Poslední návštěva: Právě je 25 dub 2024 00:08


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: ARS 9204
PříspěvekNapsal: 27 lis 2019 11:20 

Registrován: 03 pro 2012 23:30
Příspěvky: 143
Kraj: SR - Bratislavský
Ja som cievky prichytil plastovými kabelbindrami, dvoma kusmi oproti sebe. Pevne pritiahnuť a je to. Väčšie cievky kľudne aj viacerými, ale to nebude prípad tejto výhybky.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS 9204
PříspěvekNapsal: včera, 22:47 

Registrován: 25 kvě 2012 14:43
Příspěvky: 3
Kraj: ČR - Jihomoravský
Zdravim,
sice oživuju staré téma, ale chtěl bych se zeptat. ARS 9204 mám také. Používám je v kombinaci s NC 450 (s motorem uchyceným na gumě a trafem vyvedeným externě) + AZS 218. Kdysi, když jsem je dostal, tak jsem vyměnil kondy ve vyhýbkách dle původního osazení vše za žluté axiální MKT, cívky místo vedle sebe umístil tak, že jednu jsem pootočil o 90° a rozhodil je úhlopříčně do rohů původní plastové montážní destičky, co velikost dovolila a přichytil je elektrikářskými stahovacími páskami, osadil pérovými svorkami v bi-amp zapojení (vím, u těchto beden je to asi zhůvěřilost, ale vzhedem k tomu, že se mě sešly 2 AZS 218, jsem tem bi-amp prostě chtěl vyzkoušet, ač je krmím nakonec jen jedním zesem), překabeloval na tuším 1,5mm2, původní bublinkovou fólii nahradil rounem a po zkušebním zapojení a laborování v bi-ampu nakonec ještě zatlumil výšák o tuším 3,6 (nebo jak to vyšlo podle rezistorů) dB. Je to už nějakej ten pátek, takže to střílím od boku. (Předpokládám, že mě to zatlumení výšáku někdo asi omlátí o hlavu, ale ty výšky mě přišly moc agresivní a i ARV 161 má tuším o 4 dB vyšší citlivost než ARN 5604.) O výše zmiňované odladěné vyhýbce jsem tenkrát, když jsem to dělal, neměl tušení a teď už do toho vrtat nebudu. A k AZS 218 si myslím, že to na nenáročný poslech hraje docela poslouchatelně.
Ale chcu se zeptat na jednu věc. Nevíte někdo, proč všechny tyto bedny mají ten výšák v levém rohu a navíc natočený tak divně doprava? Pochopil bych, kdyby to uspořádání bylo symetrické, ale jaký význam má toto uspořádání, netuším. Snad jen ideologické důvody. Že by soudruzi tenkrát montovali jen levé reproduktory? Ptám se proto, že bych na ně chtěl udělat nové čelní stěny, původní stěnu přeplátovat novou deskou, částečně zapustit, aby dosedla na původní čelní desku a co bude přesahovat, tak lehce zkosit po úhlem 45˚ a hlavně dát ty výšáky normálně rovně, na pravé bedně do levého a na levé do pravého rohu, aby byly pěkně simetrické. Bude mít u těchto bedýnek tato úprava nějaký vliv na zvuk?
Předem dík, za vaše odpovědi.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group