Poslední návštěva: Právě je 25 dub 2024 02:12


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Poslech v ložnici jakkoliv
PříspěvekNapsal: 16 pro 2023 12:08 

Registrován: 18 lis 2022 13:10
Příspěvky: 61
Kraj: ČR - Středočeský
Ahoj. Už jsem tu zas a pořád nespokojenej. To je v psycho, to se nedá operovat. :( Vzdal jsem všechny pokusy fyzicky pohodlného poslechu z reprobeden. Místnost 3,5x5m, postele, skříně, uličky na průchod. Repra u holé zdi, nejdou posunout. Sed či pololeh na posteli u protější holé zdi. V téhle kobce asi nesmysl draze řešit akustiku. Na sluchátka si těžko zvykám. Poslední tři zoufalé nápady: 1. Zavěsit dvoupásma na strop 1 m od sebe, vzd. od stropu zkusmo. Membrány směrem dolů. 2. Montáž beden na zeď, kde mám hlavu, a to do výše, náklon k uším, bokem beden ke zdi opěrné. Membrány šikmo dolů. 3. Totální rezignace : Ze starých radií 2 ks velkých širokop. repráků na deskové ozvučnici, pověsit za strop cca 1 m nad hlavu. Tady by stačila kvalita mobilu a minizesíčku lm 1875. Odpovídalo by to rčení "Méně je někdy více". Všechno rádoby HiFi -odvoz na chalupu do lepší akustiky. Je to o tom, že když to individuálně zvukově nejde alespoň na 90% osobního ideálu, volím raději ticho. Děkuji za poskytnutou soustrast.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poslech v ložnici jakkoliv
PříspěvekNapsal: 16 pro 2023 18:44 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11103
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Z popisu není vůbec jasné uspořádání místnosti. A opět jsi nenapsal jaké bedny zkoušíš. Ani jaká sluchátka ti nevyhovují. Opakuju to pořád kolem dokola. Jsi strašně nekonkrétní

Ozvučení nad hlavou je nejblbější možné. Naprosto zásadně by u něj záleželo na umístění v půdorysu. Krom toho, když ležíš, vestibulární systém stejně očekává zvuk v rovině horizontální. Vleže se dobře poslouchá nohama k reprákům. Ostatní směry jsou uchu protivné.

Operovat se to samozřejmě dá. Říká se tomu lobotomie.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poslech v ložnici jakkoliv
PříspěvekNapsal: 17 pro 2023 11:06 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
občan - hľadáš problémy, kde nie sú. Možno sa nemáš čím iným zapodievať. Nevymýšľaj kokotiny a počúvaj.

Máme obývačku s holou laminátovou podlahou, veľkými skriňami, zadnou (voči reprosústavám) stenou holou hoci majú všetky nie hladkú omietku.
Zvučí to napriek tomu výborne.
Predchádzajúce bedne som mal na "dutých" kockách z tenkých hranolkov (aby boli výškáče akotak v rovine uší, na foto ešte nie sú), tieto mám len na gumených podložkách (nech basy neserú susedku pod nami).
Hraje? Hraje.

Mával som v jednej bedni v basreflexe kocku molitanu - takú, aby ostala časť nezapchaná - bolo to pozitívne pre najnižšie basy no odkedy máme psíčka si netrúfam - aby to nevytiahol a nezožral.

Bedne mám tam, kde jedine môžu byť, natočené po uhlopriečke miestnosti, navyše nie sú v jednej osi a ak raz za čas sadnem do miesta optimálneho posluchu - "hraje" to výborne :)

Na foto sú staršie (aj telka)


