Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 04:44


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: E.P. RS234d povrch
PříspěvekNapsal: 01 úno 2020 21:41 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
To jsou ty legendy, o kterých znalci vědí...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: E.P. RS234d povrch
PříspěvekNapsal: 01 úno 2020 22:18 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Tím "absurdní" jsem myslel celou tuhle situaci:
Koupit předražený vrak věci, která byla už ve své době ojebaná, a pokoušet se ho za cenu nesmyslných nákladů a nepřiměřené práce uvádět do původního, to jest nepoužitelného stavu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: E.P. RS234d povrch
PříspěvekNapsal: 02 úno 2020 10:22 

Registrován: 24 led 2020 12:07
Příspěvky: 24
Kraj: ČR - Jihočeský
Tak já od toho nečekám bůh ví co,beru to spíš jako dobovou relikvii.
Tak aby bylo nějaké resumé jak to dopadlo ;) .
Bedny jsem komplet odstrojil,plátno jenom odmastil a natáhl na ně samolepící tapetu. Tapeta má podobnej vzor jako originál plátno akorát je lesklá.
Ty ARV165 tam byly origo ale stejně jsem je přehodil za ARV081,kuchnul jsem je z RK3.1 co jsem tu měl.
Na lem ARZ4604 jsem chtěl dát takovou tu nasazovací těsnící gumu ale s ní se tam ty repráky nevejdou. A podle fotek z internetu jsem koukal že se s tou těsnící gumou asi ani nedodávali.
V jedné výhybce byl špatný jeden elyt před středovým repro jinak všechny měli kapacitu do plusu. I hovňáky byly ok,bez svodů. Ale stejně jsem kondíky spřeházel aby byla kapacita všude dodržena podle schéma.
Na spoje jsem natáhl těsnící molitanový pásek používaný na těsnění oken.
No a výsledek :) ?
Vzhled oproti stavu před je lepší o 100%,ale zvukově to výškuje,středuje ale pokud to má i basovat tak člověk musí přidat basy na zesilovači,holt to odpovídá tomu objemu. :lol:
Ještě dotaz,bude mít velký vliv,když bych tam místo těch ARN6604 s velkým vrchlíkem dal ARN664 staršího data s modrým košem? Prý je starší o dost lepší,ale jestli to zrovna v takový bedně bude vůbec poznat?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: E.P. RS234d povrch
PříspěvekNapsal: 02 úno 2020 10:31 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Nijakou diametrální změnu nečekej. Nějaký malý rozdíl tam bude, ale nic dramatickýho. Osobně bych se na to vykašlal. Ona ta absence basů není jen o objemu a basáku, ale i výhybce, které chybí korekce "bafflestepu".


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: E.P. RS234d povrch
PříspěvekNapsal: 02 úno 2020 10:50 

Registrován: 24 led 2020 12:07
Příspěvky: 24
Kraj: ČR - Jihočeský
Já jsem to tak nějak čekal že to žádnej extra rozdíl nebude.
Pokud nebudu línej,tak zkusím až budou obě bedny hotový dát do jedný bedny 6604 a do druhý 664. Ony taky ty 6604 jsou nepoužitý uloženky,kdežto ty 664 by byly z ARS825 kde už se něco nadřeli ještě na intru :D . Dokonce vydržely i Lm3886 hlasitostí až v limitací což muselo být minimálně okolo 60W. Odpálilo to akorát ARV161.
Holt jiné normy a jiné rezervy než dnes :D .


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: E.P. RS234d povrch
PříspěvekNapsal: 02 úno 2020 12:35 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Pokud bys šel na ten ARN664 s trvalým sinem o výkonu 60W, věř tomu, že dlouho nevydrží, protože cívka na papíře se neuchladí. ;)
ARV161 samozřejmě odešel proto, že ARS825 nemají normální výhybku. 8uF kondenzátor má nedostatečnou strmost. Ten výškáč s takovou "výhybkou" hraje od necelýho 1kHz v podstatě s plnou úrovní.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: E.P. RS234d povrch
PříspěvekNapsal: 02 úno 2020 13:59 

Registrován: 24 led 2020 12:07
Příspěvky: 24
Kraj: ČR - Jihočeský
Tak taky neříkám 60W sínus,to by určitě nedal. Těch 60W byly špičky v hudebním signálu. ;)
Edit
Tak vyzkoušeno s tím ARN664 a má to ještě víc středů. Takže tam zůstanou ty ARN6604. Jinak ty bedny i když jsou všechny kondíky vyměřený aby měli kapacitu podle schéma,tak mají strašně moc výšek. Teda alespoň pro moje uši. Takže na zesilovači basy plus,výšky mínus a pak se to dá poslouchat. ;)
Ale jako dobový doplněk k TW40 to vypadá hezky :D .


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group