Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 09:32


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zkušenost s TVM Acoustics Valašské Meziříčí
PříspěvekNapsal: 03 lis 2008 13:01 

Registrován: 03 lis 2008 11:56
Příspěvky: 5
Dobrý den všem,

Rád bych se podělil s ostatními se svojí zkušeností. Pokud to sem podle moderátorů nepatří omlouvám se a můj příspěvek smažte.

Problém jako normálně u mailů začíná dole :-)))

Další odpověď nepřišla, pokud přijde, rád ji zveřejním.

Hezký den. D.


Toto je potvrzení vámi odeslané zprávy
"TVM prodej tuzemsko" <prodej.tuzemsko@tvm-valmez.cz> v 3.11.2008 10:41

Toto potvrzení ověřuje, že zpráva byla zobrazena na počítači příjemce v 3.11.2008 10:51


Pane Škrlo,

kde berete tu drzost posuzovat mé technické vzdělání... To není o mé nízké technické znalosti, ale o Vašem laxním přístupu k odpovědi pro zákazníka. Popsal jsem problém a vy jste mi odpověděl nesmysl, a ještě nemáte dost slušnosti se omluvit a místo toho mne takto odepíšete.
O žádných jiných výrobcích jsem neuvažoval, jen jsem uvedl současný stav. Ale poohlédnu se jinde když tuzemský výrobce má takové odborníky

Nikdy opakuji NIKDY se na Vás a firmu TVM Acoustics, kde Vy obchodujete, již neobrátím a naši komunikaci v plném rozsahu pro Vaší reklamu zveřejním na internetu.

Pěkný den pane prodejče.

D.V. Pha

----- Původní zpráva -----
Od: TVM prodej tuzemsko
Komu: D.
Odesláno: 3. listopadu 2008 8:15
Předmět: Re: Zpráva z TVM Acoustics, Valašské Meziříčí

Dobrý den pane V.
je samozřejmostí, že naše reproduktory nejsou většinou rozměrově totožné s reproduktory jiných výrobců. Pokud bych tušil, že Vaše technické znalosti jsou na tak nízké úrovni, tak bych Vás určitě na rozměrovou neshodu upozornil. Doporučuji řešit konstrukční úpravou ozvučnice (např. vyvložkování otvoru ). Konzultujte prosím s odbornou stolařskou firmou.

Škrla Lubomír
prodejní oddělení
TVM, spol. s r.o.
Tel: +420 571 673 255
Fax: + 420 571 611 350
e-mail: l.skrla@tvm-valmez.cz


----- Original Message -----
From: D.
To: TVM prodej tuzemsko
Sent: Sunday, November 02, 2008 3:46 PM
Subject: Re: Zpráva z TVM Acoustics, Valašské Meziříčí

Tak Vám pěkně děkuju za radu pane Škrlo.... A jak do díry 233mm dám reprák o max. rozměru 226mm ???? Bohužel jsem přehlédl v katalogovém listu výkresovou dokumetaci... Není nad odbornou radu....

Ještě jednou Vám děkuji

S pozdravem
D.V.


------------ Původní zpráva ------------
Od: TVM prodej tuzemsko <prodej.tuzemsko@tvm-valmez.cz>
Předmět: Re: Zpráva z TVM Acoustics, Valašské Meziříčí
Datum: 31.10.2008 10:47:20
---------------------------------------------
Souhlasím s výběrem vhodného typu reproduktoru.

Škrla Lubomír
prodejní oddělení

TVM, spol. s r.o.
Tel: +420 571 673 255
Fax: + 420 571 611 350
e-mail: l.skrla@tvm-valmez.cz


----- Original Message -----
From: "D.
To: <prodej.tuzemsko@tvm-valmez.cz>
Sent: Friday, October 31, 2008 10:18 AM
Subject: Zpráva z TVM Acoustics, Valašské Meziříčí

