Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 15:19


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zhotovení výhybky nebo zprovoznění stávající
PříspěvekNapsal: 26 bře 2017 13:59 

Registrován: 26 bře 2017 13:52
Příspěvky: 6
Kraj: ČR - Jihomoravský
Ahoj
Dostala se ke mě soustava, asi trochu homemade, protože jsem nikde nenašel k ní víc informací.
Měniče v ní jsou:
2xARN6608 paralerně do 4 ohnu
1xARZ4604
1xARV3604
a k tomu bassreflex
Vevnitř byla jen nějaka radoby výhybka na kusu kartonu ktera byla rozpadena a draty bez izolace, takže bych potřeboval zhotovit dvě výhybky, samozřejmě je zaplatím stejně jako poštovné protože sám to neumím zhotovit.
Nevím co vše je potřeba pro návrh a zhotovení, tak mi kdyžtak kdo by měl zájem napište co je třeba a za kolik by to bylo.
Není tam ani žádný tlumící materiál, někdo ho vyškubal protože si asi myslel že to bude lépe hrát, pokud vím mělo by to být celé zevnitř vycpané ne?

Případně je někdo schopen mi popsat správné zapojení této stávající výhybky když bych ji chtěl alespoň poskládat?


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zhotovení výhybky nebo zprovoznění stávající
PříspěvekNapsal: 28 bře 2017 11:42 

Registrován: 26 bře 2017 13:52
Příspěvky: 6
Kraj: ČR - Jihomoravský
Hmm nikdo nic? :cry:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zhotovení výhybky nebo zprovoznění stávající
PříspěvekNapsal: 28 bře 2017 13:30 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
No...asi proto, že tohleto jaksi nemá žádný smysl.
2xARN6608 v basreflexu = špatně
ARN4604, ARV3604 = špatně
původní návrh výhybky = úplně špatně
provedení výhybky = špatně
Tvoje znalosti problematiky = bez urážky nejspíš velmi slabé

Tohleto je opravdu nejlepší rozebrat a rozprodat. A koupit, nebo postavit něco smysluplného.
Btw., bassreflexová ozvučnice se nevycpává, jelikož by ten bassreflex ztratil význam, ale v tomto případě by to tak bylo lepší.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zhotovení výhybky nebo zprovoznění stávající
PříspěvekNapsal: 28 bře 2017 15:30 

Registrován: 26 bře 2017 13:52
Příspěvky: 6
Kraj: ČR - Jihomoravský
Díky ale na to jsem se vůbec neptal. Vzhledem k tomu že to je pouze do garáže na občasné pouštění hudby z mobilu tak hledám nějaké řešení. Že je vše špatně to není příliš inteligentní odpověď. Je spousta soustav s tímto obsazením (s jedním 6604) a kdyby někdo chtěl výhybku pro ně taky mu napíšete ať to prodá? Čekal jsem konstruktivní radu jak z toho v rámci možností udělat něco co v garáži zahraje a nic víc. Pokud je bassreflex špatně je problém ho zrušit? Myslím že není takže jen stačí aby někdo napsal slušnou odpověď jaká je zde možnost. Kdybych měl znalosti na to udělat to sám proč bych se zde ptal na radu někoho kdo je má? Každý máme znalosti něčeho jiného.

TheLastUnicorn píše:
No...asi proto, že tohleto jaksi nemá žádný smysl.
2x a RN6608 v basreflexu = špatně
ARN4604, ARV3604 = špatně
původní návrh výhybky = úplně špatně
provedení výhybky = špatně
Tvoje znalosti problematiky = bez urážky nejspíš velmi slabé

Tohleto je opravdu nejlepší rozebrat a rozprodat. A koupit, nebo postavit něco smysluplného.
Btw., bassreflexová ozvučnice se nevycpává, jelikož by ten bassreflex ztratil význam, ale v tomto případě by to tak bylo lepší.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zhotovení výhybky nebo zprovoznění stávající
PříspěvekNapsal: 28 bře 2017 16:01 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Jestli se ti místní rady nelíbí, tak běž v poklidu na HiFiNázory.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zhotovení výhybky nebo zprovoznění stávající
PříspěvekNapsal: 28 bře 2017 16:14 

Registrován: 26 bře 2017 13:52
Příspěvky: 6
Kraj: ČR - Jihomoravský
laminat píše:
Jestli se ti místní rady nelíbí, tak běž v poklidu na HiFiNázory.


