Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 09:05


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nový notebook pre 25r. dcéru - poraďte
PříspěvekNapsal: 14 kvě 2020 18:54 

Registrován: 14 bře 2010 18:20
Příspěvky: 253
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Rozdíl mezi AMD a Intel u notebooků je hlavně ve výkonu integrované grafiky. AMD Vega je rychlejší než UHD Intelu. Já nejsem moc příznivec velkých notebooků. Pokud na tom seriozně pracuje, tak k tomu stejně přijde 24+ FHD nebo 27+ QHD a normální klávesnice a myš. 15,6 byl standard kdysi, dnes je pro pracovní notebook standard 14, nyní píšu z 13,3 Yoga c640-13iml (kdyby byla s AMD, tak jí vezmu s ním, ale nemají, takže základní i3) a řada kolegů včetně bývalého generálního ředitele chodí s 12,5.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový notebook pre 25r. dcéru - poraďte
PříspěvekNapsal: 14 kvě 2020 21:52 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Souhlasím, také jsem na práci vybral něco jako 13". Protože to je jediná šance, jak si ho ssebou vemu "co nejčastěji". Větší prkna zůstanou doma...

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový notebook pre 25r. dcéru - poraďte
PříspěvekNapsal: 14 kvě 2020 22:53 
Uživatelský avatar

Registrován: 08 pro 2019 14:33
Příspěvky: 128
Bydliště: území Chrámu chmele a piva
Kraj: ČR - Ústecký
1. Notebook není primárně určen na hry ale je to přenosný stroj. Je lepší vyhnout se dedikované grafické kartě, která může být zdrojem budoucích problémů a zvyšuje spotřebu, a volit integrovanou.
2. Intel má integrované grafické karty slabší, než nové procesory AMD Ryzen, takže to výrobci dohání slabší dedikovanou, která není o moc silnější, než Vega 8 u Ryzenu.
3. Acer byl v levnějších řadách notebooků dříve krám, to ale v současné době neplatí a jeho firemní servis v Brně pro EU je jeden z nejlepších.
4. Intel těžce zaspal a AMD ho dneska válcuje. Navíc u Intelu se po průšvihu s Meltdown a Spectre stále objevují další a další zranitelnosti, takže osobně bych jejich CPU nechtěl a bral modernější Ryzen.
5. Nekupovat levné řady HP. HP má občas díky modifikaci jejich ovladačů problémy s velkými aktualizacemi W10.
6. Nevím, jak levné Lenovo, ale dříve u jejich prémiových řad zřejmě těžili z pozůstatků IBM. Na servis to posílají snad někam do Polska. Osvědčená značka je Dell a mám i dobrou zkušenost s Asusem.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový notebook pre 25r. dcéru - poraďte
PříspěvekNapsal: 18 kvě 2020 13:27 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
6) Nevím, jak levné Lenovo, já jdu už léta v těch dražších a malých (řada X, předtím T) a spokojenost naprostá. Servis jsem posledních 20 let nepotřeboval, tak jsem to neřešil. Myš mám u sebe vždycky a kromě toho mám vždycky poruce, jako správný staromilec, mobil Blackberry s QWERTY a jablečnej tablet s klávesnicí.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový notebook pre 25r. dcéru - poraďte
PříspěvekNapsal: 18 kvě 2020 19:06 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
sto lidí, sto názorů.
Lenovo V... jsem kupoval loni, raděj jsem je rozdal holce, je to plastová hrůza, na které už odešla část klávesnice.
Používám momentálně bazarovej DELL s kovovým rámem, sice těžší, ale nemám strach, že tlakem malíčku zezadu na kryt displeje tento praskne (lenovo V...). M2 SSD nejlépe nvme je základ pro použití jakýhokoliv PC, další disk už ani nikde nemám, jenom jednou měsíčně zálohuju na přenosnej disk, a za 10 let používání ssd mě nikdy žádnej nevypekl (musím zaklepat na dřevo)
Takovej dell v novotě stojí přes 30kKč, lenovo V... se dá pořídit za polovinu...
A diskuze o nejhorším viru od microsoftu je zbytečná, byl jsem přinucen zprovoznit novej pc s tímhle, a po čtvrt hodině hlášky "chvilku počkejte" jsem uvažoval o mechanické destrukci toho zařízení...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group