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poslech v ložnici jakkoliv
PříspěvekNapsal: 17 pro 2023 12:45 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11103
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Já to snad nafotím u sebe doma...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poslech v ložnici jakkoliv
PříspěvekNapsal: 17 pro 2023 12:56 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Už mám iné no aj tie najlepšie zvučia na zhodných miestach. Tie na foto boli na podstavcoch, čo som spomínal. Sú odložené - dcéra ich nedovolí ani požičať komukoľvek.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poslech v ložnici jakkoliv
PříspěvekNapsal: 17 pro 2023 13:00 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11103
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
A kocour? Kde je kocour?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poslech v ložnici jakkoliv
PříspěvekNapsal: 17 pro 2023 13:43 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Ktorý? Máme dvoch a dve mačky (a psíka).
Na reprobedniach handrových pajácov, vlastne Mikulášov aby tam mačkobanda neskúšala vyskočiť a nepototo mi závesy a membrány repro.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poslech v ložnici jakkoliv
PříspěvekNapsal: 18 pro 2023 14:09 

Registrován: 18 lis 2022 13:10
Příspěvky: 61
Kraj: ČR - Středočeský
Tak pokus o fotky zleva doprava. Regály od M. Vitvara VMA-II µ. Příjemné. Druhé, s ostrým zvukem Magnat Quantum 676.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poslech v ložnici jakkoliv
PříspěvekNapsal: 18 pro 2023 18:48 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2011 19:11
Příspěvky: 461
Bydliště: Kénig pfeld Bémerland
Kraj: ČR - Jihomoravský
Ty jo.Ta radio sluchátka po 2t ohmech máš připojená stereo?
Naopak v malé místnosti je akustiku třeba řešit.Aspoň závěs za bednami,nebo koberec na zdi.
Nebo akustické panely.To samé za hlavou na posteli.
V nouzi lze použít i poslech v blízkém poli.Posunout repro vedle postele z každé strany s natočením na poslouchajícího.Zkoušet a posouvat až ke zdi za hlavou.
Nepíšeš zda posloucháš sám,nebo s někým...to se pak komplikuje.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poslech v ložnici jakkoliv
PříspěvekNapsal: 18 pro 2023 21:20 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11103
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Nevím, na co konkrétně si stěžuješ, ale troufnu si trochu predikovat:

Úplně holé, hladké plochy, čiili semeniště odrazů a dozvuků. Zvuk se roztříští, zabarví. Po pravé straně blízký odraz rozbije stereofonní bázi. Tady je v podstatě úplně jedno, kam a jak bedny rozestavíš, umístění nad hlavu nepomůže.
Hledáním rozmístění v místnosti se dá doladit podání hloubek. Odrazy se dají trochu potlačit natočením bedýnek tak, aby se jejich osy protnuly před posluchačem.

Jinak co napsal Yarmil - akustické úpravy.

Až se dostanu někdy domů za světla, nafotím jak vypadá běžně zabydlená místnost, která žádné dodatečné úpravy nevyžaduje. Každá věc navíc (knihy, kytky, polštáře, závěsy, police, židle...) rozbíjí odrazy a akusticky zatlumuje.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poslech v ložnici jakkoliv
PříspěvekNapsal: 18 pro 2023 21:51 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1807
Kraj: ČR - Jihomoravský
Je to tak, vždycky si tohle uvědomím při malování...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poslech v ložnici jakkoliv
PříspěvekNapsal: 28 pro 2023 02:53 

Registrován: 29 pro 2008 01:20
Příspěvky: 160
Z popisu stale nie je jasne, co je teda problem, okrem toho, ze treba bedne niekde obesit.

Posluch na sirku v pozdlznej izbe je vzdy horsi ako na dlzku. Ak to ma zostat na sirku, oproti reproti na protilahlej stene musi byt nejaky velky regal, cim vacsia hlbka tym lepsie, ktory rusi predozadne odrazy.
Ak je problem na basoch, tak proste ostava zakladna uprava izby - vyrobit odsadenu priecku z 1 vrstvy sadrosa s mineralnou vatou, aspon 10cm, idealne z dvoch materialov, alebo sadros na pol plochy a druha len textil - jednoducho treba rozbit mody izby. Tam nejake plnenie molitanovymi basovymi pascami je nezmysel. Idalne, keby si mal basovy rezonator.
Na ine problemy, okrem basov, uz tipy na upravy boli.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poslech v ložnici jakkoliv
PříspěvekNapsal: 28 pro 2023 08:47 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Ako píše Ransom "tak, aby se jejich osy protnuly před posluchačem" mne funguje vynikajúco, za hlavou mám holú stenu a miesto optimálneho posluchu mi vychádza o niečo pred ňou, nie až pri operadle gauča. Teda ak si chem vychutnať sústredený posluch, sedím na jeho prednej časti. No inak počúvam prevažne chrbtom sediac pred monitorom PC a pohoda - uši/mozog si zvykli a neriešim. Hudba je pre radosť, nie stres s ideálneho :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poslech v ložnici jakkoliv
PříspěvekNapsal: 29 pro 2023 00:12 

