Poslední návštěva: Právě je 05 kvě 2024 21:05


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Reprosoustava 1PF 068 29
PříspěvekNapsal: 10 srp 2010 15:49 

Registrován: 06 dub 2010 17:02
Příspěvky: 23
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Zdravím Vás,
dostal jsem tyto repro a protože jsou přímo v ukázkově perfektním stavu,chci si je zachovat a občas si na ně, aby jen neležely ve skříni i zahrát. Na první poslech hrají velice hezky a čistě, ale
při porovnávání s modernějšími dvoupásmy se mi jejich zvuk jevil trochu jako zastřený a méně
"živý". Po rozmontování jsem zjistil, že pro stř. a horní kmitočty je použit širokopásmový repro
oddělený kondem.
Nedalo by se je upravi tak , aby se takříkajíc trochu "probudily" při zachování blubokotónových repro?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava 1PF 068 29
PříspěvekNapsal: 10 srp 2010 15:59 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Malinko tomu může na výškách pomoci novej kondenzátor. Viz. výpovědi těch, kteří mají zrepasované výhybky. Ale zase tak obrovský skok ve zvuku to není.

Měl by tam být 20uF kondenzátor. Je také možné, že ti schází ve zvuku vysoké tóny, to je dáno absencí výškáče. To širokopásmo ARE467 nedokáže zahrát tak vysoko, jak běžné vysokotonové reproduktory. Má udáváno rozsah 110-15 000Hz, ale dle mě už na 15kHz má znatelně nižší citlivost.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava 1PF 068 29
PříspěvekNapsal: 10 srp 2010 19:01 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5320
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Pomohla by náhrada širokáče výškáčem, třeba ARV 161 ale už to pak nebude origo bedna.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava 1PF 068 29
PříspěvekNapsal: 10 srp 2010 22:20 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 18:57
Příspěvky: 639
Bydliště: Trenčín city, Slovakia
Kraj: SR - Trenčianský
Pomôže tam dať plnohodnotnú výhybku ako je v 1PF 068 88. Tie hrajú lepšie, a tie výšky vzhľadom na to čo to je paráda... Supertweeter ale nezaškodí.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava 1PF 068 29
PříspěvekNapsal: 11 srp 2010 11:32 
Řádný člen

Registrován: 02 říj 2008 10:11
Příspěvky: 1267
Kraj: SR - Bratislavský
Nové kondenzátory im na výškach nepochybne pomôžu. Je jasné, že tie pôvodné elektrolyty po 40 rokoch už doslúžili. Lenže 20 uF kondenzátory dnes nie sú, takže do úvahy prichádza použiť buď 22 uF alebo 2 x 10 uF paralelne. Samozrejme typ MKT.

ARE 4xx zvládajú 15 000 Hz bez najmenších problémov a ako som už veľakrát spomínal, obzvlášť tie staršie s bielym košom, ktoré boli osádzané aj v týchto 1PF-kách. Aj keď je pravda, že ich prejav nie je taký ušušťaný a usyčaný ako trebárs u ARV 161. Kto je zvyknutý napríkald na ne, môže spočiatku pociťovať nedostatok výšok. U týchto sústav je totiž kladený dôraz na kvalitný prejav stredného pásma a kvalitný priestorový stereoefekt. A prirodzene, ARZ 669 sa postará aj o solídny basový základ.

1PF 068 88 je pokiaľ si dobre spomínam 8Ω.

_________________
http://www.tesla-archiv.estranky.sk/


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava 1PF 068 29
PříspěvekNapsal: 11 srp 2010 12:13 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Jeden kvalitní 10M 160VAC/250VDC kondenzátor stojí okolo 60Kč / kus. http://www.reproobchod.cz/kondenzatory-a903


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava 1PF 068 29
PříspěvekNapsal: 11 srp 2010 16:43 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 18:57
Příspěvky: 639
Bydliště: Trenčín city, Slovakia
Kraj: SR - Trenčianský
Ciplox, jo, sú 8ohm, ale tá 6/18dB vexla s utlmením stredov je fakt lepšia ako jeden kondík.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava 1PF 068 29
PříspěvekNapsal: 11 srp 2010 17:06 
Řádný člen

Registrován: 02 říj 2008 10:11
Příspěvky: 1267
Kraj: SR - Bratislavský
Dalo by sa to aj tak, po prerátaní do 4Ω verzie, len škoda, že ani tá 88 tu ešte furt nie je v galérii :( ...