> Od: D.V.
> ----------------
> Dobrý den,
> prosím Vás o radu. Potřeboval bych v reprosoustavě Videoton DC 2580 výkon
> 60(80)W;frekvence 40-20 000 Hz; rozm.:V-650, Š-350, H-240 mm vyměnit oba
> hlubokotónové reproduktory. Otvor má průměr 233 mm, stavební hloubka je
> 200
> mm.
>
> Prosím poraďte mi, které reproduktory z vaší nabídky by byly nejvhodnější.
> Cenová úroveň 300-700 Kč.
>
> Domnívám se, že možná typ ARN-226-07/8 pokud by průměr vámi vybraného
> reproduktoru byl větší (a vešel by se do skříně, max. průměr při vrchní
> montáži 325 mm), nevadilo by mi to otvor zvětším. Originální krycí
> plastový
> rámeček má vnitřní rozměr 235 mm. Na tom ale nakonec netrvám.

>
> Děkuji za odpověď a přeji hezký den
> S pozdravem D.V.

> Datum a čas: Fri Oct 31 2008 10:18:52 CET


Naposledy upravil David55 dne 24 dub 2010 19:28, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost s TVM Acoustics Valašské Meziříčí
PříspěvekNapsal: 03 lis 2008 13:44 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
To je chování jednotlivce, a s produkty TVM to nemá moc společného. Podívej, to je prodejce reproduktorů, nikoli rádce pro stavbu reprosoustav. Jeho vystupování bude škodit jen a pouze jemu, a tak nemá snad ani cenu se moc rozčilovat. Je to typické jednání pro české obchodníky, a když narazím na někoho slušného a zainteresovaného, tak to považuji za výjímku. Celkově služby v ČR jsou na dost nízké úrovni.

//řekl bych, že ten člověk má plné ruce jiné bezúčelné práce, kterou ale musí udělat aby měl splníno. Jeho jednání je ale jasný, a netřeba ho dál rozebírat.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost s TVM Acoustics Valašské Meziříčí
PříspěvekNapsal: 03 lis 2008 13:56 

Registrován: 03 lis 2008 11:56
Příspěvky: 5
Souhlasím naprosto s každým slovem :roll: já se nerozčiluji, jen kontatuji, ale je hloupé když někdo žádá radu, dostane nakonec vynadáno :-))) A propo neví tu někdo o basáku který by se tam vešel - díra 233 mm (bez přispění odborné stolařské firmy - rád bych věděl kolik by si za to řekli :P D.


Naposledy upravil David55 dne 24 dub 2010 19:29, celkově upraveno 2

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost s TVM Acoustics Valašské Meziříčí
PříspěvekNapsal: 03 lis 2008 14:29 
Uživatelský avatar

Registrován: 03 lis 2008 08:35
Příspěvky: 750
Bydliště: Havířov
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Do díry 233mm by mě napadl tak akorát starý ARN 73x, který zas nedá těch 60W... TVM jinak něco mezi ARN 226 a ARN 312 nic nevyrábí, ty potřebuješ 10"... a co třeba Tonsil, ten má v sortimentu reprák o průměru 25 cm...

_________________
Zesy: Proton AA-1150+P-1100, Dual CV 1462, NAD 912, Transiwatty
Bedny: VA Bear Towers, [ARS 844, 1058, 821], RRR S-30B, RFT B3010
Suby: ARN 312, ARN 930
Ostatní: Denon DVD 3910, TU-1500AE, DCD 715, DRM 540, Dual CT 1462


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost s TVM Acoustics Valašské Meziříčí
PříspěvekNapsal: 03 lis 2008 14:58 

Registrován: 03 lis 2008 11:56
Příspěvky: 5
Dík za typ zkusím se kounout na netu jestli něco objevím :-))) D.


Naposledy upravil David55 dne 24 dub 2010 19:30, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost s TVM Acoustics Valašské Meziříčí
PříspěvekNapsal: 04 lis 2008 03:55 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Odpověď kterou si dostal z TVM je pravdivá (pravdu máte v podstatě oba). On předpokládal že dojde k mechanické úpravě bedny a pak by byl objem pro reproduktor typu ARN226 vyhovující (cca 34 litrů) a ty si předpokládal že pokud tam budou mechanické neshody tak tě na to přinejmenším upozorní. Co si ale nikdy neměl dovolit je psát o tvé nízké úrovni. Tohle je k zákazníkovi (pokud to není nějaký dement) opravdu nepřípustné! Je tu sice nějaký předpoklad že člověk který se pouští do něčeho takového by měl vědět co dělá a tudíž je schopný si sám poradit (toto očekávání se nenaplnilo) ale tohle napsat neměl. Maximálně měl pro jistotu připomenout to vyvložkování ale to bylo jen na jeho libovůli.


