Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 19:10


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: ARX364/368
PříspěvekNapsal: 15 pro 2019 14:00 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Stěhoval jsem svoje krámy do druhého kouta bytu a přitom něco aj vyhazoval. Pak jsem ale ještě ze smetí vyprostil několik rozebraných ARX. Kvůli zvědavosti.
Strčil jsem do dvou trochu orezlých košů dvě membrány s ne moc zdeformovanými spidery. Tou deformací trpí všechny bez výjimky a jen těžko se najde nepostižený kus. Podle mě je to vina těžkého horního závěsu, který po čase přestane držet tvar a pak táhne membránu ve směru gravitace. Vypadá to jako vystřižené z holínky - textil plus něco jako guma.
Takže jsem do košů nalepil dva nejmíň šišaté systémy, přidal jakýsi pěnový horní závěs a zkusil to. Hraje to na první poslech přijatelně. TS-ka vypadají jakž takž použitelně.

A co s tím? To je to. Asi totiž nic.
V první řadě je s tím hrozná práce. Blbě se to rozebírá. U všech se musejí vylisovat spidery, což je nimračka. Má to docela dobrý magnet, dokonce s měděným stínícím kroužkem, ale úplně na hovno koš bez uší nebo lemu - to znamená komplikovanou montáž. Prostě další ukázka toho, jak si Tesla pokaždé dokázala najít nějaký šikovný způsob, jak reprák - jinak docela povedený - zabít. Výsledkem popsané práce pak je sice hrající, ale ošklivý, onimraný, blbě montovatelný malý širokopásmo. Takových koupíte do pětistovky za kus spousty - nových, pěkných, s dírama pro šroubky a bez práce.

Kdyby si někdo chtěl hrát, mám tu ještě několik košů, kmitacích systémů k vylisování, přidám i ty pěnové závěsy. Jinak to asi vyhážu.
Příloha:
ARX3604upr1.png

Příloha:
ARX3604upr2.png


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARX364/368
PříspěvekNapsal: 31 pro 2019 15:51 
Uživatelský avatar

Registrován: 18 kvě 2018 09:52
Příspěvky: 228
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Pro zajímavost: Bylo by to použitelný jako střed do třípásma?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARX364/368
PříspěvekNapsal: 31 pro 2019 16:34 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Odhadem? Bylo. Jako ošklivej, špatně montovatelnej a sotva čím nahraditelnej střed dejme tomu mezi 8" a 1". Kdo ví, co by ale odhalilo měření.
3" Monacor za tři stovky myslím poslouží líp.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARX364/368
PříspěvekNapsal: 31 pro 2019 16:57 
Uživatelský avatar

Registrován: 18 kvě 2018 09:52
Příspěvky: 228
Kraj: ČR - hl. m. Praha
No jo, je opravdu škoda, že nemá uši. Jinak vypadá, že by mohl i pasovat do kelímku místo ARZ 4604.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARX364/368
PříspěvekNapsal: 31 pro 2019 17:14 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
To asi ne. ARX36x má 100mm, ARZ460x má 125mm.
Ty ARX používala jako středy Elektronika Praha ve trojpásmech RS234B a 238B. Měli pro ně zvlášť vylisovaný kelímek z novoduru. Do něj byl reprák zapasovaný a přes reprák nanýtovné mezikruží z Al plechu. Byla tím vyřešená montáž i pracovní komora (cca 0,4 litru). Ty bedny nehrály nic moc, ale bylo to furt lepší než s ARZ460x a ARV360x.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: jef1111 a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group