Poslední návštěva: Právě je 29 dub 2024 22:25


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 204 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Stavba reprobedny se širokopásmy
PříspěvekNapsal: 11 srp 2010 20:27 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
To záleží jak ta trhlina vypadá. Dodej kvalitní foto.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba reprobedny se širokopásmy
PříspěvekNapsal: 12 srp 2010 09:45 

Registrován: 16 zář 2009 22:11
Příspěvky: 44
Tak takhle to vypadá


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba reprobedny se širokopásmy
PříspěvekNapsal: 12 srp 2010 19:10 
Uživatelský avatar

Registrován: 20 lis 2008 10:59
Příspěvky: 899
Kraj: SR - Košický
Pokiaľ to ide tak to narovnaj aby ta trhlina prišla k sebe a zlep to minimálnym potrebným množstvom disperzného lepidla. Najhoršie na tom je asi to že je to roztrhnuté cez záves tak treba byť veľmi opatrný (ak je to pri závese veľmi poškodené tak lep zo spodnej strany membrány trochou chemoprénu aby si to udržalo pružnosť). Podľa možnosti to nepodlepovať, aby sa nezmenila hmotnosť, resp vyváženie membrány.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba reprobedny se širokopásmy
PříspěvekNapsal: 14 srp 2010 20:22 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Asi tak. Závěs zkus předtím narovnat do co nejvíc původního tvaru, nech spoj a blízké okolí natáhnout silně rozředěným lepidlem Herkules a pak přímo spoj pomatlej neředěným lepidlem ale nedávej ho tam moc. Tak akorát. Ono se to celkem blbě popisuje.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba reprobedny se širokopásmy
PříspěvekNapsal: 06 pro 2010 11:21 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 říj 2009 11:12
Příspěvky: 828
Bydliště: Spišská Nová Ves
Kraj: SR - Košický
Prosím o radu .Zadovážil som si reproduktory ARZ 6604 .No neviem sa rozhodnúť či postaviť Voight pipe alebo Hornu.Mám na mysli tie návrhy ktoré sú v tejto téme na strane č. 2 .Ako veľký by mohol byť rozdiel v podaný nižších tonou podla použitia pri použití Voight pipe a Hronou ? Keď som dobre čítal tak Thales písal že ta horna vraj ide k 40 HZ ako je na tom voight pipe ? Dúfam že mi niekto odpíše :-)Taktiež som akosi nenašiel aká ma byť šírka tej 128cm vysokej horny.

Ešte jedna otázka viete niečo viac o Beyma 12ga50 ? Nejaké skúsenosti alebo vhodnost použitia na doma podobne ako arz ? Pýtam sa len zo zvedavosti.


Naposledy upravil mereksk dne 07 pro 2010 12:15, celkově upraveno 2

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba reprobedny se širokopásmy
PříspěvekNapsal: 07 pro 2010 12:08 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 říj 2009 11:12
Příspěvky: 828
Bydliště: Spišská Nová Ves
Kraj: SR - Košický
Tak ako nikto mi k tomu nič nenapíše ? Zrejme sa pýtam sprostosti no mal som v pláne viac otázok a mrzí ma že sa na tomto fóre nedozviem o tom viac.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba reprobedny se širokopásmy
PříspěvekNapsal: 07 pro 2010 13:51 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 18:57
Příspěvky: 639
Bydliště: Trenčín city, Slovakia
Kraj: SR - Trenčianský
Keby som vedel tak napíšem... Holt, niesú skúsenosti. Testuj, špekuľuj, vymýšľaj.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba reprobedny se širokopásmy
PříspěvekNapsal: 08 pro 2010 11:56 
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008 20:19
Příspěvky: 408
Bydliště: Horni Ujezd u Litomyšle
Kraj: ČR - Pardubický
mereksk píše:
Tak ako nikto mi k tomu nič nenapíše ? Zrejme sa pýtam sprostosti no mal som v pláne viac otázok a mrzí ma že sa na tomto fóre nedozviem o tom viac.

Hodne zajimave by mely sirokopasmove reproduktory hrat v rezonancni bedne,zrovna jedny stavim tak budu brzo moci poreferovat.Bedna ma telo castecne z brezove preklizky tloustky 18mm (predni deska,zadni deska,horni deska.Bocnice jsou z preklizky tloustky 3mm a jsou natvarovane viz obrazek.Telo bedny rezonuje podobne jako hudebni nastroj.Ty tvoje sirokopasmovy reproduktory by pouzit sly,ale Saba Greencone nebo Isophon ovale by byly lepsi...stejne casem zjistis,ze je potreba doplnit vyskacem...misto obrazku prikladam link...hodne stesti...
PS. mam vyrobeny sablony na frezovani tech preklizkovych tvaru,kdybys potreboval muzu vyrobit....
http://www.lencoheaven.net/forum/index. ... pic=1738.0