_________________
http://www.tesla-archiv.estranky.sk/


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava 1PF 068 29
PříspěvekNapsal: 11 srp 2010 20:24 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
V galerii není mraky věcí protože mi Lukyss řekl že do doby než bude nová Reprománia je zcela zbytečné cokoliv přidávat i když mi na to právo dal. Jinak dle mého osobního názoru tyhle staré ARe velice zkreslují díky použitému materiálu membrány takže maskují detaily a vnáší do zvuku silné zabarvení těchto papírových membrán. ARE4604 jsou na tom čistě subjektivně o dost lépe a nahradit jimi původní ARE467 a doplnit o kvalitnější výhybku by šlo. Bohužel ta co z toho zapojení vykreslil Martínekk a já to pak překreslil do nějaké rozumnější podoby je 8ohm. Není sice dokonalá a já mám do budoucna v plánu spáchat lepší ale to bude kdo ví kdy a ta vykreslená je určo lepší než ta co tam je. Takže jedině vyměnit i basák za 8ohm verzi, eventuálně by šlo za cenu drobné nedobovosti vyměnit ty ARZ za ARN668 což by vzhledem k tomu že většinu středů obstarává ten širokáč nemělo mít negativní vliv na zvuk.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava 1PF 068 29
PříspěvekNapsal: 12 srp 2010 09:15 
Řádný člen

Registrován: 02 říj 2008 10:11
Příspěvky: 1267
Kraj: SR - Bratislavský
To s tými novšími vs. staršími ARE je naozaj subjektívny dojem a vieme, že môj názor je opačný.

Ja by som nad tým vôbec nešpekuloval a už vôbec by som tie sústavy neprznil výmenou reprákov, ale zohnal dva 22 uF MKT kondíky, pripájkoval ich namiesto tých starých elytov a hral...

Radonek, ak by sa dalo, potešilo by ma foto. Ony sa totiž vyrábali s rôznym dyhovaním, vzorom, atď., tak by ma zaujímalo, aké máš Ty. A zvlášť, ak sú úplne zachovalé. Môžeš odfotiť?

_________________
http://www.tesla-archiv.estranky.sk/


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava 1PF 068 29
PříspěvekNapsal: 12 srp 2010 19:09 

Registrován: 06 dub 2010 17:02
Příspěvky: 23
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Tak tady jsou.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava 1PF 068 29
PříspěvekNapsal: 12 srp 2010 19:10 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
jedním slovem WAU


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava 1PF 068 29
PříspěvekNapsal: 13 srp 2010 09:48 
Řádný člen

Registrován: 02 říj 2008 10:11
Příspěvky: 1267
Kraj: SR - Bratislavský
:shock: No na to, že majú prinajmenšom 40 rokov, tak sú neuveriteľne zachovalé. Len sa mi zdá, že to nie sú 29, ale 19. Pretože 29 sú väčšie, hlavne omnoho hlbšie - takmer tak hlboké, ako vysoké. Osadenstvo v 19 je to isté ako v 29 (ARZ 669 + ARE 467), akurát kondík je 16 uF.

_________________
http://www.tesla-archiv.estranky.sk/


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava 1PF 068 29
PříspěvekNapsal: 13 srp 2010 15:03 

Registrován: 06 dub 2010 17:02
Příspěvky: 23
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Tyhle repro jsou součástí radiopřijímače Stereodirigent a dostal jsem to vše jako komplet od
prvního majitele a i to rádio je zcela funkční.
Označení 1PF 068 29 mají obě dvě vzadu na papírových štítcích a v obou je 20uF kond.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava 1PF 068 29
PříspěvekNapsal: 14 srp 2010 18:47 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Mě se hlavně líbí ta látka vepředu. Top co dávali na bedny ve ValMezu (ta kostkovaná) to je něco strašnýho. Když jí pak nahradili černou tak to bylo velké plus. Ale tahle látka je velmi pěkná. Mám jí také na svých 25WS/D-2 a vůbec to není ostuda v současném bytě. Celkově velmi pěkné a zachovalé bedny. opět bych rád dostal do pazour na pořízení vlastních fotek i když ty tvé na rozdíl od jiných vůbec nejsou špatné.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava 1PF 068 29
PříspěvekNapsal: 15 srp 2010 01:16 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5320
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
jistě víš, že nějaké "hezké" a "ošklivé" jsou subjektivní záležitosti.
Já zase považuji černošedou kostičkovanou tkaninu z ValMezu za nejhečí, co se kdy na repráky dávalo a velmi nelibě nesu, že nemůžu sehnat dva dostatečně velké kusy na potažení sítěk na ARS 1058.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava 1PF 068 29
PříspěvekNapsal: 15 srp 2010 02:24 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Vím. Pro mě je tu subjektivně ošklivé ale víš co - každý jsme cáknutý něčím jiným ;)
Chceš říci že ta kostkovaná je hezčí než ta co je tady na fotkách?

