Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 06:56


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Panasonic SC-PMX90- předělání impedance pomocí výhybky?
PříspěvekNapsal: 27 lis 2020 19:50 

Registrován: 29 led 2020 01:59
Příspěvky: 59
Kraj: ČR - Ústecký
Zdravím, sehnal jsem skoro zadarmo reproduktory od sestavy Panasonic SC-PMX90 (bez receiveru)
Hledal jsem nějaké regálovky k mému vintage zesilovači Onkyo TX1500, nějaké které mají důrazné basy a objevily se tyhle panasonic a za tu cenu jsem je musel vzít, jsem s nima maximálně spokojený, ale je tu jedna věc. Ty bedny jsou 3ohmové a můj zesilovač je od 4ohm, vím že by se neměli připojovat reproduktory s nižší impedancí, kvůli možnému poškození, ale někde jsem se dočetl, že při normální hlasitosti by to nemělo nějak vadit, zatím jsem nepocítil nějaký problém jak na repro nebo zesilovači, ale chtěl bych se zeptat, zda by šlo pomocí výhybky, předělat bedny na 4ohm? Nebo to není možné? Všiml jsem si, že uvnitř nemají výhybku 2.řadu, ale jen výškáče oddělené kondenzátorem, což mě docela zaskočilo, na to jak všude píšou, že jsou kvalitní. Tak mě napadlo, že bych k nim sestavil výhybku právě 2.řádu, abych zvedl kvalitu zvuku, protože jednomu kondenzátoru se nedá říct výhybka.. Šlo by to nějak vypočítat? jaké součástky a kapacity by se tam museli dát? Nemuselo by to být desetiny přesné, ale jen přibližně udělat funkční výhybku k těmto reproduktorům. Pokud i to by nešlo, tak se nic neděje, jen mě to zajímá. :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Panasonic SC-PMX90- předělání impedance pomocí výhybky?
PříspěvekNapsal: 27 lis 2020 21:00 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
A jak si přišel na to, že jsou 3 ohmové? :)
Slušná funkční výhybka se vypočítat nedá. Musí se jedině měřit...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Panasonic SC-PMX90- předělání impedance pomocí výhybky?
PříspěvekNapsal: 27 lis 2020 21:00 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Bigi: A kde píší, že jsou kvalitní? Co očekáváš od beden, které i s věží stojí sedmičku a jsou navíc naladěny přesně na tuhle sestavu? Simulovat se ti s tím nikdo nebude a vzorečkovou výhybku si spočítáš i sám. A víš, jak vypadá průběh impedance takové bedny? To není rovná čára nalepená na nějaké hodnotě. Tyhle bedny rozhodně nemá smysl tunit.
A
TLU: Asi si to přečetl na nálepce na bedně. Stačí se podívat na historii jeho příspěvků - je to další naprosto jasný strýc František.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Panasonic SC-PMX90- předělání impedance pomocí výhybky?
PříspěvekNapsal: 29 lis 2020 01:49 

Registrován: 29 led 2020 01:59
Příspěvky: 59
Kraj: ČR - Ústecký
Tak jsem zjistil, že abych aspoň spočítal výhybku, tak k ní nemám potřebný informace, třeba dělící frekvence.. takže to asi neudělám, ale zkusil jsem dát před středobas kondík 24uF a zvuk je hned jiný, teď aspoň není zkreslený jak byl, trochu se ubraly výšky a přidaly středy, teď je to více vyrovnané, předtím převládaly moc výšky, což se není k čemu divit, když v jedné bedně jsou rovnou dvě... Nebude dělat problém ten kondík? Můžu ho tam takhle mít? Vím že to není jak výhybka 2.řádu, ale zvuk to zvedlo o něco k lepšímu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Panasonic SC-PMX90- předělání impedance pomocí výhybky?
PříspěvekNapsal: 29 lis 2020 09:59 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Mohl bys nějak srozumitelně objasnit, nafotit, nakreslit, kam jsi přesně ten kondenzátor vetknul?
Důrazně ti doporučuji nevrtat se s tímto přístupem do elektrických zařízení na síťové napětí či napájených akumulátory. Teď si maximálně zkurvíš repráky nebo zesilovač, to je v pohodě.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Panasonic SC-PMX90- předělání impedance pomocí výhybky?
PříspěvekNapsal: 29 lis 2020 15:44 

Registrován: 29 led 2020 01:59
Příspěvky: 59
Kraj: ČR - Ústecký
Přikládám pár fotek, šoupl jsem ho hned za terminál, na +- . Jak říkám jenom jsem to zkusil. Jinak jak by ten jeden kondík mohl poškodit repro? U výškáče bych to chápal, už by tam propustil nízké frekvence a mohl bych ho zníčit, ale u středobasového by se nic stát nemělo ne? Vyfotil jsem jak je to v té bedně, ale není to tam jasně vidět, tak přiložím i náčrt kdyžtak.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Panasonic SC-PMX90- předělání impedance pomocí výhybky?
PříspěvekNapsal: 29 lis 2020 19:21 

Registrován: 05 říj 2020 08:12
Příspěvky: 28
Bydliště: CV
Kraj: ČR - Ústecký
Připadá mi že si děláš srandu,odpoj ten zkratovací kondik a zavři to! A nic nevymejslej!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Panasonic SC-PMX90- předělání impedance pomocí výhybky?
PříspěvekNapsal: 29 lis 2020 20:00 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Ty se bojíš o něco menší impedance a přitom sis zkratoval výstup zesilovače poměrně velkým kondenzátorem. Bravo!
Co to je "výška 50kHz" a "výška 100kHz"?
Ty bedýnky jsou ultralaciný aušus. Příslušenství k mikrověži za pár šupů.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Panasonic SC-PMX90- předělání impedance pomocí výhybky?
PříspěvekNapsal: 29 lis 2020 21:44 

Registrován: 29 led 2020 01:59
Příspěvky: 59
Kraj: ČR - Ústecký
Aha, tak to jsem nevěděl, že jsem ho dal na zkrat :shock: už je pryč... Jinak to jsou informace přímo z panasonic stránkách, je to na co jsou ty dvě výšký určené, jedna na až 50kHz a druhá až na 100kHz, jako prvně jsem viděl, že v jedné bedně jsou takhle dvě výšky, připadá mi, že z té malé piezo ani nic nevychází..


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Panasonic SC-PMX90- předělání impedance pomocí výhybky?
PříspěvekNapsal: 30 lis 2020 07:58 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Je to naprostá píčovina a jestli Panasonic tvrdí takové nehoráznosti, pomáhej mu pánbu.
Je možné, ale nikoli jisté, že by to šlo zkulturnit na klasické dvoupásmo bez toho piezza. Občas se stane, že se i v takovéhle soustavě najdou použitelné repráky. Ovšem zainvestuješ pracnost a náklady, bude potřeba pomoc někoho znalého, a výsledek nejistý. Jinak bych doporučil nechat je někomu jako surroundy ke kinu a kouknout se po skutečných bednách. Drahé to být nemusí.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group