K problému reproduktorů:

U těch Videotonů celkem pravidelně odcházely pěnové závěsy. Pokud máš ještě původní reproduktor pak nejmenší zlo je nechat ho opravit. Závěs se dá vyměnit za nový a pokud je v háji cívka tak i ta se dá za určitých okolností nahradit. Nebude to úplný originál ale bude se to od něj co nejméně lišit. Je to totiž nejmenší zlo pro tu bednu. Pokud se provede výměna za zcela jiný reproduktor dojde k rozladění výhybky a bedna pak nebude hrát tak jak má.

Pokud preferuješ tuzemskou výrobu pak by bylo možné použít starší typ ARN734/738. Ideální by bylo sehnat starší zničený kus a nechat ho osadit novým kmitacím systémem. Kmitací systém je možné použít z reproduktoru ARO7908 která do tohoto koše pracuje a místo klasického papírového závěsu použít gumový. Tato varianta je vyzkoušená a plně funkční, i zatížitelnost vyhoví ale obávám se že požadovaný pracovní objem tvé bedny je příliš malý.

Další možností je pak ten Tonsil nebo mrknout do sortimentu Monacoru. Tam jsem našel tohle (viz link). Je to sice autoreprák ale jestli Monacor nekecá v udávaných parametrech tak by možná vyhovět mohl.

http://www.monacor.cz/catalogue-product ... SubKtg=315

Tonsil pak dělá reproduktory GDN 25/40/3 a GDN 25/60 ale nesimuloval jsem jak se budou chovat v tak malém objemu. Ani nevím kolik stojí.

http://www.protonsil.pl/?s=1&page=1&k=2&cid=12&p=1

Každopádně ještě jednou připomínám že je to nouzové náhradní řešení a s výhybkou to udělá mišuge. Nejlepší řešení je oprava starého reproduktoru i za cenu že to nebude do úplně přesně origo stavu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost s TVM Acoustics Valašské Meziříčí
PříspěvekNapsal: 04 lis 2008 06:33 

Registrován: 03 lis 2008 11:56
Příspěvky: 5
Děkuji Ti Thalesi za vyčerpávající odpověď. Původní reproduktory odešly přesně jak jsi psal, rozpadly se ty pěnové závěsy, a pak se k nim dostal náš mladý pán, no a ten se postaral o zbytek. A přiznám se, že oprava mne tenkrát, když jsem viděl ty trosky, vůbec nenapadla. Já jsem odpoledne také pátral (nejde o tuzemskou provenienci spíš jen tak, že jsem se domníval, že budou dostupnější a cenově příjemnější) a našel jsem tohle :-))) http://maxistore.cyberhosting.cz/maxist ... 25-40-02-8
a nebo http://www.e-conrad.cz/reproduktor-spea ... w+dp46933/
Tonsily jsem našel jen u Maxi.store http://maxistore.cyberhosting.cz/maxist ... NSIL/page1 ale ty co píšeš namají, ani jsem je "nevygoogloval" Já jsem, myslím, dost zručný, ale spíš jsem si uměl představit zvětšení toho otvoru, než jeho zmenšování. Ona ta přední deska má jen 12 mm a nemaje krom běžného ručního nářadí žádně strojní vybavení, výroba přesného mezikruží 233/226 by byl asi dost velký úkol :-))) Zkusím oslovit Monakor co mi povědí :-))) Jen tak pro zajímavost...Máš nějakou zkušenost, co stojí taková oprava reproduktoru ??? Díky ještě jednou a přeji hezký den. D-


Naposledy upravil David55 dne 24 dub 2010 19:30, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost s TVM Acoustics Valašské Meziříčí
PříspěvekNapsal: 04 lis 2008 08:46 
Uživatelský avatar