Já hlavně přemýšlím jak tu látku co je tady na fotkách vyčistit a nezmrvit. Nejšetrnější mi přijde vzít to šamponem nebo nějakým šetrným mýdlovým přípravkem v mírně vlažné vodě ale otázka je do jaké míry by to bylo účinné a do jaké míry by se tomu něco stalo.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava 1PF 068 29
PříspěvekNapsal: 15 srp 2010 20:28 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5320
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Jo, pro mě ja ta kostkovaná řádově hezčí než ta na tomhle.
Vyčistit se to dá praním v mýdlové vodě, hlavně nesmí být horká, aby se to nesrazilo, jinak jsou ty tkaniny docela odolné.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava 1PF 068 29
PříspěvekNapsal: 16 srp 2010 11:59 
Řádný člen

Registrován: 02 říj 2008 10:11
Příspěvky: 1267
Kraj: SR - Bratislavský
Radonek: To je potom veľmi zaujímavé, lebo k Stereodirigentu sa dávali menšie 19, väčšie 29 sa dávali k Prelúdiu. A toto sú rozmermi jednoznačne 19.

Tie 20 uF kondenzátory odporúčam vymeniť nielen preto, že sú to 40 ročné elyty, ale hlavne by bolo treba znížiť ich hodnotu. Lukyss má v ponuke 15 uF a 18 uF, takže ak by si to chcel mať celkom presne, daj tam 15 + 1 uF. Alebo aj tých 18 by sa ešte možno dalo. Lebo s 20 uF (pritom kto vie, aká je po tých rokoch skutočná kapacita, zrejme ešte väčšia) musia tie ARE hrať až príliš razantne a to je možno aj dôvod, prečo sa Ti zdá pomenej výšok. Výsledný prejav je príliš prestredovaný. Do týchto menších bední naozaj netreba až 20 uF. Predpokladám, že tie pôvodné kondy by mohli byť nejako podobne v takýchto držiakoch:
Příloha:
1PF06829_7.jpg

Tie držiaky, ak tam sú, už asi po výmene kondov moc nevyužiješ. Keď ich dáš dolu, nezabudni zapchať tie dierky po šróboch, aby cez ne 'nefúkalo'.
Takáto menšia úprava sa Ti oplatí. Tieto bedne krásne zachovalé a k nim dokonca funkčný Stereodirigent - to je unikát. Budeš mať na čo byť pyšný.

K tým látkam: mne sa páči akákoľvek kockovaná, či už valmezácka alebo bratislavská, to už proste k tým našim Teslám patrí. Túto som mal tiež a je krásna, aj keď na fotke to tak nevynikne. Čierna je príliš fádna a tiež ma mrzí, že žiadna taká kockovaná nie je dostať.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
http://www.tesla-archiv.estranky.sk/


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava 1PF 068 29
PříspěvekNapsal: 16 srp 2010 17:15 
Řádný člen

Registrován: 02 říj 2008 10:11
Příspěvky: 1267
Kraj: SR - Bratislavský
... ešte pre úplnosť - tu je 29, zhodou okolností s tým istým vzorom :) . Z proporcií prednej steny je hneď vidieť, že je to rozdiel.
Příloha:
1PF06829_15.jpg

/Inak nie je mi celkom jasné, ako sa na tie Tvoje dostal iný štítok. Možno tak, že výsledné parametre (impedancia, príkon, ...) sú u oboch typov rovnaké, tak aký štítok mali, taký dali.../


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
http://www.tesla-archiv.estranky.sk/


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group