Naposledy upravil kudlibabka dne 08 pro 2010 12:22, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba reprobedny se širokopásmy
PříspěvekNapsal: 08 pro 2010 12:16 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 říj 2009 11:12
Příspěvky: 828
Bydliště: Spišská Nová Ves
Kraj: SR - Košický
Hm vyzerá to zaujímavo . Myslel som že rezonancie bedne sú nežiaduce..ARZ som kúpil práve kvôli tomu aby som si to vyskúšal a vypočul .Napadlo ma to keď som mal doma jedno staré (25r) gramorádio japonskej značky a boli k nemu bedničky zo širokopásmovými reproduktormi a prekvapilo ma ako pekne to zahralo stereo tak ma napadlo postaviť si niečo lepšie no finančne nenáročné a tak padla voľba na tie ARZ.Nechcem z nich vtrieskať basy ale keď je možnosť z nich dostať aj nižšie tóny tak prečo nie + Voight pipe alebo horna vyzerajú aj pekne .Čo sa týka výškového reproduktora tak ak budem cítiť potrebu ho tam dať tak ho dokúpim, tiež ak mi bude vadiť to že je na stredoch ten ARZ až príliš ukričaný tak dám aj ten filter čo tu prezentoval thales.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba reprobedny se širokopásmy
PříspěvekNapsal: 19 pro 2010 18:29 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 říj 2009 11:12
Příspěvky: 828
Bydliště: Spišská Nová Ves
Kraj: SR - Košický
V piatok mi dorazili domov ARZ6604 čakal ma menší šok lebo jeden nebol v 100% stave ale nieje to zlé dá sa to opraviť a na zvuku sa to neprejavuje .Mám ale jednu otázku pri návrhu ktorý som si urobil podla toho plánku na Hornu som to urobil tak aby šla dať dopredu tkanina a tak aby mi to na oko vyhovovalo, no bočne dosky by takto prečnievali asi 15 mm pred prednú stenu. Otázka je nebude to robiť šarapatu v smerovosti ? Posielam foto toho ako to mám v pláne (pohlaď z hora ) + posielam vizualizáciu Horny a Voight pipe.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba reprobedny se širokopásmy
PříspěvekNapsal: 21 pro 2011 14:57 

Registrován: 12 úno 2010 18:12
Příspěvky: 405
Bydliště: Frýdlant, ten v Čechách
Kraj: ČR - Liberecký
Pánové, dnes jsem byl na stránkách ESAP elektro, vypadá to že ARZ je zase v nabídce.
Tak uvidím, jak se mi bude chtít.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba reprobedny se širokopásmy
PříspěvekNapsal: 21 pro 2011 19:16 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Otázka je jestli někdo bude ještě něco takového stavět s jedinými českými širokopásmovými reproduktory - dokud ještě jsou. Mě by docela zajímalo vyzkoušet si něco s karsonovou exponenciální štěrbinou kvůli rezonančním módům, ale vzhledem k tomu že širokáče už nejsou oblastí která by mě aktuálně nějak brala tak nic stavět nebudu. Nehrál si s tím někdo - třeba Kudlibabka?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba reprobedny se širokopásmy
PříspěvekNapsal: 21 pro 2011 21:57 

Registrován: 12 úno 2010 18:12
Příspěvky: 405
Bydliště: Frýdlant, ten v Čechách
Kraj: ČR - Liberecký
Já to asi zkusím - včetně filtru, jehož schéma jsi sem do tohoto vlákna někam dal.
Esap je nástupce TVM, snad obnovují výrobu, některé repro budou inovované, třeba polypropylenové membrány namísto papírových, tak snad... to dopadne.
http://www.esapvm.cz/
Prý i opravují starší kousky TVM...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba reprobedny se širokopásmy
PříspěvekNapsal: 22 pro 2011 00:08 
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008 20:19
Příspěvky: 408
Bydliště: Horni Ujezd u Litomyšle
Kraj: ČR - Pardubický
2Thales:protoze moje novy fullrange menice hrajou v OB cim dal lip,asi bude opravdu potreba tech cca 500hod,nechce se mi zabyvat stavbou slozitych beden ....zustanu u OB,no ale vzhledem k tomu,ze mam sablony na rezonancni kabinety,jsem trochu na vazkach jestli v nich jeste ty Betsy nevyzkouset...pokud by se mi to nelibilo,mohl bych nam dat greencone a prodat...kamarad pro ktereho jsem ty minuly rezonanty stavel je velice spokojenej,libi se mu rychle basy a detailni podani...posloucha na tom i metal....


