ale beden už mám tolik, že sem tam některý "dlouhodobě půjčuju" známejm, a nějak nestanovuju termín vrácení... Zvažuju barevnost provedení, celočernejch beden už mám dost a bílá je druhej extrém. Na druhou stranu boky v dekoru dřeva a černej předek je celkem klasika, možná by byla zajímavá ta přední stěna třeba šedá...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 15 lis 2019 13:46 

Registrován: 18 říj 2016 08:00
Příspěvky: 265
Kraj: ČR - Olomoucký
Pomalu, ne já.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 28 pro 2019 22:12 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Tak se mi snad konečně podařilo roztřídit svůj přestěhovaný herberk. Poslední fází zabydlování bude ještě pracovní stůl a pak snad budu zase něco kutit. Konečně to nebudu muset pořád stěhovat do kuchyně a zase zpátky.
Akorát jsem tedy ještě stihnul spíchnout nějaké výhybky. Zrepasovat dvoje Teslabedny. A udělat něco v domácnosti. Ale to se nepočítá.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 30 pro 2019 11:17 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Tvou pracovitost bych nechtěl. možná bych už uhynul na přepracování :)
Už hodinu se přesvědčuju, že půjdu trochu uklidit do dílny, aby tam nebyl moc velkej bordel přes novej rok jako loni, a táhne se to doteď.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 22 led 2020 18:46 

Registrován: 18 říj 2016 08:00
Příspěvky: 265
Kraj: ČR - Olomoucký
Ahoj,
Prosím o radu.
Má cenu měnit ty kondíky?
Kapacita sedí a esr je do 1 ohmu.
Díky


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 23 led 2020 10:41 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Evidentně jsou stále ještě v pořádku. Není tedy nutný je měnit. Obecně Ti sice každej řekne, abys alespoň do výškové větvě strčil MKP, ale může to být kontraproduktivní. Ladění beden totiž pravděpodobně počítá s tím odporem kondenzátoru na vyšších kmitočtech.
Každopádně, pokud už dělám poctivý repas takhle starý sosutavy, rozhodně bych tam starý kondenzátory nenechal. Akorát bych si dával pozor, čím to nahrazuju.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 23 led 2020 11:08 

Registrován: 18 říj 2016 08:00
Příspěvky: 265
Kraj: ČR - Olomoucký
Mám doma krabici TC205. 4,7uF 100V - můžu je tam poskládat nebo radši koupit třeba Bennic, Monacor?
Díky


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3826 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170 ... 192  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group