Když se půjdeš někam ptát na to že máš problém s autem, chceš ho opravit a oni ti řeknou to celé vyměňte protože stojí to za hovno tak co na to povíš?
Já vím že ty repro jsou dohromady nic moc, ale na to aby hrály v garáži jsou až až a jen jsem chtěl dát dohromady nějakou relativně jednoduchou a ne na míru odladěnou výhybku. Já tam pustím něco 2x do měsíce když budu uklízet v autě a jediné co do toho chci investovat je výhybka aby ty reproduktory hrály co mají.
Nečekal jsem že mi na to někdo bude říkat to je špatně to je špatně to stojí za prd vyhoď to a kup si něco jiného.
To že výhybka co tam byla stojí za prd vidím sám, že tam nemá být bassreflex také vím. Ale můj dotaz směřoval k výhybce tak jsem jen čekal že trochu ochoty...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zhotovení výhybky nebo zprovoznění stávající
PříspěvekNapsal: 28 bře 2017 16:42 

Registrován: 14 bře 2009 19:57
Příspěvky: 388
Bydliště: U Ostravy
Kraj: ČR - Moravskoslezský
S těmito reproduktory se vyráběla třeba v podniku Elektronika Praha reprosoustava RS534. Podle součástek to vypadá na to, že se někdo pokusil o obdobu její výhybky s vynecháním původních přepínačů útlumu.
Kondenzátory můžeš klidně vyhodit, jen krabicový 4M by snad po proměření byl použitelný. Schema bylo zde na fóru již vícekrát k vidění, ale ještě jednou je zde.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zhotovení výhybky nebo zprovoznění stávající
PříspěvekNapsal: 28 bře 2017 17:09 

Registrován: 26 bře 2017 13:52
Příspěvky: 6
Kraj: ČR - Jihomoravský
Super, děkuji za radu. Ještě se zeptám, je nějaký rozdíl na té výhybce když jsou použity dva 6608 do 4 ohmu?
Případně nějaký tip kde by mi tu výhybku zhotovili? Nějaké odlazení vzhledem k požadované kvalitě v garáži je zbytečné.
Prozatím jsem dal alespon ten 4M na výšky alespoň.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zhotovení výhybky nebo zprovoznění stávající
PříspěvekNapsal: 28 bře 2017 17:34 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Velmi vzácně tuhle výhybku koupíš za nesmyslné ceny (a většinou navíc ve stavu k renovaci). Pokud si ji nedovedeš zbastlit sám, nedoplatíš se ani za její výrobu na zakázku. A výsledek se pak za ty prachy nevyplatí. Proto se asi nějakých optimističtějších vyjádření nedočkáš.

K dotazu: Elektronika Praha používala tuhle výhybku pro všechny kombinace, tedy i pro zdvojené 8" basáky. (RS534, RS538).


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zhotovení výhybky nebo zprovoznění stávající
PříspěvekNapsal: 28 bře 2017 20:20 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
placek.milan: Tak to se omlouvám, ale původně si nenapsal, že to chceš do garáže a v zásadě od toho nic nečekáš. Napsal jsem to, co jsem napsal proto, že tady nejde poradit nic kompetentnějšího, aby z toho něco normálního vzniklo. I já ti umím nakreslit schéma, podle kterého nějak pozapojuješ součástky, nebo Ti umím poradit univerzálku z BS-ka. Něco takového si ale na svědomí nevezmu. Raději budu za neochotného neinteligenta, než aktivního diletanta, co musí radit i za cenu, že vznikne nepouslouchatelná věc (tím na nikoho nepoukazuji). Já bych si dal do garáže raději ARS820 s původní výhybkou, než támhlety nesmysly. Rozhodně by to udělalo lepší službu a levněji.
A ohledně problému s autem: Pokud přijdeš do servisu se zadřeným motorem, nefunkční převodovkou, shnilou kastlí a navíc autem, které nemá ani současnou, ani historickou hodnotu a ještě řekneš, že do toho moc investovat nechceš, tak věř, že Ti přijímací technik řekne přesně to samý, co teď já. Mě pokud můj mechanik řekne "pán K....n, to Vaše autíčko už je naozaj také, že nemá zmysel do neho ďalej vrážať, je to už celé zlé a uvažujte radšej o výmene", tak mu asi neřeknu, že je debil, ale sednu si a pouvažuju, zda nemá náhodou pravdu. Já sitotiž názor odborníka cením a cením si rady i tehdy, když mi tak úplně nevyhovuje. Mohl by sice na mně vydělat a začít opravovat, ale pokud je seriozní, tak mi to rozhodně nedoporučí.
Tím je pro mne tahle debata uzavřená.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zhotovení výhybky nebo zprovoznění stávající
PříspěvekNapsal: 28 bře 2017 22:37 

Registrován: 26 bře 2017 13:52
Příspěvky: 6
Kraj: ČR - Jihomoravský
Nepsal jsem to, protože jsem nevěděl že je to až tak špatně. Na kvalitní poslech mám doma něco jiného, ale je nesmysl přenášet bedny s 15´ repro do garáže a zpátky.
Pokusím se někde sehnat tu výhybku o které se tady psalo, třeba ji někdo doma má navíc. Bude to pořád lepší než nějaká kupovaná uni.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group