Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 10:59


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zosilnovače v triede D
PříspěvekNapsal: 31 črc 2019 13:20 

Registrován: 01 led 2013 11:46
Příspěvky: 229
Kraj: SR - Prešovský
Dobrý deň, ako hodnotíte zosilňovače v triede D, alebo aké skúsenosti s nimi máte?
Čo poviete na toto Alientek D8 80W.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zosilnovače v triede D
PříspěvekNapsal: 30 říj 2019 21:21 

Registrován: 01 črc 2019 20:07
Příspěvky: 55
Kraj: ČR - Pardubický
Teď jsem si se 100W modulem ze zásilkové služby pohrál. Zesilovač 2x100W, modul XH-M510 s TDA7498. Jeden jsem dal do subwooferu s elektronickým zdrojem. S druhým jsem si přizvučil v práci radiomagnetofon. Problém? Rušení FM po vstupním stíněném kabelu, jinak funkční.
Pomoc: vstupní stíněný kabel promotat feritovým prstýnkem nebo namotat 5-7 závitů na feritovou tyč co nejblíže u zesilovače.
Pro HiFi se "D" moc nedoporučují pro zkreslení při tichém poslechu, ale o tom se dá hodně dočíst na netu. Mě zarazilo to rušení, že to výrobce modulu neošetřil...
Alientek D8 80W jsem si našel jen na obrázku....


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zosilnovače v triede D
PříspěvekNapsal: 02 lis 2019 22:37 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Co se teorie týče, něco jsem rozebíral v sousedním vláknu: http://www.repromania.net/forum/viewforum.php?f=37 Sice to bylo v souvislosti s PA, ale i tak to myslím může něco říct.

Na srazu, kde se porovnávaly zesilovače napřímo a za shodných podmínek, se jasně ukázalo toto: Při standardní "HiFi" hlasitosti i ten nejlevnější čínský koncák s TPA3116 za pět dolarů bylo velmi těžké sluchem rozeznat od kteréhokoli HiFi zesilovače vyšší třídy. Pokud má D-čko vyhovující zdroj a pokud pracuje s dostatečným vybuzením, nevidím problém.

Potíž může nastat v situaci, kdy je konec jen minimálně vybuzený. Třeba v kombinaci s velmi citlivými repráky a na velmi tichý večerní poslech. Tam se pak projeví hrubé rozlišení při PWM převodu, které může být dobře slyšitelné. Jak už zmínil Repron. V takové situaci se ale právě tak projeví negativa jakéhokoli odfláknutého lineárního zesilovače (Transiwatt). Takže záleží na zamýšleném využití.

S konkrétním typem zkušenost bohužel nemám.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group