Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 23:44


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Orange Pi PC s KODI, aku zvukovku k tomu?
PříspěvekNapsal: 01 říj 2017 17:04 
Řádný člen

Registrován: 08 črc 2009 14:08
Příspěvky: 625
Bydliště: Košice
Kraj: SR - Košický
Mam v htpc pico psu 160w, k tomu zdroj 12V a 5A. Viem je to malo a chcelo by to aspon 12A zdroj, ale moze sa mi kvoli tym 5A samovolne vypinat pc?
Kodl suhlas, ale htpc je z toho "co dom dal" k tomu pico psu, 32gb ssd. A vacsinou v mini MB s integrovanym cpu chyba pci a ten kvoli maudio potrebujem...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orange Pi PC s KODI, aku zvukovku k tomu?
PříspěvekNapsal: 01 říj 2017 21:28 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
A co takhle nějakou jinou zvukovku, dneska jich je do USB mrak - zrovna hraju na linuxu přes creativ X-fi ...
Jinak Pico PSU ještě občas používám, po cca třech letech provozu "odešel" značkovej 12V adaptér FSP, a to tak, že PC se jenom restartoval, ani nenaběhl. Při měření a zatěžování dal normálně 5A při poklesu napětí na 11.6V (asi úbytek na tom tenkým drátku ke konektoru). Výměna adaptéru za "pravou čínu" vyřešila vše. Někdy odejdou blokovací kondenzátory v PICO PSU, starší varianty byly s klasickejma elektrolytama, já už mám verzi s keramickejma a tatalovejma kondenzátorama.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orange Pi PC s KODI, aku zvukovku k tomu?
PříspěvekNapsal: 12 lis 2017 15:52 
Řádný člen

Registrován: 08 črc 2009 14:08
Příspěvky: 625
Bydliště: Košice
Kraj: SR - Košický
Keďže OPIPC ide s KODI ako namydlený blesk, je mi ľúto ho len tak hodiť do šuplíka. A komunikácia s inžiniermi z chiny nikam nevedie (I2S jednoducho nevedia spojazdniť) tak preto otázka:
Akú USB zvukovku z pohľadu kvality výstupu by ste mi z aliexpressu poradili?
Externú zatiaľ neriešim. Díky


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orange Pi PC s KODI, aku zvukovku k tomu?
PříspěvekNapsal: 13 lis 2017 14:48 

Registrován: 19 črc 2014 19:40
Příspěvky: 23
Kraj: SR - Bratislavský
Na akom OS (image) používaš Kodi? Tiež sa snažím rozbehať HTPC + server v jednom. http://www.retrorangepi.org aj celkom funguje, akurát starší kernel mi robí problém s USB DVB-T.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orange Pi PC s KODI, aku zvukovku k tomu?
PříspěvekNapsal: 14 lis 2017 20:36 
Řádný člen

Registrován: 08 črc 2009 14:08
Příspěvky: 625
Bydliště: Košice
Kraj: SR - Košický
Skúšal som posledné Openelec a Librelec, ani na jednom z nich sa mi nepodarilo rozchodiť túto zvukovku ( https://www.aliexpress.com/item/I2S-HiF ... 0.0.Je2jAH ), napriek tomu, žeby mala byť s OPI kompatibilná. Číňania ma okašlali, pred kúpou sľubovali podporu, po kúpe napísali, že I2S túto zvukovku nepodporuje...
Nevieš mi s tou zvukovkou pomôcť? V mojom príspevku v tomto vlákne z dňa "26. zář. 2017 13:15" je rozpísaný celý postup, ale ja to nezvládnem. Linux neovládam a mám hrozne málo času (opravujem dom pre rodinu...)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orange Pi PC s KODI, aku zvukovku k tomu?
PříspěvekNapsal: 28 lis 2017 11:16 

Registrován: 19 črc 2014 19:40
Příspěvky: 23
Kraj: SR - Bratislavský
Z toho co som narychlo vygooglil vyzerá, ze to vyriesili tu: http://www.orangepi.org/orangepibbsen/f ... ra=&page=1 pre OpenElec. Inac s I2S mám nulové skusenosti, preto ti zial ovela viac pomoct neviem.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group