Registrován: 03 led 2020 19:30
Příspěvky: 176
Bydliště: Benešov
Kraj: ČR - Středočeský
Trošku problém je když slyšíš svoji aparaturu venku nebo v akusticky dobré místnosti a doma zjistíš že ti to hraje na hovno díky blbé akustice místnosti ale to asi Tatko Tom neslyší a občas kecá trochu kraviny. :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poslech v ložnici jakkoliv
PříspěvekNapsal: 24 led 2024 14:56 

Registrován: 18 lis 2022 13:10
Příspěvky: 61
Kraj: ČR - Středočeský
Prosím o doplňující školení.
Přidělal jsem dvě ARN 5604 na desku a tu zavěsil pod strop a hraju si. Že to necinká na výškách mi nevadí, spíš naopak.(prosím bez urážlivých komentářů) Otázka zní, když mi to bude takto vyhovovat, mám investovat do stropních repro? Je to alespoň trochu možné, na průměrně kvalitní hudbu?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poslech v ložnici jakkoliv
PříspěvekNapsal: 24 led 2024 22:51 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11103
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Čemu říkáš stropní repráky? To je počínaje sdělovacími za pětikilo a konče třeba Sonance IS10 za osmdesát litrů pár.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poslech v ložnici jakkoliv
PříspěvekNapsal: 25 led 2024 12:46 

Registrován: 18 lis 2022 13:10
Příspěvky: 61
Kraj: ČR - Středočeský
ransom píše:
Čemu říkáš stropní repráky? To je počínaje sdělovacími za pětikilo a konče třeba Sonance IS10 za osmdesát litrů pár.


Pro mne je to do 3000 Kč za kus. No právě na to se ptám. Co to vlastně dávají do podhledů obchodů a jak velkou ozvučnici to potřebuje na trochu basů. No a co třeba autorepro ? Budu si hrát. Jen jsem chtěl naznačit, že je to reálné, když už to nejde jinak či na sluchátka.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poslech v ložnici jakkoliv
PříspěvekNapsal: 25 led 2024 13:03 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11103
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Tak si pověs na strop bedny co už máš. Na zkoušku.
Za uvedené prachy nedostaneš nic než laciný vojeby, ať už instalační nebo autorepro. Jestli se ti některý z toho bude líbit, v pořádku. Ale to by sis musel vybírat sám, to ti asi nikdo nic konkrétního neporadí.

Jestli si chceš vyloženě hrát, klidně ti věnuju pár širokopásmových repráků. Můžeš si je vestavět do deskových ozvučnic a experimentovat. Akorát si myslím, že tu budeš blbě hledat někoho, kdo by se tomu s tebou věnoval.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poslech v ložnici jakkoliv
PříspěvekNapsal: 06 úno 2024 11:38 

Registrován: 18 lis 2022 13:10
Příspěvky: 61
Kraj: ČR - Středočeský
Opět poděkování Ransomovi za snahu. Stropní repra už netřeba. Deska 50x70 cm, zavěšená 120 cm od postele. 2x ARN 5604, zatím napřímo. Experimentováno s přidáním malých širokopásmových ARE přes kondenzátor 47 M. Na zesilovači lehce přidány basy. Vyhovuje mi to na večerní příposlech, překvapivě velmi. Na DIY zesilovači se mi to nepodařilo "ošidit", takže musím topit Marantzem PM 6007.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poslech v ložnici jakkoliv
PříspěvekNapsal: 27 úno 2024 15:49 

Registrován: 18 lis 2022 13:10
Příspěvky: 61
Kraj: ČR - Středočeský
Takhle to vypadá:


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group