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba reprobedny se širokopásmy
PříspěvekNapsal: 22 pro 2011 00:20 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Zatím mi to přijde jako jedna paní povídala protože o žádném obnovení výroby (hmatatelném) nic nevím. Jsou tu lidé kteří ví víc ale to by museli chtít mluvit.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba reprobedny se širokopásmy
PříspěvekNapsal: 04 dub 2015 20:40 

Registrován: 16 úno 2015 17:06
Příspěvky: 21
Kraj: SR - Trnavský
Zdravím

Idem trochu "oprášiť" túto tému. Síce som tu už na tomto fóre sem-tam niečo napísal (čo a ako by som chcel - stále som špekuloval), ale teraz, aspoň dúfam, mám vďaka tomuto fóru akú-takú predstavu čo by bolo pre mňa na začiatok dobré. Našiel som niečo čo ma zaujalo http://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=6528 , ale vzhľadom na to, že som úplný začiatočník čo sa repro týka, som sa rozhodol urobiť ozvučnicu uzatvorenú. Rozhodol som sa postaviť si ozvučnice z 25mm drevotriesky s vnútornými rozmermi 200x300x1000mm - cca 55 litrov. (Odsimuloval som si reproduktor Visaton BG20 aj na vačšie objemy, ale nad tých cca 55 litrov už "basy" neúmerne stúpajú s objemom, takže zostávam u 55 litrov). + RLC filter na úpravu frekvenčného pásma.

.....ak by mal k tomuto "projektu" niekto nejaké rady alebo pripomienky, budem len rád.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba reprobedny se širokopásmy
PříspěvekNapsal: 04 dub 2015 22:44 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11105
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Tak pokud jsi začátečník, nesnaž se něco měnit na dobře odladěném projektu. Pokud to autorovi vyšlo správně v basreflexu, pak to ve stejně velké uzavřence nebude fungovat tak jak má.

Při simulaci není dobré vycházet z katalogových údajů, ale odměřit si reálné TS parametry reálných kusů. A pokud jsi něco simuloval, dej sem nějaké obrázky, jinak není o čem se bavit. "Basy stoupající a objemem" se mi nějak nedaří rozluštit.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba reprobedny se širokopásmy
PříspěvekNapsal: 05 dub 2015 00:10 
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008 20:19
Příspěvky: 408
Bydliště: Horni Ujezd u Litomyšle
Kraj: ČR - Pardubický
ja bedny s BG20 stavel,nehraje to zle,ale na muj vkus nemaji tyhle repraky tak lahudkovy prednes v oblasti stredu a vyssich stredu jako treba L.Cao (hodne je to poznat na klaviru)...nadruhou stranu jsou celkem levny...urcite by stalo za to zkusit udelat jinej filtr nez je uvedeno v tom linku,ja ho zkousel a moc mi to nesedelo...pred nedavnem mi Jarous delal navrh filtru pro L.Cao 8´´ alnico,hraje to ted o fous lip nez s filtrem navrzenym od vyrobce...ja osobne uprednostnuju fullrange v otevreny ozvucnici,doplneny basakem...zaprve to ma pro mne prijemnejsi basy,zadruhy pri vhodnym umisteni naprosto fenomenalni podani prostoru a velmi zivy prednes..


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba reprobedny se širokopásmy
PříspěvekNapsal: 05 dub 2015 16:40 

Registrován: 16 úno 2015 17:06
Příspěvky: 21
Kraj: SR - Trnavský
Zdravím

Najskôr som špekuloval, či urobiť presne to čo pán Jarous. Ale stále tu čítam, že basreflex je komplikovanejší a problematickejší, tak som sa rozhodol pre uzatvorenú ozvučnicu, lebo údajne na nej sa toho toľko pokaziť nedá. A ten filter čo tam použil, má upravovať frekvenčnú charakteristiku štýlom, že najväčší útlm by mal mať cca na frekvencii 3KHz, tam kde je ucho najcitlivejšie a reproduktor má hrb v charakteristike. Inak aj pán Jarous tuším spomínal, že by sa dal navrhnúť ešte lepší filter, ale to možno budem riešiť až potom.

Mám v pláne postupovať asi takto. Najskôr kúpim repro, potom ho osadím do OB - vcelku ma zaujali aj tieto typy ozvučníc. napr http://wildburroaudio.com/projects.php No a budem špekulovať. Aj tak sa údajne majú reprá pár desiatok hodín "vyhrať". Medzičasom postavím ozvučnicu a budem porovnávať .....a zasa špekulovať.

...... a s tou simuláciou a "litrami a basmi" som to myslel tak, že pri cca 50-60 litrami už nieje na charakteristike hrb a so zväčšovaním objemu už charakteristika na frekvenciách do 100Hz stúpa minimálne.
(Inak neviem či to s tou simuláciou robím správne, ale keď som to počítal podľa knihy Reproduktory a reprosoustavy, tak mi to vychádzalo zhruba tak isto. Parametre so zadával tie čo sú na stránke Visatonu .....snáď správne.)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba reprobedny se širokopásmy
PříspěvekNapsal: 05 dub 2015 20:51 

Registrován: 16 úno 2015 17:06
Příspěvky: 21
Kraj: SR - Trnavský
......dal som sem aj tú simuláciu, len nedá sa tu dať print screen.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 204 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group