Registrován: 03 lis 2008 08:35
Příspěvky: 750
Bydliště: Havířov
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Ještě mě jenom napadlo, pokud nemáš ty přímo nějakou možnost zpracování, opracování atp., tak když má čelo jenom 12mm asi bych zajel do OBI a nechal si uřezat formátkou dva kusy lamina na předek - za pár šupů a osadíš si to čím chceš... Alespoň tak jsem řešil posledně já problém velké díry na malý reprák. Byly to staré bedny Unitra (kaloťák a 2x 165mm basáky - ty závěsy u nich zhnily, stejně jako u tvých Videotonů) a taťku ze šetrnosti nenapadlo nic lepšího, než koupit ARN 150ky, které se tak sotva chytly o okraj. Bedny měly zapuštěné čelo, byly z dřevotřísky a jenom boky měly olepené překližkou, 18mm lamina se mi válí ve stodole celkem dost, tak stačilo vzít mafla, přímočarku a za dopoledne nebylo, co řešit. Výsledek 100 a 1, předtim to bylo jak nějaký fujtajxl z Aukra :)

_________________
Zesy: Proton AA-1150+P-1100, Dual CV 1462, NAD 912, Transiwatty
Bedny: VA Bear Towers, [ARS 844, 1058, 821], RRR S-30B, RFT B3010
Suby: ARN 312, ARN 930
Ostatní: Denon DVD 3910, TU-1500AE, DCD 715, DRM 540, Dual CT 1462


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost s TVM Acoustics Valašské Meziříčí
PříspěvekNapsal: 04 lis 2008 16:00 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Já bych se snažil v maximální možné míře zachovat autenticitu. Výrobce při vývoji tu bednu jako celek jistě měřil a výhybka tomu bude odpovídat. Nahrazením jiným basákem se výhybka rozhodí a pak vznikne problém který se nedá vyřešit jinak než odladěním nové výhyxbky a to za prvé není taková sranda, za druhé to něco stojí a hlavně se to nevyplatí. Oprava starého reproduktoru je v tomto případě nejmenší zlo - rozdíly nemusí být tak veliké aby bylo nutné zasahovat do výhybky. Lidé kteřím opravují repro jsou obvykle schopní si navinout vlastní cívku podle předlohy a vlepit jí na původní místo a ten závěs se dá koupit na metráž a rovněž slepit. Pokud jsou původní membrány nepoškozené mohlo by to být průchozí. Pokud jsou poškozené je možné i jí nahradit ale pak se už reproduktor od originálu bude lišit trochu více. Pořád je to ale lepší volba než tam strkat něco úplně jiného. Oprava by mohla vyjít cenově něco kolem pětikila (hrubý odhad) a tudíž ani koupí nového bys moc neušetřil. Maximálně práci. Takhle tě to bude stát jen poštovné a nemusíš se pidlat s nějakým laminem, zapouštěním reproduktorů a hromadou práce navíc.
Když budeš chtít dám ti kontakt na dva lidi kteří by to mohli slušně zvládnout. Stačí vzít telefon, zavolat jim a popsat že máš takový a takový videoton s rozpadlým závěsem a pravděpodobně upálenou cívkou a že sice víš že úplný originál z toho neudělají ale pokud by byla membrána v úpořádku jestli by nešel vyměnit jen ten závěs a cívku. Lidí kteří iopravují repra je vícero ale ti co mám na mysli ti to udělají slušně a neojebou tě. Kdyžtak napiš.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost s TVM Acoustics Valašské Meziříčí
PříspěvekNapsal: 04 lis 2008 21:11 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Taky bych postupoval podle následujícího sledu:

1) pokud bude možno tak reproduktory opravit (taky mám pár kontaktů na lidi co se opravami zabývají)

2) když není možné opravit, tak dát náhradu za současný reproduktor o stejném průměru a alespoň podobných parametrech (s tím je problém - musela by se doladit výhybka, pokud bys to chtěl mít pořádné)

3) dát reproduktor třeba i odlišného průměru než byl originál s tím, že se předělá čelo reprosoustavy - tak jak psal Viper. Tam by byl opět problém s výhybkou jako v předcházejícím bodě.

Volil bych variantu JEDNA, pokud to bude možné. Mělo by to vyjít jak cenově nejlevněji (myslím cenu za opravu) a nemusí se pak upravovat výhybka. Takže se "zabijou" dvě mouchy jednou ranou. Klidně nám můžeš ukázat jak ty reproduktory vypadají - je zde možnost vložit přímo do fora fotky (viz popis v sekci "vaše příspěvky").


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost s TVM Acoustics Valašské Meziříčí
PříspěvekNapsal: 04 lis 2008 23:58 

Registrován: 25 zář 2008 22:50
Příspěvky: 55
Bydliště: Žilina
david55: ak by si zhanal ARN738, mam 2ks v super stave


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost s TVM Acoustics Valašské Meziříčí
PříspěvekNapsal: 10 lis 2008 23:48 

Registrován: 03 lis 2008 11:56
Příspěvky: 5
Zdravím Vás a všem moc děkuji za snahu poradit a pomoci, opravdu si toho moc vážím... Ta situace je taková, že ty původní reproduktory už bohužel nemám. Kdysi jsem měl napsané typy ale nějak se to během rozvodu zatoulalo - jak už to tak bývá.. Náš mladej z nich udělal kdysi trhací kalendář ... (nojo no bohužel... :( :(((((( LuKyss a Thalesi Vaše rady jsou logické - nicméně jediná cesta je tam dát nějaké reproduktory náhradní i s tím rizikem, že to nebude 100% ono. Otvor je 233mm a odpovídá 10" reproduktoru, alespň podle výkresů, co jsem našel např. u Dextronu a i jinde. Takže bych zkusil vybrat nějaký 8 Ohmový s nejbližšími rozměry a kdyby to nebylo to ono a hrálo to "divně" - tedy pokud to poznám, ušetřím si k některým Vánocům na nové bedny a bude...ještě uvidím co Jofi bude chtít za ty ARNky ... tyhle mi bohužel utekly... http://www.aukce.estranky.cz/item445154 ... 0_2ks.html Zatím zdar. D.


Naposledy upravil David55 dne 24 dub 2010 19:31, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost s TVM Acoustics Valašské Meziříčí
PříspěvekNapsal: 22 lis 2008 16:21 

Registrován: 22 lis 2008 16:02
Příspěvky: 2
Mam stejny problem s basaky u 3 pasem Videoton. Zavesy shnily a o zbytek se postaraly deti, udelaly si z membran kloboucky, netusil jsem, ze se to da opravit... Jde o basak HA 25/1128 8 ohm. Nejpodobnejsi, co jsem nasel - rozmerove, konstrukcne a snad i elektricky, je Monacor SPP-250, viz link. Do diry by mel padnout presne - 23,50 cm, maximalni vnejsi prumer 25,50 cm by se mel vejit pod ramecek. Vyhybka by se mozna nemusela az tak moc rozladit, reprak je stejne velky a stejne, trochu staromodni konstrukce, zadny hitech s dvoukilovym magnetem. I cena je prizniva, kolem 600 Kc/kus. Co si o tom myslite?

http://www.monacor.cz/catalogue-product ... SubKtg=893


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost s TVM Acoustics Valašské Meziříčí
PříspěvekNapsal: 22 lis 2008 17:07 

Registrován: 22 lis 2008 16:02
Příspěvky: 2
Jeste k HA 25/1128

http://www.arwill-elektronic.hu/index.php?pg=18
http://www.arwill-elektronic.hu/img/han ... 25-479.jpg


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost s TVM Acoustics Valašské Meziříčí
PříspěvekNapsal: 23 lis 2008 23:38 

Registrován: 05 říj 2008 09:26
Příspěvky: 569
Bydliště: Trenčín
Kraj: SR - Trenčianský
Ten Monacor má strašlivé Qts, aký objem má tá bedňa a je uzavretá?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost s TVM Acoustics Valašské Meziříčí
PříspěvekNapsal: 09 led 2009 04:13 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Ty si nenecháš poradit že ne? Říkám vem původní repra, odnes je třeba do Rolay a nech tam osadit nějaký rozumný kmitací systém. Je to menší zlo neý tam rvát něco úplně jiného.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group